Πόσο τρελός είμαι τελικά? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 188
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δεν εισαι τρελος. απλα απο μοναξια υποφερεις. that's all.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    πολλούς καφέδες ήπιες.

    άμα δν ξερεις εσύ αν είναι διακοπές ή διακοπή....ποιος ξερει/

    μια βολτα παραλιακη θα μας ξεκουράσει όλους!
    http://www.mazi.org.gr/

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    τελικα γιατι σε ενοχλουν τοσο πολυ τα φαρμακα? δεν βρηκες καποιο που να σου παει? ενταξει, σε αυτη τη ζωη ολοι κατι εχουν! αλλος το ζαχαρο, αλλο το στομαχι του, αλλος δεν εχει ποδι! ε, εσυ εχεις αυτη την ασθενεια. γιατι θελεις να κανεις τα πραγματα περισσοτερο συνθετα απο οσο ειναι?

    αν κατσεις να το καλοσκεφτεις ρεαλιστικα κ αντικειμενικα, αφαιρωντας την αρνητικοτητα του στιγματος κ ολων αυτων, ουσιαστικα εχεις στα χερια σου μια πολυ απλη λυση, ενα χαπι, για ενα πολυ συνθετο προβλημα!!! λιγο ειναι αυτο? γιατι το αρνεισαι?
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δεν εισαι τρελος. απλα απο μοναξια υποφερεις. that's all.


    Εχμ δεν είναι και έτσι αλλά οκ. Τον ξέρω από παλιά τον βινσ και ξέρω τι γράφει όταν παίρνει τα φάρμακα και ξέρω όταν δεν τα παίρνει. Τώρα κάνει μπαμ ότι δεν τα παίρνει λολ (σορρυ βινσ!). Δεν τους αδικώ που τον πιέζουν να πάρει τα φάρμακα :p


    ΚΕΝΟ φίλε η ατάκα είναι "your friendly neighbor..." ωραία ατάκα :D

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    Εχμ δεν είναι και έτσι αλλά οκ. Τον ξέρω από παλιά τον βινσ και ξέρω τι γράφει όταν παίρνει τα φάρμακα και ξέρω όταν δεν τα παίρνει. Τώρα κάνει μπαμ ότι δεν τα παίρνει λολ (σορρυ βινσ!). Δεν τους αδικώ που τον πιέζουν να πάρει τα φάρμακα :p
    εγω δεν τον ξερω, αλλα παρατηρω πως το προβλημα του το μεγαλυτερο φαινεται να ειναι η μοναξια, παρα το οτι δε ξερει τι του γινεται...

    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    ΚΕΝΟ φίλε η ατάκα είναι "your friendly neighbor..." ωραία ατάκα :D
    ευχαριστω, τη βγαζω.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    εγώ συμφωνώ με τον πετράν και τη λου. είσαι συμπαθής γενικά,αλλά στις φάσεις που δεν παίρνεις τα φάρμακα σου υπάρχει μια λογική ασυνέχεια σε αυτά που γράφεις. ενδεχομένως και η μοναξιά σου να οφείλεται σε αυτό. δηλαδή οκ, ο άλλος κολλάει κάπως να σε κάνει παρεά, αν τον τρομάζουν αυτά που λες. θες να σε κάνουν παρέα επειδή σε γουστάρουν και περνάνε καλά μαζί σου ή επειδή σε λυπούνται? μην τα πάρεις στραβά αυτά, δυστυχώς έτσι είναι, και δε νομίζω ότι είναι κακοί οι άνθτωποι που αντιδρούν έτσι κάποιες φορές.

    βασανίζεσαι πάντως, χωρίς λόγο και είναι κρίμα ρε συ.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    στον οδοντιατρο γιατι δεν πας ειπες ;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Ακόμα και πριν πάρω τα φάρμακα είχα κάποιες περίεργες φάσεις, εκρήξεις θυμού, ασάφεια στον λόγο μου, κάτι πήγε στραβά, δεν το συζητώ, κάτι είχα πάθει. Τα δεδομένα για μένα είναι τα εξής: 1-στο σχολείο ήμουν κάπως απόμακρος, και πολλές φορές έπαιζα ξύλο με τους συμμαθητές μου στα διαλείμματα 2-Οικογενειακά προβλήματα υπήρχαν από πολύ μικρή ηλικία, στερήθηκα την παρουσία ενός γονιού από αρκετά μικρή ηλικία 3-στην εφηβεία άρχισα το τσιγάρο, τις κακές παρέες και δοκίμασα ναρκωτικά, 4-Αν και κατάφερα να σπουδάσω και είχα μια κλίση σε ορισμένα μαθήματα, κυρίως από δασκάλους που έδειξαν ενδιαφέρον να διδάξουν, είχα πολλά κενά, διαλείψεις, εκλάμψεις, δεν ήμουν σταθερός στην απόδοση μου, προσπάθησα ωστόσο, έκανα και την πρώτη μου σχέση, μέχρι και με καθηγήτρια έκανα σεξ, anyway όταν έφτυσα την "φάρα"" μου, τους παλιανθρώπους τους νεοπλουτους- νεοπτωχους-υπερόπτες όμως άχρηστους νεο-έλληνες έγινα και καλύτερος στα μαθήματα και περισσότερο σεξ έκανα, όλα πήγαιναν προς το καλύτερο. Σαν να έδιωχνα ένα φάντασμα από πάνω μου 5-Στον στρατό υπηρέτησα κανονικά, εκεί υπήρχαν φορές που κινδύνεψα, αφού έκανα την περισσότερη δουλειά απ'όλους, και κοιμόμουν ελάχιστα 6-Λίγο μετά και αφότου άρχισα να δουλεύω για να πληρώνομαι αυτή τη φορά πήγα για πρώτη φορά στον γιατρό και αφού είχα αναπτύξει μια έντονη επιθετικότητα. Θα μπορούσα να είχα διαφορετική κατάληξη, ακόμα δεν έχω τελειώσει όμως.

    Επιλογή μου είναι για λίγο καιρό τουλάχιστον να δω πως θα πάω χωρίς τα φάρμακα. Προσπαθώ να γίνομαι όσο κατανοητός μπορώ, με τα λόγια η τις πράξεις μου. Πάντως δεν είναι συχνό το να μην καταλαβαίνω τι μου λένε η (ειδικά) να μην καταλαβαίνουν οι υπόλοιποι άνθρωποι τι τους λέω.

    Δεν πολεμάω τα φάρμακα, ούτε προτρέπω στην μη κατανάλωση αυτών.

    path, πηγαίνω. Τα δόντια μου τα είχα σπάσει , και είχα κτυπήσει το πρόσωπο μου σε παιδική ηλικία από πεσίματα και σπρωξίματα, με συνέπεια να μην κυλίσει ομαλά η οδοντοστοιχία μου.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by claire View Post
    θες να σε κάνουν παρέα επειδή σε γουστάρουν και περνάνε καλά μαζί σου ή επειδή σε λυπούνται?
    Δυσκολεύομαι να απαντήσω στην ερώτηση σου.

    Εσύ με λυπάσαι δηλαδή γι'αυτό δεν θες να με κάνεις παρέα?

    Αν, λέω τώρα, ανακαλύψω πως με βίασε κάποιος και του κόψω το πουλί και τα @@ για να του φύγει η πολύ μαγκιά θα με λυπάται λιγότερο ο κόσμος?

    Είναι πιο πιθανό να νιώσω καλά με τον εαυτό μου αν πάρω τον νόμο στα χέρια μου και να αρχίζω να σκοτώνω όσους μου φταίνε, είναι όμως καταδικαστικό και για όσους δεν φταίνε.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    καροτ, αν γινεσαι πολυ επιθετικος, ειναι λογικο καποιοι να απομακρυνθουν επειδη μποροει κ να σε φοβουνται!

    τελικα τι ειναι αυτο που σε ενοχλει ακριβως με τα φαρμακα?

    ειναι καποια ρεαλιστικη παρενεργεια ή το στιγμα?
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Δεν νομίζω Lou! να είμαι και τόσο επιθετικός προς όλους. Εσένα τέτοια εντύπωση σου έδωσα?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    αν έχω κάνει κάτι κακό και με τιμώρησε ο Θεός, αν όλα αυτά είναι ψέματα και στην πραγματικότητα είμαι νεκρός, αν φταίνε τα ναρκωτικά, αν έχουν αφαιρέσει και πουλήσει όργανα από το σώμα μου, αν υπάρχει έστω και ένας που μπορεί να με καταλάβει και πολλά άλλα.

    Σκέφτομαι να πω κάποια πράγματα επιτέλους σε άλλους ανθρώπους εκτός από εδώ αλλά δεν πιστεύω να υπάρχει διαφυγή η βοήθεια από όλο αυτό.
    καρροτ, ο Θεος, αν υπαρχει δεν τιμωρει, κ αν δεν υπαρχει παλι δεν τιμωρει, γιατι δεν υπαρχει, λολ! οποτε δε νομιζω οτι σε τιμωρησε ο Θεος. νομιζω οτι απλα εχεις μια ασθενεια που αρνεισαι να αποδεχτεις οτι εχεις, κ τελικα βασανιζεσαι τζαμπα, γιατι δεν κανεις καλη διαχειριση της ασθενειας σου κ δεν παιρνεις τη διαθεσιμη βοηθεια!

    νεκρος δεν εισαι, που να θελες! :D

    για οργανα απο το σωμα σου χλωμο το κοβω! εχεις τετοια εντυπωση?

    ισως να ειναι κ καλη ιδεα να αρχισεις να το μοιραζεσαι με αλλους το προβλημα σου. πιθανοτατα θα σου φυγει ενα βαρος κ θα δεις οτι τελικα δεν ειναι απαραιτητο οτι ολοι θα σε απορριψουν για την ασθενεια σου, οπως ισως φοβασαι. βεβαια, καποιοι ισως το κανουν. κ καποιοι ισως να σε απορριψουν κ για αλλους λογους, ασχετους με αυτο το θεμα.

    η διεξοδος πιθανοτατα βρισκεται πισω απο μια πορτα που τη νομιζεις για κλειδωμενη κ δεν κανεις καν τον κοπο να τσεκαρεις αν οντως ειναι κλειδωμενη! κ οχι πισω απο μια πορτα που νομιζεις οτι ανοιγει κ εχεις προσπαθησει 500 φορες να την ανοιξεις κ δεν τα καταφερνεις!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    Δεν νομίζω Lou! να είμαι και τόσο επιθετικός προς όλους. Εσένα τέτοια εντύπωση σου έδωσα?
    οχι! αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι γραφεις οτι θα ηθελες να παρεις το νομο στα χερια σου κ να σκοτωσεις οσους σου φταινε!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Επιμένεις να μην θέλεις να με καταλάβεις Lou.

    Καλή καρδιά Lou! δεν πειράζει.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    Δυσκολεύομαι να απαντήσω στην ερώτηση σου.

    Εσύ με λυπάσαι δηλαδή γι'αυτό δεν θες να με κάνεις παρέα?

    Αν, λέω τώρα, ανακαλύψω πως με βίασε κάποιος και του κόψω το πουλί και τα @@ για να του φύγει η πολύ μαγκιά θα με λυπάται λιγότερο ο κόσμος?

    Είναι πιο πιθανό να νιώσω καλά με τον εαυτό μου αν πάρω τον νόμο στα χέρια μου και να αρχίζω να σκοτώνω όσους μου φταίνε, είναι όμως καταδικαστικό και για όσους δεν φταίνε.
    εγώ παιδάκι μου, που κολλάω?! μιλάμε για άτομα στο περιβάλλον σου, για φίλους που είχες και έχασες κτλ κτλ. εκεί πρέπει να εστιάσεις.

    πάντως, αυτά που γράφεις μετά, δεν θα με έκαναν να σε θέλω στο περιβάλλον μου.

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. τελικα ποσο δυσκολο ειναι να καταλαβουμε τους αλλους;
    By equilibrium in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 11-05-2011, 13:08
  2. Τελικά είμαι λεσβία
    By margaritaκι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-01-2011, 22:43
  3. Τι είμαι τελικά?
    By lora in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 28-08-2009, 10:21
  4. Τι είμαι τελικά;
    By Braveheartroll in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 11
    Last Post: 01-07-2007, 20:12
  5. Πόσο δύσκολος είναι ο γάμος τελικά;
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 25-05-2007, 09:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •