Καυγας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Καυγας

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    5

    Καυγας

    Οταν υπαρχει καποια πιθανοτητα η καποια απειλη απο το δικτυο η απο το κιν, "που εισαι θα φερω παρεα θα σε σπασω στο ξυλο αμα σε βρω" κτλπ

    Το προβλημα μου ποιο ειναι ομως ; οτι καθε φορα που γινεται καποια απειλη κατα εμε αρχιζω και αγχονομαι τοσο πολυ αναλογα πως το περνω καθε φορα καποιες φορες
    μου κοβονται τα ποδια μου και λυγιζω, μετα απο καποια αρκετα λεπτα αρχιζω και ηρεμω
    δεν μπορω να αντιμετωπισω αυτο το αγχος δεν ξερω γιατι συνεχος σκεφτομαι τι θα γινει
    αν θα πεσει ξυλο κτλπ προσπαθησα αρκετες φορες να σκεφτω κατι αλλο αλλα παλι εκει,
    μπορει καποιος καποια να με βοηθησει να το λυσω το προβλημα ;

  2. #2

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    αρχισε πολεμικεσ τεχνεσ να μαθεισ να αντιμετωπιζεισ το ξυλο και να μη το φοβασαι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Xαχαχαχαχα ΚΕΝΟ δεν υπαρχει συμφωνω ρε συ !!!!!

    Hitman ( αυτο το ονομα σου ρε παιδι μου τα λεει ολα, ετσι??) γιατι φοβασαι βρε?? Εδω εγω που ειμαι κοπελα κ αμα μου στριψει κ τα παρω βαραω ξυλο (με κοπελες εννοειται, με αντρες δισταζω λιγακι να τα βαλω χεχε!!)

    Λοιπον αρχισε πολεμικες τεχνες κ μην φοβασαι κανεναν κ τιποτα, συνηθως τετοιοι τυπαδες τζαμπα μαγκες ειναι κ τα λενε για να σε εκφοβισουν περισσοτερο, αλλα απειλησε κι εσυ κ εκφοβισε, μην μενεις με σταυρωμενα χερια, πες ξερω γω οτι θα φερεις την παρεα σου κτλ..

    Εχει γινει κατι συγκεκριμενο με καποιους φιλους σου μαλλον ε κ τωρα σε απειλουνε?? Πρωτον απομακρυνσου κ δευτερον αμα εξακολουθουνε να πουλανε μουρη (πουλ μουρ τζα φρα κ τιποτα αλλο ειναι τετοια ατομα) πες ρε συ τους γονεις σου ποσο χρονων εισαι??

    Πες μου ρε συ σε ποια πολη εισαι εχω ατομα αμα θες βαζω !!!!!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    5
    Δεν ειναι το θεμα να φερω παρεα κτλπ το θεμα ειναι πως μπορω να αντιμετωπισω αυτο το αγχος και τι ειδους αγχος ειναι αυτο σε τετοιες περιπτωσεις ; πανικου ; δεν θελω δλδ οταν με απειλει καποιος να εχω αγχος θελω να ειμαι ηρεμος χωρις να πανικοβαλομαι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    104
    φιλε Hitman δεχεσαι απειλες απο συγκεκριμενους ανθρωπους ή σου συμβαινει να δεχεσαι απειλες απο διαφορετικα ατομα στο ιντερνετ?Αν ισχυει το δευτερο τοτε πες μας αν αυτο γινεται συχνα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    hitman ετσι οπως τα γραφεις δεν καταλαβαινουμε ειναι η αληθεια κ πολλα γι αυτο κ ισως να βγαινουμε εκτος θεματος..

    ποιος σε απειλει κ γιατι κ τι σου λεει??

    αμα ειναι ατομα που γνωριζεις (δλδ φιλοι που μαλωσατε η νταηδες που πουλανε μουρη) μπορεις απλα να αλλαξεις αριθμο κινητου κ να σβησεις το παλιο e-mail κ να κανεις καινουργιο..

    προσπαθησε κι εσυ ομως να δειξεις με τον τροπο σου οτι δεν σε αγγιζουν αυτα που σου λενε κ δειξε στην καλυτερη περιπτωση αδιαφορια, συνηθως καταλαβαινουν ετσι οτι δεν περναει η "μπογια" τους κ το κοβουν.. αμα βλεπουν οτι εισαι αδυναμος σαν χαρακτηρας μπορει να το κανουν για να νιωσουν "ανωτεροτητα" κ να ικανοποιησουν τα δικα τους κενα κ κομπλεξ..

    τωρα αμα το θεμα εχει παρατραβηξει κ δεχεσαι απειλες πχ για τη ζωη σου απο αγνωστα ατομα στο ιντερνετ, μπορεις να απευθυνθεις κ στην υπηρεσια διωξης ηλεκρονικου εγκληματος η στη safeline η σε παρομοιες υπηρεσιες τελος παντων.. (οκ τωρα το παραχεσα χεχεχε!!)

    σχετικα με το θεμα του αγχους που λες, μπορεις να απευθυνθεις σε καποιον ψυχολογο κ να μαθεις τεχνικες ωστε να εχεις περισσοτερο θαρρος κ αυτοπεποιθηση κ να μην φοβασαι τον καθε ντενεκε που πουλαει μουρη..

    αυτα κ αν θες διευκρινησε περισσοτερα ωστε να σε βοηθησουμε περισσοτερο αν μπορουμε..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    5
    Λοιπον

    αγχωνομαι οταν ειναι να γινει καβγας και δεν ξερω πως να αντιμετοπισω το αγχος μου οταν θα γινει καβγας ποιο ειναι το προβλημα μου οτι εχω αγχος τι μπορω να κανω με το αγχος μου ;;;;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Μπορει απλως να ειναι μια φυσιολογικη αντιδραση, Η βία απειλεί και όταν απειλείσαι αγχώνεσαι και φοβάσαι. Αν το αγχος σου ειναι υπερβολικο μιλησε με κάποιον ειδικο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Εγω παντως ποτε δεν αγχωνομαι οταν ειναι να γινει καυγας, ισα ισα γουσταρω να βλεπω κ αμα ειμαι χαι να συμμετεχω κι ολας κ δεν ειναι λιγες οι φορες!! Ρε συ Hitman ειναι μαλλον το αγχος σου αλλα ειναι μες στο μυαλο σου, ρε μην τους φοβασαι, μαθε κ καμια πολεμικη τεχνη, εγω παλια εκανα tae kwo ndo αλλα τα παρατησα λογω ενος τραυματισμου στο ποδι, αλλα θα ξαναρχισω μαλλον θα μου χρειαστει λιαν συντομως χεχε!! ρε συ πρεπει να γνωρισεις εμενα ειλικρινα σου μιλαω στειλε μου pm αν θες να σου πω περισσοτερα σχετικα με αυτο το θεμα που ρωτας!!!

    Το ζητουμενο ειναι να μαθεις να μην φοβασαι τη βια!! Αλλα κ να μαθεις να την αντιμετωπιζεις!! Δλδ αμα ενας μαλακας αρχισει να σε βαραει τι θα κανεις θα κατσεις με σταυρωμενα τα χερια??

    τεσπα, ισως το παραχεσα κι εγω, στειλε μου pm αν θες να σου τα πω πιο ηρεμα, ειμαι κ σε περιεργη φαση τωρα λολ
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Quote Originally Posted by Hitman View Post
    Το προβλημα μου ποιο ειναι ομως ; οτι καθε φορα που γινεται καποια απειλη κατα εμε αρχιζω και αγχονομαι τοσο πολυ αναλογα πως το περνω καθε φορα καποιες φορες μου κοβονται τα ποδια μου και λυγιζω, μετα απο καποια αρκετα λεπτα αρχιζω και ηρεμω.
    Μου άρεσε που είπες "δεν θελω δλδ οταν με απειλει καποιος να εχω αγχος θελω να ειμαι ηρεμος χωρις να πανικοβαλομαι".
    Δεν ξέρω, ίσως να μην είναι απαραίτητο να παραμείνεις ήρεμος. Ίσως να αρκεί να παραμείνεις με ανοιχτό μυαλό.

    Σε ένα άλλο θέμα συζητήθηκε η ρήση του Καζατζάκη "δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος", και οι περισσότεροι πιστεύουν ότι δεν υπάρχει πιθανότητα να συμβεί κάποιος να μην φοβάται. Πόσο μάλλον να βρεθεί κάποιος που να πει ότι δεν φοβάται. Όλοι φοβούνται. Γι' αυτό δεν καταλαβαίνω που σε ένα τέτοιο θέμα ακούς μην φοβάσαι, γιατί φοβάσαι, κλπ, κλπ. Κάποιοι μπορεί να σε συμβουλέψουν ή να σου πουν τη δική τους ιστορία.

    Όταν κάποιος απειλεί σημαίνει ότι φοβάται ο ίδιος. Δεν απειλούμε αν δεν κινδυνεύουμε να χάσουμε κάτι (ή για να ξανακερδίσουμε κάτι που χάσαμε). Έτσι κάθε προσπάθεια να διατηρήσουμε αυτά που έχουμε αναπόφευκτα οδηγεί σε βία. Αν παρατηρήσεις τον εαυτό σου θα διαπιστώσεις ότι και εσύ έχεις τέτοια βία.

    Δεν νομίζω ότι σε βοήθησα, σου είπα τις σκέψεις μου.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    55
    απείλησε και εσύ. σε τέτοιες περιπτώσεις όπως λέει και ο φίλος από πάνω , δεν είναι καλό το να μένεις ήρεμος. ειδικά όταν γίνετε για πλάκα. γιατί μάλλον περί αυτού πρόκειτε . αλλιώς αν σε απασχολεί τόσο αυτό το ζήτημα , ίσως θα πρέπει να βρεις ανάν καλό ψυχολόγο να το συζητήσεις και να μπορέσεις να το αντιμετωπίσεις.
    Last edited by retroG; 27-06-2011 at 07:10.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    εγω παλι δεν καταλαβαινω τι συμβαινει και ζεις εν μεσω απειλων...
    που βρισκεσαι? στο μπρονξ???
    δεν μας το εξηγεις αναλυτικοτερα, αλλα ετσι γενικα οπως το συζηταμε, εμενα μου φαινεται πολυ φυσιολογικο να ειναι αγχωμενος καποιος που τον απειλουν!
    ομως να ξερεις, οτι οι απειλες αντιμετωπιζονται, και οχι με τον τροπο που θα τις αντιμετωπιζε ενα τσογλανι....
    υπαρχουν νομιμοι και σιγουροι τροποι να αντιμετωπισεις μια απειλη και να εισαι μια χαρα (εκτος κι αν εχεις παρε δωσε με νονους της νυχτας πια...)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Hitman σου απαντησα στο pm, ελπιζω να σε βοηθησα κ ο,τι αλλο θες μπορεις να με ρωτησεις οκ??
    Καλη συνεχεια !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    5
    Θελω να σας ευχαριστησω ολους σας

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αγριος καυγας στο σπίτι ξανα
    By Winston_man in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 04-02-2009, 19:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •