Ασχημα κολληματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359

    Ασχημα κολληματα

    Απτο 2006 οταν πηγαινα 2α λυκειου σκεφτομουν μια κοπελα επι 24ωρου βασεως. δεν μπορουσα να συγκεντρωθω να διαβασω, την εβλεπα στο σχολειο και ετρεμα και τετοια.Επισης, αγκαλιαζα το μαξιλαρι μου και προσποιομουν οτι της μιλουσα(αρρωστημενη φαση). Τεσπα, τετοια κολληματα τρωω συνεχεια και εψαξα και κατι που λεγεται ερωτομανια αλλα δν εχω τελικα. Εχει κανενας παρομοια εμπειρια? στα 16 μου συνεβη το πρωτο μου επεισοδιο και πριν γινει, κανα 6μηνο πριν σκεφτομουν αυτη τη γκομενα συνεχεια την stalkαρα στο σχολειο στο hi5 παντου. Δηλαδη , ηταν μια ψυχωση και αυτο..Ποπο ποσο αρρωστο και αδικο ειναι να παθαινεις ψυχωση απο ερωτα. ακομα και σημερα πιστευω πως για αυτο εγινα ψυχωτικος. τι να πω...καμμια παρομοια εμπειρια??? χαζο thread το ξερω...αλλα καπως ετσι αρχισαν τα κολληματα μου και μετα φουντωσε και το θρησκευτικο παραληρημα και μου γ*μησαν τη ζωη...

    Y.Γ. : επισης απεφευγα να πηγαινω στο πεζοδρομο εδω στη καλαμαρια και να μη παιρνω αστικο γιατι αποτι καταλαβα ειμαστε και γειτονες και οταν τη βλεπω στο αστικο ακομα και τωρα με πιανει τρομος σε ολο το σωμα και εφίδρωση.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    απτην μια ηξερα οτι την θελω αλλα απο την αλλη ηξερα οτι δεν μπορω να την εχω...και αυτη η ατιμη τυχαινε να ταν μοντελο λολ...εκανε φωτογραφησεις και τετοια...ακομα υποσυνειδητα ή πως λεγεται τη σκεφτομαι...5 χρονια μετα δηλαδη...ελπιζω να μη γινω 50 χρονων π δν μου το ευχομαι και να τη σκεφτομαι ακομα...help plx!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Downward spiral, είχα διαβάσει υπάρχει ένα είδος ψύχωσης που μοιάζει με έρωτα, εδώ μέσα το είχα διαβάσει, αλλά δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει. Έχει και όνομα, δεν θυμάμαι τώρα. Γιατί δεν το συζητάς με το γιατρό σου για πιο έγκυρα;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Μερικές φορές μου λείπει η παλιά καλή σκέτη ψύχωση... sig :(
    Δεν ξέρω αν παίρνεις φάρμακα, αν τα παίρνεις μείνε εκεί και μην δοκιμάσεις κάτι άλλο. Είναι καλύτερα έτσι νομίζω.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    πραγματικα δεν θελω...θελω να το κρατησω για τον εαυτο μου. Ηταν ενας ερωτας σε μικρη ηλικια και μετα επαθα και ψυχωση και πραγματικα οταν επαθα ψυχωση και μετα την σκεφτομουν εντονοτερα γιατι ελεγα " τωρα ψυχωσικος σε τετοια ηλικια τι γκομενα να βρω" . damn, i wanna die... πραγματικα χθες ηρθε ο κολλητος μου και του λεγα οτι θελω να καταπιω την καραμπινα μας...δν αντεχω αλλο...η ψυχωση και το φαρμακο δεν παλευεται...απτα ζωα ξεχωριζουμε για το μυαλο μας....εμεις οι ψυχωσικοι ουτε αυτο δεν εχουμε υγιες...θα προτιμουσα να μουν θυμα παιδεραστειας...θα με αντιμετωπιζαν και σαν ηρωα λολ!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    και εμενα μου λειπει ασχημα . παιρνω ινβεγκα των 3ων. η ψυχωση για μενα ειναι γλυκο συναισθημα...αισθανομαι και γαμ*..

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Downward spiral για μένα κάνεις λάθος που δεν το μοιράζεσαι. Γιατί να μην το μοιραστείς δηλαδή αν είναι να βρεις την υγειά σου; Εντάξει, όχι τελείως, αλλά τουλάχιστον να μη θες να αυτοκτονήσεις. Δεν είναι και λίγο αυτό. Ο κολλητός σου το ξέρει;

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    ναι του τα χω πει ολα...αλλα μου λεει οτι λεω μαλακιες και χρειαζομαι γκομενα για να ξεχαστω. Εδω που τα λεμε, δεν εχει και αδικο ;)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    downward_spiral πιστευεις δλδ οτι με αφορμη αυτο το γεγονος, ο ερωτας σου για την κοπελα αυτη, σου δημιουργηθηκε η ψυχωση? εσυ τι εκανες γι αυτο τοτε, ειχες κανει καποια κινηση να την πλησιασεις, να της μιλησεις, μιας κ μενατε κ κοντα? ελπιζω να μην την σκεφτεσαι ακομα κ τωρα, ετσι?? απ οτι καταλαβαινω εισαι γυρω στα 21,ε? Κοιτα εχεις ολο το μελλον μπροστα σου κ δεν ειναι μονο αυτη η κοπελα, εχεις ολο το μελλον μπροστα σου για να κανεις σχεσεις που θα σε γεμιζουν κ θα σε κανουν να νιωθεις ωραια!

    Καλα σου λεει ο κολλητος σου! :)

    Btw, ξερω μια απο καλαμαρια στην ηλικια αυτη πανω κατω που ασχολειται με το μοντελινγκ, λες να ναι αυτη? σου στελνω pm !! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    ρε lacry μην φρικαρεις....αυτα τα παθαιναν απο τον καιρο της αρχαιας ελλαδας....και επειδη οι αρχαιοι ελληνες ηταν "δημιουργικα" μυαλα σε καποια φαση το εκμεταλευτηκανε αυτο και βαζανε τις γυναικες να τραβανε τις τριηρεις προς επισκευη με τα μ.....α τους....ετσι εμεινε η εκφραση το μ....νι σερνει καραβι

    ΥΓ
    δεν φταις εσυ το μ...νι φταιει εδω και μερικα εκατομμυρια χρονια...
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    λολ πυθαγορα αυτο δεν το ηξερα ρε συ!! ενδιαφερουσα πληροφορια, τι σκατα καναμε στη θεωρητικη στο λυκειο ολο για την αρχαια ελλαδα κ δεν μας μαθανε αυτο omg !! :)

    να ρωτησω ομως πως το σερνανε το καραβι με τα μ...α τους?? ποση δυναμη να εχουν τα καημενα για να ταξιδεψει ολοκληρο καραβι?? το κουπι το βαζαν μεσα?? σορρυ κι ολας αλλα εχω αποριες!!

    δικιο εχεις το μ...ι φταιει για ολα!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    καλε μου φιλε οσο και να σου φαινετε απιστευτο το μονο που κανανε ηταν να δενουν ΜΟΝΟ ΜΙΑ μ...νοτριχα ....και ο λογος????.... ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΗ για να το παει μεχρι κρητη κολυμπωντας!!! ......παντως τωρα που το σκεφτομαι αυτο με το κουπι που ειπες θα μπορουσαν να το χρησιμοποιησουν ως "καταπελτη"....
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    lol sorry lacry στον downwards_spiral ηθελα να τα πω αυτα ....αλλα αυτο με τον καταπελτη παιζει να γινεται!!!
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ρε συ κ παλι δεν καταλαβα, πως μπορει με το μνι να κουνηθει ολοκληρο καραβι?? κ το "καταπελτης" δεν το πιασα.. μηπως το χρησιμοποιουσαν κ στις πολεμικες συρραξεις?? λολ!

    σορρυ που ρωταω αλλα δεν το πολυκαταλαβα κ εχω αποριες, αναμενω απαντηση χεχε!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Κατερινάκι αν το βλέπεις, άδειασε τα προσωπικά σου μηνύματα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. νοιωθω ασχημα
    By alexandros2985 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 24-05-2011, 22:10
  2. ασχημα τα πραγματα
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 28-11-2010, 19:23
  3. Αντιδράσεις σε άσχημα νέα
    By anwnimi3 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 04-01-2010, 11:47
  4. ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ
    By stefanos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 25-07-2008, 08:53
  5. ΑΣΧΗΜΑ ΟΝΕΙΡΑ
    By La_ViTa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 12-10-2007, 00:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •