ΔΕΝ ΑΓΑΠΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179

    ΔΕΝ ΑΓΑΠΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!!

    Καλησπερα σας...
    ισως ο τιτλος κατι σας θυμιζει...ισως το χετε σκεφτει καπου καπου...
    αλλα εμενα το προβλημα μου ειναι οτι το αισθανομαι και το σκεφτομαι διαρκως..
    Μεγαλωσα με υπερπροστατευτικη μανα...παραδοσιακο πατερα και εν ολιγοις..μες στην οικογενεια μου υπηρχε το κλιμα το αυστηρο..και το ενοχικο...
    Ο αδερφος μου δεν ειχε το τροπο να μου συμπεριφερεται και με μειωνε διαρκως..και σε συνδυασμο και με καποιες προσωπικες καταστασεις..οπως για παραδειγμα καποιες σχεσεις...ενισχυσαν την πεποιθηση πως δεν αξιζω...

    Στα 17 μου αντιμετωπισα κρισεις πανικου..πολυ εντονες..σε φαση που δε μπορουσα πια να καταπιω το σαλιο μου...γιατι φοβομουν οτι θα μου κατσει στο λαιμο.
    Σε ολες τις σχεσεις μου εριχνα σε εμενα ευθυνες...δε μου ειχα εμπιστοσυνη στη γνωμη μου και παντα χρειαζομουν ανθρωπους για επιβεβαιωση πραγματων.

    εχουν περασει 10 χρονια..ειμαι 27 σαφως καποιες ανασφαλειες τις εχω καταπολεμησει...συχνα ομως βλεπω ποσο λιγη αισθανομαι..οταν βλεπω ομορφες κοπελες εξω...με τα αγορια τους η να τις πολιοκορκουν πολλοι....και νιωθω αορατη...
    νιωθω πως εγω δε θα μπορουσα να εχω κατι τετοιο διπλα μου.

    επισης παντα συγκρινομουν με πρωην κοπελες αγοριων μου..και μεσα μου υπεφερα..

    ακομα και τηλεοραση αποφευγω να δω...
    οτι και να δω νιωθω πως εγω δε μπορω να το κανω...
    ενω ειμαι η ψυχη της παρεας...κανω πολυ πλακα..εμφανισιακα θεωρω πως ειμαι νορμαλ και εχουνε υπαρξει αντρες που εχουν υπαρξει πολυ ερωτευμενοοι μαζι μου..αλλα εγω εκει!

    δε ξερω αν υπαρχει καποια απαντηση στο θεμα μου..απλα θελησα να τα μοιραστω

    σας ευχαριστω...
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Δεν μας λες κατι περιεργο , οι πιο πολλοι για να εχουμε ψυχολογικα δεν αγαπαμε τον εαυτο μας.
    Ισως με τον χρονο κ αφου παθουμε ...μαθουμε
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ένα από τα πιο κοινά προβλήματα του φόρουμ! Δεν μας εντυπωσιάζεις να είσαι σίγουρη! Έχεις προσπαθήσει ποτέ να την καλλιεργήσεις από μόνη σου την πολυπόθητη αυτοπεποίθηση; Και αν ναι, πως;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Για μια στιγμή!

    Γιατί τέτοια έλειψη αυτοπεποίθησης; Αυτό που βλέπω σε ορισμένα μέλη φτάνει στα όρια της απώλειας αυτοεκτίμησης. Είναι δυνατόν;

    Aποδεχτείτε τον εαυτό σας, δείτε τον και ΕΚΤΙΜΗΣΤΕ τον. Είναι πολύ σημαντικό στο διάβα σας στη ζωή. Απαραίτητο εφόδιο, σε κάθε στιγμή

    Το να νιώσετε ισορροπημένοι και να αποκτήσετε την σιγουριά στην εικόνα σας, είναι χρέος προς τον εαυτό σας.

    Δεν χτύπησε κανέναν άνθρωπο κεραυνός αυτοπεποίθησης, ούτε την πέτυχε κανείς στα γαριδάκια. Είναι κάτι που χτίζεται σιγά σιγά και βήμα βήμα. Απαραίτητη προυπόθεση είναι να μην εγκαταλείψετε.

    ΟΛΟΙ οι άνθρωποι αξίζουν, ΟΛΟΙ οι άνθρωποι μπορούν να καταφέρουν πράγματα. ΟΛΟΙ ανεξαιρέτως. Ο καθένας στον δικό του βαθμό, σύμφωνα με τις συγκυρίες αλλά και με το πόσο το επιθυμεί. Κάντε το παραπάνω πίστη σας και αρχίστε εσείς να δουλεύετε με τον εαυτό σας. Οχι οι ψυχολόγοι. Αυτοί είναι βοηθητικά όργανα, εσείς οι ίδιοι είστε το πρωτεύον.

    Ξεκινείστε από απλά πράγματα στην καθημερινότητα σας.

    Ξεκινείστε από την πραγματική εικόνα του εαυτού σας. Μην εξιδανικεύετε καταστάσεις, μην βάζετε μεγάλους στόχους αρχικά και το κυριότερο, μην απογοητεύεστε στην τυχόν αποτυχία σας. Προσπαθείστε πάλι.

    Μην βλέπετε αυτό που οι άλλοι θέλουν από εσάς ή αυτό που νομίζετε πως θέλουν οι άλλοι από εσάς.
    Εχετε αδυναμίες, έχετε και ικανότητες, όπως ο κάθε άνθρωπος. Ολοι έχουν κακές και καλές στιγμές

    Αυτοπεποίθηση είναι να μπορούμε να αποδεχτούμε τα ελλατώματα μας και να εργαζόμαστε για να τα διαμορφώσουμε σε κάτι που δεν μας φρενάρει και δεν μας πνίγει, αλλά και η εκτίμηση μας στα προτερήματα μας.

    Αυτός που δεν έχει πίστη στις ικανότητες του, αυτός που δεν πιστεύει στην προσπάθεια, αποφεύγει το κάθε τι, βλέποντας το και αντιμετωπίζοντας το ως κάτι δύσκολο. Αντίθετα αν δεν διστάσει θα έχει την ικανοποίηση τουλάχιστον της μη παραίτησης ακόμα και στην αποτυχία, αλλά και το όφελος από την εμπειρία που θα αποκομίσει απ αυτή την αποτυχία.

    ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ. ΜΗΝ ΑΠΟΘΑΡΡΥΝΕΣΤΕ,

    Μην υποτιμάτε τις ικανότητες σας, Αν εσείς υποτιμήσετε τον εαυτό σας, θα το κάνου όλοι προς εσάς.

    Ο άνθρωπος έχει την ανάγκη της επιβεβαίωσης και της επιβράβευσης, αλλά δυστυχώς η υπερβολή σε αυτή την θέληση κουράζει τους οικείους και το περιβάλλον του. Αρκετοί μάλιστα, περνούν σε άλλα άκρα που είναι, όχι απλά η μη ικανοποίηση από το μπράβο που εισπράττουν, αλλά και η αμφιβολία τους γι αυτό. Ετσι οι σχέσεις γίνονται περισσότερο προβληματικές και καταντούν επώδυνες.

    Αυτός που δεν πιστεύει στον εαυτό του, στην ουσία υπονομεύει κάθε καλό στοιχείο του και έτσι απομακρύνεται συνεχώς από κάθε επιτυχία που μπορεί να βιώσει. Δλδ είναι σαν να αυτοπυροβολείται με την αρνητική του στάση, σαν να βάζει τρικλοποδιά ο ίδιος στον εαυτό του με την νοοτροπία που ανπτύσσει βάση της χαμηλής του αυτοεκτίμησης.

    Σε αυτό το πρόβλημα -χαμηλή αυτοεκτίμηση- οφείλονται οι περισσότερες ψυχολογικές διαταραχές του ανθρώπου και στο παραπάνω συμφωνεί η επιστήμη της ψυχολογίας και σχεδόν ο κάθε ψυχοθεραπευτής

    ΜΗΝ επικεντρώνεστε στην ποσότητα της αυτοπεποίθησης που διαθέτετε, αλλά στοχεύστε στο να κρατάτε σταθερή αυτή που υπάρχει. Αρχίστε να δουλεύετε με την εμφάνιση και το σώμα σας, αγαπήστε τον εαυτό σας. Αναπτύξτε όποια ταλέντα έχετε, Ασχοληθείτε με χόμπι, κάντε ευχάριστες τις στιγμές σας. Σιγά σιγά, όλο και περισσότερες.

    ΜΗΝ συγκρίνεστε με τους άλλους, αξιολογείστε οι ίδιοι τον εαυτό σας, μην περιμένετε αποδοχή από τους άλλους. Αν δεν αποδεχτείτε οι ίδιοι τον εαυτό σας, κανένας δεν θα σας αποδεχτεί.

    Μην δημιουργείτε εμμονές με βάση την σκέψη σας για την τυχόν κατώτερότητα σας. Δεχτείτε τις αδυναμίες σας, χωρίς να κατηγορείτε τον εαυτό σας γι αυτές και προσπαθήστε να βελτιωθείτε.
    Δεχτείτε ότι θα κάνετε λάθη, όλοι κάνουν! Επικεντρωθείτε στο πως θα τα διορθώσετε, όχι στο πως θα τιμωρήσετε τον εαυτό σας. Εστιάστε στα δυνατά σας σημεία. ΟΛΟΙ έχουν.

    Επίσης ο άνθρωπος αναπτύσσει εύκολα την μεγαλύτερη άμυνα του που είναι η δικαιολογία. Αφήστε τις δικαιολογίες κατά μέρος και προσπαθήστε.

    Το πρωταρχικό σας μέλημα είναι να πιστέψετε στον εαυτό σας και στις ικανότητες σας. Αν δεν συμβεί αυτό, οτιδήποτε άλλο θα είναι μάταιο.

    Ενας αθλητής μήκους, θέτει στις αρχικές του προσπάθειες αρκετά μικρότερο άλμα απ αυτό που πραγματικά μπορεί να επιτύχει. Αυτό το κάνει κυρίως για να χτίσει ψυχολογικά την αυτοπεοίθηση του. Γνωρίζει πως αν αποτύχει σε μεγαλύτερο στόχο από τις πρώτες του προσπάθειες θα είναι δυσκολότερο να προσπαθήσει ξανά και έτσι οι πιθανότητες επιτυχίας θα μειώνονταν κατά πολύ.

    Ενα μικρό βήμα κάθε φορά λοιπόν, αρχίζοντας από τώρα. Οχι από την Δευτέρα, όχι από την αρχή του μήνα, όχι από αύριο, αλλά από ΤΩΡΑ.

    Υ.Γ Διαβάστε και αυτό Αισιοδοξία - Το καλύτερο "φάρμακο"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    polu kalo seduction!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  6. #6
    Που το βρήκες βρε Seduction;

    Λιονταράκι,
    όπως σου είπε σωστά το Κατερινάκι, δεν μας λες εδώ κατι περιεργο , οι πιο πολλοι για να εχουμε ψυχολογικα δεν αγαπαμε τον εαυτο μας. Γιατί στην παιδική ηλικία, μας μόλυναν με ενοχές, με χαμηλή αυτοεκτίμηση, μας στιγμάτισαν ως ανίκανους να πετύχουμε πολλά. Σχηματίσαμε καλούπι σκέψης με βάση αυτά, κι οτιδήποτε συναντάμε το φιλτραρουμε μέσα σ αυτό το καλούπι σκέψης με αποτέλεσμα στο σήμερα να θεωρούμε τους ευατούς μας ανίκανους για πολλά, να αφήνουμε να χαθούν ευκαιρίες μέσα από τα χέρια μας γιατί φοβόμαστε ότι θα αποτύχουμε, μας μάθαμε να μένουμε στην αδράνεια και να θεωρούμε τους άλλους καλήτερους μας.

    Λιονταράκι, θα πρέπει πρώτα να αγαπήσουμε τον εαυτό μας. Έτσι θα ελκύσουμε την αγάπη των άλλων για εμάς. Να κάνουμε μετά μια ενδοσκόπηση, αν ο τρόπος σκέψης αυτός ο αρρωστημένος αν όντως ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα και πόσα μας έχει στερήσει. Όπως όλοι, έτσι και συ έχεις τις δυνάμεις μέσα σου να αλλάξει τόσο αυτό που νοιώθεις όσο και αυτό που είσαι. Φτάνει να ψάξεις μέσα σου να τις βρεις. Είναι οι δυνάμεις και οι ικανότητες που σου μάθανε να τις υποτιμάς και να μην τις βγάζεις ποτέ στην επιφάνεια. Είναι ο καταπιεσμένος θετικός σου εαυτός.
    γιάννης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Λιονταράκι Καλησπέρα!

    Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Αυτό που αισθάνεσαι οφείλεται από την ίδια σου την οικογένεια και είναι λογικό να νιώθεις έτσι όταν σε υποβιβάζουν..τα έχω περάσει όλα αυτά. Πρέπει όμως να κάνεις κάτι ΕΣΥ και σταμάτα να περιμένεις από τους άλλους.Συμφωνώ πολύ με τον Seduction...

    Σίγουρα έχεις καλά στοιχεία.Δες τα και αναγνωρισέ τα! Πίστεψε σε σένα και μην ακούς κανέναν. Όταν έχουμε αυτοπεποίθηση τότε όλα γύρω μας αλλάζουν γτ αλλάζει η ενεργειά μας. Σκέψου και αναρωτήσου σε κάτι...Αυτές οι γυναίκες που δεν είναι ιδιαίτερα όμορφες και το παίζουν γκόμενες,έχεις δει την αυτοπεποίθηση που έχουν?Κι όμως η ενέργεια που βγάζουν ελκύει ανθρώπους σε σχέση με μια που μπορεί να είναι πανέμορφη και να μην έχει αυτοπεποίθηση γτ η ενέργεια που βγάζει απωθεί. Το έχω παρατηρήσει ακόμα και στον ίδιο μου τον εαυτό.

    Άλλαξε πράγματα και βάλε τα όρια σου σαν άνθρωπος..κοίταξε τον εαυτό σου και κόψε αυτό που σου κάνει κακό και βάλε στη ζωή σου αυτό που σου δίνει χαρά και δύναμη.

    Έχεις σκεφτεί να φύγεις από το σπίτι? Αμα μπορείς να το κάνεις και θα δεις μεγάλη διαφορα στα πάντα...θα πάρεις την ζωή στα χέρια σου και το καλύτερο?Δεν θα ζεις με ανθρώπους που σου κάνουν κακό!

    Πίστεψε σε σένα! Είμαστε μοναδικοί..

    Να μην συγκρίνεσαι ποτέ με άλλους! Όταν πιάνεις τον εαυτό σου να το κάνει σταματα τον!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    119
    Καλησπερα και παλι σε ολους τους φιλους αυτου του φορουμ.Εχοντας βιωσει θα ελεγα "κρισεις κατωτεροτητας" που συχνα πυκνα αντιμετωπιζει ο συντροφος μου θα ηθελα να προσθεσω ενα μικρο λιθαρακι κι εγω στο λοφο της αισιοδοξιας που υπαρχει σε καθε εναν απο εμας.Αρχικα προσπαθησα να καταλαβω πως τελικα καποιοι ανθρωποι που θεωρητικα δεν αντιμετωπιζουν αδιεξοδες καταστασεις στη ζωη τους οδηγουνται οι ιδιοι σε αδιεξοδα ακολουθωντας λαθος μονοπατια.Ο συντροφος μου μου εδωσε τελικα να καταλαβω πως ενα πολυ σκληρο,τιμωρητικο εγω ειναι υπερ του δεοντος αρκετο να γκρεμισει ολο το οικοδομημα της αυτοεκτιμησης που εχουμε με κοπο τις περισσοτερες φορες χτισει.Αποτυχιες ειχαμε ,εχουμε και θα εχουμε ολοι στη ζωη μας .Αυτο δεν μας καθιστα λιγοτερο αξιολογους ,αναξιους προσοχης επειδη αποτυχαμε. Αντιθετα θα πρεπει να βλεπουμε πως δεν υπαρχουν παντα δρομοι ασφαλτοστρωμενοι.Συχνα συναντα κανεις τις γνωστες "λακουβες" ,τις αποτυχιες δηλαδη ομως αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να μεινει στο δρομο εγκλωβισμενος μεχρι η λακουβα να καλυφθει τελειως .Αντιθετα επιλεγει να κινειθει στο δρομο ,να περασει απεναντι κι ας εχει αυτο ρισκο .Συμπερασματικα λοιπον αυτο που λεω καθε τοσο στο συντροφο μου ειναι το εξης :Ενας σπασμενος καθρεφτης συνηθως καταληγει στα σκουπιδια ,οταν ομως βλεπουμε τα σπασμενα κομματια σε μια χειροποιητη δημιουργια μας αρεσουν .Αυτα τα ιδια χερια λοιπον που εφτιαξαν αυτη την χειροποιητη δημιουργια που θαυμαζουμε ειναι τα ιδια τα χερια που αγκαλιαζουν τον εαυτο μας ακομη κι αν μερικες φορες αυτος θυμιζει τα σπασμενα κομματια του καθρεφτη .Ειναι εκει και τον θαυμαζουμε γιατι ειναι κατι αλλιωτικο ,ξεχωριστο απο καθε αλλη χειροτεχνια .Νομιζω πως ηδη ο συντροφος μου θαυμαζει πια τη δικη του χειροτεχνια.Τι θα λεγατε απο σημερα να αρχισετε να θαυμαζετε και τη δικη σας χειροτεχνια ;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Η αυτοεκτίμηση ξεκινά από την οικογένεια!! Όταν το οικογενειακό σου περιβάλλον σου συμπεριφέρεται έτσι όταν είσαι μικρός, ώστε να σου καταρακώνει την αυτοπεποίθηση, είναι πολύ δύσκολο πράγμα μετά να αγαπήσεις τον εαυτό σου... δυστυχώς...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    16
    Δεν μπορώ να σου δώσω μία απάντηση σ'αυτό γιατί είμαι 27 κ είμαι κ γω ακριβώς όπως εσύ!! Λες κ το έχω γράψει η ίδια. Απλώς θέλω να δω τις απαντήσεις των άλλων...

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1
    δεν ειναι ετσι ρε λιονταρακι , δεν μπορεις να βλεπεις την εμφανιση σου σαν ενα κριτιριο , υπαρχουν πολλα αλλα , και πιστεψε με δεν χρειαζετε να σκευτεσε οτι δεν μπορεις να εισαι με καποια ατομα επηδει δεν εισαι εμφανισιακα στο ιδιο επιπεδο, με μια μετρια εμφανιση και με το χαρακτηρα σου μπορεις να κερδισεις πολλα ατομα! μου εχει τυχει κατι παρομοιο με κοπέλα που εμφανισιακα ηταν ωραια! μεση κατασταση οπως θα λεγαν αρκετοι , και με το χαρακτηρα της με σκλαβωσε, και σαν ανδρας πιστεψε με εχω και πολυ ανωτερες επιλογες απο αυτην αλλα η εμφανιση δυστηχως δεν ειναι το παν, δεν σου στεκετε η εμφανιση οταν εχεις ενα προβλημα , δεν σε κανει η εμφανιση ανθρωπο, ε και καταλαβένεις που το πάω! καλη η εμφανιση , πολυ ωραια και λιγοι αντρες θα λεγαν οχι σε μια πολυ εμφανισημη γυναικα , αλλα δεν μπορεις να εχεις μια ωραια γυναικα διπλα σου μονο και μόνο σκεπτομενος ( τι θα πει ο κοσμος ) και να εχει μόνο εμφανιση και τιποτα αλλο!γιατι αρκετοι ετσι κρινουν! ο κοσμος δεν ειναι μαζι τις ολη την ωρα, εσυ εισαι! και εσυ ακους τι βγαινει απο το στομα τις , και εσυ βλεπεις πως συμπεριφέρεται ,δεν μπορουμε να ανταλάξουμε την εμφανιση και τα σωματικα χαρακτηριστηκα με την ανθρωπια , και εναν ανθρωπο που πραγματικά νοιαζετε για σενα! και αν καποιος θελει κατι παραπάνω απο "ενα καλο κρεβατι και μια "εικονα" στα μάτια του κοσμου! μαλλον σε κάποια κοπέλα σαν έσενα θα ερθει , απλα πρέπει να διξεις ποια εισαι!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    den eimai katholou opados ths emfanishs...den ennoousa kati tetoio...alexis
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  13. #13
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    68
    Σκέφτομαι συχνά το τραγούδι "Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δε θα μπορέσουμε". Αυτοί είμαστε και αν θα αλλάξουμε θα το κάνουμε για εμάς. Καλό στη θεωρία, δύσκολο στην πράξη, όμως μεγάλωσα σε μία οικογένεια που νοιαζότανε για τη γνώμη της κοινωνίας και έτσι με γαλούχησε. Ο ψυχίατρος τρέχει και δε φτάνει για να με βγάλει από το τρυπάκι "τι θα πει ο κόσμος;!!". Τεσπα. Βομβαρδιζόμαστε από την τελειότητα. Πάρε αυτό το μαραφέτι για να είσαι τέλειος, κάνε αυτή τη διατροφή για να είσαι τέλειος κλπ κλπ που επινοεί το μάρκετινγκ για να γινόμαστε υπερακαταναλωτικά ζόμπι. Είναι μεγάλη υπόθεση να έχουμε ανεβασμένη αυτοπεποίθηση. OK. Όμως ας σκεφτούμε πως υπάρχουν και χειρότερα. Νομίζω πως αυτό θα βοηθήσει :)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    wraios o panoslnk
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

Similar Threads

  1. Όταν άρχισα να αγαπώ τον εαυτό μου πραγματικά.
    By crazy_diamond in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 25
    Last Post: 01-05-2011, 16:15
  2. Καλημερα σας αγαπω!
    By auroula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 23-09-2010, 23:38
  3. ΓΟΝΕΙΣ-Σ ΑΓΑΠΩ
    By maria82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 07-06-2010, 00:14
  4. κατι να αγαπω
    By researcher in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 91
    Last Post: 05-08-2009, 16:28
  5. Αυτός που αγαπώ
    By liberchild in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 24-12-2007, 14:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •