Νοιώθω μόνος... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    32
    Γειά σας παιδιά (μικρά και μεγάλα):) Καταρχάς, να σου πώ t.n.t.k ότι ώς προς το επίπεδο \"φίλοι\" έχεις δίκιο...είμαι καλά, και εύχομαι την ίδια τύχη (ή ικανότητα) να έχουν και οι άλλοι άνθρωποι! Στο θέμα της βιολογικής ή ψυχοκοινωνικής βάσης των συμπεριφορών μας δεν νομίζω ότι μπορούμε να το αναπτύξουμε διεξοδικά μέσω ενός forum, αλλά εδώ βρίσκεται και η αιώνια κόντρα ψυχολόγων και ψυχιάτρων. Μπορεί ο άλλος να έχει καταθλιπτικό βιολογικό υπόβαθρο (δεν μιλάω για γονίδια, αλλά για λειτουργία εγκεφάλου), αλλά λόγω εξαιρετικά θετικών συγκυριών να μην εκδηλωθεί ποτέ κατάθλιψη στη ζωή του. Και άλλος, χωρίς βιολογικές τάσεις, να οδηγηθεί στην αυτοκτονία ή σε βαριά κατάθλιψη (που πάλι με βιολογικό τρόπο θα εκδηλωθεί, με \"μπλοκάρισμα\" του εγκεφάλου, ακόμη και αν έχει ψυχογενή τάση) απο ένα σοβαρό shock ή από πλήθος αρνητικών γεγονότων που τον επιβάρρυναν κατά τη διάρκεια της ζωής του! Τί να πείς...μη σου τύχει!


    Olga_soul, προφανώς θα πρέπει να με έχεις συνδέσει με gay μαγαζιά:) Και όχι άδικα!:) Αν και ομολογώ ότι έχω να πατήσω από τον Μάρτιο! Σου εύχομαι να συνεχίσεις τα ανοίγματά σου! ʼντε, και με ένα καλό κορίτσι (πλάκα κάνω). Αυτό που κάνεις, έχει άμεση σχέση με τα ανοίγματα που λέγαμε με τον t.n.t.k., για την διαλλακτικότητα. Π.χ. πιστεύω ότι ένας ένθεος και ένας άθεος, ένας δεξιός και ένας αριστερός, ένας ετεροφυλόφιλος και ένας ομοφυλόφιλος, δεν είναι σε καμία περίπτωση υποχρεωτικό να έρθουν σε σύγκρουση, αρκεί να αποδεχθούν μια μεγάλη αλήθεια: Ότι στη ζωή μας, όλα είναι θέμα πίστης! Αν το καλοσκεφτούμε, λειτουργούμε περισσότερο με το συναίσθημα παρά με την καθαρή, τετράγωνη και (σε πολλές περιπτώσεις) ελλιπή και ανίκανη να μας δώσει όλη την αλήθεια λογική μας. Οι εμπειρίες μας, ο τρόπος που μεγαλώσαμε, οι σωματικές και ψυχικές μας δυνάμεις και αδυναμίες μας ωθούν στο να έχουμε μια συγκεκριμένη στάση ζωής (καλή για εμάς, για να την υιοθετούμε). Αν βγούμε απο τον εαυτό μας και δούμε και εμάς και τους άλλους πιο \"αντικειμενικά\", θα καταλάβουμε ότι δεν υπάρχουν λόγοι διαχωρισμών. Στο κάτω-κάτω...σε λίγα χρόνια όλοι στα ίδια θα είμαστε!:)

    ʼσχετο...συνήθως, δεν μπαίνω για πολύ ώρα! Αλλά θα ήθελα να τα πούμε Olga_soul!:)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    gay_m_boy μου το αντίθετο θα έλεγα.......ΔΕΝ ΣΕ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΜΕ GAY ΜΑΓΑΖΙΑ.....:) Αλλά μιας και είχα σχετική φάση με αυτά έτυχε να το αναφέρω.....;)
    χι......χι........Λες να με έχει βάλει στο μάτι υποψήφια νύφη και να μην το ξέρω???:D Όχι τίποτε άλλο.....ποιός ακούει τον δικό μου.....άμα του πω ότι έχει αντίπαλο γυναίκα.......:D:D

    ʼντε ρε boy.......ξέρω ότι δεν μπαίνεις συχνά ......αλλά να σε ακούσω ρε μωρό και λίγο on-line!!!!!!!;)

    ΦΙΛΙΑ!:)

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    32
    Βασικά εννοούσα ότι είτε το θέλεις, είτε όχι, σε συνδέει το μυαλό του άλλου με ένα τέτοιο χώρο, επειδή απλά ανήκεις στην συγκεκριμένη κατηγορία! Πάντως, αν τελικά βρείς μια καλή κοπέλα, θα πρέπει να διαλέξεις μέρος για τον γάμο. Προτείνω Φλωρεντία, που είναι ρομαντική πόλη και είναι και ο δήμαρχος είναι ανοιχτών απόψεων! Αν και κάτι μου λέει ότι σύντομα η Αθήνα θα έχει ισάξιο δήμαρχο:) Αλλά και ο δικός σου, αν ξέρει ότι τα έχεις με γυναίκα, ίσως να σε θέλει ακόμη περισσότερο.:) Ok, σε πειράζω...αλλα είναι γνωστό ότι σε αρκετούς απο τους εκπροσώπους του αντρικού φύλου δεν κάθεται και άσχημα η ιδέα δύο γυναικών να κάνουν έρωτα μεταξύ τους (αρκεί αυτός να είναι το επίκεντρο, ή, στην χειρότερη...να το κάνουν για πάρτη του):)

    Φιλιά! Και ελπίζω να σε πετύχω πριν πάω φαντάρος...και πριν παντρευτείς:)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •