ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΣΟΣ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    26
    ευχαριστω για τις παρατηρησεις. θα προσπαθησω να γινω καλυτερος...!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    krhth
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Γεια σας χαζη ερωτηση κ ακυρη αυτη που θα κανω αλλα με καιει αμεσα, να ρωτησω αμα κανεις σεξ μες στη θαλασσα υπαρχει περιπτωση να κολλησεις?? (καταλαβαινετε τι εννοω φανταζομαι) Κ αμα το κανεις χωρις προφυλακτικο τι γινεται?? Κανονικα πρεπει να βαλεις οκ αλλα μες στο νερο πως θα σταθει κ ποτε θα το βαλεις πριν μπεις η μετα?? Κανονικα με το νερο κ την υδροστατικη πιεση δεν υπαρχει περιπτωση να του πεσει του αλλου γρηγοροτερα κ να κολλησεις??

    Σορρυ για τη μαλακια που ρωταω αλλα καιγομαι αμεσα κ θελω απαντηση
    και εγω το εχω κανει στη θαλασσα δεν επαθα τιποτα τωρα τι να σου πω μπορει να σταθηκα τυχερη εχω ακουσει ιστοριες οτι κολας...πιστευω οτι πρεπει να προσεχεις περισσοτερρο μη κολλησεις τιποτα στη θαλασσα καμια αρρωστια που βρομανε τα νερα παρα να μη κολλησεις με τον αλλον...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    λολ πραγματι ετσι ειναι!! ουτε εγω κολλησα ευτυχως αλλα εχω ακουσει απο φιλες οτι κολλας κτλ!! οντως πιθανοτερο ειναι να παθεις καμια μολυνση απο το νερο της θαλασσας αλλα συνηθως κατι τετοια τα κανεις σε ερημικη παραλια ρε συ αλλα κ παλι δεν ειναι πεντακαθαρο το νερακι !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Lacry, εγω ειχα αιμοραγιες για πεντε μερες οταν το πηρα. Ειναι στις παρενεργιες, αλλα δεν ρωτησα γιατρο γιατι οι γονεις μου δεν το ηξεραν, οποτε δεν ξερω αν μου προκαλεσε και τιποτα αλλο μονιμο, αν και κανονικα δεν θα επρεπε! Και ενταξει, δεν συγκρινεται με την εκτρωση, απο αποψη υγειας!
    Οταν το ειχα παρει ειχα σαρωσει το ιντερνετ και διαβαζα οτιδηποτε εβρισκα σχετικο με το νορλεβο, σε ελληνικα και ξενα σαιτ. Ολα λεγανε οτι δεν ειναι μεθοδος αντισυλληψης, αλλα χαπι για εκτακτες αναγκες και καποια ελεγαν οτι δεν πρεπει να το παρεις πανω απο 2-3 φορες στην ζωη σου γιατι σου γαμαει τις ορμονες. Στην ουσια ειναι οι ιδιες ορμονες που ειναι και στα αντισυλληπτικα, μονο σε πολυ, πολυ μεγαλυτερες ποσοτητες!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    113
    τι εγινε τελικα κοπελια εισαι καλυτερα τωρα??? μην ανησυχεις δεν θα συμβει κατι κακο..

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ghost κ Roula ναι ειμαι καλυτερα, εχω βεβαια αιμορραγιες σαν να εχω περιοδο κ ποναει καπως περιεργα η κοιλια μου, η μεση κ τα ποδια, κ ειμαι μες στα νευρα, απο να γινοταν καμια στραβη κ να ετρεχα κ να μην εφτανα προτιμω αυτο κ ας εχω κ καποιες παρενεργειες κ συμπτωματα...
    Ναι, ετσι ειναι, οι ιδιες ορμονες που περιεχονται στα αντισυλληπτικα αλλα νομιζω επι 30 κατι τετοιο ειχα ακουσει, δεν ειμαι κ σιγουρη, γι αυτο δεν κανει να το παρεις πολλες φορες στη ζωη σου κ σου γαμαει κ τον κυκλο μετα εχεις ακανονιστο κυκλο για ενα χρονικο διαστημα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Ghost κ Roula ναι ειμαι καλυτερα, εχω βεβαια αιμορραγιες σαν να εχω περιοδο κ ποναει καπως περιεργα η κοιλια μου, η μεση κ τα ποδια, κ ειμαι μες στα νευρα, απο να γινοταν καμια στραβη κ να ετρεχα κ να μην εφτανα προτιμω αυτο κ ας εχω κ καποιες παρενεργειες κ συμπτωματα...
    Ναι, ετσι ειναι, οι ιδιες ορμονες που περιεχονται στα αντισυλληπτικα αλλα νομιζω επι 30 κατι τετοιο ειχα ακουσει, δεν ειμαι κ σιγουρη, γι αυτο δεν κανει να το παρεις πολλες φορες στη ζωη σου κ σου γαμαει κ τον κυκλο μετα εχεις ακανονιστο κυκλο για ενα χρονικο διαστημα...
    καλα θυμομουν οτι τα μπερδευεις...
    οταν δεν εχεις περιοδο, δεν υπαρχει καμια περιπτωση να συλλαβεις...
    οποτε δεν παιρνεις και χαπι της επομενης μερας... οποιοσδηποτε φαρμακοποιος θα σε διαβεβαιωσει γι αυτο.
    και τελικα με τον φοβο της εγγυμοσυνης και το χαπι ειχες περιοδο τελη ιουνιου.....
    δεν τα θυμασαι καλα ουτε με τους 2 μηνες αμηνορροιας...
    μαλλον μπερδευεις πολλα κι αυτο γιατι εισαι η ιδια πολυ μπερδεμενη.
    ζητα βοηθεια...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Μπράβο Ρεμ, είσαι τσακάλι! Ούτε γω το θυμόμουν αυτό.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Εγω ξερω οτι μπορεις να μεινεις εγγυος οταν απο ανορεξια σου κοβεται η περιοδος και δεν ξερεις ποτε εχεις ωορρηξια κτλ.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Εγω ξερω οτι μπορεις να μεινεις εγγυος οταν απο ανορεξια σου κοβεται η περιοδος και δεν ξερεις ποτε εχεις ωορρηξια κτλ.
    οχι λιλιουμ
    οταν σου ΚΟΠΕΙ η περιοδος , ειναι εντελως αδυνατον να εχεις ωορρηξια αν δεν επανερθει.
    αλλο ανωμαλιες περιοδου κι αλλο να σου κοπει η περιοδος.
    σε καθε περιπτωση , οπως ειδες υπηρξε περιοδος τελη ιουνιου, μετα το χαπι, αρα δεν μιλαμε με τπτ για αμηνορροια..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    Συγγνωμη λακρυ για το ασχετο με το θεμα σου ποστ, αλλα θελω να μαθω και αν ρωτησω.
    Ποτε ειναι οι γονιμες μερες της γυναικας?Δεν ειναι οι ιδιες με αυτες που μπορει να συλλαβει?Το ξερω οτι ειμαι πολυ μεγαλος για να τα ρωταω.... ομως καπου εχω λιγα κενα και ασαφειες...
    Τι ειναι η αμηνορροια?
    Πως καταλαβαινεις οτι σε μια γυναικα εχει κοπει η περιοδος και τι διαφορα εχει απο την καθυστερηση?

    Παρεπιπτοντως το δοκιμασα μια φορα στην θαλασσα με σταθερη συντροφο χωρις σκουφακι, δεν επαθα τπτ δεν επαθε τπτ, μαλιστα της αρεσε ιδιαιτερα,
    Αλλα προσεξαμε ενα πραγμα....ΜΑκρια απο κοσμο και σε πεντακαθαρα νερα.(ειχαμε θεμα παλιοτερα ενα καλοκαιρι με μολυνση που ειχε παθει και δεν ξεραμε πως-οποτε πλεον φυλαγομασταν απο ολα)
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    οι γόνιμες μέρες είναι διαφορετικές από γυναίκα σε γυναίκα και σχετίζονται με τι κύκλο έχει (26,27,28, 30 ημερών κτλ κτλ)

    αμηνόρροια είναι όταν δεν έχεις περίοδο για κάποιους κύκλους και πάνω, δηλαδή αν δεν έχεις για ένα μήνα δεν μιλάμε για αμηνόρροια. οι γιαροί σου λένε να το παρακολουθήσεις και αν συμβεί για τρεις κύκλους και πάνω (συνήθως) ε τότε έχουμε κάποια ανωμαλία.
    η καθυστέρηση είναι άλλο πράγμα εντελώς!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    οκ καταλαβα, τις γονιμες μερες δεν τις μετραμε απο το τελος της περιοδου? μπορεις να μου δωσεις ενα παραδειγμα?
    Ευχαριστω εκ των προτερων!
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    υπάρχει και το γκουγκλ. δεν μπορείς να φανταστείς πόσα πράγματα μπορείς να βρεις στο ίντερνετ!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    και όχι ο κύκλος αρχίζει από την πρώτη μέρα της περιόδου, όχι από την τελευταία.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΟΜΑΤΑ ΑΓΧΟΥΣ
    By XRISTOS2612 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-08-2013, 05:26
  2. Ερωτηση!
    By pickles in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 12-10-2009, 15:25
  3. ΕΡΩΤΗΣΗ?
    By EFI in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 3
    Last Post: 07-02-2009, 15:40
  4. η καινούρια στο forum αλλά παλιά σε όλα τα άλλα.....
    By vivaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 26-12-2007, 13:48
  5. Ερωτηση
    By maria210800 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 01-03-2007, 14:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •