Εγω τελικα εχω το προβλημα.....?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50
  1. #1

    Εγω τελικα εχω το προβλημα.....?

    Καποια στιγμη πρεπει να βγαλω απο μεσα μου ολα αυτα που αισθανομαι...κ κυριως εξιστορωντας τα διαφορα συμβαντα να προσπαθησω να καταλαβω ποιος φταιει κ γιατι....κ θα μ ενδιεφερε πολυ κ η αποωη σας... Εχουμε κ λεμε... Ειμαι η μικροτερη κορη ενος ζευγους με διαφορα ηλικιας...η μητερα μεγαλυτερη κατα 11 ολοκληρα χρονια αυταρχικη,αυστηρη κ με ιδεες του 1900... μ αυτον τον τροπο μας μεγαλωσε..ο πατερας κ αυτος με τα θεματα του αλλα οχι τοσο αυστηρος οσο εγωιστης(αυτο το καταλαβα τα τελευταια 6-7 χρονια)Η αδελφη μου μεγαλυτερη 8 χρονια κ αδυναμια της μητερας...μια κ απο τα 22 της ζει στο εξωτερικο...κ απο κει πιστευω ξεκινανε ολα... Σαν παιδι δεν μ αφηνε να παιζω με τ αλλα παιδια οσο θα ηθελα...ελαχιστα κ παντα με φωνες... σαν εφηβη κ στα φοιτητικα μου χρονια περιορισμενη...μ αποτελεσμα να μην εχω ιδιαιτερα παρεες.. Για διακοπες σχεδον παντα με την αδελφη μου..Τι..να την αφησω μονη της? Απορουσε η μητερα..Φθσικα ηρθε η εποχη που η αδελφη μου πηγε διακοπες μ αλλη παρεα..λογικοτατο για μια κοπελα 28 χρονων..Απο κει κ περα αρχισα να κανω παρεα με μια ξαδελφη...η ξαδελφη ομως ερωτευτηκε κ φυσικα παντρευτηκε...ξανα μονη...Απο την σχολη ειχα καποιες παρεες με τις οποιες αρχισα περισσοτερο να βγαινω οταν πια δουλευαμε...Περασαν τα χρονια κ γνωριζω καποια κοπελα κ αρχισαμε να κανουμε παρεα..της γνωρισα τον κουνιαδο της αδελφης μου..κ παντρυτηκαν..παωαμε να κανουμε πια παρεα κ καποια στιγμη μου ειχε πει κ το θεικο'' Ειδες..δεν σκεφθηκα να σε καλεσω στα γενεθλια της μικρης μαζι με τους μεγαλους-γιαγιαδες-παπου-θειες)..Μεσω δουλειας γνωριστικα με καποια αλλη κοπελα κ κολλησαμε..για 7 χρονια..στην αρχη ημουν επιφυλακτικη αλλα καθοτι ηταν ατομο με πολλα ψυχολογικα προβληματα κ φοβιες προσπαθησα να την βοηθησω..εφτασε μεχρι κ στην αποπειρα καποια στιγμη..πηγε ψυχολογο..γνωρισε καποιον..παντρευτηκαν κ πια δεν μιλιομαστε..γιατι??μα το θεο ακομα δεν εχω καταλαβει..Ευτυχως εκεινη την εποχη μπηκαν στην ζωη μου αλλα ατομα..προσπαθησα να κρατησω αποσταση αλλα τελικα δεσαμε..τον τελευταιο ομως χρονο εμενα μου συμβαινουν διαφορα προβληματα..η μια κοπελα μετακομισε πιο μακρυα κ ψιλοχαθηκαμε..με την αλλη βρισκομαστε αλλα οχι οπως παλια..ανοιξε καινουργιο κυκλο κ ετσι εχει κ αλλες παρεες..κ εγω νιωθω συνεχεια οτι μ εγκαταλειπουν...οτι οσο μ εχουν αναγκη για παρεα καλως..μετα φτιαχνουν τις ζωες τους κ ειμαι περριτη...Θ αναρρωτιεστε φυσικα που ειναι το αντρικο φυλο ..2 φλερτ κ 2 σχεσεις κ αυτες οχι ουσιαστικες... κ νιωθω τοσο μονη... τι κανω λαθος??Τιιιιιιιι......???

  2. #2
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    78
    δεν ξερω αν κανεις κατι λαθος και αν γενικως δινεις παρα πολλα, αλλα εγω διαβαζω για ενα ατομο κοινωνικο,που δεν δυσκολευεται να κανει παρεες και φιλους...δεν αφηνεσαι ερμαιο των καταστασεων, αντιθετως προσπαθεις και παρολο που εχεις πληγωθει,δεν δισταζεις να ξαναεμπιστευτεις....η περιγραφη αυτη δειχνει ατομο δυναμικο και οχι αδυναμο..αναγνωρισε το λοιπον στον εαυτο σου...μην περιμενεις να σου δωσουν αξια οι αλλοι...την εχεις ηδη και το μονο που μενει ειναι να το πιστεψεις και να αρχισεις να το εκπεμπεις...

    η ζωη κανει κυκλους..καποιοι φευγουν καποιοι ερχονται...με καποιους θα χαθουμε,με αλλους θα ανακαλυψουμε οτι δεν ταιριαζουμε και παει λεγοντας...δεν φταις εσυ για αυτο...

    απλα μαθε να προστατευεις τον εαυτο σου..δινε εκει που νιωθεις οτι αξιζει να δωσεις και οχι στον οποιονδηποτε...γινε πιο επιλεκτικη με οσους αποκαλεις φιλους σου...αλλο παρεα αλλο φιλια...εσυ διαλεγεις ποιος μπαινει στην κατηγορια απλη παρεα η στην κατηγορια φιλος...

  3. #3
    Ευχαριστω Serena για την απαντηση σου...Παντα διαχωριζω τους γνωστους απο τους φιλους κ τους ανθρωπους που ναι μεν δεν βρισκομαστε συχνα αλλα η εκτιμηση κ η αγαπη ειναι αμοιβαια...Κ μερικες φορες ειμαι κ απολυτη(μεγαλο ελατωμμα μου) σε ορισμανα πραγματα κ αν στην πορεια της απλης γνωριμιας μ ενοχλησουν καταστασεις προτιμω να κοβω επαφες παρα να τους εχω για....γκαβατζα σε περιπτωση που μεινω απο παρεα... Λιγους ανθρωπους θεωρω φιλους.....Ισως τελικα στην ζωη μας για να ειμαστε καλα δεν χρειαζομαστε φιλους αλλα απλα γνωστους να περναμε λιγη ωρα μαζι κ μετα τελος....ουτε συναισθηματικα δεσιματα ουτε δινω ..ουτε θελω ουτε παιρνω....ΑΤΟΜΙΚΙΣΤΕΣ δλδ.... Ψυχρο αλλα ανωδυνο συναισθηματικα.....

  4. #4
    Εγω εχω τελικα το προβλημα....... σιγουρα εγω.... οταν η υποτιθεμενη κολλητη μεταξυ σοβαρου κ αστειου σε λεει σκροφιτσα κ ο τυπος που υποτιθεται οτι ειχα σχεση να σου λεει οτι εισαι καλη μονο για το σεξ... τοτε ναι...εγω εχω το προβλημα....
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Ρε συ τι λες τώρα?!!!
    Κάτσε για να μη βιαζόμαστε πες μας με ποια αφορμή η φίλη σου σε είπε σκροφίτσα?
    (με το γκόμενο που σου είπε την παπάτζα του δεν ασχολούμαι καν, είναι ανάξιος σχολιασμού και γενικότερα ενασχόλησης ο "άντρας" που λέει έτσι σε μια γυναίκα..πες αγόρι μου ότι δεν έχεις να δώσεις τίποτα άλλο εκτός από αυτό κι άσε τα σάπια)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  6. #6
    τελευταια επειδη δεν ειμαι καλα δεν θελω πολλα πολλα με ανθρωπους κ μαλιστα με ατομα που δεν γνωριζω..μου ειχε προτεινει να παμε στη θαλασσα μ ενα γνωστο της ζευγαρι κ τον φιλο της κ αρνηθηκα... της εχω πει οτι δεν ειμαι καλα τον τελευταιο καιρο κ χθες εγινε κατι μ εναν κοινο γνωστο( μου αφιερωσε τραγουδι στο ραδιο) με τον οποιο εχει πεξει καποιο φλερτ μεταξυ μας... της ανεφερα το περιστατικο κ το σχολιασα οτι δεν θελω να μπω ξανα στο τρυπακι να σκεφτομαι οτι κατι θελει αυτος απο μενα κ οτι στην ουσια παιζει μαζι μου... κ η συζητηση γυρισε γυρω απο την μαυριλα που εχω τελευταια κ με προετρεψε σαν σωστη φιλη να προσπαθησω να βγω απ ολο αυτο..κ της ειπα κ οτι αυτη εχεις τις μαυριλες της κλπ κλπ κλπ κ μου πεταει οτι εγω δεν βγαινω με τιποτε απο την μαυριλα κ οτι αυτη δεν μου λεει αρνητικα για τον τυπο οπως κανω εγω για τον φιλο της ..( ο οποιος ειναι Μ..... με το Μ κεφαλαιο, αντιπαθης, γλοιωδης ,παντρεμενος,ζηλιαρης, κ η ιδια εχει πει οτιδεν ειναι ερωτευμενη μαζι του κ οτι θελει να χωρισει αλλα δεν μπορει..) Δεν μπορω να καταλαβω γιατι με ειπε ετσι... μα την αληθεια...κ ποια γυναικα λεμε σκροφα? Ισως κ να ειμαι ..τι να πω..αλλη εντυπωση εχουμε εμεις για τον εαυτο μας κ αλλη οι γυρω μας...... σκεφτομαι να το συζητησω μαζι της κ ισως μετα απο 3 χρονια να βγαλω κ τα εσωψυχα μου που δεν τα εχω βγαλει...
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Το πρόβλημα της φίλης σου δεν είσαι εσύ αλλά η σχέση της με τον παντρεμένο. Τη γνώμη που έχεις εσύ για αυτόν, θα την υιοθετήσουν κι άλλοι εάν το μάθουν(π.χ. οι γονείς της). Αυτό είναι που την προβληματίζει και ξέσπασε σε εσένα. Γιατί ξέρει ότι η σχέση της είναι καταδικασμένη, γιατί πήγε και ερωτεύτηκε το άντρα αλληνής κλπ κλπ... Συμβαίνουν αυτά. Εσύ την άποψή σου για αυτόν της την έχεις πει και φτάνει. Μην της ξαναπείς τίποτα, άστην να κάνει ό,τι νομίζει. Ξέρεις οι άνθρωποι έχουμε την ανάγκη να ακούσουμε και μια καλή κουβέντα ακόμα κι αν κάνουμε τη μεγαλύτερη μαλακία του κόσμου. Εάν εσύ θες να κάνεις μια συζήτηση πάνω σε αυτό πες της ότι είσαι δίπλα της αν χρειαστεί κάτι αλλά ότι δε γουστάρεις να βγεις και με τον φίλο της. Απλά πράγματα. Χωρίς να σημαίνει ότι τη βάζεις να διαλέξει. Ξεκαθαρίζεις τη θέση σου. Πάντως το ότι σε είπε σκρόφα δε σημαίνει ότι είσαι κιόλας. Δηλαδή αν σε πει ***** του ελέους τι σημαίνει? ότι είσαι κιόλας? και στην τελική, αν πιστεύει κάτι τέτοιο για σένα, ας μη σε έχει φίλη.
    Το κακό με εμάς τις γυναίκες είναι ότι ακόμα και στις φιλίες λειτουργούμε λες και είμαστε γκόμενοι με την φίλη μας. Τι ελάττωμα κι αυτό? Εσύ τώρα δε γουστάρεις να βλέπεις άνθρωπο και πρέπει να δίνεις λογαριασμό και να απολογείσαι στην κολλητή σου. Ήμαρτον! φιλία είναι αυτό? στη φιλία είσαι ελεύθερος. Και αν περνάς τις μαύρες σου ο πραγματικός φίλος θα το καταλάβει και δε θα σε κάνει να αισθάνεσαι ενοχές. Αυτή είσαι. Προφανώς δεν είσαι ο τύπος που βγαίνει στα κλάμπς για να ξορκίσει τη λύπη του.
    Συμβουλή: κάτσε βρες τα με τον εαυτούλη σου, ασχολήσου μαζί του, βάλε εσένα στο επίκεντρο του κόσμου σου και θα δεις ότι τα πράγματα θα γίνουν πιο ξεκάθαρα.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  8. #8
    Οχι μονο ξερει οτι δεν συμπαθω τον φιλο της αλλα το εχω πει κ στον ιδια πιο παλια... σορρυ αλλα δεν μπορω να υποκρινομαι... το εχει καταλαβει οτι δεν θελω να βγαινω μαζι τους..την τελευταια φορα μου το ειπε..δεν θα ειναι κ ο Ταδε.. αλλα δεν ειχε να κανει με το αν ηταν 'η οχι..εγω δεν θελω να βλεπω ξενους ναθρωπους..απο την μια στιγμη στην αλλη μορει να βαλω τα κλαματα... ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..τ εχω πει απειρες φορες...Οσο για τα κλαμπς εχεις κατα ενα μερος δικιο...προτιμω αλλου ειδους διασκεδαση ...αλλα εχω την αναγκη τον τελευταιο καιρο να ΒΓΩ....να παω να χορεψω κ να τα πιω!!!!ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΩ!ΝΑ ΦΛΕΡΤΑΡΩ!ΝΑ ΖΗΣΩ!Κ αυτο που ειπεςγια το οτι λειτουργουμε λες κ ειμαστε γκομενοι το κανω νομιζω κ εγω..... νιωθω παραμελλημενη γιατι τελευταια με την μια εχουμε χαθει κ ενω ξερω οτι ολο καπου βγαινει κ παει δεν μ εχει καλεσει κ οταν της προτεινα να παμε στους ΠΥΞ ΛΑΞ που ξερω οι της αρεσουν αρνηθηκε.. Η κολλητη για την οποια μιλαμε εχει ανοιξει καινουργιο κυκλο κ προφανως καλυπτεται περισσοτερο γιατι βγαινουν ζευγαρια... δεν μπορω να πω οτι δεν ζηλευω... ζηλευω ..αλλα ζηλευω αυτο που δεν εχω...μια κανονικη σχεση...ζωη....ανεξαρτησια που την εχω στερηθει για οικονομικους αλλα κ για οικογενειακους λογους...ΠΝΙΓΟΜΑΙ κ δεν μπορει να με νιωσει κανενας... ολοι εχουν την ζωη τους...με μενα θ ασχολουνται????Σκεφτομαι τελικα οτι πρεπει να παω σ ενα κεντρο ψυχικης υγειας....δεν με βλεπω καλα..... ειτε ειμαι στα προθυρα καταθλιψης ειτε εχω καταθλιψη.... κ παλια αισθανομουν ετσι αλλα προσπαθουσα να το παλεψω κ να το ξορκισω.... Νιωθω οτι δεν εχω αλλο την δυναμη να το παλεψω μονη μου......( κ παλι εβαλα τα κλαματα γαμωτο....δεν θελω πια να κλαιω..θελω να γελαω...)
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    το θεμα ειναι πολυ απλο και δεν εισαι η μονη που το συναντας! απειρες φιλιες μεταξυ κοριτσιων εξανεμιζονται στο τσακ μπαμ επειδη γνωριζουν εναν ΑΝΤΡΑ! εχει γινει το ιδιο και με δικες μου κολιτες που ''θα δινανε τα παντα για μενα''! μολις βρισκαν γκομενακι ''δεν ειχαν λεφτα να βγουν'' ''δν ειχαν ορε3η για πολλα πολλα αποψε'' και ''δεν μπορουν να τον αφησουν μονο του μωρεεεεε'' μαλακιες!

    οι γυναικες δεν ειναι για φιλες! σπανιο να βρεις! εγω ειμαι υποδειγμα φιλιας αλλα οι αλλες ειναι μπαζοσκροφες! ετσι παει. και φυσικα οταν τις παρατανε η τις κερατωνουν σου γυρνανε μυξοκλαιγοντας να τις παρηγορησεις σκουπιζοντας τις μυξες τους και λεγοντας πως ολα καλα θα πανε, δινεις τις καλυτερες σου συμβουλες και κανεις ο,τι περναει απ το χερι σου για να ξεχαστουν και να περασουν καλα, για να τα πεταξουν ολα αυτα αλλη μια μερα στα σκουπιδια οταν ο πριγκιψ γυρισει και καλα μετανιωμενος για να τις πιασει παλι θυμα

    κανε παρεα με αγορια! μην κανεις κολιτες! η κανε εμενα κολιτη! ;p
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    κοίτα, η αλήθεια είναι ότι το ζευγάρωμα αλλάζει τη σχέση μας με την κολλητή μας, τουλάχιστον όπως την είχαμε συνηθίσει...
    και είναι λογικό να ζηλεύεις για αυτά που δεν έχεις..και είναι λογικό και ανθρώπινο να θες και συ σχέση...σκέψου όμως και πόσα πράγματα μπορείς να κάνεις και μόνη σου χωρίς να είσαι σε μια σχέση..με τις φίλες σου δεν είναι ανάγκη να χαθείτε μόνο και μόνο επειδή έχουν σχέση. Εμένα οι δικές μου, όταν έκανα σχέση άρχισαν τα παρατράγουδα τύπου "γιατί δεν πας διακοπές μαζί μας, μόνο γυναικοπαρέα, γιατί δε βγαίνουμε κάθε σάββατο όπως κάναμε παλιά μόνο γυναικοπαρέα.. γιατί άλλαξες? η πραγματικότητα ήταν ότι αυτές είχαν αλλάξει, εγώ προσπαθούσα να τις βλέπω και στο τέλος είχα άγχος για το πως θα μοιράζω τις μέρες μεταξύ σχέσης και φιλίας λες και έκανα καταναγκαστικά έργα. Τώρα πια τις έχω γράψει για διάφορους λόγους και για να είμαι ειλικρινής ναι, δεν έχω φίλους αλλά δε με μοιάζει κιόλας. Ακόμα κι αν δεν είχα σχέση πάλι δε θα με ένοιαζε. Τις σχέσεις τις κάνουμε για να περνάμε καλά και να είμαστε ο εαυτός μας, όχι για να προσθέτουμε άλλο ένα άγχος στο κεφάλι μας.
    Τώρα, στο θέμα μας. Αν νιώθεις την ανάγκη να πας σε ειδικό να πας καλή μου. Θα σε βοηθήσει αρκεί να πετύχεις τον σωστό.
    Αλλά στο λέω ειλικρινά, είναι φάση αυτό που περνάς. θα περάσει και αρχίσεις πάλι να γελάς..είναι σίγουρο αυτό.
    Πολύ πιθανό να έχεις και κατάθλιψη αλλά δεν είσαι η μόνη!! και σίγουρα είναι κάτι που αντιμετωπίζεται.
    Ήταν μια περίοδος στη ζωή μου, μέχρι πρόσφατα δηλαδή που έκλαιγα ακόμα και στον ύπνο μου...έτρεμα στην ιδέα της επόμενης κρίσης που θα με έφερνε ακόμα πιο κοντά στην κατάθλιψη και στην άβυσσο του ίδιου μου του εαυτού. Πήγα και σε ειδικό, έχω μείνει και μόνη πολύ καιρό, ένιωσα στο πετσί μου πως είναι αν μη σε καταλαβαίνει κανείς, εφόσον ο καθένας έχει τα δικά του.
    Τώρα πια είμαι καλά. Ήταν φάση άσχημη, πολύ όμως! παρακαλούσα το θεό να μην κλαίω άλλο, δεν το άντεχα. Και κάποια στιγμή απλώς σταμάτησα να είμαι χάλια. Άρχισα πάλι να νιώθω καλά με τον εαυτό μου, ξαναέβαλα μπροστά τα χόμπυς μου και ψάχνω πάλι για δουλειά.
    Δοκιμασίες είναι όλα. Και συνήθως πάνε σε αυτούς που τις αντέχουν. Έχε πίστη λοιπόν και θα φτιάξει.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Δεν πιστευω πως με το να γινουμε τρουποσακια και να απαρνηθουμε ολο τον κοσμο θα ειμαστε ευχαριστιμενοι! πρεπει να σεβεσαι τους φιλους και να σε σεβονται! αμα δεν το κανουν οκ δεν το κανεις ουτε εσυ! αλλα αμα κανουν καποιο παραπονο και βλεπουν διαφορα πανω σου απ το σημειο που κανες σχεση και μετα, ε τους πνιγει το δικιο! επειδη πχ η κολιτη μ τωρα λυσαγε ολο να βγουμε και να βγουμε να κανουμε εκεινο κ τ αλλο κ μολις βρηκε εναν που στον 1 μηνα την κερατωσε μες στην μουρη της εξαφανιστικε! και μου γυρισε κλαιγοντας, την λυπηθηκα εδωσα τον καλυτερο μ εαυτο να ναι παλι χαρουμενη, μεχρι κ διακοπες μ πε να παμε αμεσως και χτες με εγραψε σε ο,τι κ αν της ειπα και πηγε και τα ξαναβρηκε μαζι του! οι διακοπες ???ποιες διακοπες!!!! εεεε αυτα τα ατομα με αηδιαζουνε δεν εχουν αυτοεκτιμηση.... οι φιλοι ειναι πανω απ ολα!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Μπροκεν μου με τους πραγματικούς φίλους μας δε θα έπρεπε καν να μπαίνουμε στη διαδικασία αυτή. Δηλαδή να συζητάμε μαζί τους για το αν άλλαξαν ή όχι είτε εμείς είτε αυτοί. Πράγματι, πολύς κόσμος, χάνεται με τους φίλους του άντρες γυναίκες έτσι? και συνήθως η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.
    Συγκεκριμένα η πρώην κολλητή μου με γέμιζε με άγχος για το πότε θα τη δω τη στιγμή που όποτε πρότεινα εγώ αυτή δεν μπορούσε ποτέ..εάν εγώ δεν μπορούσα όποτε πρότεινε εκείνη τότε εγώ το έκανα εξαιτίας του γκόμενου.
    Για να σου δώσω πρακτικά να καταλάβεις, εγώ δούλευα 12 ώρες τη μέρα. Και τα σάββατα μέχρι τις 7 το απόγευμα. Έμεναν λοιπόν δύο (και λιγότερο) μέρες να βρεθώ με φίλους και σχέση. Η ίδια έμενε κέντρο και εγώ σε προάστιο περίπου μία ώρα από το κέντρο. Δεν είχα πάντα λεφτά για να παίρνω ταξί και τα κλάμπς που γούσταρε εκείνη εγώ τα μισώ. Εάν λοιπόν εγώ σαββατόβραδο κοιμόμουν με το φίλο μου, έμενε η κυριακή για να τη δω. Η ίδια όμως ξυπνούσε στις 6 το απόγευμα και είχε την απαίτηση να κατέβω κέντρο...τελοσπάντων, εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι οι γυναίκες (όχι όλες) έχουν θέματα με τις άλλες. Μας τρώνε οι συζητήσεις για το πως θα κάνουμε μια σχέση και πόσο ανάγκη την έχουμε και όταν κάνουμε τελικά όχι μόνο δε σε βοηθάνε αλλά σε σαμποτάρουν κιόλας.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι δεν μιλαμε για περιπτωσεις σαν κ την δικια σου που εμενε μακρια πχ. εμενα μενει διπλα! και ναι πρεπει να γινει καποιο θεμα αμα βλεπεις πως σε γραφει συμπτωματικα μολις βρηκε αγορι! εγω τα λεω εξω απο τα δοντια! κ πηρε πχ να μ πει πως τα ξαναβρηκαν σημερα περιχαρης! ''δεν μπορω να σου πω πως χαιρομαι για σενα....'' της ειπα! ειληκρινα! δεν χαιδευω αυτια! με ηλιθιες δεν κανω παρεα πλεον
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    μην κάνεις ρε! κι εγώ το ίδιο...έχω μόνο δύο φίλες κορίτσια πλέον όπου δεν παίζει καμία πίεση και είμαστε κυριλέ..και διακοπές και με τα αγόρια αν έχουν και μια χαρά. Δεν ασχολούμαι με χαζές (πεόδουλες, έρμαια αντρών) και κομπλεξικές. Ας πάνε να κάνουν παρέα με ομοίους τους.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  15. #15
    Broken ειχε ηδη δεσμο η φιλη μου οταν την γνωρισα...τοτε δεν μου ειχε πει οτι ηταν παντρεμενος αν κ μεσες ακρες το ειχα καταλαβει... οταν αισθανθηκε οτι μπορει να με εμπιστευθει μου το εξομολογηθηκε κ μαλιστα εκεινη την περιοδο ηταν στα προθυρα του χωρισμου.... τα ξαναβρηκαν επειδη της κλαφτηκε( ειναι ψυχουλα η χαζη..) της ειπε οτι θ αλλαξει....δεν το συζηταμε γα να χωρισει....ο τυπος ειναι του στυλ.... ειμαι αρσενικο με τα ολα μου κ θα εχω κ την γυναικα μου κ την γκομενα μου κ αν μου κατσει κ καμια ξεπετα δεν θα πω οχι.... αυτη τρωει τα νιατα της κ την ομορφια της μαζι του...

    Void πραγματικα δεν αντεχω αλλες δοκιμασιες... δεν θελω πολλα πραγματα... ενα μονο πραγμα να μου πηγαινε καλα κ θα επαιρνα δυναμη για να συνεχισω κ ν αντιμετωπισω τα υπολοιπα.....ολα ομως ειναι σ....!!!Τα οικονομικα μου...( η δουλεια μου παει ασχημα κ δεν ξερω τι θα μου ξημερωσει απο τον Σεπτεμβριο κ μετα) τα προσωπικα μου...τα οικογενειακα μου...(υπερηλικη με ανοια κ πολυ δυσκολο χαρακτηρα μ αποτελεσμα να θελει να φυγει η γυναικα που μας βοηθαει....κ αντε να βρεις ατομο απολυτης εμπιστοσυνης οπως ειναι η συγκεκριμενη..) Δεν τα βλεπω μονο μαυρα... ειναι........

    Ευχαριστω παρα πολυ που με ακουτε(διαβαζετε μαλλον)..... παρα πολυ ομως... :)
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΑ
    By glafkos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 150
    Last Post: 09-08-2011, 21:31
  2. Τελικά τί έχω
    By mperdemenos123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 23-03-2011, 00:00
  3. Μαλλόν το πρόβλημα δεν το έχουμε εμείς τελικά!
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 08-05-2008, 23:51
  4. Τι είμαι τελικά;
    By Braveheartroll in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 11
    Last Post: 01-07-2007, 20:12
  5. Μα τελικά τόσο χάλια πάμε; Και ένα προσωπικό μου πρόβλημα...
    By Anoixiatikh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 27-09-2005, 18:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •