Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΕΜΕΝΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    athina
    Posts
    67

    Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΕΜΕΝΑ

    Γεια σας..πηρα αρκετη δυναμη οταν μπηκα κατατυχη στο site σας..με αγγιξαν παρα πολυ αυτα που διαβασα..κ επιτελους
    βρηκα ενα μερος με συμπασχοντες..ενα μερος που δεν θα με αποκαλεσουνε τρελλη..θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την δικια μου ιστορια..
    Τωρα ειμαι 18 χρονων..ολα αρχισαν στα 13 μου..οταν ο ιδιοσ μου ο θειοσ προσπαθησε να με βιασει..αυτη ηταν η πρωτη ασχημη εμπειρια που ειχα..που προτοσυναντησα την βρωμια του κοσμου..Ενιωθα χαμενη,δεν ειχα εμπιστοσυνη σε κανεναν πια..εψαχνα αγαπη..για να γιατρεψω τισ πληγεσ μου,κ τοτε γνωρισα τον κωστα.42 χρονων..μου υποσχεθηκε τοσα πολλα..οτι θα με επαιρνε μακρια απο ολα αυτα..μια μερα με παρατησε..επειτα εμαθα οτι ηταν παιδεραστησ κ οτι αυτο το εκανε κ σε αλλα παιδια,επαιρνε οτι ηθελε κ μετα εφευγε...απο τοτε αρχισαν κ τα προβληματα...δεν τελιωσαν εκει ομωσ ολα..Στα 15 δεχτηκα κ αλλη αποπειρα βιασμου,οπως κ ξυλοδαρμο..αυτο ηταν το τελιωτικο χτυπημα..γεμισα τυψεις..ενιωθα πωσ για ολα αυτα φταιω εγω..απο τοτε φοβαμαι κ εχω κλειστει στον εαυτο μου..φοβαμαι τοσο πολυ..αυτα με κοινηγανε χρονια!Δεν εχει μεινει τιποτα πια..τιποτα πια που να θελω..δεν κανω ονειρα πια,δεν μπορω να κανω τιποτα.Μονο να τιμωρο τον εαυτο μου...χρονια κανω υπομονη..Αλλα δεν αντεχω αλλο..Υποφερω απο ημικρανιες,πονοκεφαλους,να υτιες..φρικτους πονουσ στο στομαχι..τα παυσιπονα δεν κανουν τιποτα πια.δεν τρωω κανω εμετο επειδη δεν αντεχω το φαγητο..δεν κοιμαμαι καλα..βλεπω συνεχεια εφιαλτες...νιωθω συνεχεια κουρασμενη κ θελω να καθομαι στο σκοταδι..ολα αυτα..κουραστικα να κλαιω με τισ ωρεσ σε καθημερινη βαση..κουραστικα να σκοτωνω το εξω.προσπαθοντασ να σκοτωσω το μεσα..πιεζοντας ξυραφια μεσα μου..ναι ακομα κ αυτο δεν απαλεινει τον πονο μεσα μου...Δεν νιωθω τιποτα πια κ ουτε ελπιζω σε ενα μελλον που δεν επροκειτο να ρθει..
    το μονο που σκεφτομαι ολη την μερα ειναι το πως να πεθανω...τοσεσ αποπειρεσ αυτοκτονιας..ουτε αυτο μπορω να κανω..
    ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΑΡΡΩΣΤΗ!!!δεν το αντεχω αλλο....
    νιωθω να τρελαινομαι σιγα σιγα...

    ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗ...ενα παιδι που χρειαζεται βοηθεια ειμαι κ εγω..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    makari na xera pou
    Posts
    305
    η αυτοκτονια δεν ειναι λυση.εχεις μιλησει σε κανεναν για τα προβληματα?μιλησες στους γονεις σου για την συμπεριφορα του 8ειου σου?κατι τετοια δεν πρεπει να μεινουν ατιμωρητα.επισης εχεισ μιλησει σε κανεναν για τους φοβους σου και ολα αυτα ειτε αυτος λεγεται ψυχολογος ειτε λεγεται καποιο προσωπο που ειναι διπλα σου και σε ακουει.εχεισ περασει δυστυχως παρα πολα απο πολυ μικρη ηλικια αλλα αυτος δεν ειναι λογος για να τα παρατησεις.εχεις πολυ ζωη ακομα μπροστα σου για να κανεις ονειρα για να σβησεις οσο γινεται ολα αυτα που σε εκαναν χαλια.ολα μπορουν να αλλαξουν αμα εχεις δυναμη μεσα σου.εστω και με καποια 8εραπεια.με το να τα κρατας μεσα σου δεν 8α κερδισεις κατι.μια αρχη ηταν που τα ειπες εδω σε εμας.μολις εκανεσ το πρωτο βημα που μιλησες εδω εστω και μετα απο τοσο καιρο που εχουν γινει αυτα.για τα προβληματαμε τις ναυτιες το σιγουρο ειναι οτι σιγουρα ιπαρχει τροπος να διορ8ω8ουν ολα αυτα.καποιος αλλος χρηστης που εχει παει σε ψυχολογο και εχει κανει 8εραπειες 8α ειναι πιο καταλληλος απο μενα για να σου πει καποια πραγματα παραπανο.και 8α σου πω αυτο που μου ειπαν και μενα.το ευκολο ειναι να αυτοκτονισεις και αμα το η8ελες 8α το ιχεσ καταφερει.αρα ξερεις οτι μεσα σου υπαρχει ακομα ελπιδα οτι μπορουυν να φτιαξουν ολα αυτα και εδω ειμαστε ολοι να βοι8ισουμε οσο μπορουμε να μεγαλωσει αυτη η ελπιδα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    376
    Γειά σου φίλη (αν μου επιτρέπεις το επίθετο) Μελίνα

    1. Δεν αντιμετωπίζω (έτσι πιστεύω κάποια διαταραχή (δεν ξέρω αν καν αυτός είναι ο σωστός όρος))
    2. Δεν θέλω τίποτα από εσένα παρά να σου εκφράσω κάποιες σκέψεις μου
    3. Με αυτά που πέρασες είναι φυσικό να νιώθεις σε απύθμενο βυθό.
    4. Όλοι οι (δεν θα εφραστώ με χαρακτηρισμό γιατί τίποτα δεν τους αξίξζει) αυτοί που σε κάναν σε εσένα αυτά που κάναν θα το πάθουν εις τριπλούν στη ζωή τους. Δέν έχει σημασία τι κάναν πιο πριν. Η κάθε πράξη που κάνεις σου επιστρφεται εισ τριπλούν με τον α ή τον β τρόπο.Είναι νόμος αυτό.
    5. Δεν με νοιάζει ποιός έχει αντίθετη άποψη από το περιβάλλον σου. Πάνε σε κάποιο ψυχολόγο. Αν δεν έχεις υπόψη σου πάνε σε κάποιο νοσοκομείο και ζήτα το Δ/ντη. Αν ούτε δεν θες εκεί πάνε στην αστυνομία. Δεν χρειάζεται να εξηγήσεις τίποτα. Απλά ζήτα την διεύθυνση ενός ψυχολόγου.
    6. Αν δεν έχεις χρήματα, ούτε βρήκες από όποιον απευθύνθηκες, κλέψε (ναι το εννοώ) από όποιον μπορείς για να πάς σε ψυχολόγο
    7. Θα γίνεις ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ. Δεν ξέρω πότε, δεν ξέρω πόσο ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ, αλλά θα νιώσεις ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ.
    8. ʼπό σήμερα σταμάτα ότι κακό κάνεις στον εαυτο σου
    9. Δεν είσαι τρελλή. Έχεις περάσει πολλά.
    10. ΒΡΕΣ ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ
    11. Αγάπησε, έστω λίγο τον ευατό σου. Αλήθεια σου λέω το αξίζεις.
    Θα ήθελα να σου πώ και άλλα. Δεν θέλω να σε κουράσω. Μόνο αγάπησε, έστω και λίγο τον ευατό σου.

    ΥΓ. ʼλλαξε το mail σου. Κάνε ένα καινούριο

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    23
    Σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις την τυχη να βρεις απεριοριστη στηριξη ,αλλα πρωτα πρεπει να αρχισεις να φροντιζεις τον ευατο σου να αρχισεις να \'πετας\' οτι δεν σε βοηθα.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    63
    οντως δεν εισαι τρελλη μα μονο ενα παιδι και σε λιγο καιρο θα γινεις και γυναικα...
    ψαξε για βοηθεια τωρα που ειναι νωρις στο ειπα και χθες, αυτα τα προβληματα οταν τα αφηνεις με τον καιρο πολλαπλασιαζονται και αν καμια φορα ξεχαστουν για λιγο με την πρωτη κακοτοπια εκει θα τα βρεις μπροστα σου σαν να μην περασες ποτε ο χρονος γιατι ειναι σημαδια ανεξητιλα....και εσυ μετα να μετανιωνεις για ολα αυτα που θα μπορουσες να ειχες αλλαξει αλλα που δεν εκανες.
    Γραφοντας σου ολα αυτα ειναι σαν να μιλαω για μενα, ολα αυτα που γιναν εις βαρος της παιδικης μου ψυχης και ολα αυτα που συνεχιζονται να γινονται τωρα που ειμαι γυναικα και μανα....
    Συμβουλη πρωτη ψαξε για λυση με θεραπευτη, υπαρχουν και ομαδες υποστηριξης χωρις να χρειαζονται χρηματα και
    συμβουλη δευτερη και σημαντικοτερη μην αφησεις τον εαυτο σου να γινει ενα τιποτα λογο αυτης της καταστασης. Παλεψε τωρα να γινεις κατι για να μπορεις να σταθεις στα ποδια σου και μετα. Η απαθεια ειναι ο χειροτερος εχθρος αυτων των καταστασεων, σε παρακαλω παρε λοιπον στα χερια σου την ζωη τωρα που ειναι νωρις για να μαθεις να πολεμας και να βγαινεις αλλοτε χαμενη και αλλοτε νικητρια και οχι μονιμως η χαμενη...
    μια καταθεση ψυχης απο μενα για μενα( ειναι αυτα που λεω ακομα στον ευατο μου και με την απορια γιατι δεν τα εκανα ολα αυτα τοτε που επρεπε να τα ειχα κανει) και κατεπεκταση και σε σενα

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    athina
    Posts
    67
    eilikrina me kanate na klapsw..oxi apo pono authn thn fora alla apo xara..apisteuto mou fenetai na noiazontai kapoioi gia sena pou oute kan se xeroun!eiste oti kalutero mporouse na mou sumvei twra..telika isws na mhn xathikan ola..isws telika den xathikan oloi oi anthrwpoi..sas euxaristw...k sas uposxomai oti tha prospathisw pio polu isws.nai isws kapote ginw k egw kala.isws kapote vrw auto to paidi..pou exasa prin xronia.nai isws kapote zhsw eutuxismenh...

    ena euxaristw den ftanei...o theos na sas exei kala..

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    athina
    Posts
    67
    edw k kati meres psaxnw...psaxnw mpas k vrw ti exw.nai monh mou afou den xerw pou na apeuthinthw..se neurologo..se psuxologo..se psuxiatro..pou?diavasa loipon gia thn maniokatathlipsh..htan san na diavaza emena...vrhka ti exw..an einai mono auto..alla den xerw ti na kanw pia..xreiazomai amesh voitheia...xekinaw mia duskolh sxolikh xronia..k dustuxws den exw thn dunamh na palepsw oute giauto,oute gia tipota allo.sas parakalw prwth fora zhtaw voitheia...as mou pei kapoios pou xerei pou na apeuthinthw..

    elpizw na to diavasei kapoios..
    sas euxaristw k pali....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Μη βιάζεσαι να ταυτίσεις την περίπτωσή σου με κάποια ταμπέλα...
    ʼσε τη γνωμάτευση σε κάποιον ειδικό που θα ασχοληθεί μαζί σου ιδιαίτερα...
    Απλά σκεφτόμουν ότι για αρχή θα ήταν καλό να απευθυνθείς σε ψυχολόγο...
    Αυτός το πιο πιθανό είναι να σε παραπέμψει και σε ψυχίατρο και να δουλέψουν σε συνδυασμό...

    Δεν ξέρω τι άλλο να πω... Απλά μην το αφήσεις έτσι, δες κάποιον...
    Και χρησιμοποίησε κι αυτό το site... Μίλα μας... Μερικές φορές και μόνο το να μιλήσουμε για κάτι μας βοηθάει...

    Μικρή μου, μόνο τρελή δεν είσαι...
    Απλά σου παραπέσαν πολλά και μαζεμένα...
    Μην απελπίζεσαι όμως, όλα θα φτιάξουν σιγά σιγά...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    makari na xera pou
    Posts
    305
    Originally posted by mauros_vuthos_f
    eilikrina me kanate na klapsw..oxi apo pono authn thn fora alla apo xara..apisteuto mou fenetai na noiazontai kapoioi gia sena pou oute kan se xeroun!eiste oti kalutero mporouse na mou sumvei twra..telika isws na mhn xathikan ola..isws telika den xathikan oloi oi anthrwpoi..sas euxaristw...k sas uposxomai oti tha prospathisw pio polu isws.nai isws kapote ginw k egw kala.isws kapote vrw auto to paidi..pou exasa prin xronia.nai isws kapote zhsw eutuxismenh...

    ena euxaristw den ftanei...o theos na sas exei kala..
    ola tha ginoun arkei na to thes na to allaxeis.kai oloi mas niazomaste kai tha se boithisoume.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    126
    κοπελα ειλικρινα συγκινηθηκα με την ζωη σου...οι γονεις σου ειναι κοντα σου?σε στηριζουν?για μενα το καλυτερο ειναι να πας σε ενα ψυχιατρο.πες οτι ειχες περασει πολλα ασχημα στη ζωη σου.και μην προβεις σε αλλες λεπτομερειες.να κανεις θεραπεια και να προσπαθησεις να βρειος ενα καλο παιδι να σε στηριξει να τα ξεπερασεις.ειμαι σιγουρη θα τα καταφερεις...φιλια και δυναμη.εμεις εδω θα ειμαστε να μαθαινουμε νεα σου...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    makari na xera pou
    Posts
    305
    πραγματι ενα καλο παιδι οπος λεει ο/η φιλος/φιλη αποπανω 8α σε βοηθησει αρκετα.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    4
    χρειάζεσαι δύναμη πολλη να προχωρήσεις μπροστά..σου στειλα μηνυμα..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    makari na xera pou
    Posts
    305
    Καλως ηρθες Penny και εσυ στο φορουμ

  14. #14
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    athina
    Posts
    67
    den xerw ti na pw gia sas paidia..einai megalh sthrixh gia mena pou endiafereste...nai to phra apofash na paw se enan psuxiatro..den einai ntroph..\'\'NTROPH EINAI NA NTREPESAI K NA KRUVESAI APO TO PROVLHMA SOU\'\'k eseis mou dwsate dunamh giauthn sas thn apofash...to mono pou menei einai na vrw enan kalo psuxiatro...k na milisw sthn mhtera mou..elpizw na katalavei estw twra..den xerw pou na psaxw.oute pou na apeuthinthw..tha ithela na mou susthsete eseis enan psuxiatro..den xerw ana mporei kapoios alla einai h megaluterh voitheia...nai tha eimai edw..den tha stamathsw na sas grafw...
    elpizw oloi osoi exete k eseis kapoio \'\'provlhma\'\'an einai h katalhllh lexh na ginete k eseis kala..sas euxomai oti kalutero..OLOI SAS TO AXIZETE!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    ναι κοριτσάκι, κι εγώ τα ίδια συναισθήματα έχω αφότου μπήκα εδώ,
    μια αδελφοσύνη και μια ταπείνωση που σε κάνει να βλέπεις τη ζωή πιο σοβαρά, και γι\'αυτό τέλος-τέλος και πιο αισιόδοξα.
    εύχομαι σε όλους μας καλό βράδυ, και σε σένα, με το δικό σου πονεμένο φως, να βρεις τον ειδικό που θα σε βοηθήσει να βοηθήσεις εσύ τον εαυτό σου.
    καλή δύναμη!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •