εκοψα το καπνιζμα κοψτο και εσυ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    38

    εκοψα το καπνιζμα κοψτο και εσυ

    κατρχειν δεν ειμαι ψιχολογς αν και θελω να γινω.κοιταχτε παιδια καπνιζα 7 χρονια και το εκοψα.τωρα θα πειται αυτο το ειπαν και αλλοι.......εγω παντως το εκοψα σαν να περπατας στο δρομο κλωτσας μια πετρα και αυριο δεν το θυμασε.πριν αρχισουμε θελω να ξερεται οτι μεγαλο ρολο παιζει ο χαρακτηρας και ειναι ολα στο μυαλο σου οπως ο φοβος που φοβασε και δεν το περιμενεις οτι θα φοβιθεις αλλα στο τελος υποκιπτης στου φοβους σου.παντως στην εξαρτηση του τσιγαρου δεν πιστευω ολα στο μυαλο ειναι οπως υψοφοβια και παει λεγοντας.εγω το εκοψα με διαφορους τροπους.θα σας φανει λιγο παξενο αλλα σκεφτιτε τοοοοοοοο........ενας τροπος που δοκιμασα ειναι να βαλω στο μυαλο μου μια πολυ ασχημη εμπηρια στο μυαλο μου δηλ. φλεματα.οποτε μου ερχοταν επειθειμια να καπνισω αυτοματος εβαζα αυτη τη σκεψη στο μυαλο μου τοσο απλα.ενας αλλος τροπος ειναι θυμισου ενα αγαπημενο σου πρωσοπω στο μυαλο σου να σου λεει κοψτο το τσιγαρο π.χ το παιδι σου και οταν σου ερχεται ορεξη για τσιγαρο σκεψου αυτο.ενας αλλος τροπος λιγο δυσκολος ειναι μες στο μυαλο σας ειναι να εκπροσοπισεται το παθος του τσιγαρου με π.χ με το να γινεις καλυτερος ανθρωπος. να το βλεπεις με το κοψιμο του τσιγαρου σαν.........τι χρωμα μλουζα θα βαλω σημερα....τοσο απλα.πιστεψτε με εχω πολλα να πω.ειναι απλως η αρχη.δωσε μου εσυ την ευκαιρια να στα πω.............και βγες στο δρομο.......περπατα.........χαμογ ελα κοιτα γυρω σου την καθε παραξενια του κοσμου και ασε να μπει μεσα σου η μεγαλητερη εξαρτηση που θα μπορουσες να φανταστεις.κλειστα ματια σου ακουσε γυρω το κοσμο και πες στο εαυτο σου ζωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω ωωωωωωωωωωωωωωωωω......και θα με φας πολυ καιρο στη μαπα γιατι εκοψα το τσιγαρο

  2. #2
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    67
    Καλησπέρα

    Σε βλέπω γεμάτο δύναμη και αποφασιστικότητα !!!
    Μπράβο σου που τα κατάφερες !!!
    Ωραία τακτική ακολούθησες, μακάρι και άλλοι να το εφαρμόσουν.
    Εγώ καπνίζω ελάχιστα, 2-4 τσιγάρα την ημέρα .
    Δεν προσπαθώ να καπνίσω τόσο, απλά δεν θέλω περισσότερο, δεν αισθάνομαι ότι μου λειπει ακόμα και αν περάσουν μέρες χωρίς να καπνίσω.
    Αφου να σκεφτείς όταν με ρωτάνει οι γιατροι αν καπνίζω και τους λέω 2-4 την ημέρα , γράφουν όχι εκεί που συμπληρώνουν το ιστορικό.

    Καλά θα κάνω όμως και αυτό να το κόψω τελείως.
    σε ευχαριστώ

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    50
    συγχαρητήρια που τα κατάφερες!Θα ήθελα να πώ όμως οτι το τσιγάρο για μένα εκτός απο απόλαυση είναι και ένα πολύ καλό αγχολυτικό.δεν μπορώ να με φανταστώ χωρίς τσιγάρο,δεν έχω αποφασίσει ποτέ να το κόψω και δεν έχει υπάρξει ημέρα απο τότε που το ξεκίνησα που να μην έχω καπνίσει έστω ένα τσιγάρο.Ακόμα και με πονόλαιμο καπνίζω κάργα.Η αλήθεια είναι πως το απολαμβάνω και δεν θέλω να το κόψω και επίσης με χαλαρώνει.Θα ήθελα πολύ να έρθει σύντομα η στιγμή που θα το σιχαθώ πρωτού να είναι αργά.Θαυμάζω πραγματικά τους ανθρώπους που βρίσκουν τη δύναμη και το κόβουν.Μπράβο σου και πάλι και ποτέ μα ποτέ ξανα να μην το βάλεις στο στόμα σου....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Εγω πιστευω πως αν πραγματικα, ομως πραγματικα, θελει καποιος να το κοψει μπορει. Εγω λεω οτι θελω αλλα στην ουσια δεν θελω. Το εχω σαν συντροφια, σαν παρηγορια στα δυσκολα. Με ανακουφιζει, μου κανει παρεα.

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    38
    καλα κανεται βρε παιδια...για μερικους τους κειπει η αγαπη και μερικους η απολαυση του τσιγαρου.ψαχται ομως τι λειπει απο μεσα σας............και γραψτε μου........

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    11
    λολοι οι καπνιστές με τον ίδιο τρόπο βλέπουμε το τσιγάρο, συντροφιά απόλαυση αλλά στην ουσία το τσιγάρο το μόνο που κάνει είναι κακό κ σε μάς και στους γύρω μας. εγώ ήμουν χρόνια καπνιστής και τελικά κατάφερα να το κόψω....προσπαθούσα πολύ καιρό, πήρα κ ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο και πλέον όταν θέλω να καπνίσω χρησιμοποιώ αυτό αντί να γεμίζω με καρκίνο τον οργανισμό μου. το συνιστώ σε όλους, δοκιμάστε κάτι εναλλακτικό στον τρόπο που καπνίζατε μέχρι τώρα. δείτε μερικές εμπειρίες από χρ΄σητες του στο www.greekspot.gr

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by vasilis_kast
    αυτό αντί να γεμίζω με καρκίνο τον οργανισμό μου.
    Εγω γουσταρω να γεμιζω καρκινο τον οργανισμο μου.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •