Αλλαγη πολης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395

    Αλλαγη πολης

    Λοιπον δεν ξερω.Εχω συχαθει την πολη μου.Συχενομαι τους γονεις μου τα αδερφια μου Εχω την συνταξη και μελλον μαλλον τα φωτοβολτακια και θελω να φυγω απο την μιζερουπολη μου.Σκεφτομαι για μεγαλες πολεις οπως θεσσαλονικη αθηνα σοφια γιατι δεν νιωσω τον στιγματισμο πανω μου.Επισης η Αθηνα δεν ειναι για πολλα.Ισως να πηγαινα για 2 χρονια και να φευγα....Σκεφτομαι σοφια γιατι ειναι πανεμορφη με πολλα πραματα.Σαλονικη εχω πολλες πλυγες και δεν πολυψυνομαι..Το συζητησα με την ψυχιατρο μου και με λεει οποτε θες φευγεις.Ειμε σε πολυ καλη κατασταση.Οι γονεις μου λενε για σαλονικη επειδη ειναι διπλα και αμα γινει κατι θα μαστε διπλα σου αλλα ειδαμε και οσο ειμουν διπλα τους τι ακρη εβγαλα.Μπορω να ποω πως με κανουν χειροτερα.
    Δεν ξερωβ εχει σπασει το κεφαλι μου.Αθηνα θα ταν καλυτερα να φευγα απο σεπεμβρη.Ισως να πηγαινα τον σεπτεμβρη Αθηνα για 2 χρονια και μετα να φευγα Σοφια ετσι θα ταν καλυτερα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Μετα απο ποσα χρονια χρησης αντιψυχωτικων εφτασες σαυτο το σημειο , να μπορεις δηλ.μονη -ος να σκεφτεσαι να ανεξαρτοποιηθεις?
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    2 χρονια στην Αθηνα, αμα δεν εχεις συνηθισει τη ζωη στη πολη, ειναι πολλα και θα σε κανουν κουρελι. και μονο η φασαρια ΔΕΝ παλευεται, πας να κοιμηθεις πχ το βραδυ, και μεχρι να τα καταφερεις εχει ξημερωσει. κι ολη μερα ειδικα τωρα με τη ζεστη ΔΕΝ μπορεις και να κυκλοφορησεις. καυσαεριο, φασαρια, ανθρωποι ηλιθιοι, βρωμα, ολα τα σκατα μαζεμενα εδω ειναι. καντη κατευθειαν για Σοφια και μη το σκεφτεσαι...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    Εχω συνηθησει στην σαλονικη.Εκανα 5 χρονια.γουσταρω κατι παρτυ ψυχεδιλκα που γινονται απο την ομαδα κενο (εχει την ιδια ονομασια με σενα.Γουσραρω gothadika chill out παρτυ. Γουσταρω πλατειες φασεις γουσταρω liveκλπ. Τα ζησα μεν σαλονικη.Αλλα εδω με εχουν φρικαρει τοσο η ζωη που μου ελειψαν παρα πολυ.Δεν θα περιμενω και να πεθανω.Ηδη ειμε 31 χρονον και εχω κανει σκατοτο ζωη μεγαλη.Σκεφτομαι εδω και χρονια την απαλαγη απο τους γονεις.Ειναι τοσο αθλιοι τους συχενομαι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    lost body συμφωνω σ αυτα που λες για τους γονεις, μακαρι κι εγω να ειχα καποια λεφτα στην ακρη κ να σηκωνομουν να φευγα, οχι οτι τοοοσο πια μου κανουν κατι κ δεν τους αντεχω (αν κ συμβαινουν κ αυτα ωρες ωρες) αλλα μονος σου ειναι απο πολλες αποψεις καλυτερα, οπως λεει κ μια παροιμια "μονος σου χορευε κ οσο θελεις πηδα" λολ !!
    Για Αθηνα δεν ξερω κ πολλα να σου πω, ισως ειναι ετσι οπως τα γραφει ο ΚΕΝΟ, για Σαλονικα που ξερω κοιτα σε γενικες γραμμες ειναι ωραια πολη κ ησυχη σε σχεση με Αθηνα κ εχει δυνατοτητες διασκεδασης κ οχι μονο για ολα τα γουστα (btw την ομαδα που αναφερεις την ξερω!!) αλλα ειπες νομιζω οτι εζησες κ Σαλονικα καποια χρονια κ την εχεις ψιλοβαρεθει, οποτε φιλε ψαξ το για Σοφια !!
    Να σε ρωτησω κατι αλλο, μιας κ αναφερεις για συνταξη κ εισαι 31 χρονων, πως γινεται αυτο ρε συ?? Ποσα ενσημα εχεις συμπληρωσει πια?? Απο απορια το ρωταω !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    Oσο πιο νεος την βγαλεις τοσα λιγοτερα ενσημα χρειαζονταιμπορεισ και στα 25 σοθ να βγαλεις συνταξη τετοια.ΓΙα ατομα με ψυχολογικα προβληματα το μονο που χρειαζεται ειναι να εχεις τα καταλληλα ενσημα και και να χεις μπει ψυχιατρειο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Κ στα 25?? δεν το ξερα ! Αληθεια ρε συ?? Ψυχιατρειο οταν λες εννοεις να χεις μπει με ψυχωση η κ με κατι αλλο πιο "ελαφρυ" ας πουμε?? Ποσα το μηνα ειναι η συνταξη αυτη??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    530 το κατωτερο.Γενικα να χεις μπει ψυχιατρειο.Απο κει και περα μπορεις να δουλεψεις μαυρα και να βγαζεις περισσοτερα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ρε συ μια χαρα μου ακουγεται! Το λεω λαμβανοντας υποψιν το γεγονος οτι ειμαστε εν μεσω κρισης κ μεσοπροθεσμα τωρα κ μαλακιες κτλ.. δεν πρεπει οπως να εχεις κ μια ηλικια για να παρεις συνταξη???
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    Μέχρι το 21ο έτος: 300 Η.Ε. Μέχρι το 33ο έτος: 1740 Η.Ε. Μέχρι το 45ο έτος: 3180 Η.Ε.
    Μέχρι το 22ο έτος: 420 Η.Ε Μέχρι το 34ο έτος: 1860 Η.Ε Μέχρι το 46ο έτος: 3300 Η.Ε
    Μέχρι το 23ο έτος: 540 Η.Ε Μέχρι το 35ο έτος: 1980 Η.Ε Μέχρι το 47ο έτος: 3420 Η.Ε
    Μέχρι το 24ο έτος: 660 Η.Ε Μέχρι το 36ο έτος: 2100 Η.Ε Μέχρι το 48ο έτος: 3540 Η.Ε
    Μέχρι το 25ο έτος: 780 Η.Ε Μέχρι το 37ο έτος: 2220 Η.Ε Μέχρι το 49ο έτος: 3660 Η.Ε
    Μέχρι το 26ο έτος: 900 Η.Ε Μέχρι το 38ο έτος: 2340 Η.Ε Μέχρι το 50ό έτος: 3780 Η.Ε
    Μέχρι το 27ο έτος: 1020 Η.Ε Μέχρι το 39ο έτος: 2460 Η.Ε Μέχρι το 51ο έτος: 3900 Η.Ε
    Μέχρι το 28ο έτος: 1140 Η.Ε Μέχρι το 40ό έτος: 2580 Η.Ε Μέχρι το 52ο έτος: 4020 Η.Ε
    Μέχρι το 29ο έτος: 1260 Η.Ε Μέχρι το 41ο έτος: 2700 Η.Ε Μέχρι το 53ο έτος: 4140 Η.Ε
    Μέχρι το 30ό έτος: 1380 Η.Ε Μέχρι το 42ο έτος: 2820 Η.Ε Μέχρι το 54ο έτος: 4200 Η.Ε
    Μέχρι το 31ο έτος: 1500 Η.Ε Μέχρι το 43ο έτος: 2940 Η.Ε Μετά το 54ο έτος: 4200 Η.Ε
    Μέχρι το 32ο έτος: 1620

    http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/p...s/handicap.cfm

    Ενα παραδειγμα για τις συνταξεις .Αυτες δεν υσχυει για σενα αλλα γενικα καπως ετσι ειναι

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    Οπως βλεπεις απο 21 χρονον μπορεις να παρεις συνταξη αναπηριας

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Thanks για τις πληροφοριες που παρεθεσες!! Δεν το ξερα οτι απ τα 21 μπορεις!! Αλλα δεν τα χω κλεισει γαμωτο !! Κ ειναι μικρο το ποσο οσο πιο μικρη ηλικια, ετσι δεν παει??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    ναι ενημερωσου απο το ΙΚΑ Θεσσαλονικης για το ποσο των ενσημων που χρειαζεσαι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Οκ thanks!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. Μια Ζωή, μια Αλλαγή!
    By Vampire in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 60
    Last Post: 23-11-2014, 22:26
  2. Τις βίαζαν επί χρόνια δεκάδες κάτοικοι της πόλης τους
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 26-04-2010, 02:24
  3. αλλαγή
    By zaxari10 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 03-04-2010, 00:09
  4. αλλαγη φαρμακου
    By prasiniklosti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 07-09-2009, 18:13
  5. Αλλαγή θεραπευτή
    By savant in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 19-07-2009, 12:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •