ΤΙ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626

    ΤΙ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ?

    εχω σκεφτει πολλες φορες, οτι, πολλοι εχουμε προβληματα, εστω και μικρα, και καποιοι ισως πολυ σοβαρα.
    υπαρχουν ομως πραγματα που μας κανουν ΑΛΗΘΙΝΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΥΣ.
    μερικοι ισως σκεφτουν οτι δεν τους συμβαινει.
    ειναι ομως αληθεια η για καποιον λογο τα αγνοουμε και προτιμουμε να επικεντρωνομαστε στα δυσαρεστα?
    μηπως αν τα ανασυρουμε, ανακαλυψουμε οτι ηταν περισσοτερα απ οτι θελαμε να παραδεχτουμε η μας φανουν σημαντικα?

    λεω αν θελετε, σε αυτο το ποστ να γραφουμε τετοιες σκεψεις.
    σκεψεις, καταστασεις που μας κανουν ευτυχισμενους :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τωρα εφαγα δυο τοστ με λιωμενο τυρι σκετο ποιημα. Δεν εχω δουλεια , οποτε λεω να ξενυχτισω και να φτιαξω ενα νες και να καπνισω μερικα τσιγαρα...χαζευοντας στο νετ. Η καλυτερη ωρα τωρα το βραδυ:)

    Την εχω καταβρει:)

    Για πιο γενικες καταστασεις θα πω αργοτερα ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΦΕ:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Άμα είμαι καλά μπορεί να με κάνει ευτυχισμένη και το πιο απλό πράγμα..για παράδειγμα, αυτή τη στιγμή που κάθομαι στον υπολογιστή, ο γάτος μου έχει απλώσει την αρίδα του στο κρεβάτι μου και ροχαλίζει (έχει κρεατάκια το χρυσό μου)..αυτό με κάνει πολύ ευτυχισμένη αυτή τη στιγμή..
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    Αχ εγω βλεπω το σκυλακο μ αυτη τη στιγμη ν χουζουρευει και λιωνω...τ αγαπω!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ο κορμός - σοκολάτα που τρωω τωρα.....
    http://www.mazi.org.gr/

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Η αγαπη....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    ενα ςμς που διαβασα τωρα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Με κανει ευτυχισμενο το οτι ζω στην σημερινη εποχη και οχι σε καποια παλιοτερη , που τα πραγματα μεναν σταθερα και δεν τρεχαν με ιλιγγιωδεις ρυθμους. Μου αρεσουν τα χομπυ μου και απο αυτα περισσοτερο μου αρεσει το ιντερνετ σαν ενας καθρεφτης προς αλλους κοσμους , αλλους ανθρωπους , η γνωση που προσφερει και το πως μεταλλασεται σαν ζωντανος οργανισμος ωστε να καλυπτει την οποια αναγκη εχεις για επικοινωνια ,γνωση , διασκεδαση ,δουλεια.

    Μου αρεσει να βγαινω εξω και να πινω τζιν τονικ τωρα το καλοκαιρι , και να αμπελοφιλοσοφω με τους αλλους ή να μιλαμε περι ανεμων και υδατων ή απλως να λεμε αστεια:)
    Μου αρεσει και οταν βγαινω μονος , οταν εχω τροφη στο κεφαλι να σκεφτομαι διαφορα πραγματα , σκεψεις ,ιδεες κλπ.

    Μου αρεσει να δημιουργω.
    Μου αρεσει να εχω ελευθερο χρονο να κανω αυτα που με ευχαριστουν.

    Και μου αρεσει και η Αντζελινα Τζολι.:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Με κάνει ευτυχισμένη το καλοκαίρι, ο ήλιος, η θάλασσα τα σαββατοκύριακα στο εξοχικό μου...
    Με κάνει ευτυχισμένη το μωρό μου που μου έκανε δώρο για τα γενέθλια μου ένα ταξίδι στις μαλδίβες....
    Με κάνουν ευτυχισμένη οι φίλες μου που είναι πάντα εδώ...

    (έχω και άλλα, αλλά μου αρέσει να τα σκέφτομαι ένα-ένα...:)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    με κάνει ευτυχισμενη....να κολυμπαω με την κορη μου κ να μου κανει τα ακροβατικα της!

    με κανει ευτυχισμένη να μου απλωνει αντηλιακο το μωρό μου σε ολο μου το σωμα για να μν καω....
    να καθομαι μαζι του σε ένα ταβερνάκι μετα απο ενα ωραιο μπανιο αφου εχω παρει χρωμα...
    http://www.mazi.org.gr/

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    υπαρχουν ορισμενα πραγματα που γενικα μας κανουν ολους ευτυχισμενους. πχ το να βρουμε το σωστο ταιρι που μας καταλαβαινει και μας ταιριαζει, να κανουμε σεξ, να εχουμε λεφτα, να νιωθουμε ασφαλεια κλπ.

    υπαρχουν κι αλλα που ειναι στιγμιαια και ισως πιο ασημαντα, ικανα ομως να μας φτιαξουν τη διαθεση, εστω και για το επομενο λεπτο μονο. οπως πχ το να φας κατι νοστιμο, να κερδισεις σε ενα παιχνιδι, να φροντισεις καποιο αγαπημενο σου προσωπο και να στο ανταποδωσει, να βρεις αυτο που εψαχνες μετα απο επιμονη (ή και με τη πρωτη), ορισμενες φορες ακομα και να καπνισεις ενα τσιγαρο ή να πιεις κατι...

    γενικα οταν κερδιζουμε κι εξελισομαστε νιωθουμε ευτυχισμενοι!
    γιατι μαλλον αυτος ειναι κι ο σκοπος της ζωης...

    αντε να αναφερω κι ενα παραδειγμα που μου μεινε. προσμονη για μια ταινια που μονο απ'το εξωφυλλο και τον τιτλο φαινοταν ενδιαφερον. περιμενα κανα χρονο εχωντας σχεδον ξεχασει και την υπαρξη της. μεχρι που την ανακαλυπτω τυχαια ενα πρωινο οτι κυκλοφορησε κι εβαλα μπροστα τις μηχανες να την δω οπωσδηποτε. αφου εκατσα και την ειδα χαλωντας ενα δυωρο, κι ενω αντικειμενικα δεν ηταν και η καλυτερη ταινια του κοσμου για να ειναι πασιγνωστη, ο τροπος που ηταν γυρισμενη σε συνδιασμο με τη θεματολογια που ηταν τελειως εγω εκφραζωντας πολλες μου αποψεις, με εκανε να χαρω απιστευτα. ηταν οντως σαν να την εχω γυρισει εγω και τα θελω μου ηταν εκει! η ευτυχια αυτη ολοκληρωθηκε οταν μοιραστηκα την εμπειρια μαζι με μια που εκτιμουσε γαλλικο κινηματογραφο (τη Joanna) και εμαθα οτι οχι μονο την ηξερε, αλλα τη γουσταρε κι αυτη τρελα ακριβως για τους ιδιους λογους (περα δλδ απ'το τροπο που ηταν γυρισμενη, γι'αυτα που εδειχνε). παιζει να ηταν η τελευταια φορα που νιωσα καποιον ανθρωπο να με καταλαβαινει τοσο βαθια, ακομα και για τις ταινιες που εκτιμαω. κι αυτο με εκανε πολυ ευτυχισμενο, παρολο που εσβησα τη Joanna λιγο μετα την ανοιξη. ηταν λες και κερδισα διπλα, και τη ταινια που ηταν οπως επρεπε, και που αρεσε σε καποια αλλη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    λοοοολ κιπ :) ωραιο...

    με κανει ευτυχισμενη η σκεψη οτι οσο χαλια κι αν γινουν τα πραγματα στην δουλεια, θα περασω ενα καλοκαιρι με ολο τον χρονο δικο μου!!!!
    με κανει ευτυχισμενη μια ολοκληρη μερα σε μια παραλια χωρις μπιτς μπαρ, μονο λιγο νερο, θαλασσα , αμμο και ηλιο
    με κανει ευτυχισμενη ο υπνος με δροσερο αερακι οπως ηταν πριν λιγες μερες, χωρις να χρειαζεται να ξυπνησω νωρις
    με κανει ευτυχισμενη η αγκαλια του

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Όταν ταξιδέυω μακριά... και αδειάζει το μυαλό μου από την καθημερινότητα!
    Όταν βρίσκομαι σε μια παραλία και χαλαρώνω στην ξαπλώστρα ακούγοντας το κύμα (και ενίοτε chill out μουσική)..
    Όταν κολυμπάω στη θάλασσα..
    Αυτά μου ήρθαν πρώτα πρώτα!

    Χμμ να προσθέσω και χαλαρές βραδιές σε καλοκαιρινά μπαράκια, κατά προτίμηση σε κάποιο νησί, παρέα με ένα jin!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Και μου αρεσει και η Αντζελινα Τζολι.:P
    Keep, εδώ λέμε τί μας κάνει ευτυχισμένους.
    Κι εμένα μου αρέσει ο Johnny Depp αλλά άλλη κάνει ευτυχισμένη :(

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by iberis View Post
    Keep, εδώ λέμε τί μας κάνει ευτυχισμένους.
    Κι εμένα μου αρέσει ο Johnny Depp αλλά άλλη κάνει ευτυχισμένη :(

    χαχαχαχαχαχαχα!
    http://www.mazi.org.gr/

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Έχω μια ιδέα που θα μας κάνει πλούσιους
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 29-01-2011, 20:40
  2. τα εχω κανει ολα σ%$@@%$#τα
    By anaximandros in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 26-01-2010, 23:24
  3. ΥΠΑΡΧΕΙ \"ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ\" ΔΙΑΖΥΓΙΟ;
    By boubourina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 160
    Last Post: 01-08-2009, 13:36
  4. ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ
    By LILA28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 02-04-2009, 11:52
  5. πως τα έχω κάνει έτσι..
    By marianna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-03-2008, 22:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •