Ιστορίες & Μοναξιά - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 75 of 75
  1. #61
    Quote Originally Posted by Mi. Ro. View Post
    Δεν ξέρω αν είναι απαραίτητα καλό αυτό που θα πω, αλλά χαίρομαι που υπάρχει κι άλλος κόσμος που σκέφτεται ή σκέφτονταν έτσι.. :P
    Έχεις δίκιο πως το σώμα είναι εξίσου σημαντικό με τα υπόλοιπα απλά όταν οι άλλοι μένουν μόνο εκεί και προσπερνούν τα υπόλοιπα λες, γιατί ρε γαμώτο? επειδή δεν έχω 5.50 μέτρα πόδι και πισινό στο θεό και κοιλιακούς δεν αξίζω?
    Το φαΐ άμα το πάρεις απόφαση το κόβεις. Απόδειξη πως τότε που το ήθελα απευθύνθηκα σε μια έξοχη ' χοντρογιατρό ' - έτσι την αποκαλούσαμε για πλάκα - οποία με βοήθησε πολύ, απλά μετά από καιρό κουράστηκα να βοσκάω όλη μέρα μαρούλια και λάχανα - είμαι και μυστήρια με το φαγητό μου - και σταμάτησα.

    Δεν είναι το πιο τραγικό με αυτό το ύψος να είσαι τόσο αλλά σκέψου κι εσύ - κι εγώ κυρίως μαζί - να είσαι 1.70 και 70 ή 60 κιλά.. Θεά ρε γαμώτο :P
    Πρέπει να ξαναρχίσω. Έχω ήδη από την πρώτη φορά που σας έγραψα κόψει να τρώω απ' έξω καθότι φοιτήτρια γαρ κάνω τα καλύτερα ντελίβερι, και το έριξα και πάλι στο σαλατικό και στα τοστ και στο γάλα..
    Δεν ξέρω κατά πόσο είμαι ιδιαίτερο πλάσμα, τροφαντούλα όμως σίγουρα! Δεν έχω τυχαία το nickname ο ζυμαρούλης της Πίτσμπουρι!

    :)
    Είναι πάρα πολύ μεγάλη κουβέντα αυτή.
    Ναι, θα ήταν ιδανικό να μη μας έκριναν για την εμφάνιση μας, όταν όλα τα άλλα μας χαρακτηριστά είναι καταπληκτικά/υπέροχα/ιδανικά.
    Όμως, ειδικά στο θέμα των σχέσεων, δεν μπορείς να επιβάλλεις στον άλλο να του αρέσει μια γυναίκα με είκοσι κιλά παραπάνω για να μη τον πεις επιφανειακό.
    Εκεί έχουμε να κάνουμε με το σεξ. αν κάποιον άντρα δεν τον ελκύει σεξαουαλικά η εμφάνιση σου, τότε δεν μπορεί να σε δει σα γυναίκα αλλά σαν μια πολύ καλή φίλη αφού συγκεντρωνεις όλα τα στοιχεία μιας άρτιας προσωπικότητας.
    δυστυχώς αυτοί ανήκουν στο 80% του αντρικού πληθυσμού..:ρ
    Από κει και πέρα.
    Βλεπεις πως όλη αυτή η ιστορία, (τα παραπάνω κιλά), σου έχουν δημιουργήσει ενα εκ. προβλήματα με αποκορύφωμα να διαλυθεί και η παρέα που τόσο σε πόνεσε και σε πονάει.
    Είχες τη δύναμη να χάσεις 25, ξέρεις πως γίνεται. Ξεκίνα να χάσεις και τα υπόλοιπα, χωρίς μαυρίλες και ερωτηματικά, γιατί και παχαίνουν και δε βγάζουν πουθενά.

  2. #62
    Quote Originally Posted by Σουελ View Post
    Δεν θέλω να είμαι καχύποπτη, ουτε να σπείρω καχυποψία σε σενα, απο τη στιγμή που δεν υπάρχει λόγος. Εγώ απο προσωπική μου εμπερία λέω καποια πράγματα...Συχνά το "ψεγάδι" του αλλου μας κάνει να νιώθουμε καλύτερα, σαν να ενδυναμώνει τα δικά μας ατού.Το οποίο είναι επίσης μια συμπεριφορά όχι συνειδητή και όχι συνειδητά κακοπροαίρετη και κρύβει αλλες ανασφάλειες απο πίσω.Ίσως προσπαθώ -λανθασμένα- τελικά να τις απομυθοποιήσω για να σε κάνω να νιώσες καλύτερα και να σε πονάει λιγότερο η απουσία τους...
    Δεν ξέρω πόσο υπόψιν σου έχεις τα προσόντα σου, αλλά βλέπω ότι σε καμία περίπτωση τα παραπανίσια κιλά σου δεν σε έχουν κάνει "μισαλλόδοξη" ή ρατσίτρια. Εγώ αυτό που έχω καταφέρει -όντας και πολύ τροφαντή και γεματούλα και κανονική στο βαρος- με έχει κάνει να βλέπω όλους τους ανθρώπους "ισοβαρείς". Δεν μου φαίνεται κανείς παχουλος ή κοκαλιάρης και ποτέ δεν χαρακτηρίζω κανεναν για την εξωτερική του εμφάνιση.
    Όσο για το μήνυμα, να κανονίσεις να επιστρέψεις το βιβλίο. Απογαλακτίσου όσο πιο σύντομα μπορείς. Και πάμε γι' άλλα :)
    Και για το υστερόγραφο, δική μου προβολή καθαρά. Έχω ζήσει μια άλλη ιστορία...
    ...καλή η προσπάθεια σουέλ, αλλά στην προκειμένη περίπτωση, η φίλη μας έκανε φάουλ, όχι οι άλλες.
    επίσης, τέλειοι άνθρωποι δεν υπάρχουν, όπως και εμείς δεν θα γίνουμε ποτέ.
    Η Μι έκανε λάθος που ευτυχώς από όσα γράφει έχει το θάρρος να το έχει αντιληφθεί σε κάποιο βαθμό και να το κρατήσει ως ένα καλό μάθημα για την πορεία της .....

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εγώ πάντως κοπελιά, συνεχίζω να πιστεύω ότι οι αντιδράσεις τους είναι υπερβολικές. Στο μνμ τι σου έγραψε βρε ψυχή μου και σε στεναχώρεσε;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Παρανόησα και γι αυτό ανέφερα ότι τελικά εγω προβάλλω δικά μου βιώματα στην ιστορία της Μι.Ro.Γι αυτό το λόγο δεν θα ξαναγράψω κατι "συμβουλευτικό", αφού δεν έχω καθαρή κρίση.
    επίσης, τέλειοι άνθρωποι δεν υπάρχουν, όπως και εμείς δεν θα γίνουμε ποτέ.

    Αυτό δεν το έπιασα :P
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Σούελ, έτσι κι αλλιώς, όλοι έχουμε παρόμοια βιώματα από "φίλες". Δες το θέμα μου η κολλητη μου φίλη να καταλάβεις.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #66
    Quote Originally Posted by Σουελ View Post
    Παρανόησα και γι αυτό ανέφερα ότι τελικά εγω προβάλλω δικά μου βιώματα στην ιστορία της Μι.Ro.Γι αυτό το λόγο δεν θα ξαναγράψω κατι "συμβουλευτικό", αφού δεν έχω καθαρή κρίση.
    επίσης, τέλειοι άνθρωποι δεν υπάρχουν, όπως και εμείς δεν θα γίνουμε ποτέ.

    Αυτό δεν το έπιασα :P
    εννοείται πως θα γράφεις ότι σου βγαίνει, όλες οι απόψεις είναι χρήσιμες και ειδικά όταν κάποιος έχει και κοινά στοιχεία με τον άλλο.

    Γι αυτό με την τελειότητα, εννοούσα πως οκ, οι φίλες της είχαν ελλατώματα όπως όλοι οι άνθρωποι, κανείς δεν είναι τέλειος, όμως, η Μι ρο έκανε το φάουλ στη σχέση τους, όχι εκείνες.

  7. #67
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    κάπου
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    εννοείται πως θα γράφεις ότι σου βγαίνει, όλες οι απόψεις είναι χρήσιμες και ειδικά όταν κάποιος έχει και κοινά στοιχεία με τον άλλο.

    Γι αυτό με την τελειότητα, εννοούσα πως οκ, οι φίλες της είχαν ελλατώματα όπως όλοι οι άνθρωποι, κανείς δεν είναι τέλειος, όμως, η Μι ρο έκανε το φάουλ στη σχέση τους, όχι εκείνες.
    Θεοφανία και Σουελ και οι δύο με έχετε βοηθήσει με τον δικό της τρόπο η κάθε μία και εκτιμώ ειλικρινά κάθε απάντηση σ'αυτή την ανάρτηση. Δεν το παίρνω ελαφρά τη καρδία αλλά εξετάζω κάθε απάντηση ξεχωριστά, δίνοντας σε όλες σημασία γιατί κρίνω πως ο πλουραλισμός των απόψεων θα με οδηγήσει σε καλύτερο ' αποτέλεσμα ' . Μη σταματάτε να γράφετε λοιπόν είτε είναι ευχάριστη είτε δυσάρεστη η άποψή σας. Είναι αυτό που σκέφτεστε και πιστεύεται και δεν νομίζω ούτε μένος να υπάρχει ούτε άλλο συναίσθημα στη μέση. Θεοφανία είναι γεγονός πως εγώ έκανα το λάθος και πλέον παλεύω με τον εαυτό μου.. Προφανώς και κανείς δεν είναι τέλειος απλά όλοι προσπαθούμε να φτάσουμε στην προσωπική τελειότητά του ο καθένας. Αν το αντιλαμβάνομαι σωστά όπως γράφτηκε. Σας ευχαριστώ και τις δυο και δεν θα κουράζομαι να το λέω. :)

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Mi. Ro. View Post
    . Προφανώς και κανείς δεν είναι τέλειος απλά όλοι προσπαθούμε να φτάσουμε στην προσωπική τελειότητά του ο καθένας.
    Υπάρχουν διαγωνισμοί ομορφιάς, διαγωνισμοί γνώσεων, διαγωνισμοί τρεξίματος και άλλοι διαγωνισμοί στην κοινωνία αλλά διαγωνισμούς τελειότητας μόνο στο e-psychology θα βρείς. welcome.

  9. #69
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    κάπου
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Υπάρχουν διαγωνισμοί ομορφιάς, διαγωνισμοί γνώσεων, διαγωνισμοί τρεξίματος και άλλοι διαγωνισμοί στην κοινωνία αλλά διαγωνισμούς τελειότητας μόνο στο e-psychology θα βρείς. welcome.
    καλησπέρα insect, δεν το βρίσκω διαγωνισμό, αλλά προσωπικό στοίχημα. όχι απαραίτητα δικό μου αλλά γενικά λέμε τώρα. :)

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Mi. Ro. View Post
    καλησπέρα insect, δεν το βρίσκω διαγωνισμό, αλλά προσωπικό στοίχημα. όχι απαραίτητα δικό μου αλλά γενικά λέμε τώρα. :)
    Εγώ το βρίσκω πολύ αστείο μερικές φορές, το πως οι διαθέσεις του κάθενος επηρεάζει ο ένας τον άλλο, ρε γαμώτο ανιτλαμβανομαι μια συντριπτική νικη της σιωπής, ακόμα και οι κόρνες στους δρόμους έχουν καταλαγιάσει. Τι είναι τέλειο για σένα, μια μηχανή ας πούμε που ποτέ δεν κάνει λάθος;

  11. #71
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    κάπου
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Εγώ το βρίσκω πολύ αστείο μερικές φορές, το πως οι διαθέσεις του κάθενος επηρεάζει ο ένας τον άλλο, ρε γαμώτο ανιτλαμβανομαι μια συντριπτική νικη της σιωπής, ακόμα και οι κόρνες στους δρόμους έχουν καταλαγιάσει. Τι είναι τέλειο για σένα, μια μηχανή ας πούμε που ποτέ δεν κάνει λάθος;
    δεν είναι μηχανή, αυτό είναι το μόνο σίγουρο, συνεπώς προφανώς και θα κάνει λάθος. και το λάθος δεν είναι απαραίτητα κακό. Από κει και πέρα είναι υποκειμενικό νομίζω.. Το τέλειο, αυτούσιο δεν υπάρχει σε καμία περίπτωση και πουθενά. Θεωρώ και είναι καθαρά προσωπική άποψη αυτό πως μέσα μας πάντα υπάρχει ρυθμισμένη και η επιλογή της εντροπίας σε κάθε έκφανση είτε της καθημερινότητας είτε του τρόπου σκέψεις ως αποτέλεσμα. Και έτσι μπορούμε να πορευτούμε και να είμαστε ανθρώπινοι. Απέχοντας της μηχανής και του τέλειου.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Mi.Ro., πώς είναι τα πράγματα;
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  13. #73
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    κάπου
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by Σουελ View Post
    Mi.Ro., πώς είναι τα πράγματα;
    Σουελ μου καλησπέρα. Τα πράγματα όπως τα ξέρεις.. Καμία ιδιαίτερη πρόοδος.. Βρέθηκα με μια απ' τα κορίτσια και το παίξαμε ξένες και οι δυο κοιτώντας η μια δεξιά και η άλλη αριστερά.. Και πριν λίγο μίλησα με το φίλο μιας δεύτερης που ήθελε κάτι πράγματά του και είπε πως έχει και κάτι βιβλία μου που θέλει να μου επιστρέψει η φίλη μου. :P
    Επέστρεψα στο πατρικό μου για τον Ιούλιο και προσπαθώ να ξεχαστώ.. Εσύ είσαι καλά?

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εύχομαι τουλάχιστον να μπορέσεις να χαλαρώσεις εκεί! :)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  15. #75
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    κάπου
    Posts
    32
    Μακάρι κοριτσάκι.. Το δουλεύω, όσο μπορώ.. :)

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Παραξενες ιστοριες!
    By Boltseed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 29-12-2010, 11:37
  2. ιστοριες τρελλας Νο 2
    By lina in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 78
    Last Post: 05-10-2009, 13:59
  3. Ιστοριες τρελλας Νο 1
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 25
    Last Post: 19-08-2009, 08:16
  4. ιστοριες ντροπης στον σεξουαλικο τομεα
    By πολυμνια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 04-05-2009, 01:35
  5. OCD & OCPD & αλλες ιστοριες...
    By jana in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 26-09-2008, 11:29

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •