Κοιλιά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14

Thread: Κοιλιά

  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    36

    Κοιλιά

    Το πάνω κουμπί του παντελονιού δεν κουμπώνει. Παλιότερα κούμπωνε (το ίδιο παντελόνι) παρολο που ζύγιζα περισσότερο. Σα να έχει ξεχειλώσει η κοιλιά μου. Γιατί συνέβει αυτό ;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by BNW24 View Post
    Το πάνω κουμπί του παντελονιού δεν κουμπώνει. Παλιότερα κούμπωνε (το ίδιο παντελόνι) παρολο που ζύγιζα περισσότερο. Σα να έχει ξεχειλώσει η κοιλιά μου. Γιατί συνέβει αυτό ;
    μηπως το επλυνες?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μηπως το επλυνες?
    Λες να είχε να το πλύνει μήνες?

    BNW24 ξεκίνα λίγο τρεξιματάκι. Μάλλον το λίπος άρχισε να συσσωρεύεται στην κοιλιακή χώρα (σικ).

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Ε βρε iberis, αν είναι καλοκαιρινό παντελονάκι και μόλις το κατέβασε από το πατάρι, ίσως και να ισχύει το θέμα με το πλύσιμο!

    Οι μύες ζυγίζουν περισσότερο από το λίπος. Μήπως η παλαιότερη ισορροπία μεταξύ των 2 διαταράχτηκε λίγο;
    Κάνε τρεξιματάκι αλά iberis, αλλά εγώ προτείνω κολύμπι. Τρελές καύσεις, και σφίγγει το σώμα γενικά αντί απλά να χάνεις βάρος ή να εξασκείς μύες σε συγκεκριμένα μέρη.
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  5. #5
    Quote Originally Posted by DissolvedGirl View Post
    Ε βρε iberis, αν είναι καλοκαιρινό παντελονάκι και μόλις το κατέβασε από το πατάρι, ίσως και να ισχύει το θέμα με το πλύσιμο!

    Οι μύες ζυγίζουν περισσότερο από το λίπος. Μήπως η παλαιότερη ισορροπία μεταξύ των 2 διαταράχτηκε λίγο;
    Κάνε τρεξιματάκι αλά iberis, αλλά εγώ προτείνω κολύμπι. Τρελές καύσεις, και σφίγγει το σώμα γενικά αντί απλά να χάνεις βάρος ή να εξασκείς μύες σε συγκεκριμένα μέρη.
    κολύμπι δεν έχω κάνει, ως ασκηση εννοώ, αλλά το τρέξιμο είναι ότι πρέπει για κάψιμο λίπους.
    Στεγνώνεις τελείως αν το κάνεις συστηματικά...:)

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    36
    Δε φταίει το πλύσιμο, φταίει η κοιλιά μου. Φαίνεται και στον καθρέφτη.
    Ούτε είναι λίπος. Τρέχω συνέχεια αλλά μόλις φάω η κοιλιά γίνεται τούμπανο. Για να μη μιλήσω για τα αέρια...
    Δεν ήμουν έτσι παλιά και απορώ γιατί έγινα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Να τσεκάρεις το έντερό σου.Είσαι σε φάση αγχους ή αλλαξες διατροφή;
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Quote Originally Posted by BNW24 View Post
    Δε φταίει το πλύσιμο, φταίει η κοιλιά μου. Φαίνεται και στον καθρέφτη.
    Ούτε είναι λίπος. Τρέχω συνέχεια αλλά μόλις φάω η κοιλιά γίνεται τούμπανο. Για να μη μιλήσω για τα αέρια...
    Δεν ήμουν έτσι παλιά και απορώ γιατί έγινα.
    Τρέξιμο για το λίπος και κοιλιακούς για σύσφιξη.
    Επίσης, σχετικά με το πρήξιμο, μήπως τρως πολύ γρήγορα και με άγχος? Αυτό δημιουργεί φούσκωμα, ειδικά αν έχεις και ευαίσθητο στομάχι.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    36
    Έχω τσεκάρει και το έντερο και έχω τσεκάρει και το άγχος, λύση όμως δεν είδα, είναι πλέον μόνιμη κατάσταση. Το πρωί που ξυπνάω η κοιλιά μου είναι όπως θέλω να είναι. Μετά τουμπανιάζει όμως.
    iberis σου είπα ότι δεν έχω λίπος κι εσύ επιμένεις να κάψω το λίπος...
    Επίσης τρώω αργά και το στομάχι μου δεν είναι ευαίσθητο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Απο γυναικολογικά ολα οκ? Γιατί παίζει και αυτό.
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  11. #11
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    36
    Μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο αυτό με τα γυναικολογικά ; Κι εγώ το υποψιάζομαι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Δεν γνωρίζω λεπτομερειες απλά είχα κι εγώ πρόβλημα παρόμοιο,σαν συνδρομο ευερέθιστου εντέρου και ο γιατρός μου είχε πει αν δεν είναι απο άγχος (που τελικά ήταν) να δω γυναικολογο γιατί καμιά φορά εχει σχέση. Κάνε μια επίσκεψη προληπτικά. Επίσης παιζει να σου περάσει σε λίγες μέρες, μην τρελαινεσαι :)
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Quote Originally Posted by BNW24 View Post
    Έχω τσεκάρει και το έντερο και έχω τσεκάρει και το άγχος, λύση όμως δεν είδα, είναι πλέον μόνιμη κατάσταση. Το πρωί που ξυπνάω η κοιλιά μου είναι όπως θέλω να είναι. Μετά τουμπανιάζει όμως.
    iberis σου είπα ότι δεν έχω λίπος κι εσύ επιμένεις να κάψω το λίπος...
    Επίσης τρώω αργά και το στομάχι μου δεν είναι ευαίσθητο.
    Μην μου φέρνεις αντίρρηση!! Εννοείται ότι είναι λίπος:P Τι άλλο να 'ναι? Μήπως κανά ποντίκι που τρύπωσε στην κοιλιά σου? :-ο

    Πλάκα κάνω, δεν σε έχω δει άλλωστε για να βγάλω συμπέρασμα. Μεγαλώνοντας πάντως να ξέρεις ότι βάζουμε πόντους.. όχι στο ύψος εε!
    Η επίσημη διάγνωση μου (μην μου κάνετε ban :P) είναι... τυμπανισμός! Τα αίτια είναι μάλλον το άγχος, μπορεί και η καθιστική ζωή, μπορεί και μία μίζερη περίοδο που μπορεί να περνάς... πολλά μπορεί... αλλά που να ξέρω η δόλια??
    Μου κάνει πάντως εντύπωση που λες ότι τρέχεις και κατά την διάρκεια της ημέρας έχεις τυμπανισμό. Βρε μήπως τρως 1-2 φορές την ημέρα μεγάλα γεύματα? Αν ναι, μοίρασε την ποσότητα φαγητού που τρως σε περισσότερα γεύματα.

  14. #14
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    36
    Μιζέρια νιώθω όταν δεν κουμπώνει το παντελόνι. Γυναικολογικά δεν παίζουν γιατί είμαι άντρας.
    Τέλοσπάντων. Θα συνεχίσω να ζω με την ελπίδα ότι κάποιος γαστρεντερολόγος θα μου πει μια μέρα τι έχω και θα μου δώσει λύση.
    Δεν περίμενα από εσάς να μου κάνετε διάγνωση, δεν ξέρω καν γιατί άνοιξα θέμα, ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως.

Similar Threads

  1. Η «εισβολή» στην κοιλιά μου .
    By sethvsares in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 55
    Last Post: 10-09-2010, 23:13
  2. πονοσ στη κοιλια
    By predator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 01-02-2010, 18:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •