ΕΙΜΑΙ ΚΑΜΜΕΝΗ ΤΕΛΟΣ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 149
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    [QUOTE=giorgos panou;261186 Δικια σου ειναι η ζωη οτι θες την κανεις! Μπορει να εχεις ξενερωσει αλλα θα ειχε και τα καλα του! δεν μπορει! δεν ειχες ωραιες στιγμες? δεν διασκεδασες? δεν χορεψες? δεν γλεντισες? και ο τσαμπουκας που εγινε και αυτο ειχε την αδρεναλινη του, το χαβαλε του¨) μια ταπινη συμβουλη λοιπον απο ενα μεγαλυτερο ειναι να μην μετανιωνεις ευκολα ,ουτε να κοιτας να βρεις αυτα που θα σε χαλασουν! κουκλιτσα η ζωη ειναι πολυ μικρη και ποτε δεν ξερεις ποτε τελειωνει! και αν παραστρατης να εχεις την μαγκια- που εσυ την εχεις συγουρα- να αναλαμβανεις την ευθυνη των πραξεων και των συνεπειων τους! μην εισαι ποτε ξενερωμενη μην κανεις την χαρη στους ξενερωτους να επιβεβαιωνονται βλεπωντας σε μετανοιωμενη! αυτοι οι κομπλεξικοι που τους λυπει αυτη η ηδονη του ξεφαντοματος ! που δεν μπορεσαν γιατι ειναι πουριτανοι και αλλεργικοι στην αδρεναλθνη και στην ευεξια παντα θα σε κρινουν ! γιατι σε εσενα βλεπουν το αποθημενο ονειρο τους!
    Το μονο που μπορω να σου προτεινω ειναι να κανεις κρ;ατι καποιες μερες εστο,να κανεις κατι εναλακτικο ,και αμα δεις οτι δεν γουσταρεις ξανα τα ιδια") απλα δοκιμασε για λιγο κατι αλλο ¨)
    με σεβασμο και αλλυλεγγυη ο φιλος σου¨)[/QUOTE]

    Γιωργο μου σε ευχαριστω που με νοιωθεις, δεν ξερω αμα εχεις βρεθει στα ιδια μονοπατια, αλλα υποθετω πως ναι, αν θυμαμαι καλα ειχα διαβασει καποια θρεντ σου σχετικα με ναρκωτικα που περιεγραφες την εμπειρια σου κ νομιζω σε καποια σου ειχα απαντησει..
    Το ξερω γαμωτο οτι καινε τον εγκεφαλο αλλα παρ ολα αυτα κανω γιατι οπως ειπες κ εσυ η ζωη ειναι πολυ μικρη για να αναλιγιζομαστε πραξεις κ συνεπειες, επισης ποτε δεν μετανιωνω για κατι που εχω κανει, αυτο ελειπε να κλαιγομαι για κατι που περασε, πλεον ανηκει στο παρελθον, το διαγραφω κ συνεχιζω στο μελλον κ κοιταω τον εαυτο μου πανω απ ολα εγω να περναω καλα, κ ναι ειναι ωραια η ενταση κ ο τσαμπυκας, προσφερει τρομερη αυτοπεποιθηση που δεν θα την ειχα ισως χωρις τους μπαφους, βεβαια δεν το προτινω σαν λυση, αλλα ουδεν κακον αμιγες καλου..

    σου στελνω ενα pm για να πουμε περισσοτερα αμα θελεις..

    η διαδικτυακη σου φιλεναδα!!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Ααχχιιννοοςς View Post
    Λακρυ μου ειναι πιθανο να καταρευσεις, αλλα δεν θελεις να πεθανεις και δε θα πεθανεις. Κανεις και καποια αλλη καταχρηση πλην ποτου και μπαφου? Μπορω να σε καταλαβω τον τελευταιο καιρο ειμαι κι εγω πολυ επιθετικη, αλλα ευτυχως δεν βγαινω συχνα εξω βραδυ, τα σπαω ασχημα μεσα, η εξω στο δρομο, οχι σε club και τετοια. Προσπαθησε να ηρεμησεις. Ειναι λογικο να μην πολυπιανεις αυτα που σου λενε και να εισαι στον κοσμο σου με το προβλημα αυτο τα φαρμακα και τις καταχρησεις, γαμω την υπερενταση γαμω. Οταν λες οτι σε πρηζουν εννοεις οι φιλοι σου που σε βλεπουν ε? Φοβουνται για εσενα.Κι εμενα με πρηζουν και μαλιστα με εξοργιζουν οταν μερικοι μου λεν οτι δεν κανω τιποτα για να γινω καλα και ολα μεσα στο μυαλο μου ειναι κτλ. Δεν εισαι το φορεμα σου μιαου, αυτο γινεσαι γιατι θελεις μερικες φορες να μην εισαι ο ευατος σου, να απαλαχτεις εστω κι ετσι ψευτικα προσωρινα απο αυτον και γιατι θελεις να προκαλεσεις. Δεν σε μεμφομαι γι αυτο και εγω το κανω καμια φορα. Προσπαθησε να ηρεμησεις και το χασισι κανει το χειροτερο κακο. Θα σου πω ιδιωτικα τι μου ειχε κανει εμενα, καπου κατι ειχα αναφερει. Παρε κανενα ζαναξ και αραξε. Και οταν εισαι τοσο up προσπαθησε να μην πηγαινεις σε club τετοια μερη αν σε πυροδοτουν. Πηγαινε σε σπιτια φιλων, κανενα μεζεδοπωλειο, πιο χαλαρα πραγματα... Φιλια μιαου
    τελικα ζω αλλα δεν ξερω ποσο ακομα θα ζω ετσι, ποσο ακομα ποσα βραδυα θα παλευω με φαντασματα, αν ειναι ζωη αυτη δεν ξερω αν αρχιζει κατι καινουργιο τωρα κ πρεπει να προσαρμοστω σε νεα δεδομενα, ναι ειμαι πολυ επιθετικη τελευταια προς τους αλλους κυριως κ οχι τοσο προς τον εαυτο μου, αν κ εκει ξεσπαω κ χτυπιεμαι με μεταλ μουσικη κ φοβαμαι γαμωτη μου μην παθει κατι το κεφαλι μου απο το πολυ το κουνημα, γιατι αμα ξεφυγει το μυαλο απ τη θεση του ξερω γω τι μπορει να γινει, κατι αναλογο ειχε παθει ο ben moody αν τον ξες..

    ναι ρε συ εχουν κ απαιτησεις κ απο πανω, εγω ρε ειμαι στον κοσμο μου κ την εχω ακουσει καπως κ ο καθενας με το μακρυ του κ το κοντο του, ο ενας με την εξεταστικη, ο αλλος με τα βαφτισια, ο αλλος με το φαγητο, ο αλλος με τα γκομενικα του, ο αλλος με τις φοβιες του, ρε α παρατηστε με ησυχη μην σας παρει ο διαολος κ σας σηκωσει, αλλα ειλικρινα χαιρομαι γιατι πολλα δεν με αγγιζουν κ ετσι μπορει να θυμωνω κ να βριζω κ να χτυπαω αλλα δεν νιωθω τυψεις, το κανω κ μου βγαινει ετσι, κ δεν το σκεφτομαι μετα τι ειπα κ πως, μου βγαινουν ολα πολυ γρηγορα κ εχω μια αισθηση οτι ο χρονος φευγει κ δεν θα προλαβω κ τρεχω να τον κυνηγησω...

    μιαου μου θα σου πω με pm αμα κανω κι αλλες εξαρτησεις περα απο ποτο κ μπαφο οκ?? :) Κ πες μου κι εσυ για το χασισι τι σε εκανε..:)

    Παιρνω λεξοτανιλ κ στεντον κ δεν με πολυπιανουν, εχω μια απαθεια κ μαστουρα αλλα μετα παλι τα ιδια, καθε μερα πλεον το ιδιο βιολι, υπερενταση, οργη κ να θελω να νιωθω πονο η να πεθανω.....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    108
    giorgos panou δεν μιλαμε για ξεφαντωμα αγορι μ..δεν ειμαστε στο on the floor video clip -.-
    η κοπελα δεν ειναι καλα, εχει πιει και σιγουρα δεν νιω8ει καλα με αυτα που εκανε και να συνεχιζει να τ κανει δεν οδηγει που8ενα..

    το διαστημα που μιλαμε εχω καταλαβει πανω κατω πως ειναι η κατασταση σου.αυτο που δεν εχω καταλαβει αν κ σ ξαναρωτησα ειναι ποια ειναι η πηγη ολων αυτων?γιατι τοσος 8υμος για τον εαυτο σου?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    πραγματι, γιωργο δεν ειναι αυτο το απλο ξεφαντωμα, του τυπου, βγαινω τα σπαω διασκεδαζω κ ειμαι μια χαρα.. το θεμα ειναι οτι λιγααακι εχει ξεφυγει το πραγμα.. αφου σε σημειο που το καταλαβαινω οτι δεν το αντεχω κ φοβαμαι μην γινει κατι...

    δεν ξερω, ισως ειμαι αυτοκαταστροφικη κ εχω μια περιεργη αισθηση οτι λειτουργω μηχανικα κ ωρες ωρες δεν νιωθω καν κ αλλες στιγμες ειμαι full στα emotions.. πραγματι με χει κουρασει αυτη η κατασταση... εχω θυμο με τον εαυτο μου κ σχεση αγαπης κ μισους...

    χτες παλι γυρισα 5 το πρωι, κοιμηθηκα με το ζορι, κ τωρα νιωθω μια χαρα κ ηρεμη κ πολυ συγκροτημενη.. αλλα αυτη η εναλλαγη με χει κουρασει κ εξαντλησει σωματικα κ ψυχολογικα... ειμαι κ ψιλοκαπως, δλδ πχ μου μιλαει η αδερφη μου για τη σχολη η για κατι αλλο κ νιωθω σαν εξωγηινη κ σκεφτομαι "τι λεει τωρα η μαλακω?" κ τσαντιζομαι κ μαλωνουμε συνεχεια αλλα την αγαπαω την σκατουλα μου.. :)

    ποσο ακομα θα μπορω...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Έλα ρε συ, αγαπάς την αδερφή σου; Σπάνιο πράγμα! Ζηλέυω γιατί είμαι μοναχοπαίδι!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ρε συ συνεχεια μαλωνουμε αλλα παλι τα βρισκουμε, ναι ρε συ την αγαπαω την βλαμμενη μου, αν κ τη ζηλευω ωρες ωρες γιατι ειναι μικροτερη κ δεν εχει προβληματα κ ζει ανεμελη εφηβεια την οποια δεν εζησα εγω, αλλα την αγαπαω οσο τιποτα αλλο !!!! :)

    Εγω παλι θα θελα πολυ να μαι μοναχοπαιδι, ειμαι κτητικη κ ζηλιαρα χεχε.. Αλλα καλη κοπελα ειναι ! Εσυ που εισαι μοναχοπαιδι δλδ δεν σ αρεσει ??:eek:
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπερα¨)
    Ισως μια λυση ειναι να σταματησω να δινω συμβουλες! να το αποφευγω και εσυ Λκριμοσα και οποιος αλλος να αποφευγη να τις ακουει! γιατι στην δικια μου φαση εχουν ξεφυγει εδω και χρονια τα πραματα και δεν γυρναν, αλλα ουτε και τρελενομαι να γυρισουν! απλα επειδη μου θυμιζει καποιες φορες κατι απο την δικια μου νιοτη και ανεμελια ,ετσι ηθελα να πω κατι!
    Οσο για την φαση σου φιλη μου μην ξενερωνεις ηρεμησαι και μην ξεσπας στον εαυτο σου ξεσπα αλλου η βρες κανενα χομπι . αλλα τι ειπα δεν δινω συμβουλες απο τον καμενο μονο καρβουνα θα παρεις ¨) χεχε, ακου τις/ τους ξενερωτους ,κατι ξερουν ¨)

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ρε συ γιωργο μην αυτομεμφεσαι τωρα, ενταξει οπως ειπες κ εσυ η ζωη ειναι πολυ μικρη κ δεν αξιζει να αναλωνομαστε στο παρελθον κ να κλαψομουνιαζουμε για το τι κανουμε.. Ζααατ ! το ζητημα ειναι τι κανουμε στο παρον κ στο μελλον.. ποτε δεν κοιταω πισω, διαγραφω το τι εκανα κ συνεχιζω ακαθεκτη!!
    ενταξει τελειως καμμενη δεν ειμαι, μονο μπαφους κανω κ ποτα κ κατι αλλα που θα στα πω πριβε, σε "σκληρα" δεν εχω παει, κ δεν θα ηθελα.. πιστευω ενα σημαντικο βαθμο αυτοελεγχου τον κατεχω...
    σιγα ρε συ μην ακουω τους ξενερωτους κ αυτους που το παιζουν δασκαλοι κ δασκαλες! στην τελικη μιζερα ατομακια ειναι που εχουν κολλησει στη μιζερη ζωη τους κ μονο να το παιζουν εξυπνοι ξερουν.. εγω απλα αδιαφορω.. ζω τη ζωη που εχω επιλεξει με τις οποιες συνεπειες.. απο κει κ περα το αμα θα με κριτικαρει κ η σουλα η κομμωτρια ε νταξει δεν αξιζει να ασχοληθω...
    ρε συ δινε συμβουλες θελω απο σενα !! μην κολλας, ξεκολλα !! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ακου τις/ τους ξενερωτους ,κατι ξερουν ¨)
    Αυτο μου θυμιζει την μαρτυρια μιας γυναικας στην προτελευταια εκπομπη "Πρωταγωνιστες" οπου ηταν αφιερωμενη στους ναρκομανεις! Συγκεκριμενα αυτη ηταν συντηρητρια εργων τεχνης και οι παρεες της της ελεγαν οτι θα ειναι πολυ ξενερωτη αν δεν κανει χρηση ναρκωτικων! Καπως ετσι,λοιπον,ξεκινησε το δικο της "καψιμο"! Χαιρομαι που ανηκω στην "κατηγορια των ξενερωτων"....οντως κατι ξερουν!!!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    η ζωη ειναι πολυ μικρη κ δεν αξιζει να αναλωνομαστε στο παρελθον κ να κλαψομουνιαζουμε για το τι κανουμε.. το ζητημα ειναι τι κανουμε στο παρον κ στο μελλον.. ποτε δεν κοιταω πισω, διαγραφω το τι εκανα κ συνεχιζω ακαθεκτη!!
    Ακριβως! Μη στεκεσαι στο χθες,μη χανεσαι στις αναμνησεις...κοιτα μπροστα και πες υπαρχουν κι αλλες λυσεις!!!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Ρε συ συνεχεια μαλωνουμε αλλα παλι τα βρισκουμε, ναι ρε συ την αγαπαω την βλαμμενη μου, αν κ τη ζηλευω ωρες ωρες γιατι ειναι μικροτερη κ δεν εχει προβληματα κ ζει ανεμελη εφηβεια την οποια δεν εζησα εγω, αλλα την αγαπαω οσο τιποτα αλλο !!!! :)

    Εγω παλι θα θελα πολυ να μαι μοναχοπαιδι, ειμαι κτητικη κ ζηλιαρα χεχε.. Αλλα καλη κοπελα ειναι ! Εσυ που εισαι μοναχοπαιδι δλδ δεν σ αρεσει ??:eek:
    Όχι ρε συ, γιατί δεν έχω έναν άνθρωπο αληθινά δικό μου που να μπορεί να με καταλαβαίνει πέρα από τους γονείς μου με τους οποίους δεν βγάινει συννενόηση. Όταν ήμουν μικρή, μου έλεγαν: είσαι τυχερή, όλα τα παιχνίδια είναι δικά σου και γω δεν μπορούσα να καταλάβω τον λόγο που είμαι τυχερή. Όπως και να το κάνουμε, τ' αδέρφια είναι θησαυρός! Και όταν περνάνε τα χρόνια και οι γονείς "φεύγουν" οι μόνοι αληθινά δικοί μας άνθρωποι παραμένουν τ' αδέρφια γιατί ακόμα και οικογένεια να κάνω που δεν τρελαίνομαι, δεν ξέρω τι μπορεί να συμβεί. Μπορεί να χωρίσω και να μείνω μόνη.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ALIA View Post
    Αυτο μου θυμιζει την μαρτυρια μιας γυναικας στην προτελευταια εκπομπη "Πρωταγωνιστες" οπου ηταν αφιερωμενη στους ναρκομανεις! Συγκεκριμενα αυτη ηταν συντηρητρια εργων τεχνης και οι παρεες της της ελεγαν οτι θα ειναι πολυ ξενερωτη αν δεν κανει χρηση ναρκωτικων! Καπως ετσι,λοιπον,ξεκινησε το δικο της "καψιμο"! Χαιρομαι που ανηκω στην "κατηγορια των ξενερωτων"....οντως κατι ξερουν!!!
    Την ειχα δει την εκπομπη, την θυμαμαι τη γυναικα αυτη, νομιζω ηταν κ μεγαλη σε ηλικια κ ακομα εκανε χρηση...

    Ρε συ οποιος κανει οτιδηποτε σχετικα με καταχρησεις (ναρκωτικα κ ουσιες) το κανει για τον εαυτο του κ μονο, γιατι θελει να ξεφυγει απ την πραγματικοτητα κ να ζησει αλλιως!! Αν ειναι δυνατον οσοι κανουν καποια χρηση να το κανουν επειδη τους το λενε οι αλλοι η επειδη αμα δεν κανουν θα τους πουν ξενερωτους!! Το κανεις επειδη ειναι ωραιο κ σε φτιαχνει κ σε βοηθαει να ανταπεξερχεσαι ! Αλλωστε κανεις δεν θα σου χωσει ουτε τη συριγγα στο χερι με το ζορι, ουτε την κοκα στη μυτη με το ζορι, ουτε το μπαφο στο στομα με το ζορι, μονος σου τα βαζεις κ αναλαμβανεις την ευθυνη βεβαια....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Όχι ρε συ, γιατί δεν έχω έναν άνθρωπο αληθινά δικό μου που να μπορεί να με καταλαβαίνει πέρα από τους γονείς μου με τους οποίους δεν βγάινει συννενόηση. Όταν ήμουν μικρή, μου έλεγαν: είσαι τυχερή, όλα τα παιχνίδια είναι δικά σου και γω δεν μπορούσα να καταλάβω τον λόγο που είμαι τυχερή. Όπως και να το κάνουμε, τ' αδέρφια είναι θησαυρός! Και όταν περνάνε τα χρόνια και οι γονείς "φεύγουν" οι μόνοι αληθινά δικοί μας άνθρωποι παραμένουν τ' αδέρφια γιατί ακόμα και οικογένεια να κάνω που δεν τρελαίνομαι, δεν ξέρω τι μπορεί να συμβεί. Μπορεί να χωρίσω και να μείνω μόνη.
    Ε τελικα οταν λεω εγω πως ο,τι εχουμε θελουμε το αντιθετο κατι ξερω χεχε !! (Η μετριοφροσυνη btw ειναι μια απο τις χιλιαδες αρετες μου!!)
    Εχεις δικιο σ αυτα που λες, οκ αλλα δεν μπορεις να ξερεις παντοτε αν θα ταιριαξεις, οπως το ιδιο συμβαινει κ με τους φιλους/ φιλες κ τις σχεσεις, το ιδιο κ με τα ατομα συγγενικου βαθμου εξ αιματος (πχ αδερφια) δλδ δεν ξες αμα θα ταιριαξεις με τον αλλον κ θα τον εχεις σαν στηριγμα η αμα αρχικα τα πατε καλα αλλα προκυψει κατι εν πορεια κ χαλασουν οι σχεσεις κ υπαρξει ακομα κ μισος μεταξυ σας!!

    Εγω παντως θα θελα να ημουν μοναχοπαιδι...:p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Lacrymosa,katarxην ειναι πολυ καλο νεο το οτι μπορεσες να νιωσεις ηρεμη σημερα.Βρες τι ευθυνεται γι αυτην την ηρεμια ωστε να μπορεσεις να την επιτυγχανεις οταν την χρειαζεσαι.
    Πρεπει να σου πω οτι οκ,οντως δεν εχει νοημα να κολλαμε στο παρελθον,κ ειναι σημαντικο να κοιταμε το τι κανουμε τωρα,αλλα οχι οτι μπορουμε να δρουμε ανεξελεγκτα και στα τετοια μας ολα.Μην πηγαινουμε στο αλλο ακρο.Δεν παει ετσι.Οι υπολοιποι δεν ειναι πιονια του δικου μας παιχνιδιου,κι οταν εμπλεκονται κ επηρεαζονται απο δικες μας πραξεις χωρις να φταινε σε κατι,δεν μπορουμε ολα αυτα να τα προσπερναμε μονιμα κοιταζοντας μονο την παρτη μας...Αυτο στο λεω γιατι δινεις και δινουν κ καποιοι αλλοι πολυ εμφαση στο "Κοιτα εσυ να εισαι καλα και στ αρ**δια σου ολοι και ολα τα υπολοιπα".
    Απο εκει και περα ναι, σιγουρα κοιτας πρωτιστως(κι οχι αποκλειστικα) εσυ να εισαι καλα,οπως θα πρεπε να κανουν ολοι.
    Επισης απο εμπειρια σου λεω οτι χασις και αλκοολ δεν πανε μαζι.Ειναι κακος συνδιασμος.Ακομα και μονα τους μακροπροθεσμα σε καινε,αλλα ο συνδιασμος τους ειναι ακομα χειροτερος.Οποτε αν θες οπωςδηποτε να κανεις κατι για να μη νιωθεις "ξενερωτη" οπως λες,τουλαχιστον μην τα μπλεκεις.
    Αν οντως θες να βοηθηθεις και να ρθεις σε καλυτερη φαση λακριμοζα πρεπει να σκεφτεις μερικα πραγματα κ να αναθεωρησεις καποιες αποψεις.Αν δεν θες τοτε δεν καταλαβαινω τι ψαχνεις εδω.Αν οντως θελεις τοτε πρεπει να καταλαβεις οτι οι ουσιες δεν σε βοηθουν προς αυτην την κατευθυνση.
    Και δεν στο λεω ουτε δασκαλιστικα ουτε οτιδηποτε τετοιο μπορει να πιστευεις.Στο λεω γιατι στα 20 μου κι εγω θεωρουσα οτι το χασισι π.χ.δεν προκαλει καμια ζημια,κι οτι οσοι μου τα λεγανε μου κανανε κυρηγμα διχως να ξερουν.Λιγα χρονια μετα συνειδητοποιησα ποσο με ειχε "καψει" η χρονια χρηση του.Τωρα ευχομαι καποια πραγματα που δεν χωρουσανε στην ξεροκεφαλα μου τοτε, να τα ηξερα νωριτερα,γι αυτο και σου τα λεω.
    Αν δεν πιανει κανενας απ τους τροπους που αναφερεται εδω μεσα ρωτησε τη γιατρο σου τι πρεπει να κανεις για να επιτυχεις την ηρεμια που επιθυμεις τωρα.Μην καθεσαι να πειραματιζεσαι μονη σου ειδικα με τετοιες παπαριες(οπως ειναι τα ηρεμιστικα).

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    το χω μαθει πλεον το σεναριο απ εξω... την ημερα θα ειμαι σχετικα ηρεμη κ το βραδυ που θα βγω κ θα πιω τσιγαρα κ αλκοολ θα εχω την ενταση κ θα νιωθω ολη αυτην την εκρηξη.. το θεμα ειναι πως το αλλαζω αυτο το σεναριο, μιας κ το εχω συνηθισει κ μ αρεσει κ δεν πολυνιωθω κ πλεον ειτε θα κανω κατι μηχανικα οπως εχω συνηθισει ειτε θα ειμαι στην μπριζα κ θα εχω αλλα μετα απο τις ουσιες.. δεν ξερω ποσο θα συνεχισω ετσι, αλλα ειναι ωραιο το παιχνιδι εξερευνησης του μυαλου!!

    δεν ειμαι σε φαση να μπορω να σκεφτομαι κ να λειτουργω οπως παλια, αλλα δεν θελω να φτασω σε σημειο να πρεπει να εχω πιει για να κανω το ενα κ το αλλο, πιστευω ενα βαθμο αυτοελεγχου τον κατεχω...

    τα ηρεμιστικα τι κακο εχουν?? οκ ισως εξαρτηση αλλα σε καμια περιπτωση δεν συγκρινονται με ναρκωτικα, ουτε τα θεωρω ναρκωτικα..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. τελος
    By roula35 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-10-2010, 17:55
  2. ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ Νο 3 (ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..... Ή ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ;)
    By boubourina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 262
    Last Post: 20-10-2009, 14:10
  3. ΤΕΛΟΣ
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 190
    Last Post: 08-09-2009, 21:32
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •