ποσο ακομα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964

    ποσο ακομα?

    παιδια ειμαι χαλια.γιατι να γραφω εδω?γιατι να ειμαι αυτη που ειμαι?δε μπορω να ηρεμησω με τιποτα τους νιωθω ολους ξενους με νιωθω ξενη θα γινω οπως παλια?
    ζαλιζομαι εχω σφιξιμο στο στηθος θελω να κλαψω αλλα δε μου βγαινει.υποφερω..

  2. #2
    γιατι δεν πας καμιά βολτά?
    Πάρε καμιά φίλη σου, πήγαινε δες βιτρίνες, πιες ένα καφέ.
    Μη κάθεσαι μέσα, μόνο χειρότερα μπορείς να γίνεις..

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    μην το βαζεις κατω σκεψου θετικα αφησε τα ονειρα σου να σε παρασυρουν σε ενα ομορφο παραμυθι,σκεψου οτι ολα θα πανε καλα ολα καλα τιποτα αλλο μην σκεφτεσαι οτι ολα θα πανε καλα εγω αυτο κανω προσπαθω να εχω θετικη ενεργεια οτι ολα θα πανε καλα και οταν αναζητας κατι πολυ τοτε το συμπαν συνομοτη για να πανε ολα καλα!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    ναι απλα οταν βγαινω εξω τρελλαινομαι.σκεφτομαι τι δουλεια εχω εγω μαυτους ειναι ξενοι κ εγω δεν ημουν οπως πριν

  5. #5
    έχεις απομονωθεί από τους άλλους σε υπερβολικό βαθμό και συνάμα έχεις κλειστεί στον εαυτό σου. Το να συνεχίζεις αυτή τη στάση χειροτερεύεις την κατάσταση σου, τίποτα δεν αλλάζεις. Έχεις βάλει στο περιθώριο κάθε θετική πλευρά του εαυτού σου γι αυτό νοιώθεις τόσο μίζερα.
    Βγαίνε έξω και επεδίωκε να μιλάς με ανθρώπους, άμα το κάνεις θα δεις τις φοβίες και τις επιφυλάξεις που είχες για τον κόσμο να διαψεύδονται. Έχεις ανάγκη τους ανθρώπους, είτε φίλες, είτε συγγενείς, συμμαθητές κλπ ακόμα και άγνωστοι, μόνο κοντά τους θα ξεκινήσεις να νοιώθεις καλήτερα, να ανακουφίζεσαι, να ζεις ευχάριστες στιγμές και τελικά να αλλάζει η διάθεση.
    γιάννης

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    μα το θεμα ειναι οτι τους νιωθω ολους.κ σκεφτομαι πως αυτος να ειναι ετσι κ γιατι αν ειναι φιλη μου ας πουμε.κ ετσι δε λειτουργω ανετα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    κωλοκατασταση..Κουραγιο.
    11/12/2006

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    έχεις απομονωθεί από τους άλλους σε υπερβολικό βαθμό και συνάμα έχεις κλειστεί στον εαυτό σου. Το να συνεχίζεις αυτή τη στάση χειροτερεύεις την κατάσταση σου, τίποτα δεν αλλάζεις. Έχεις βάλει στο περιθώριο κάθε θετική πλευρά του εαυτού σου γι αυτό νοιώθεις τόσο μίζερα.
    Βγαίνε έξω και επεδίωκε να μιλάς με ανθρώπους, άμα το κάνεις θα δεις τις φοβίες και τις επιφυλάξεις που είχες για τον κόσμο να διαψεύδονται. Έχεις ανάγκη τους ανθρώπους, είτε φίλες, είτε συγγενείς, συμμαθητές κλπ ακόμα και άγνωστοι, μόνο κοντά τους θα ξεκινήσεις να νοιώθεις καλήτερα, να ανακουφίζεσαι, να ζεις ευχάριστες στιγμές και τελικά να αλλάζει η διάθεση.
    Γιαννη μ εχεις δικιο και γω καπως ετσι νιωθω και οντως αν κ σε φοβιζουν οι ανθρωποι πρεπει ν εισαι κοντα τους για ν τ ξεπερασεις!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    Quote Originally Posted by athanasoudaki View Post
    Γιαννη μ εχεις δικιο και γω καπως ετσι νιωθω και οντως αν κ σε φοβιζουν οι ανθρωποι πρεπει ν εισαι κοντα τους για ν τ ξεπερασεις!!
    δεν ειναι οτι με φοβιζουν οι ανθρωποι,απλα ααπορω για τους ανθρωπους κ ετσι τους νιωθω ολους ξενους

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Μεσα σ αυτους εσυ πως νιωθεις?? Νιωθεις οτι εχεις χασει τον εαυτο σου κ εισαι καποια αλλη κ νιωθεις σαν να κατεβηκες απο αλλο πλανητη?? Δλδ ξενη απεναντι στον ιδιο σου τον εαυτο?? Κι εγω το νιωθω αυτο συχνα, ασχετως με τους αλλους.. Γνωμη μου μην πολυδινεις σημασια στους αλλους, δωσε περισσοτερη βαση στον εαυτο σου κ στις αντιδρασεις σου...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    Παιδια ακουστε ξεκινησα ψυχοθεραπειες με 2 ψυχιατρους κ τι ανακαλυψα.οτι τελικα η αποπροσωποποιηση ειναι απο εντονο αγχος(αυτο το ξερα)αλλα εχω ψυχαναγκασμους κ αυτο ειναι το προβληαμ μου ουσιαστικα.ανοιχτηκα στην ψυχοθεραπεια ψυχαναγκασμους ειχα απο μικρη αλλα δεν το χω πει ποτε ουτε στο γιατορ μου.το προβληαμ τελικα αυτο ειναι ψυχαναγκασμοι προς το εγω μου πια.μου δωσε κ 25mg αναφρανιλ καθε βραδυ κ μου ειπε οτι με ψυχοθεραπειες θα εξαλειφθουν.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Κυκνε ειναι πολυ σημαντικο που ανακαλυψες την αιτια της αποπροσωποιησης κ ολου αυτου που περνουσες!! Χαιρομαι, ευχομαι να σε βοηθησει κ το φαρμακο αυτο σε συνδυασμο με τις ψυχοθεραπειες κ συντομα να εισαι τελειως διαφορετικα κ πολυ καλυτερα!! xxx
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    Κ εγω ευχομαι να βοηθησει λακρυ γιατι αυτη η αισθηση ειναι τρομακτικη.ζωντανη νεκρη..

Similar Threads

  1. Anafranil!!!!για πόσο ακόμα?
    By dangerous in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 02-01-2011, 22:27
  2. Ποσο ακομα θα αντεχω να αντεχω?
    By silveroula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 158
    Last Post: 04-10-2010, 10:52
  3. Replies: 45
    Last Post: 05-02-2010, 17:16
  4. τι κανω αφου μετα απο 3 χρονια καταλαβα ποσο την πληγωσα και ποσο μου λειπει?
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 01-01-2008, 06:01
  5. Ακόμα παλεύω
    By akoma in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 26-08-2005, 09:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •