γνωριζει κανεις καποιον καλο ψυχιατρο στον Πειραια?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129

    γνωριζει κανεις καποιον καλο ψυχιατρο στον Πειραια?

    Θα ηθελα να μου γραψεε αν ξερει κανεις σας κανα καλο γιατρο στην περιοχη μου, καποιον που να μην σε γεμιζει μονο με φαρμακα , αλλα να θεραπευει γενικα! με οσο πιο λιγα χαπια!
    Ευχαριστω¨)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    καλησπέρα και από δω. Ποιο είναι το πρόβλημά σου ? έχω καταλάβει κάτι για ναρκωτικά..
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ναι , σωστα καταλαβες ,αυτο ειναι το συμαντικοτερο που θελω να γιανω! εχω και αλλα , που ομως δεν τα θεορω τοσο σοβαρα! οπως να μην μου ανεβαζουν το αιμα στοκεφαλι μου! ατομα σαν την κομπλεξικια στο αλλο θεμα , που ανοιξες εσυ αν δεν κανω λαθοσ¨)
    Γνωριζεις καποιον γιατρο? αλλα οχι μονο να με κουμπονει φαρμακα , να εχει και θεραπεια συμπεριφορας , ξερεις καποιον?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    μήπως να ξεκινήσεις με κάποιον ψυχολόγο? τι ναρκωτικά κάνεις?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ειμουν με μια ψυχολογο αλλα τσακωθηκα ! ,δεν νομιζω οτι μπορουν αυτοι να με βοηθησουν! δυστυχως τελευταια εχω και καποια προβληματα επιθετικοτητας, αν και ιδεολογικα δεν μου αρμοζει η βια! παρο ολα αυτα μου ειναι δυσκολο να κρατηθω! και απο το πασχα μεχρι σημερα ειχα καποια περιστατικα βιας, βεβαια τα περισσοτερα ειναι λεκτικη βια. Δεν ειμαι κακος ανθρωπος ρεσυ VOID! ΑΝ και δειχνω ετσι , ισως γιατι γινωμαι αντικοινωνικος και εχθρικος με οσους μου μιλανε ασχημα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    περα απο αυτα που ειπωθηκαν μεταξυ μας, αν σε ενδιαφερει γνωριζω καποιον που ειναι πολυ καλος.
    αν θελεις σου στελνω πμ
    http://www.mazi.org.gr/

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Ναι αλλά και τα φάρμακα δεν είναι λύση..ο σκοπός είναι να ανακαλύψεις την πραγματική αιτία των προβλημάτων σου, πχ της επιθετικότητάς σου. Τα ναρκωτικά σίγουρα παίζουν ρόλο πάντως στο θέμα αυτό. Ακόμα και τα πιο soft όπως ένας μπάφος. Έχεις σκεφτεί κάποιο πρόγραμμα απεξάρτησης? ξέρω ότι εκεί κάνουν ομάδες που αποτελούνται από ψυχολόγους, κοινωνικούς λειτουργούς κλπ. Επίσης, το ότι δεν έδεσες με την πρώτη ψυχολόγο δε σημαίνει ότι όλοι είναι έτσι. Αλλά καλύτερα να απευθυνθείς σε κάποιον που να είναι εξειδικευμένος στη ψυχοθεραπεία ατόμων εθισμένων στα ναρκωτικά.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    περα απο αυτα που ειπωθηκαν μεταξυ μας, αν σε ενδιαφερει γνωριζω καποιον που ειναι πολυ καλος.
    αν θελεις σου στελνω πμ
    Αν μπορουσες να με νιωσεις για λιγο, αν μπορουσες να μπεις στο μυαλο μου για 1 δευτερολεπτο ! θα με συγχωραγες αμεσως! Εχω κοιμιθει απο την δευτερα μονο 8-10 ωρες! δουλευω καθε μερα 10 ωρες ! και σημερα εφαγα και τα δακρυγονα της ζωης μου στο κεντρο!
    Αλλα δεν μπορω να αποφυγω το να ζητισω συγχωρεσει για τα οσα ασχημα ειπα! και σε εσενα αλλα και στην VOID! Που τοσο ντρεπομαι για αυτο το υποκριτικο καμακι που εκανα ! ειλικρινα ζητω ταπινα συγνωμη και απο εσενα void!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ποιο υποκριτικο καμακι δν καταλαβα?
    το οτι δν κοιμασαι ξερεις βεβαια ποσο κακο σου κανει.
    να παρεις κατι να κοιμηθείς.
    ζητα απο το γιατρο σου να σου συστήσει.
    http://www.mazi.org.gr/

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by void View Post
    Ναι αλλά και τα φάρμακα δεν είναι λύση..ο σκοπός είναι να ανακαλύψεις την πραγματική αιτία των προβλημάτων σου, πχ της επιθετικότητάς σου. Τα ναρκωτικά σίγουρα παίζουν ρόλο πάντως στο θέμα αυτό. Ακόμα και τα πιο soft όπως ένας μπάφος. Έχεις σκεφτεί κάποιο πρόγραμμα απεξάρτησης? ξέρω ότι εκεί κάνουν ομάδες που αποτελούνται από ψυχολόγους, κοινωνικούς λειτουργούς κλπ. Επίσης, το ότι δεν έδεσες με την πρώτη ψυχολόγο δε σημαίνει ότι όλοι είναι έτσι. Αλλά καλύτερα να απευθυνθείς σε κάποιον που να είναι εξειδικευμένος στη ψυχοθεραπεία ατόμων εθισμένων στα ναρκωτικά.
    TO megalomoy προβλημα με τις ουσιες ειναι η ηρωινη, εχω και με αλλες ουσιες προβλημα αλλα αυτο ειναι που με τρομαζει και με φοβιζει!
    Εχω παει σε προγραμμα στο ΚΕΘΕΑ ,και διαφωνισα εντονα! τους ειπα πραματα που δεν επρεπε και αναγκαστικα να φυγω! δυστυχως! καποιος απο εκει μου ειπε οτι εχω αναγκη απο ψυχιατρο.!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Υποστηρικτικό περιβάλλον από το σπίτι έχεις?
    Σε ψυχίατρο έχεις ήδη πάει? και αν ποια ήταν η διάγνωση?
    Το ΝΟΣΤΟΣ το ξέρεις?
    Σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά προσπαθώ να καταλάβω πάνω κάτω...η ηρωίνη εννοείται ότι καλά κάνεις και σε τρομάζει γιατί βασικά μπορεί και να είναι το τέλος σου.
    Πόσα χρόνια κάνεις?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    πεινω απο τα 17-18 μου , αλλα εχω μεινει και αρκετα διαστηματα μακρια, υποστηριξη απο το σπιτι δεν εχω, το ΝΟΣΤΟΣ ειναι και αυτο του ΚΕΘΕΑ αλλα εγω ειμουν σε αλλο προγραμμα του ΚΕΘΕΑ , Στη διαβαση. Εχει πολλα προγραμματα το ΚΕΘΕΑ, κλειστα η ανοικτα, δλδη σε αυτα που εισαι εσοκλειστος για κανα χρονο , δεν βγαινεις καθολου εξω, σε αλλα που ειναι για φυλακισμενους και σε αλλα που ειναι για εργαζομενους και ειναι μονο απογευματα.
    Σε ψυχιατρο δεν εχω παει ακομη, τα τελευταια χρονια δλδη, πιο παλαια ειχα παει και αν θυμαμαι η διαγνωση ηταν " ΑΓΧΩΔΕΙς ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ" και κατι με αυτοκαταστροφικη ταση ,καπως ετσι δεν θυμαμαι ειναι χρονια τωρα,

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    διάβασα κι άλλο ένα ποστ σου που έλεγες ότι δεν μπορείς να πας κάπου εσώκλειστος διότι έχεις τη δουλειά σου, και ότι μάλιστα δε δείχνεις για τοξικομανής και ότι ούτε η κοπέλα σου που είχες τρία χρόνια δεν το ήξερε...
    Ξέρω τοξικομανείς, πρώην και νυν, που δεν μπορούσαν να δουλέψουν...και δεν υπήρχε περίπτωση κιόλας να μην τους καταλάβω γιατί είχαν αυτό το απλανές βλέμμα το οποίο τους έμεινε ακόμα και όταν αποτοξινώθηκαν.
    Δεν είμαι ειδικός, αλλά από την εμπειρία μου, πιστεύω ότι όταν κάποιος σοβαρά θέλει να ξεκόψει από ναρκωτικά τύπου ηρωϊνη, τα αφήνει όλα πίσω και αφοσιώνεται μόνο σε αυτό. Δεν υπάρχουν ημίμετρα σε αυτά. Το Νοστος που σου λεω το ξέρω γιατί έχουν πάει δύο γνωστοί με αποτέλεσματα πολύ καλά. Αλλά κατέβαλαν φοβερή προσπάθεια. Αυτή είναι η αλήθεια Γιώργο. Εφόσον έχεις μπει στον κυκεώνα των ναρκωτικών μετά για να βγεις κάτι χάνεις από τη ζωή σου...βρίσκεις όμως μια άλλη, διαφορετική. Το θέμα είναι αν νιώθεις εσύ έτοιμος να προσπαθήσεις για να κάνεις την αλλαγή που χρειάζεσαι.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,597
    Quote Originally Posted by void View Post
    .........

    Δεν είμαι ειδικός, αλλά από την εμπειρία μου, πιστεύω ότι όταν κάποιος σοβαρά θέλει να ξεκόψει από ναρκωτικά τύπου ηρωϊνη, τα αφήνει όλα πίσω και αφοσιώνεται μόνο σε αυτό. Δεν υπάρχουν ημίμετρα σε αυτά. Το Νοστος που σου λεω το ξέρω γιατί έχουν πάει δύο γνωστοί με αποτέλεσματα πολύ καλά. Αλλά κατέβαλαν φοβερή προσπάθεια. Αυτή είναι η αλήθεια Γιώργο. Εφόσον έχεις μπει στον κυκεώνα των ναρκωτικών μετά για να βγεις κάτι χάνεις από τη ζωή σου...βρίσκεις όμως μια άλλη, διαφορετική. Το θέμα είναι αν νιώθεις εσύ έτοιμος να προσπαθήσεις για να κάνεις την αλλαγή που χρειάζεσαι.
    +1000 πολυ σωστη

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by void View Post
    διάβασα κι άλλο ένα ποστ σου που έλεγες ότι δεν μπορείς να πας κάπου εσώκλειστος διότι έχεις τη δουλειά σου, και ότι μάλιστα δε δείχνεις για τοξικομανής και ότι ούτε η κοπέλα σου που είχες τρία χρόνια δεν το ήξερε...
    Ξέρω τοξικομανείς, πρώην και νυν, που δεν μπορούσαν να δουλέψουν...και δεν υπήρχε περίπτωση κιόλας να μην τους καταλάβω γιατί είχαν αυτό το απλανές βλέμμα το οποίο τους έμεινε ακόμα και όταν αποτοξινώθηκαν.
    Δεν είμαι ειδικός, αλλά από την εμπειρία μου, πιστεύω ότι όταν κάποιος σοβαρά θέλει να ξεκόψει από ναρκωτικά τύπου ηρωϊνη, τα αφήνει όλα πίσω και αφοσιώνεται μόνο σε αυτό. Δεν υπάρχουν ημίμετρα σε αυτά. Το Νοστος που σου λεω το ξέρω γιατί έχουν πάει δύο γνωστοί με αποτέλεσματα πολύ καλά. Αλλά κατέβαλαν φοβερή προσπάθεια. Αυτή είναι η αλήθεια Γιώργο. Εφόσον έχεις μπει στον κυκεώνα των ναρκωτικών μετά για να βγεις κάτι χάνεις από τη ζωή σου...βρίσκεις όμως μια άλλη, διαφορετική. Το θέμα είναι αν νιώθεις εσύ έτοιμος να προσπαθήσεις για να κάνεις την αλλαγή που χρειάζεσαι.
    Στα ναρκωντικα η κοινωνια μας εχει κανει πολλα λαθοι! υπαρχουν πολλοι μυθοι και πολλη αγνοια! και δυστυχως ειναι ενας μεγαλος λογος - αιτια οπου τοσος κοσμος εχει μπλεξει!
    Ειναι δυσκολο να σου πω τι παιζει με τις ουσιες ,γιατι πρωτα απο ολα θα με παρεξηγησεις ,θα λες οτι σε κοροιδευω! Και εγω οταν πριν απο καποια χρωνια αρχισα να την ψαχνω με τα ναρκωντικα , να θελω να ξερω τι ειναι αυτο που εχω μεσα στο μυαλο και στο σωμα μου τοσο πολυ! Φρικαρα μολις εμαθα την αληθεια! βεβαια εφαγα πολυ ψαξιμο , μιλισα με ιδικους ,διαβασα πολλες ερευνες και πειραματα! και διαπιστωσα πραματα και απο το δυκομου σωμα!
    Συμπερασμα μου λοιπον ειναι οτι υπαρχει μυθος! οτι τα ναρκωντικα κανουν ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΚΟ ΑΠΟ ΟΣΟ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ!! απλα ειναι με διαφορετικο τροπο και αναλογα τον ανθρωπο ,υπαρχει τεραστια διαφορα απο ατομο σε ατομο και διαφορετικο κακο που κανει στον καθε ενα μας.
    Οσο για τους τελιωμενους που βλεπεις στο δρομο και που εχουμε συνδιασει με την πρεζα θα σου το πω οσο πιο απλα μπορω γιατι δεν ειμαι γιατρος , Η ηρωινη σου σβηνει σιγα σιγα τον συναγερνο που εχει το σωμα μας οταν μας λειπει καποιο στειχιο ,δλδη εσυ αμα εχεις ελειψη υγρων το σωμα σου θα μεταφερει μεσο καποιον νευρον στο μυαλο σου την ελειψη και εσυ θα διψασεις! εμενα στην ιδια περιπτωση δεν θα ενεργοποιηθει κανενα νευρο ,ποτε το μυαλο μου δεν θα μου δωσει το αισθημα της διψας! και αποτελεσμα θα ειναι να παθω καποια βλαβη σε καποιο οργανο μου λογο ελειψης υγρων! Ετσι λοιπον πρεπει εγω να εχω προνοησει κσι να υπολογιζω να πινω νερο χςρις να περιμενω τον σθναγερμο του σωματος μου! το ιδιο συμβαινει και με πολλες ασθενειες! οι εξετασεις αματος για ζαχαρο η για χολιστερινη εμενα ειναι παντα τελειες! πρεπει να κανω παυση της χρησης για 2-3 βωομαδες για να δουμε την αληθεια! π.χ. με τα αλκοτεστ! οσο και να πιω ο δειχτης ειναι πολυ λιγος!
    Προσπαθησα μεσα απο καποια παραδηγματα να σου εξηγισω καποια πραματα, ειναι δυσκολο για εμενα να στα πω τοσο καλα οπως μου τα εξηγισαν εμενα γιατι δεν ειμαι γιατρος! οπως κανει μια "φιλη μας¨" εδω μεσα οπου λεει σε νεα παιδια πως να πεινουν , τι να τρωνε και πολλα αλλα δασκαλεματα ενω αμφιβαλω αμα ξερει και τι ειναι η γριπη! μαλον ειναι το αποθυμενο της ! Δεν αναφερομε σε εσενα VOID ,ουτε σε καποια κοπελα απο το υεμα μας εσω περα.
    Ειναι μεγαλο θεμα και τα κεντρα για ναρκωντικα , τα πιο πολλα παρεχουν αποτοξινωση ! και οχι επεξαρτηση! οπου ειναι το δυσκολο!. το ΝΟΣΤΟΣ το γνωριζω , οπως και το ΚΕΘΕΑ οπου και ανηκει , Ειναι στεγνα προγραμματα και καλα, αλλα εμενα η δουλεια μου ειναι κατι πολυ συμαντικο και δεν μπορω ν την παρατησω ειδικα αυτο τον καιρο και για 1 χρονο! Ασε που η ελευθερια μου ειναι το πιο κυριο αγαθο μου! πιο πολυ και απο την υγεια μου!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. γνωρίζει κανείς
    By αν? in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 4
    Last Post: 20-06-2011, 23:19
  2. γνωριζει κανεις τα χαπια zoloft?
    By lena25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 09-09-2009, 02:35
  3. καποιον καλό γιατρό?
    By spirosk in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 13-05-2009, 13:27
  4. Ξέρετε κάποιον καλό ψυχίατρο για αγχώδεις διαταραχές - εμμονές;
    By diti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-02-2009, 22:24
  5. ξερετε κανενα καλο ψυχιατρο?
    By ΝΙΚΗΝΙΚΗ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 06-03-2008, 09:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •