Πόσο τρελός είμαι τελικά? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 188
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    Δεν νομίζω Lou! να είμαι και τόσο επιθετικός προς όλους. Εσένα τέτοια εντύπωση σου έδωσα?
    εμένα πάντως αυτή την εντύπωση μου δίνεις. πχ στο θέμα με το ταξίδι και τον προορισμό, κάτι έγραψε κάποιος που δεν αναφερόταν καν σε σένα, εσύ προφανώς θεώρησες ότι έχει κάποιο υπονοούμενο, και του την είπες άσχημα του ανθρώπου. μετά οκ, το άλλαξες το ποστ.και αυτό γίνεται σε πολλά θέματα. αλλά όταν είσαι face to face με τον άλλο, δεν μπορείς να αλλάξεις αυτά που έγραψες. ε, αν το κάνεις πολλές φορές, λογικό είναι και ο άλλος να φρικάρει κάπως.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    καρροτ, ο Θεος, αν υπαρχει δεν τιμωρει, κ αν δεν υπαρχει παλι δεν τιμωρει, γιατι δεν υπαρχει, λολ! οποτε δε νομιζω οτι σε τιμωρησε ο Θεος. νομιζω οτι απλα εχεις μια ασθενεια που αρνεισαι να αποδεχτεις οτι εχεις, κ τελικα βασανιζεσαι τζαμπα, γιατι δεν κανεις καλη διαχειριση της ασθενειας σου κ δεν παιρνεις τη διαθεσιμη βοηθεια!

    νεκρος δεν εισαι, που να θελες! :D

    για οργανα απο το σωμα σου χλωμο το κοβω! εχεις τετοια εντυπωση?

    ισως να ειναι κ καλη ιδεα να αρχισεις να το μοιραζεσαι με αλλους το προβλημα σου. πιθανοτατα θα σου φυγει ενα βαρος κ θα δεις οτι τελικα δεν ειναι απαραιτητο οτι ολοι θα σε απορριψουν για την ασθενεια σου, οπως ισως φοβασαι. βεβαια, καποιοι ισως το κανουν. κ καποιοι ισως να σε απορριψουν κ για αλλους λογους, ασχετους με αυτο το θεμα.

    η διεξοδος πιθανοτατα βρισκεται πισω απο μια πορτα που τη νομιζεις για κλειδωμενη κ δεν κανεις καν τον κοπο να τσεκαρεις αν οντως ειναι κλειδωμενη! κ οχι πισω απο μια πορτα που νομιζεις οτι ανοιγει κ εχεις προσπαθησει 500 φορες να την ανοιξεις κ δεν τα καταφερνεις!
    συμφωνώ 100%

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    Επιμένεις να μην θέλεις να με καταλάβεις Lou.

    Καλή καρδιά Lou! δεν πειράζει.
    οχι δε θελω, δε μπορω. δεν εξηγεις συγκεκριμενα τι ειναι αυτο που σε ενοχλει, βλεπουμε κ τα πραγματα διαφορετικα κ ειναι ολιγον κομφουζιο! γιατι πρεπει να μυριζω τα νυχια μου για να καταλαβω τι εννοεις πισως απο τα υπο-νοουμενα σου?

    αν θελεις να σε καταλαβαινουν οι αλλοι, μηπως θα ηταν καλη ιδεα να αρχισεις να εκφραζεσαι με σαφηνεια?
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by claire View Post
    εγώ παιδάκι μου, που κολλάω?! μιλάμε για άτομα στο περιβάλλον σου, για φίλους που είχες και έχασες κτλ κτλ. εκεί πρέπει να εστιάσεις.

    πάντως, αυτά που γράφεις μετά, δεν θα με έκαναν να σε θέλω στο περιβάλλον μου.
    Ξέρεις έχω προσέξει πως οι άνθρωποι που με κατηγορούν όπως εσύ, ότι για όλα φταίω εγώ, αν τους κάνω λίγη παρέα παραπάνω φτάνουν στο άλλο άκρο, να με κατηγορούν ακόμα και για αυτά που δεν φταίω.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by claire View Post
    εμένα πάντως αυτή την εντύπωση μου δίνεις. πχ στο θέμα με το ταξίδι και τον προορισμό, κάτι έγραψε κάποιος που δεν αναφερόταν καν σε σένα, εσύ προφανώς θεώρησες ότι έχει κάποιο υπονοούμενο, και του την είπες άσχημα του ανθρώπου. μετά οκ, το άλλαξες το ποστ.και αυτό γίνεται σε πολλά θέματα. αλλά όταν είσαι face to face με τον άλλο, δεν μπορείς να αλλάξεις αυτά που έγραψες. ε, αν το κάνεις πολλές φορές, λογικό είναι και ο άλλος να φρικάρει κάπως.
    Λάθος. Δεν το άλλαξα, έκανα πίσω.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    οχι δε θελω, δε μπορω. δεν εξηγεις συγκεκριμενα τι ειναι αυτο που σε ενοχλει, βλεπουμε κ τα πραγματα διαφορετικα κ ειναι ολιγον κομφουζιο! γιατι πρεπει να μυριζω τα νυχια μου για να καταλαβω τι εννοεις πισως απο τα υπο-νοουμενα σου?

    αν θελεις να σε καταλαβαινουν οι αλλοι, μηπως θα ηταν καλη ιδεα να αρχισεις να εκφραζεσαι με σαφηνεια?
    Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα σου μαζί μου. Ειλικρινά θέλω να μου πεις χωρίς υπαινιγμούς.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    δεν εχω καποιο προβλημα μαζι σου καροτ. ρωτησες για καποια πραγματα στο αρχικο σου θεμα κ σου ειπα τη γνωμη μου. κ νομιζω οτι γραφω χωρις υπαινιγμους. αν κατι δεν καταλαβαινεις απο αυτα που γραφω, ρωτα με.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    δεν εχω καποιο προβλημα μαζι σου καροτ.
    και αυτό τι είναι τότε?

    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    ισως να ειναι κ καλη ιδεα να αρχισεις να το μοιραζεσαι με αλλους το προβλημα σου. πιθανοτατα θα σου φυγει ενα βαρος κ θα δεις οτι τελικα δεν ειναι απαραιτητο οτι ολοι θα σε απορριψουν για την ασθενεια σου, οπως ισως φοβασαι. βεβαια, καποιοι ισως το κανουν. κ καποιοι ισως να σε απορριψουν κ για αλλους λογους, ασχετους με αυτο το θεμα.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    Ξέρεις έχω προσέξει πως οι άνθρωποι που με κατηγορούν όπως εσύ, ότι για όλα φταίω εγώ, αν τους κάνω λίγη παρέα παραπάνω φτάνουν στο άλλο άκρο, να με κατηγορούν ακόμα και για αυτά που δεν φταίω.
    πραγματικά, ό,τι 'να ναι.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by claire View Post
    πραγματικά, ό,τι 'να ναι.
    Σου τελείωσαν οι λογικές απαντήσεις?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    Σου τελείωσαν οι λογικές απαντήσεις?
    όχι, απλά δεν βλέπω κανένα νόημα.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by claire View Post
    όχι, απλά δεν βλέπω κανένα νόημα.
    Εννοώ πως έχω χορτάσει από ανθρώπους που διαρκώς με κατηγορούν και ότι μερικοί από αυτούς φτάνουν στο σημείο να με κατηγορούν για τα πάντα. Καλύτερα τώρα? Να το γράψω σε άλλη γλώσσα μήπως?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    Εννοώ πως έχω χορτάσει από ανθρώπους που διαρκώς με κατηγορούν και ότι μερικοί από αυτούς φτάνουν στο σημείο να με κατηγορούν για τα πάντα. Καλύτερα τώρα? Να το γράψω σε άλλη γλώσσα μήπως?


    Μπορείς να το γράψεις στην γλώσσα του "on-drug" please lol?. φίλε vince χωρίς παρεξήγηση, εσύ μπορεί να τα καταλαβαίνεις όλα από αυτά που γράφουμε αλλά εμείς δεν καταλαβαίνουμε πολλά από αυτά που γράφεις. :p


    take a look

    http://en.wikipedia.org/wiki/Thought_disorder

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    Εννοώ πως έχω χορτάσει από ανθρώπους που διαρκώς με κατηγορούν και ότι μερικοί από αυτούς φτάνουν στο σημείο να με κατηγορούν για τα πάντα. Καλύτερα τώρα? Να το γράψω σε άλλη γλώσσα μήπως?
    ναι, κατάλαβα τι έγραψες πριν, απλά δεν βλέπω νόημα στο να συζητάω μαζί σου γιατί εσύ απλά βλέπεις παντού κατηγορίες.

  15. #45
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    Εννοώ πως έχω χορτάσει από ανθρώπους που διαρκώς με κατηγορούν και ότι μερικοί από αυτούς φτάνουν στο σημείο να με κατηγορούν για τα πάντα. Καλύτερα τώρα? Να το γράψω σε άλλη γλώσσα μήπως?
    ...δεν καταλαβαίνω γιατί βλεπεις πως η Λου σου επιτίθεται, όταν το μόνο που σου λεει, είναι να διαχειριστείς καλύτερα την ασθένεια σου, πράγμα που αντικειμενικά δεν κάνεις, αφού σε άλλο ποστ είπες πως έκοψες μονος σου τα φάρμακα.
    Μη βλέπεις παντού εχθρους βινς, τον εαυτό σου σπαταλάς.

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. τελικα ποσο δυσκολο ειναι να καταλαβουμε τους αλλους;
    By equilibrium in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 11-05-2011, 13:08
  2. Τελικά είμαι λεσβία
    By margaritaκι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-01-2011, 22:43
  3. Τι είμαι τελικά?
    By lora in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 28-08-2009, 10:21
  4. Τι είμαι τελικά;
    By Braveheartroll in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 11
    Last Post: 01-07-2007, 20:12
  5. Πόσο δύσκολος είναι ο γάμος τελικά;
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 25-05-2007, 09:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •