Τι μπορω να κανω για ενα ατομο με διπολικη διαταραχη?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248

    Τι μπορω να κανω για ενα ατομο με διπολικη διαταραχη?

    Χαιρετω την κοινοτητα εδω.Επειτα απο ωρες ψαξιματος στο ιντερνετ κατελειξα εδω και θελω βοηθεια γιατι πιστευω πως εκανα κατι ... ασχημο.
    Ολα ξεκινανε πριν απο περιπου ενα χρονο , γνωρισα απο οικογενειακο περιβαλλον μια κοπελα.κρατησαμε επαφη μεσω ιντερνετ.Μιλαγαμε μια στους 3 μηνες περιπου και καμια φορα για ενα απλο "γεια τι κανεις" στον δρομο και τιποτε παραπανω.Οταν την εβλεπα και με εβλεπε διεκρινα μια σπιθα αναμεσα μας, αλλα δεν εκανα τιποτα γιατι ηξερα πως ειχε σχεση και νομιζα πως ειχαν αρρβωνιαστει.Τον τελευταιο καιρο ακουγα πως ειχαν προβληματα και χωριζανε συνεχεια.Πριν σχολασω απο την εργασια μου χτες την πετυχα στο ιντερνετ.Με καλεσε σε ενα κοινωνικο συμβαν που λαμβανε χωρα το απογευμα. Πηγα και την ειδα καπως διαφορετικη.Με το που με ειδε επεσε σχεδον κατευθειαν πανω μου.Με φιλαγε συνεχεια στα μαγουλα μπροστα στον κοσμο.Αρχισε να μου λεει ποσο ωραιο ζευγαρι θα ημασταν μαζι. Δεν ηξερα πως να αντιδρασω... Ναι μου αρεσε και με κολακευε η συμπεριφορα της αλλα Δεν γνωριζα...Με τα πολλα με τα λιγα βρεθηκαμε σε μια παραλια μετα απο ωρα προσπαθοντας εγω να ξεπερασω το αρχικο σοκ.Οπως προχωραγε η κουβεντα μας πιστευα οτι μου ελεγε για εμας και προχωρησαμε μαζι.
    Το θεμα ομως ξεκινησε αμεσως μολις χωρσαμε για το βραδυ.Βρηκα ενα σωρο κλησεις απο κατι μεγαλυτερα μου ξαδερφια.Μας ειχαν δει...
    Με τα λιγα η τα πολλα με επιασαν και μου ειπαν να φυγω απο κοντα της γιατι περισσοτερο κακο θα παθαινα: απο πολιτικους φορεις, απο τοπικους φορεις ακομη και απο ατομα που εχουν γερα δοντια στο στρατο( Δεν εχω καμια αμεση σχεση με το στρατο) .Μου ειπαν για τις κρισεις που παθαινε γιατι τις ειχαν ζησει και αυτοι.
    Ξεχασα να πω πως αργοτερα το βραδυ(30 λεπτα αφοτου την αφησα) μου ζητησε να διακοψουμε γιατι τα ξαναβρηκε με τον δικο της???Αισθανομαι πολυ ασχημα για τους παρακατω λογους...
    Μηπως εκμεταλλευτηκα το πως αισθανοταν αυτη για μενα?
    Μου απαγορεψαν για δικο μου καλο να ενδιαφερθω για αυτην.( δηλαδη αν εχει προβλημα ενας ανθρωπος ετσι πρεπει να του φερομαστε?)
    Εχω περασει απο καταθλιψη κατα την οποια δεν ειχαν καμια επαφη φιλοι και γονεις μου για 6-7 μηνες ειχα χασει 30 κιλα και δεν θελω με τιποτε στον κοσμο να πληγωσω καμια κοπελα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Γεια σου ihtaki κ καλως μας βρηκες!!
    Ωραια αυτα που περιγραφεις, αλλα η διπολικη διαταραχη που ακριβως κολλαει οεο??
    Σου ειπανε οτι η κοπελα εχει διπολικη η οτι απλως παθαινει "κρισεις"?? Γιατι ξες το "κρισεις" ειναι πολυ γενικο.. Μπορει πχ να συνεβη κατι εκεινη τη μερα κ να ηταν τοσο διαχυτικη, η να ειχε κανει ουσιες κτλ.. Οποτε ας μην προκαθοριζουμε καλυτερα..!!
    Το να την πληγωσες δεν το νομιζω, αυτη πως αντεδρασε μετα?? Δλδ τι σου ειπε, αν σου ειπε?? Η απλως παρενεβησαν αλλοι κ σου ειπαν να μην την ενοχλεις??
    Ξες εγω εχω διπολικη κ σε φαση χαι εχω βρεθει στη θεση της κοπελας, οσον αφορα τη διαχυτικοτητα με αλλους, βεβαια μετα τα μετανιωσα πολλα απο αυτα που εκανα, αλλα δεν κολλαω εκει, προχωραω!!΅
    Επισης που ακριβως κολλανε οι πολιτικοι φορεις, στρατος, αστυνομιες κ δεν συμμαζευεται?? Εχει μηπως η κοπελα αυτη καποιον συγγενη/φιλο/γνωστο που ειναι μεσα σ αυτα τα πραγματα κ επομενως φοβασαι μην γινει κατι??
    Αφου αυτη το ξεκινησε ομως, γιατι να εχεις να φοβηθεις κατι?? Κ δεν εκανες κ κατι τραγικο..
    Η κοπελα εχει αγορι?? Πλεον μιλατε?? Την βλεπεις??
    Σορρυ για τον καταιγισμο ερωτησεων αλλα προσπαθω να καταλαβω καποια πραγματα για να μπορεσω να σε βοηθησω, οκ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248

    Cool

    Καλως σε βρηκα!!!
    Εχω ξεχασει πως γινεται επιλεκτικα το Quote , για αυτο θα προχωρησω λιγο διαφορετικα και θα σου απαντησω σε ολα.
    "Ωραια αυτα που περιγραφεις, αλλα η διπολικη διαταραχη που ακριβως κολλαει οεο??"
    Στην αρχη ηταν μια υποθεση δικια μου και μονο απο τα συμπτωματα που μου περιγραψαν και απο περιγραφες που πηρα απο τα ξαδερφια μου.Στο ενδιαμεσο "μιλησα" με 2 καθηγητες πανεπιστημιου που ξερουν τι παιζει στην πολη , και εμαθα πως ξερουν εμεσα την περιπτωση της , ειναι διπολικη διαταραχη και απορησαν πως επεσα μεσα.
    "Σου ειπανε οτι η κοπελα εχει διπολικη η οτι απλως παθαινει "κρισεις"??"
    Σου απαντησα πιο πανω, απο τις περιγραφες καταλαβα τι παιζει και απο την διαχυτη σεξουαλικοτητα της. δεν ξερω αν ειναι κρισεις αυτα που παθαινει.Ως τωρα κριση ελεγα πως ηταν η υπογλυκαιμιες ενος συγκατοικου μου διαβητικου.
    "Γιατι ξες το "κρισεις" ειναι πολυ γενικο.."
    Φυσικα.. εχεις δικιο. Καμια φορα στον λογο μου γινομαι απολυτος... αν το αντιληφθεις πες το μου να διορθωθω .. ενα ειναι σιγουρος δεν ειμαι και ουτε θα γινω τελειος!
    "Μπορει πχ να συνεβη κατι εκεινη τη μερα κ να ηταν τοσο διαχυτικη, η να ειχε κανει ουσιες κτλ.. Οποτε ας μην προκαθοριζουμε καλυτερα..!! "
    Δεν μπορω να γνωριζω αν και απο οτι ξερω δεν εχει χρησιμοποιησει φαρμακευτικη αγωγη ( αν αυτο εννοεις) ή ψυχολογικη υποστηριξη.
    "Το να την πληγωσες δεν το νομιζω, αυτη πως αντεδρασε μετα?? "
    Εδω αρχιζουν τα πρωτογνωρα για εμενα τουλαχιστο.... Μου ειπε αργοτερα πως ηθελε να δει τον πρωην της( ξερω σημερα πως δεν βγηκε απο το σπιτι) και μετα μου ειπε πως τα βρηκανε!!!!
    "Η απλως παρενεβησαν αλλοι κ σου ειπαν να μην την ενοχλεις??"
    Παρενεβησαν δικοι μου συγγενεις που γνωριζανε και μου ζητησανε να φυγω μακρια απο αυτην διακριτικα γιατι θα παθαινα εγω κακο.... τωρα πλεον καταλαβα πως οτι μου ειπαν δεν ηταν απο τον περιγυρω... περισσοτερο απο αυτην θα την παθαινα.
    "Ξες εγω εχω διπολικη κ σε φαση χαι εχω βρεθει στη θεση της κοπελας, οσον αφορα τη διαχυτικοτητα με αλλους, βεβαια μετα τα μετανιωσα πολλα απο αυτα που εκανα, αλλα δεν κολλαω εκει, προχωραω!!΅"
    Δεν μου ειχε ξανατυχει τοσο γρηγορα τοσο αποτομα , ειμαι , ημουν τουλαχιστο λιγο ρομαντικος.. Εδω ειναι κλειστη κοινωνια και το κοριτσι το κακολογουν πολλοι ειδικα ατομα που ειναι στον "φιλικο" κυκλο της λενε τα χειροτερα, τωρα το πως τα ξερω ολα αυτα απλα φαντασου οτι εχω πολλους παλιορουφιανους ... και η πολη ειναι πολυ μικρη.Εγω απλα ,ειμαι καινουργιος εδω.
    "Επισης που ακριβως κολλανε οι πολιτικοι φορεις, στρατος, αστυνομιες κ δεν συμμαζευεται?? " να με φοβησουν θελανε απο οτι καταλαβα εχει επαφη ο κυκλος της με τετοιο κοσμο.
    Εχει μηπως η κοπελα αυτη καποιον συγγενη/φιλο/γνωστο που ειναι μεσα σ αυτα τα πραγματα κ επομενως φοβασαι μην γινει κατι??
    Πλεον που ξεπερασα το σοκ οχι δεν με τρομαζει κατι.Εχω το κουτελο μου καθαρο.
    "Αφου αυτη το ξεκινησε ομως, γιατι να εχεις να φοβηθεις κατι?? Κ δεν εκανες κ κατι τραγικο.."
    Οχι αλλα αν ηξερα θα το αντιμετωπιζα αλλιως αισθανομαι οτι χωρις να το ξερω εκμεταλλευτηκα μια κατασταση και τωρα πρεπει να την κοψω...? γιατι ?
    "Η κοπελα εχει αγορι?? Πλεον μιλατε?? Την βλεπεις??"
    Ειχε και εχουν χωρισει εδω και καιρο.Της φερθηκε σαν μαλακας.... με συγχωρεις αλλα δεν το χωραει ο νους μου να μιλας σε ενα ατομο που ειχει μια ιδιαιτεροτητα με τοσο ξεφτελιστικο τροπο( δεν θα αναφερθω στο τι ειπωθηκε - δεν εχει νοημα , απλα το σημειωνω).Σιγουρα 12 χρονια απολυτης ηρεμιας μετα το γυμνασιο θα ηθελα να ξεσπασω πολλα μπουκετα στην μαπα του( δεν ειπα ποτε πως ειμαι αγγελος :P )
    Μιλησαμε το μεσημερι με δυσκολια γιατι ειμουν απο πελατη σε πελατη στην δουλεια και περναγα καποιους δρομους που γινονταν εργα.Δεν ηξερα τι να της πω!
    Δεν την ειδα καθολου.
    "Σορρυ για τον καταιγισμο ερωτησεων αλλα προσπαθω να καταλαβω καποια πραγματα για να μπορεσω να σε βοηθησω, οκ?? "
    ΡΙΞΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ!!
    σε ευχαριστω!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ιθάκη, γεια σου.
    αυτο που σε ανδιαφέρει να μαθεις ειναι αν εκμεταλευτηκες μια κατάσταση ή
    πώς θα βοηθήσεις την κοπέλα σε σχεση με την ασθένεια της?
    http://www.mazi.org.gr/

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    και τα 2.
    Εμαθα πως η διπολικη διαταραχη εχει να κανει πολυ με την σεξουαλικοτητα.Ατομα τα οποια ασχολουνται με ερωτικα επαγγελματα κατα ενα μεγαλο ποσοστο εχουν διπολικη διαταραχη.Ολα αυτα που σας αναφερω τα εμαθα μεσα σε ενα 24ωρο. εχει κουραστει λιγο το κεφαλι μου.Αισθανομαι οτι αν ηξερα αν μπορουσα να καταλαβω κατι ισως επρεπε να αντιδρασω διαφορετικα... αλλα ρε γ... μου αρεσει η κοπελα.
    Φυσικα και θελω να την βοηθησω και δεν παει ολη η πολη να μου λεει να φυγω μακρια της ... σκασιλα μου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ε, κάποιο λαθος κανεις εδω.
    κοιταξε λέγεται επισης πως πολλοι καλλιτεχνες, ζωγραφοι κλπ πάσχουν απο διπολικη.
    αλλα δν ειναι κανόνας αυτο.

    να πω την αληθεια αυτο με τα ερωτικα επαγγελματα πρωτη φορα το ακουω.
    αν εχεις , στειλε λινκ.

    στην υπογραφη μου υπαρχει ένα λινκ
    άνοιξε το κ μπορείς να ενημερωθείς για τη διπολικη διαταραχη.

    τα λεμε κ παλι.
    http://www.mazi.org.gr/

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    ε, κάποιο λαθος κανεις εδω.
    κοιταξε λέγεται επισης πως πολλοι καλλιτεχνες, ζωγραφοι κλπ πάσχουν απο διπολικη.
    αλλα δν ειναι κανόνας αυτο.

    Μακαρι να κανω συνεχεια λαθη να διορθωνομαι.
    Η κουβεντα που ειχα με τον καθηγητη ψυχολογιας που ανεφερα ηταν ( ενα κομματι της)
    -(...)
    -Ηταν ιδιαιτερα σεξουαλικη?
    -Εεε τι εννοειτε?
    -Στο κρεβατι...
    -Ε ναι.. μπορω να πω αρκετα..
    -(Γυριζοντας στα ξαδερφια που μου τον συστησαν- τα οποια ειχαν ξεκινησει ηδη την κουβεντα μαζι του) Σας το ειπα , διπολικη ειναι , αυτες παλλικαρι κανουν τα καλυτερα κρεβατια. (....)Να φανταστεις οτι οι ιεροδουλες σε ενα ποσοστο 80% ειναι διπολικες.Ειναι σκληρο επαγγελμα και αν δεν ηταν δεν θα αντεχανε κιολας.(...)
    Να ξερεις οτι ειναι ιδιαιτερα εξυπνα ατομα και τετραπερατοι χαρακτηρες.(...)
    -(Συμπληρωνοντας καποιος αλλος)Προσεχε που αφηνεις το αυτοκινητο σου.Ειναι ικανη να σε παρακουλουθει για να βρει το σπιτι σου* και να μην το καταλαβεις καν.

    τα οποια συμπερασματα δικα σου αν ερμηνευσα κατι λαθος πες μου.
    *= ξεχασα να αναφερω πως ηθελε σαν οτιδηποτε αλλο να παμε σπιτι μου να δει που μενω, ειδικα οταν της ειπα οτι ειμαι μονος μου καθε 5 λεπτα μου ελεγε να παμε ειδαλλως θα τσακωνομασταν.Της το αποκλεισα συνεχως και το να παμε σπιτι μου ( ειχα απλυτα και 2 κατσαρολες στο σπιτι απο τον καιρο του νωε - και δεν αισθανομουν ανετα με την ιδεα.Προτιμησα να πληρωσω ξενοδοχειο.) και το να τσακωθουμε.Μεχρι τα 26 τσακωνομουν συνεχεια, μια με τους γονεις μου μια με την πρωην μου , το σιχαθηκα ειπα εφοσον δεν θελω εγω δεν προκειτε να τσακωθω..... απο τοτε αποφευγω εντασεις και στρεσογονους παραγοντες.τον εαυτο μου φοβαμαι η που θα αρχισω να κλαιω απο τα νευρ μου( το προτιμω) η που αρχισω παλι να δερνω( εδω καλα ειμαι 12 χρονια να ακουμπησω ανθρωπο :P).
    Ακουσα πως βγαινει στην τηλεοραση συχνα και μιλαει.Δεν γνωριζω αν εχει αναφερθει ποτε στο θεμα του διπολισμου.
    (ξεκαρφωτο) Οντως η ομιλια του εχει κατι που σε ηρεμει.Τουλαχιστο ετσι ενιωσα εγω τα 5 λεπτα που μιλησαμε.( γαμ.. τις διακοπες ρευματος και την δουλεια που επεσε και ετρεχα σαν τρελος)
    Θα κοιταξω να δω τι μπορω να βρω και θα σου πω. παντως τον καθηγητη πλεον δυσκολο γιατι δεν βρισκεται στην πολη συχνα.
    Σε ευχαριστω το διαβαζω τωρα κιολας!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ithaki View Post
    Καλως σε βρηκα!!!
    Εχω ξεχασει πως γινεται επιλεκτικα το Quote , για αυτο θα προχωρησω λιγο διαφορετικα και θα σου απαντησω σε ολα.
    "Ωραια αυτα που περιγραφεις, αλλα η διπολικη διαταραχη που ακριβως κολλαει οεο??"
    Στην αρχη ηταν μια υποθεση δικια μου και μονο απο τα συμπτωματα που μου περιγραψαν και απο περιγραφες που πηρα απο τα ξαδερφια μου.Στο ενδιαμεσο "μιλησα" με 2 καθηγητες πανεπιστημιου που ξερουν τι παιζει στην πολη , και εμαθα πως ξερουν εμεσα την περιπτωση της , ειναι διπολικη διαταραχη και απορησαν πως επεσα μεσα.
    "Σου ειπανε οτι η κοπελα εχει διπολικη η οτι απλως παθαινει "κρισεις"??"
    Σου απαντησα πιο πανω, απο τις περιγραφες καταλαβα τι παιζει και απο την διαχυτη σεξουαλικοτητα της. δεν ξερω αν ειναι κρισεις αυτα που παθαινει.Ως τωρα κριση ελεγα πως ηταν η υπογλυκαιμιες ενος συγκατοικου μου διαβητικου.
    "Γιατι ξες το "κρισεις" ειναι πολυ γενικο.."
    Φυσικα.. εχεις δικιο. Καμια φορα στον λογο μου γινομαι απολυτος... αν το αντιληφθεις πες το μου να διορθωθω .. ενα ειναι σιγουρος δεν ειμαι και ουτε θα γινω τελειος!
    "Μπορει πχ να συνεβη κατι εκεινη τη μερα κ να ηταν τοσο διαχυτικη, η να ειχε κανει ουσιες κτλ.. Οποτε ας μην προκαθοριζουμε καλυτερα..!! "
    Δεν μπορω να γνωριζω αν και απο οτι ξερω δεν εχει χρησιμοποιησει φαρμακευτικη αγωγη ( αν αυτο εννοεις) ή ψυχολογικη υποστηριξη.
    "Το να την πληγωσες δεν το νομιζω, αυτη πως αντεδρασε μετα?? "
    Εδω αρχιζουν τα πρωτογνωρα για εμενα τουλαχιστο.... Μου ειπε αργοτερα πως ηθελε να δει τον πρωην της( ξερω σημερα πως δεν βγηκε απο το σπιτι) και μετα μου ειπε πως τα βρηκανε!!!!
    "Η απλως παρενεβησαν αλλοι κ σου ειπαν να μην την ενοχλεις??"
    Παρενεβησαν δικοι μου συγγενεις που γνωριζανε και μου ζητησανε να φυγω μακρια απο αυτην διακριτικα γιατι θα παθαινα εγω κακο.... τωρα πλεον καταλαβα πως οτι μου ειπαν δεν ηταν απο τον περιγυρω... περισσοτερο απο αυτην θα την παθαινα.
    "Ξες εγω εχω διπολικη κ σε φαση χαι εχω βρεθει στη θεση της κοπελας, οσον αφορα τη διαχυτικοτητα με αλλους, βεβαια μετα τα μετανιωσα πολλα απο αυτα που εκανα, αλλα δεν κολλαω εκει, προχωραω!!΅"
    Δεν μου ειχε ξανατυχει τοσο γρηγορα τοσο αποτομα , ειμαι , ημουν τουλαχιστο λιγο ρομαντικος.. Εδω ειναι κλειστη κοινωνια και το κοριτσι το κακολογουν πολλοι ειδικα ατομα που ειναι στον "φιλικο" κυκλο της λενε τα χειροτερα, τωρα το πως τα ξερω ολα αυτα απλα φαντασου οτι εχω πολλους παλιορουφιανους ... και η πολη ειναι πολυ μικρη.Εγω απλα ,ειμαι καινουργιος εδω.
    "Επισης που ακριβως κολλανε οι πολιτικοι φορεις, στρατος, αστυνομιες κ δεν συμμαζευεται?? " να με φοβησουν θελανε απο οτι καταλαβα εχει επαφη ο κυκλος της με τετοιο κοσμο.
    Εχει μηπως η κοπελα αυτη καποιον συγγενη/φιλο/γνωστο που ειναι μεσα σ αυτα τα πραγματα κ επομενως φοβασαι μην γινει κατι??
    Πλεον που ξεπερασα το σοκ οχι δεν με τρομαζει κατι.Εχω το κουτελο μου καθαρο.
    "Αφου αυτη το ξεκινησε ομως, γιατι να εχεις να φοβηθεις κατι?? Κ δεν εκανες κ κατι τραγικο.."
    Οχι αλλα αν ηξερα θα το αντιμετωπιζα αλλιως αισθανομαι οτι χωρις να το ξερω εκμεταλλευτηκα μια κατασταση και τωρα πρεπει να την κοψω...? γιατι ?
    "Η κοπελα εχει αγορι?? Πλεον μιλατε?? Την βλεπεις??"
    Ειχε και εχουν χωρισει εδω και καιρο.Της φερθηκε σαν μαλακας.... με συγχωρεις αλλα δεν το χωραει ο νους μου να μιλας σε ενα ατομο που ειχει μια ιδιαιτεροτητα με τοσο ξεφτελιστικο τροπο( δεν θα αναφερθω στο τι ειπωθηκε - δεν εχει νοημα , απλα το σημειωνω).Σιγουρα 12 χρονια απολυτης ηρεμιας μετα το γυμνασιο θα ηθελα να ξεσπασω πολλα μπουκετα στην μαπα του( δεν ειπα ποτε πως ειμαι αγγελος :P )
    Μιλησαμε το μεσημερι με δυσκολια γιατι ειμουν απο πελατη σε πελατη στην δουλεια και περναγα καποιους δρομους που γινονταν εργα.Δεν ηξερα τι να της πω!
    Δεν την ειδα καθολου.
    "Σορρυ για τον καταιγισμο ερωτησεων αλλα προσπαθω να καταλαβω καποια πραγματα για να μπορεσω να σε βοηθησω, οκ?? "
    ΡΙΞΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ!!
    σε ευχαριστω!
    Ριχνω οσα θες κ χωρις να μου το ζητησεις χεχε !!!
    Για το quote που ρωτας πως το κανεις επιλεγεις ''απαντηση με παραθεση" κ βαζεις κενα αναμεσα κ καλυτερα τα δικα σου γραμματα με διαφορετικο χρωμα ωστε να ειναι πιο ευδιακριτο, ειτε επιλεγεις "αυτο το μηνυμα σε πολλαπλη παραθεση".
    Παμε στα αλλα τωρα!!
    Η κοπελα ειναι σταντε οτι εχει διπολικη?? Η απλα εχει μια υπερσεξουαλικοτητα που μπορει να οφειλεται σε αλλους λογους (πχ χρηση ναρκωτικων που προκαλουν ανεβασμα κ ευφορια, αυτο εννοουσα με το "αμα κανει ουσιες")?? Η υπερσεξουαλικοτητα παντως σε up φαση της διπολικης ειναι συχνο φαινομενο, μου χει συμβει κι εμενα λολ, αλλα φυσικα προσπαθω να μην κολλαω εκει κ σκεφτομαι οσα εκανα, συνεχιζω κ προχωραω!!
    Οταν λες την κακολογουν πολλοι δλδ?? Χαρακτηρισμοι του στυλ "πουτ@ν@" κ αλλα παρομοια?? Επισης κατι αλλο, ζεις σε κλειστη κοινωνια απο ο,τι καταλαβα ε?? Κ οι γονεις της η οι συγγενεις της η οι γνωστοι της τελοσπαντων εχουν σχεση με τοπικους φορεις??
    Να ρωτησω κατι, απ ο,τι καταλαβα θες εσυ να βοηθησεις την κοπελα αλλα δεν ξερεις πως?? Η τσαντιζεσαι με αυτα που λεγονται γι αυτηνα (που μπορει να ειναι ψεματα κ συκοφαντιες στην τελικη, η υπερβολικες τραγικοποιησεις, δλδ 2 πραματα να εκανε, κ να λενε οτι εκανε 200, ξες ο κοσμος το χει αυτο κ το κουτσομπολιο συναμα για να καλυψει τα δικα του κενα κ ανασφαλειες) κ θελεις κατα καποιο τροπο να την "προστατεψεις" ?? Η θες να κανεις σχεση μαζι της κ την γουσταρεις ??
    Αυτη τι σταση κραταει ??
    Σε ζαλισα παλι ε??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ithaki View Post
    *= ξεχασα να αναφερω πως ηθελε σαν οτιδηποτε αλλο να παμε σπιτι μου να δει που μενω, ειδικα οταν της ειπα οτι ειμαι μονος μου καθε 5 λεπτα μου ελεγε να παμε ειδαλλως θα τσακωνομασταν.Της το αποκλεισα συνεχως και το να παμε σπιτι μου ( ειχα απλυτα και 2 κατσαρολες στο σπιτι απο τον καιρο του νωε - και δεν αισθανομουν ανετα με την ιδεα.Προτιμησα να πληρωσω ξενοδοχειο.) και το να τσακωθουμε.Μεχρι τα 26 τσακωνομουν συνεχεια, μια με τους γονεις μου μια με την πρωην μου , το σιχαθηκα ειπα εφοσον δεν θελω εγω δεν προκειτε να τσακωθω..... απο τοτε αποφευγω εντασεις και στρεσογονους παραγοντες.τον εαυτο μου φοβαμαι η που θα αρχισω να κλαιω απο τα νευρ μου( το προτιμω) η που αρχισω παλι να δερνω( εδω καλα ειμαι 12 χρονια να ακουμπησω ανθρωπο :P).
    Ακουσα πως βγαινει στην τηλεοραση συχνα και μιλαει.Δεν γνωριζω αν εχει αναφερθει ποτε στο θεμα του διπολισμου.
    (ξεκαρφωτο) Οντως η ομιλια του εχει κατι που σε ηρεμει.Τουλαχιστο ετσι ενιωσα εγω τα 5 λεπτα που μιλησαμε.( γαμ.. τις διακοπες ρευματος και την δουλεια που επεσε και ετρεχα σαν τρελος)
    Θα κοιταξω να δω τι μπορω να βρω και θα σου πω. παντως τον καθηγητη πλεον δυσκολο γιατι δεν βρισκεται στην πολη συχνα.
    Σε ευχαριστω το διαβαζω τωρα κιολας!!!
    Ιθακη κ λαθη να κανεις δεν πειραζει ρε συ κανεις δεν ειναι τελειος!!
    Αυτο με τις ιεροδουλες οτι κατα 80% ειναι διπολικες πρωτη φορα το ακουω, το χεις διαβασει καπου?? Εγω προσωπικα το αμφισβητω λιγακι, γιατι οκ στις up φασεις μπορει να ειναι υπερσεξουαλικες κ διαχυτικες κ να κανουν καλο σεξ κτλ κτλ αλλα στις αλλες τις down φασεις που ειναι κ περισοτερες συνηθως κ διαρκουν περισσοτερο τοτε τι γινεται οεο?? Απορια το χω αυτο !!!
    Οτι ειναι ιδιαιτερα εξυπνα ατομα κ τετραπερατοι χαρακτηρες συμφωνω !! (η μετριοφροσυνη μου τα σπαει!!)
    Αυτο με την παρακολουθηση δεν καταλαβα που κολλαει...
    Θα σου επαναλαβω αυτο που σου εγραψα κ παραπανω, οτι πολλες φορες ο κοσμος επειδη ετσι ειναι η φυση κ η λειτουργια της μαζας, εχει την ταση να παραφουσκωνει γεγονοτα κ καταστασεις κ να βγαζει κ απ το μυαλο του χιλια δυο βασιζομενος σε ενα γεγονος οντως υφισταμενο.. (παραγωγικη μεθοδος που λεμε!!)
    Αυτο με τις εκρηξεις θυμου κ το ξυλο μπραβο σου ρε συ που το ελαττωσες κ το διαχειριζεσαι, εγω το παλευω κ το προσπαθω ακομα, να μην ειμαι ευεξαπτη κ θυμωνω με το παραμικρο κ ξεσπαω σε αλλους, πιστευω πρωτα πρεπει να εξαντλουμε ολους τους αλλους τροπους κ μετα να καταφευγουμε στη χρηση βιας! προτιμω να ξεσπασω στον εαυτο μου με διαφορους τροπους παρα σε αλλους..
    Μονος σου το αντιμετωπισες αυτο η σε συνεργασια με καποιον ειδικο?? Πες μου τον τροπο αμα θες, καμια τεχνικη ξερω γω κατι..!!
    Σου στελνω ενα pm αμα θες δεσ το !!
    ΒΒ !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Ριχνω οσα θες κ χωρις να μου το ζητησεις χεχε !!!
    Για το quote που ρωτας πως το κανεις επιλεγεις ''απαντηση με παραθεση" κ βαζεις κενα αναμεσα κ καλυτερα τα δικα σου γραμματα με διαφορετικο χρωμα ωστε να ειναι πιο ευδιακριτο, ειτε επιλεγεις "αυτο το μηνυμα σε πολλαπλη παραθεση".
    OK !! Ευχαριστω!
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Παμε στα αλλα τωρα!!
    φυγαμε!

    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Η κοπελα ειναι σταντε οτι εχει διπολικη??
    Δεν μπορω για τιποτε να ειμαι απολυτος.
    Οτι σου ειπα ειναι οτι ξερω και οτι μου ειπαν.
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Η απλα εχει μια υπερσεξουαλικοτητα που μπορει να οφειλεται σε αλλους λογους (πχ χρηση ναρκωτικων που προκαλουν ανεβασμα κ ευφορια, αυτο εννοουσα με το "αμα κανει ουσιες")??
    Πολυ δυσκολο να παιρνει τετοιες ουσιες και ειδικα στο περιβαλλον της.Μαθαινονται τετοια πραγματα μεσα σε 1-2 μερες το πολυ.

    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Οταν λες την κακολογουν πολλοι δλδ?? Χαρακτηρισμοι του στυλ "πουτ@ν@" κ αλλα παρομοια?? Επισης κατι αλλο, ζεις σε κλειστη κοινωνια απο ο,τι καταλαβα ε?? Κ οι γονεις της η οι συγγενεις της η οι γνωστοι της τελοσπαντων εχουν σχεση με τοπικους φορεις??
    Ναι,
    Πουτ. της πολης και αλλα.Κλειστη δεν ειναι, αλλα επειδη αναγκαστικα για να εχεις δουλεια πρεπει να φαινεσαι τι κανεις εγω φαινομαι και κινουμαι στην πολη.
    Εχουν σχεση με τοπικους φορεις, πολιτικους φορεις, αστυνομια, στρατο.
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Να ρωτησω κατι, απ ο,τι καταλαβα θες εσυ να βοηθησεις την κοπελα αλλα δεν ξερεις πως??
    πλεον δεν θελω....

    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Η τσαντιζεσαι με αυτα που λεγονται γι αυτηνα (που μπορει να ειναι ψεματα κ συκοφαντιες στην τελικη, η υπερβολικες τραγικοποιησεις, δλδ 2 πραματα να εκανε, κ να λενε οτι εκανε 200, ξες ο κοσμος το χει αυτο κ το κουτσομπολιο συναμα για να καλυψει τα δικα του κενα κ ανασφαλειες) κ θελεις κατα καποιο τροπο να την "προστατεψεις" ?? Η θες να κανεις σχεση μαζι της κ την γουσταρεις ??
    Οχι μονο για αυτην, γενικοτερα τετοιες αντιδρασεις , δεισιδαιμονιες και λοιπες κακολογιες με εξοργιζουν.Παντα η μαζα μεγαλωνει καποιες καταστασεις.Πλεον δεν θελω να ασχολειθω μαζι της και θα σου παρακατω γιατι.
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Αυτη τι σταση κραταει ??
    Με πηρε χτες τηλεφωνο για να με ευχαριστησει για το ποσο ωραια περασε και οτι περναει καλα με τον δικο της και ειναι μια χαρα.
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Σε ζαλισα παλι ε??
    Ναι! δεν ειδες!? 2 μερες εκανα να απαντησω !!! :P

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Ιθακη κ λαθη να κανεις δεν πειραζει ρε συ κανεις δεν ειναι τελειος!!
    Αυτο με τις ιεροδουλες οτι κατα 80% ειναι διπολικες πρωτη φορα το ακουω, το χεις διαβασει καπου?? Εγω προσωπικα το αμφισβητω λιγακι, γιατι οκ στις up φασεις μπορει να ειναι υπερσεξουαλικες κ διαχυτικες κ να κανουν καλο σεξ κτλ κτλ αλλα στις αλλες τις down φασεις που ειναι κ περισοτερες συνηθως κ διαρκουν περισσοτερο τοτε τι γινεται οεο?? Απορια το χω αυτο !!!
    ΟΕΟ! καλα τ αλες!Εγω σου ειπα οτι μου ειπε ο καθηγητης.Επισης με ρωτησε αν φοραει εντονα ρουχα, φανταχτερα κτλ.Μολις μπορεσω και μαθω πιο πολλα θα σε πω :P

    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Οτι ειναι ιδιαιτερα εξυπνα ατομα κ τετραπερατοι χαρακτηρες συμφωνω !! (η μετριοφροσυνη μου τα σπαει!!)
    :P
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Αυτο με την παρακολουθηση δεν καταλαβα που κολλαει...
    Ουτε εγω τωρα ... σε εχασα.

    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Θα σου επαναλαβω αυτο που σου εγραψα κ παραπανω, οτι πολλες φορες ο κοσμος επειδη ετσι ειναι η φυση κ η λειτουργια της μαζας, εχει την ταση να παραφουσκωνει γεγονοτα κ καταστασεις κ να βγαζει κ απ το μυαλο του χιλια δυο βασιζομενος σε ενα γεγονος οντως υφισταμενο.. (παραγωγικη μεθοδος που λεμε!!)
    αυτη η μεθοδος ειναι καλο να εφαρμοστει σε κεικ ( τι φαριν- απ μου λες τωρα! εδω εχουμε ετοιμη θεωρια!)
    Αυτο με τις εκρηξεις θυμου κ το ξυλο μπραβο σου ρε συ που το ελαττωσες κ το διαχειριζεσαι, εγω το παλευω κ το προσπαθω ακομα, να μην ειμαι ευεξαπτη κ θυμωνω με το παραμικρο κ ξεσπαω σε αλλους, πιστευω πρωτα πρεπει να εξαντλουμε ολους τους αλλους τροπους κ μετα να καταφευγουμε στη χρηση βιας! προτιμω να ξεσπασω στον εαυτο μου με διαφορους τροπους παρα σε αλλους..
    [/QUOTE] Δεν ειπα οτι το αντιμετοπισα...
    Απλα εχω βρει εναλλακτικη μεθοδο.Ξεσπαω αλλου.Θα ελεγα οτι μαλλον σπαω αλλωνων τα νευρα στο ιντερνετ.Μπαινω παιζω παιχνιδια τα οποια απαιτουν μαχη παιχτη με παιχτη η πολλοι εναντιων πολλων ριχνω ξυλιες , μπινελικωνω και ηρεμω.Μια αλλη εναλλακτικη που ειχα κανει ηταν οταν παω στο εξοχικο μας στην θαλασσα(1200χμ μακρια απο εδω που ειμαι τωρα) και μενω εκει.Μακρια απο ολους και ολα.Αποκοιμιεμαι με τον ηχο των κυματων και ξυπναω μεσα στην απολυτη ευτυχια και ηρεμια.ψαρεμα και γαληνη.πραγματικος παραδεισος.
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Μονος σου το αντιμετωπισες αυτο η σε συνεργασια με καποιον ειδικο?? Πες μου τον τροπο αμα θες, καμια τεχνικη ξερω γω κατι..!!
    Απο οτι καταλαβες τελειως μονος.Βεβαια η υπερβολικη ενασχοληση με τα παιχνιδια μου δημιουργει αλλα παρεκτροπα εθισμου.και θα σε συμβουλευα να μην κινηθεις προς τα εκει.
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Σου στελνω ενα pm αμα θες δεσ το !!
    ΒΒ !!
    οκ!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ithaki γεια σου βρε κ παλι !!
    ξερω οτι σε ζαλισα χεχε θα προσπαθησω να μην σε πολυζαλισω αλλο !! (νομιζεις !!)
    Ειναι πραγματι πολυ ασχημο να βγαινουν τετοιοι χαρακτηρισμοι που δεν υφιστανται με αφορμη ενα γεγονος.. κ εμενα αυτο με εκνευριζει κ με εξοργιζει, αυτο που εγραψες παραπανω, οτι η μαζα αναπαραγει κ διαιωνιζει τετοιες καταστασεις κ εχει την ταση να υπερβαλλει, συκοφαντει, παραπληροφορει κτλ.. κ επειδη εχω βρεθει κ εγω στη θεση της κοπελας κατα καποιο τροπο ειναι πολυ ασχημο κ εκνευριστικο καποιοι βασιζομενοι σε 1-2 πραγματα που εκανες σε χαι φαση κ τα οποια περασανε κ η χαι φαση τελειωσε, εντουτοις να κολλανε ακομα εκει κ να διαιωνιζουν ενα γεγονος κ να βγαζουν συμπερασματα κ χαρακτηρισμους θαρρεις κ σε ξερουν κ απο χτες.. αλλα ο κοσμος ξες το χει αυτο, εμεις δεν μπορουμε δυστυχως να αλλαξουμε τη νοοτροπια του καθε κακοβουλου κ κουτσομπολη, απλα κοιταμε εμεις τι σταση κραταμε κ κατα ποσο θα αφησουμε να μας επηρεασει η κατινια του καθενος..
    thanks για τις συμβουλες σχετικα με τη βια κ το ξυλο !! ειναι σαφως χιλιες φορες προτιμοτερο να ξεσπας με online gaming σε καποιον "αντιπαλο" παρα με live gaming !! βεβαια εκει παιζει κ το ενδεχομενο να εθιστεις κ να κολλησεις με τα παιχνιδια αυτα, αλλα σε σχεση με το αλλο ειναι προτιμοτερο!!
    αυτο με τα φανταχτερα κ προκλητικα ρουχα μπορει να συμβει στην χαι φαση, γι αυτο ισως στο ειπε ο καθηγητης!! αλλα οτι οι ιεροδουλες ειναι κατα 80% διπολικες πεστον παπαριες λεει χεχε !!
    σου απαντησα κ στο pm !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    Λοιπον, το θεμα ολο με την κοπελα αυτη καπου βρωμισε.Αρχισα να ψαχνω και να ρωτω γνωστους κλπ.
    Κατεληξα σε μερικα συμπερασματα.
    1) δεν θα ασχολειθω αλλο με αυτο το ατομο.
    2) την αρραβωνιασαν οι δικοι της χτες ( .... δεν παμε καλα ).ο αρραβωνας ηταν κλειστος μονο ατομα υψηλου "κυκλου" στην πολη.. Πιθανολογω οτι την κοπελα την ειχανε "ταμμενη" στον πολιτικο αυτο.η κοπελα ηθελε μια στιγμη να ξεφυγει , για αυτο και με αναζητησε.Για το ιατρικο της ιστορικο δεν θελω να παρω καμια πληροφορια.
    3) αστεια παιχνιδια κανει η ζωη?


    Λακρυμοζα, εδω ειμαι θα τα λεμε.
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ιθακη η ζωη παιζει πολλα παιχνιδια, αλλα κι εμεις μπορουμε να παιξουμε μαζι της !!!!!
    Μας τη σπαει, της τη σπαμε χεχε!!
    Με την κοπελα μαλλον εκλεισε το θεμα απ ο,τι καταλαβα, ετσι??

    Κι εγω εδω ειμαι θα τα λεμε οποτε θες !!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    ρε γελαω με τις !#%%$ που μου ελεγαν οι δικοι μου γνωστοι που ηξεραν τι επαιζε ,και δεν ξερω ποσα αλλα ψεμματα ακουσα εκεινες τις μερες...και μια θεικη ατακα ενος ατομου που με ειχε παρει10 φορες εκεινο το απογευμα και οταν το σηκωσα μου ειπε.... ελα ο Ψ ειμαι, δεν την π#!#3ς ε? ντοινγκ!!!!
    Εγω το εχω πει, με δεσμευμενες (και ανω) εγω δεν κανω τιποτε (αρκει να μου το εχουν πει εγκαιρως! και να μην το κρυβουν!)
    Ας κλειδωσει το thread δεν εχω τιποτε αλλο να προσθεσω! αχαχαχαχαχα
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 17
    Last Post: 27-05-2011, 17:00
  2. Δεν μπορώ να βρω τι να κάνω στην ζωή μου...
    By Densoulew in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-05-2011, 04:07
  3. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΟΒΑΡΗ ΣΧΕΣΗ
    By Χάιντι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 21-05-2010, 17:38
  4. διπολικη διαταραχη ....
    By sunset in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 25-04-2010, 23:06
  5. διπολική διαταραχή
    By fraoulopoulo in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 20-03-2007, 01:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •