ΕΙΜΑΙ ΚΑΜΜΕΝΗ ΤΕΛΟΣ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 149
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ρε συ, αυτό είναι το κακό,η συνήθεια. Γενικότερα μπορείς να περάσεις καλά όταν θα βγεις έξω χωρίς να φτιαχτείς;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    καλα περναω ετσι κι αλλιως, ειδικα οταν ειμαι σε καλη διαθεση δεν με χαλαει κανεις κ τιποτα, το βασικο αυτο ειναι, να τα χουμε καλα με τον εαυτο μας, ετσι δεν μας αγγιζει τιποτα, αν δεν τα χουμε καλα ολο κ κατι θα βρουμε να μας τη σπασει... οταν φτιαχνομαι ειναι αλλιως ρε συ νιωθω διαφορετικα, οτι βγαινω απο τη γυαλα που ειμαι κλεισμενη, κ δεν μπορω να το διαγραψω αυτο το αισθημα, σαν να προσεγγιζεις πλεον κατι αλλο απ το συνηθισμενο κ ετσι ειναι...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Αφού περνάς καλά και χωρίς μπάφο, τότε να τον κόψεις τελείως. Ξέρεις, εμένα δεν μ' αρέσουν οι πουριτανισμοί. Και ο μπάφος καλός είναι που και που αλλά αλλιώς επιδρά σ' έναν υγιή άνθρωπο και αλλιώς σε σένα που ασθενείς. Είναι θανατηφόρο το κοκταίηλ...
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    το χω μαθει πλεον το σεναριο απ εξω... την ημερα θα ειμαι σχετικα ηρεμη κ το βραδυ που θα βγω κ θα πιω τσιγαρα κ αλκοολ θα εχω την ενταση κ θα νιωθω ολη αυτην την εκρηξη.. το θεμα ειναι πως το αλλαζω αυτο το σεναριο,(1) μιας κ το εχω συνηθισει κ μ αρεσει κ δεν πολυνιωθω κ πλεον ειτε θα κανω κατι μηχανικα οπως εχω συνηθισει ειτε θα ειμαι στην μπριζα κ θα εχω αλλα μετα απο τις ουσιες.. δεν ξερω ποσο θα συνεχισω ετσι, αλλα (2)ειναι ωραιο το παιχνιδι εξερευνησης του μυαλου!!

    δεν ειμαι σε φαση να μπορω να σκεφτομαι κ να λειτουργω οπως παλια, αλλα (3) δεν θελω να φτασω σε σημειο να πρεπει να εχω πιει για να κανω το ενα κ το αλλο, πιστευω ενα βαθμο αυτοελεγχου τον κατεχω...

    (4)τα ηρεμιστικα τι κακο εχουν?? οκ ισως εξαρτηση αλλα σε καμια περιπτωση δεν συγκρινονται με ναρκωτικα, ουτε τα θεωρω ναρκωτικα..
    1.Aυτο ειναι το προβλημα λοιπον.Οτι σου αρεσει και δεν θες να το αλλαξεις.Ο πονος κι ολο αυτο το χαος που νιωθεις μετα τι σου λενε?Γιατι απ τα γραφομενα σου μοιαζει να μη σ αρεσουν.
    2.Πιστεψε με μονο το μυαλο σου δεν εξερευνεις μ αυτον τον τροπο.Ισως εχεις την εντυπωση αυτη,μονο που ειναι διαστρεβλωμενη.Ειδικα δε με μπαφους και ξιδια(!) η απολυτη μουροχαβλιαση,απορω πως μπορεις και σκεφτεσαι οταν πινεις τσιγαρα.
    3.Χαιρομαι που λες οτι δεν θες να καταληξεις να τα εχεις αναγκη για να περνας καλα,μονο που πρεπει να σου πω να το προσεξεις,γτ οτι απ των τελευταιων ημερων ποστ σου κρινοντας,πας σταθερα προς τα εκει.Κανεις δεν εμπλεξε με μαλακιες θελοντας να καταληξει στα σκατα,την ξεφτυλα κ την εξαρτηση.Ολοι στην αρχη ειχαν την εντυπωση οτι το ελεγχαν.Οπως εχεις κι εσυ τωρα.
    4.Τελος μιλησα για τους συνδιασμους που κανεις στα ηρεμιστικα,που τα κατεβαζεις σαν καραμελες,δεν τα παιρνεις στα πλαισια της θεραπειας σου και συμφωνα με τις οδηγιες του γιατρου,αλλα με τετοιον τροπο ωστε να φτιαχνεσαι.Κι οσο γι αυτο που λες οτι ειναι πολυ καλυτερα απο ναρκωτικα εχεις μεγα λαθος.ΕΙναι κι αυτο ενα ειδος και μαλιστα απ τα χειροτερα.Για ρωτα τι και πως τα πινουν οι εξαρτημενοι απο πρεζα,και που τους οδηγουν αυτα.Αν η πρεζα τους καταστελει,τα υπνωτικα(τυπου λεξοτανιλ,υπνοστεντον κλπ)τους κανει ολοκαυτωμα τον εγκεφαλο,κ ξεφευγουν.Κ μιλαω παντα για τον τροπο που τα παιρνεις κι οχι για το να παιρνεις π.χ.ενα χαπι ημερισιως στα πλαισια μιας θεραπειας.
    Δεν σου τα λεω για να στο παιξω τιποτα.Στα λεω για να κουνισεις το κεφαλι σου και να καταλαβεις τι κανεις.Πρεπει να διαχωρίσεις μεσα σου το εξης βασικό:θες να θεραπευτεις? ή να μαστουριαζεις κ να "φτιαχνεσαι"?.
    Αν καταληξεις στο πρωτο,πρεπει να αλλαξεις τροπο.Όσο για το δευτερο καταλαβαινω πως εκεινη την ωρα τις περισσοτερες φορες ειναι ωραια,βελουδινη,κι ανωδυνη η αισθηση.Καταλαβαινω την ηδονη αυτης της ψευδαισθησης του"γαμαω κ δερνω"παρε χαμπαρι ομως οτι ολο αυτο ειναι εντελως εικονικο.Κι αυτα τα βλεπεις την επομενη που ξυπνας.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ναι, αλλα με τον μπαφο ειναι αλλιως, δεν ειναι απλα οτι περνας καλα, ειναι κατι αλλο πλεον, εκεινη τη στιγμη κ μετα εχεις τετοια χαλαρωση κ ευφορια κ μονη μου δεν μπορω να νιωσω ετσι... νταξει οτι ειναι κακο κ τα cocktail το ξερω αυτο, αλλα γιατι να πρεπει μια ζωη να ζω σε μια γυαλα κ να ακολουθω τα "πρεπει" κ "δεν πρεπει" κ οχι τα "θελω" κ "δεν θελω" ??
    Κ τι παει να πει ασθενω, δεν το καταλαβα λολ !!! :p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Στην διπολική αναφέρομαι Λάκρυ..
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Gypsy Cello σουτ θα σε δειρω χεχε !! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Και ο μπάφος καλός είναι που και που αλλά αλλιώς επιδρά σ' έναν υγιή άνθρωπο και αλλιώς σε σένα που ασθενείς.
    Κάνει καλό δηλαδή ο μπάφος σε έναν υγιή?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Σου κάνει εντύπωση; Αλήθεια είναι. Και ο Σφακιανάκης έκανε μπάφο 10 χρόνια και πολλοί άλλοι το κάνουν και δεν παθαίνουν τίποτα. Λέγεται μάλιστα πως έχει και ευεργετικές επιδράσεις.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Οκ, καλά που μου το πες σε περίπτωση που αρχίσω να το πουλάω κι εγώ να ξέρω τι να πώ!
    Σοβαρά τώρα, ξέρεις τι ώρα πήγε?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ρε σεις σχετικα με τον μπαφο που λετε ειναι κ θεμα οργανισμου, πχ μπορει καποιος να εχει οκ καποιο προβλημα κ να κανει κ να μην τον πιανει κ να ειναι κατα τ αλλα μια χαρα, οπως ημουν εγω 3 χρονια στο λυκειο, κ μπορει καποιον αλλον να μην το σηκωνει ο οργανισμος του κ με 1-2 τσιγαρα να παθει ακομα κ ψυχωση! (εχω ακουσει για κοπελα που με 1 μονο τσιγαριλικι επαθε κατι σαν ψυχωση κ εκανε τρελα πραγματα, βεβαια αμφιβαλλω αμα ητανε μονο απο το μπαφο..)

    ναι εχει κ ευεργετικες επιδρασεις, ειχα βρει σε ενα site στο internet που τα εγραφε, θα το ψαξω αμα το βρω να το βαλω!!

    Gypsy ποιος Σφακιανακης, ο τραγουδιστης η ο συγγραφεας?? Σορρυ κιολας αλλα δεν το διευκρινιζεις.. Αλλα δεν ειναι μονο αυτος ρε συ οποιος κ να ειναι στην τελικη, η μιση ελλαδα κ παραπανω κανει...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Οκ, καλά που μου το πες σε περίπτωση που αρχίσω να το πουλάω κι εγώ να ξέρω τι να πώ!
    Σοβαρά τώρα, ξέρεις τι ώρα πήγε?
    Ιnsect μη γινεις dealer ρε συ ελεος !!!!! :) Δλδ αμα το πουλουσες τι θα ελεγες??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ο Νότης φυσικά! τον άλλο δεν τον έχω σε εκτίμηση. Απ' ότι μου λένε τα ξαδέρφια μου είναι πολύ μαλάκας. (οff topic)

    H ώρα που κολλάει; Πάνω στον Η/Υ νομίζω πως αναγράφεται.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Ιnsect μη γινεις dealer ρε συ ελεος !!!!! :) Δλδ αμα το πουλουσες τι θα ελεγες??
    Όχι δα δεν είπα πως θα γίνω! Δεν μεγάλωσα και στον δρόμο ντε.. καλύτερα να πεθάνω απ'τη πείνα.

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129

    Lightbulb

    lacrymosa φιλη μου φανταζομαι πως μετα απο αυτο εδω το θεμα που ανοιξες εγινες σοφη! ετσι? ¨) αφου υπαρχουν μερικες κυριες-δεσποινιδες εδω μεσα που ειχαν αποθυμενο την ψυχιατρικη και γενικα την ιατρικη και γραφουν εδω μεσα για να μας δωσουν λυσεις για οτι βασανιζει την ψυχουλα μας!
    Απο αυτο εδω το θεμα Λακρυμοσα μου εγινε μια μεγαλη ανακαλυψη "οτι τα ναρκωντικα κανουν κακο" και αφου καποιες εδω μεσα σου ειπαν οτι κανει κακο και να μην κανεις χρηση ποτες! απο εδω και περα εσυ και καθε νεα η νεος θα ακολουθυσει τις συμβουλες αυτες! τυφλα ! και ετσι ο κοσμος θα γινει τελειως .....
    Καλα θα ειναι καποιες κυριες εδω μεσα πρωτου βγαλουν πορισμα να κανουν και κανενα προλογο , οτι ειναι αποψη τους ,οτι αυτες νομιζουν , ας γραψουν κατι πριν το 'ΙΑΤΡΙΚΟ ΑΝΑΚΟΙΝΟΘΕΝ' εδω διαβασαμε ακομα και διαιτολογιο για την χρηση ουσιων ημαρτον!! δινετε συμβουλες για τα ναρκωντικα οπως για καθε τι ,ενω δεν ξερετε ουτε τι χρωμα εχουν! Δεν περνα απο το τοσο φτωχο μυαλουδακι σας οτι αμα τα ναρκωντικα δεν ειχαν κατι το ευχαριστο ,κατι το ωραιο, κατι που να σε κανει να νιωθεις ηδονη!! σου προσφαιρουν γαληνη και πολλα ομορφα ταξιδια! αμα λοιπον δεν σου εβγαζαν ολα αυτα τα ωραια συναισθηματα τα ναρκωντικα γιατι να τα επερνε τοσος κοσμος τοσα χιλιαδες χρονια?? δεν εχετε αναρωτηθει ποτες αυτο το πραμα? Μαλον οχι ,γιατι εκτος απο τις πουριτανες ιδεες σας ,εκτος απο τις προκαταληψεις σας εχετε αποκτησει και κομπλεξ με τους αλλους που εχουν κανει η δοκιμασει αυτο που ειναι "απαγορευμενο" κατι που εσεις ειτε θελατε πολυ αλλα φοβοσασταν την Μαμακα σας! ειτε ζηλευατε και ζηλευετε αυτους που τολμαν στην ζωη τους !σε καθε ηδονη σε καθε ευχαριστηση που δεν εχει να κανει με τα ναρκωντικα απλα ξενερωνετε να εχετε γυρο σας ανθρωπους που δοκιμαζουν το μηλο απο τα χερια της Ευας!
    Αντι λοιπον να κανετε κηρυγματα και ψευτο δασκαλεματα σε δυναμικα και γεματα ζωντανια νεα παιδια οπως ειναι η Lacrymosa καλα θα ειναι να γραφετε τις ομορφιες που υπαρχουν σε μια ζωη χωρις υπερβολες ! χωρις ουσιες και εξαρτησεις! να γραφετε ομορφα και ευχαριστα λογια ! και οχι να κανετε τις εξυπνες ! γιατι μονο κακο κανετε ,μονο αντιδραση μπορει να κερδισετε! και τιποτα καλο! ποιος νεος δεν ξερει οτι αμα κολλησει με τα ναρκωντικα θα κανει κακο στην υγεια του? σιγα την ανακαλυψη !
    Ο δικος μου λογος ειναι να κανει ο καθε νεος -νεα οτι θελει ! να δοκιμασει οτι θελει! να μην του μεινει κανενα αποθυμενο! Αλλα να ξερει οτι υπαρχουν αλλοι τροποι να διασκεδασεις ,υπαρχουν μεροι , υπαρχουν δρομοι να βρουν την ηδονη! να μετατρεψουν τα αισθηματα τους σε συναισθηματα τους! υπαρχουν τροποι να γινουν ολα αυτα χωρις να κανεις κακο στην υγεια σου! ΝΑ ΨΑΞΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΗς ΖΩΗΣ !ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΣ ΟΥΣΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΤΟΖΟΟΥΝ!

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. τελος
    By roula35 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-10-2010, 17:55
  2. ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ Νο 3 (ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..... Ή ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ;)
    By boubourina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 262
    Last Post: 20-10-2009, 14:10
  3. ΤΕΛΟΣ
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 190
    Last Post: 08-09-2009, 21:32
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •