Εμμονή με ονόματα, ανάγκη για αφή-δείγμα αυτισμού? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    τρέλα η μέθοδος loveass (i love your ass) χαχαα, να, είδες πετράν, όλο τέτοια γράφω, όλο τέτοια λέω, όχι πες μου ειλικρινά, σου φαίνονται ΕΝΤΕΛΩΣ φυσιολογικές οι αντιδράσεις μου? Κάτι ξέρω γω που σου λέω, δεν είμαι δεν είμαι φυσιολόγικαλ. Οδηγώ και σε σκέφτομαι Ρεμ, ναι, και λατρεύω και το αυτοκίνητο γενικά και ειδικά, αλλά να πάω σε αγώνες καλύτερα να το χαίρομαι, δεν οδηγώ ούτε σε άγνωστες περιοχές, ούτε και μπορώ να το κάνω, γιατί όταν το τόλμησα γύρισα σπίτι κάθε φορά μετά από μισή μέρα οδήγησης, ή έχω κάνει και το άλλο, απηύδησα τελικά, παράτησα το αμάξι σε έναν τυχαίο δρόμο και γύρισα με ταξί, αφού ήταν αδύνατο να βρω το γυρισμό (στην Ιθάκη μια και είναι των ημερών). Η Ιθάκη δε με γέλασε, αλλά εγώ έριξα μπόλικα μπινελίκια. Και το πιο κουλόλεν απ' όλα, ούτε την άλλη μέρα θυμόμουν πού ήταν το αμάξι...άλλη μισή μέρα για να το βρω. Λίγη υπερβολή στο μισή μέρα, αλλά κάντο ωρίτσες, τό΄χεις. Πάω στη δουλειά, μπορώ να πάω σε συγκεκριμένα σημεία, μπορώ να πάω όταν έχω έναν παρέα που να ξέρει και να μου λέει προς τα πού, αλλά αν λοξοδρομήσω, τέρμα, φτιάξε καφέ, άναψε τσιγάρο, κάνε υπομονή, κάνε το σταυρό σου, ένα τάμα, οτιδήποτε. Προτιμώ το καφέ και τσιγάρο προσωπικά. λολ

    Στρειδάκι μου είσαι γλυκούλι, ευχαριστώ πολύ πολύ...και σένα πετράν μάι μάστερ οβ νευροσαικόλοτζι και ντιτζέι της νέας εποχής, λολ
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γαμώ, πάλι στην ιδεοψυχαναγκαστική γυρνάμε, κάτι ήξερα που το πόσταρα εδώ σε λέω... Πώς το είχε πει εκείνο το υπέροχο ένα μέλος, είμαι ψυχανάγκας ρε.:D

    Θα φτιάξω μπλουζί με αντίστοιχο OCDs DO IT BETTER, λολ
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    τρέλα η μέθοδος loveass (i love your ass) χαχαα, να, είδες πετράν, όλο τέτοια γράφω, όλο τέτοια λέω, όχι πες μου ειλικρινά, σου φαίνονται ΕΝΤΕΛΩΣ φυσιολογικές οι αντιδράσεις μου? Κάτι ξέρω γω που σου λέω, δεν είμαι δεν είμαι φυσιολόγικαλ. Οδηγώ και σε σκέφτομαι Ρεμ, ναι, και λατρεύω και το αυτοκίνητο γενικά και ειδικά, αλλά να πάω σε αγώνες καλύτερα να το χαίρομαι, δεν οδηγώ ούτε σε άγνωστες περιοχές, ούτε και μπορώ να το κάνω, γιατί όταν το τόλμησα γύρισα σπίτι κάθε φορά μετά από μισή μέρα οδήγησης, ή έχω κάνει και το άλλο, απηύδησα τελικά, παράτησα το αμάξι σε έναν τυχαίο δρόμο και γύρισα με ταξί, αφού ήταν αδύνατο να βρω το γυρισμό (στην Ιθάκη μια και είναι των ημερών). Η Ιθάκη δε με γέλασε, αλλά εγώ έριξα μπόλικα μπινελίκια. Και το πιο κουλόλεν απ' όλα, ούτε την άλλη μέρα θυμόμουν πού ήταν το αμάξι...άλλη μισή μέρα για να το βρω. Λίγη υπερβολή στο μισή μέρα, αλλά κάντο ωρίτσες, τό΄χεις. Πάω στη δουλειά, μπορώ να πάω σε συγκεκριμένα σημεία, μπορώ να πάω όταν έχω έναν παρέα που να ξέρει και να μου λέει προς τα πού, αλλά αν λοξοδρομήσω, τέρμα, φτιάξε καφέ, άναψε τσιγάρο, κάνε υπομονή, κάνε το σταυρό σου, ένα τάμα, οτιδήποτε. Προτιμώ το καφέ και τσιγάρο προσωπικά. λολ

    Στρειδάκι μου είσαι γλυκούλι, ευχαριστώ πολύ πολύ...και σένα πετράν μάι μάστερ οβ νευροσαικόλοτζι και ντιτζέι της νέας εποχής, λολ


    Loveass χαχαχα τι γράφει το άτομο ρε είσαι σουπερ. Απλά. Έχεις awesomeness disorder όχι autistic disorder τέλος

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    με κολακεύεις, αλλά τέσπα, αυτή η νέα ανακάλυψη disorder μπορεί να σε οδηγήσει στη διασημότητα εσένα ως επιστήμονα και μένα ως αποδεικτικό στοιχείο. χαχαα
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    απο νευρολογικα προβληματα κ αυτισμο κλπ δεν ξερω τπτ, οποτε δεν εκφερω αποψη.

    εγω θα σου προτεινω μια εναλλακτικη θεωρηση του θεματος σου, ρειν, που δεν ξερω αν θα σου αρεσει, υποψιαζομαι οτι θα σε ενοχλησει καπως στην αρχη, αλλα πιστευω πραγματικα οτι εχει καποιο βαθμο εγκυροτητας κ ισως μακροπροθεσμα να σου χρησιμευσει σαν αυτογνωσια.

    το βλεπω απο καθαρα ψυχολογικη σκοπια κ οχι νευρολογικη κ θα συμφωνησω με τον ομπορο.

    απο ο,τι μου εχει πει μια φιλη, ο φοβος μη χαθει καποιος στο χωρο ειναι τυπικο παραδειγμα οτι εχει αναγκη να εχει τον ελεγχο. αυτη μου το ανεφερε ως παραδειγμα οτι εχει προβλημα με τα μερη που δεν ξερει στην οδηγηση, κ απ ο,τι ειδα μολις τωρα, το εχεις κ εσυ!!!!

    επισης απο 2 ωραια ποστ που εγραψε η crazy diamond σε ενα προσφατο νημα της κρυσταλιας καταλαβα διάφορα σχετικα με την αναγκη ελεγχου, που πρεπει να την εχω κ εγω σε καποιο βαθμο, την εχει σιγουρα ο πατερας μου σε πολυ μεγαλο βαθμο, ο πρωην μου κ αλλοι.

    μαλλον εχεις αναγκη να εχεις τον ελεγχο κ γι αυτο θελεις να τα μαθαινεις ολα κ να τα τσεκαρεις κ με την αφη, ή φοβασαι να χαθεις.

    κ επισης κ καποιες αλλες συμπεριφορες σου εξηγουνται με αυτη την ψυχολογικη ερμηνεια.

    οπως πχ το γιατι εχεις αναγκη να "την πεις" σε οποιον γραφει κατι στο φορουμ που παει εντονα εναντια στις πεποιθησεις σου. αναγκη ελεγχου. να μην γραφεται κατι που παει εναντια στις πεποιθησεις σου γιατι μπορει να επηρεαστουν τριτοι κ να την πατησουν. κ ομως στην πραγματικοτητα, ακομα κ αν καποιοι τριτοι την πατησουν, ειναι δικη τους ευθυνη το οτι την πατησαν κ οχι δικη σου!!!

    η γιατι σου αρεσουν τοσο τα φεμινιστικα κινηματα, τα gay pride, η υπεραστιση του δικαιου κ ολα αυτα. παλι αναγκη ελεγχου. θελεις, κατα πασα πιθανοτητα ασυνειδητα, να βαζεις τον εαυτο σου στο ρολο του προστατη κ να προστατευεις τους κοινωνικα αδυναμους. προστατευω ουσιαστικα σημαινει αποφασιζω για τον αλλο, αρα αφαιρω απο τον αλλο την ευθυνη των επιλογων του κ των συνεπειων των επιλογων του. κ ενω λες πολλες φορες οτι θελεις ισοτητα, τελικα αναιρεις τους ισχυρισμους σου οταν βαζεις τον εαυτο σου στο ρολο του προστατη κ τις μειονοτητες στο ρολο του προστατευομενου. γιατι προστατης σημαινει εξ ορισμου ισχυρος, κ προστατευομενος σημαινει εξ ορισμου αδυναμος. αρα ουσιαστικα δεν τοποθετεις στο ιδιο επιπεδο τους ανθρωπους, αλλα ως προστατης εξασφαλιζεις για τον εαυτο σου ενα αισθημα υπεροχης! (ασυνηδειτα κ παλι).

    η γιατι δεν μπορεις καθολου να δεχτεις οτι μπορει να υπαρχει μια ανωτερη δυναμη στο συμπαν. διοτι δεν μπορεις να αφεθεις στην ανωτερη δυναμη. πρεπει εσυ να εισαι η απολυτη κυριαρχη του εαυτου σου. κ παλι η αναγκη ελεγχου.

    παραπερα, δεν ξερω τι δειχνει για καποιον η αναγκη ελεγχου. σιγουρα ομως ειναι ενας παραγοντας που σε ωθει να ερμηνευεις την πραγματικοτητα μεσα απο τα δικα σου ερμηνευτικα φιλτρα, κ αυτο σημαινει οτι πιθανοτατα στρεβλωνεις την πραγματικοτητα για να υπηρετησεις ασυνειδητα βαθειες ψυχολογικες σου αναγκες. οποτε τελικα χανεις ενα κομματι της αντικειμενικοτητας.

    εννοειται οτι θα φιλτραρεις αυτα που εγραψα κ αν δεν σου αρεσει η θεωρια την απορριπτεις! :D

    υγ: παντως να σου πω την αληθεια, για αυτιστικη δεν σε κοβω καθολου!
    Last edited by Lou!; 07-07-2011 at 00:47.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    επισης εχω την εντυπωση οτι οι αυτιστικοι, ή τουλαχιστον καποιοι, εχουν πολυ καλη μνημη κ μπορουν να απομνημονευσουν απιστευτες ποσοτητες πληροφοριας με καπως μηχανικο τροπο! πχ ο ανθρωπος της βροχης που εγινε κ ταινια. εντυπωση μου κανει να εχεις αυτιστικα στοιχεια κ να μην μπορεις να μαθεις τη διαδρομη μηχανικα στις 1000 επαναληψεις!!!!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Πω πω τι άκυρες πληροφορίες έδωσα.Η πηγή μου είναι αναξιόπιστη δηλαδη;Χμμμ....
    Ρέιν, σόρι αν σε μπέρδεψα, αλλά ήξερα άλλα πράγματα.
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    απο νευρολογικα προβληματα κ αυτισμο κλπ δεν ξερω τπτ, οποτε δεν εκφερω αποψη.

    εγω θα σου προτεινω μια εναλλακτικη θεωρηση του θεματος σου, ρειν, που δεν ξερω αν θα σου αρεσει, υποψιαζομαι οτι θα σε ενοχλησει καπως στην αρχη, αλλα πιστευω πραγματικα οτι εχει καποιο βαθμο εγκυροτητας κ ισως μακροπροθεσμα να σου χρησιμευσει σαν αυτογνωσια.

    το βλεπω απο καθαρα ψυχολογικη σκοπια κ οχι νευρολογικη κ θα συμφωνησω με τον ομπορο.

    απο ο,τι μου εχει πει μια φιλη, ο φοβος μη χαθει καποιος στο χωρο ειναι τυπικο παραδειγμα οτι εχει αναγκη να εχει τον ελεγχο. αυτη μου το ανεφερε ως παραδειγμα οτι εχει προβλημα με τα μερη που δεν ξερει στην οδηγηση, κ απ ο,τι ειδα μολις τωρα, το εχεις κ εσυ!!!!

    επισης απο 2 ωραια ποστ που εγραψε η crazy diamond σε ενα προσφατο νημα της κρυσταλιας καταλαβα διάφορα σχετικα με την αναγκη ελεγχου, που πρεπει να την εχω κ εγω σε καποιο βαθμο, την εχει σιγουρα ο πατερας μου σε πολυ μεγαλο βαθμο, ο πρωην μου κ αλλοι.

    μαλλον εχεις αναγκη να εχεις τον ελεγχο κ γι αυτο θελεις να τα μαθαινεις ολα κ να τα τσεκαρεις κ με την αφη, ή φοβασαι να χαθεις.

    κ επισης κ καποιες αλλες συμπεριφορες σου εξηγουνται με αυτη την ψυχολογικη ερμηνεια.

    οπως πχ το γιατι εχεις αναγκη να "την πεις" σε οποιον γραφει κατι στο φορουμ που παει εντονα εναντια στις πεποιθησεις σου. αναγκη ελεγχου. να μην γραφεται κατι που παει εναντια στις πεποιθησεις σου γιατι μπορει να επηρεαστουν τριτοι κ να την πατησουν. κ ομως στην πραγματικοτητα, ακομα κ αν καποιοι τριτοι την πατησουν, ειναι δικη τους ευθυνη το οτι την πατησαν κ οχι δικη σου!!!

    η γιατι σου αρεσουν τοσο τα φεμινιστικα κινηματα, τα gay pride, η υπεραστιση του δικαιου κ ολα αυτα. παλι αναγκη ελεγχου. θελεις, κατα πασα πιθανοτητα ασυνειδητα, να βαζεις τον εαυτο σου στο ρολο του προστατη κ να προστατευεις τους κοινωνικα αδυναμους. προστατευω ουσιαστικα σημαινει αποφασιζω για τον αλλο, αρα αφαιρω απο τον αλλο την ευθυνη των επιλογων του κ των συνεπειων των επιλογων του. κ ενω λες πολλες φορες οτι θελεις ισοτητα, τελικα αναιρεις τους ισχυρισμους σου οταν βαζεις τον εαυτο σου στο ρολο του προστατη κ τις μειονοτητες στο ρολο του προστατευομενου. γιατι προστατης σημαινει εξ ορισμου ισχυρος, κ προστατευομενος σημαινει εξ ορισμου αδυναμος. αρα ουσιαστικα δεν τοποθετεις στο ιδιο επιπεδο τους ανθρωπους, αλλα ως προστατης εξασφαλιζεις για τον εαυτο σου ενα αισθημα υπεροχης! (ασυνηδειτα κ παλι).

    η γιατι δεν μπορεις καθολου να δεχτεις οτι μπορει να υπαρχει μια ανωτερη δυναμη στο συμπαν. διοτι δεν μπορεις να αφεθεις στην ανωτερη δυναμη. πρεπει εσυ να εισαι η απολυτη κυριαρχη του εαυτου σου. κ παλι η αναγκη ελεγχου.

    παραπερα, δεν ξερω τι δειχνει για καποιον η αναγκη ελεγχου. σιγουρα ομως ειναι ενας παραγοντας που σε ωθει να ερμηνευεις την πραγματικοτητα μεσα απο τα δικα σου ερμηνευτικα φιλτρα, κ αυτο σημαινει οτι πιθανοτατα στρεβλωνεις την πραγματικοτητα για να υπηρετησεις ασυνειδητα βαθειες ψυχολογικες σου αναγκες. οποτε τελικα χανεις ενα κομματι της αντικειμενικοτητας.

    εννοειται οτι θα φιλτραρεις αυτα που εγραψα κ αν δεν σου αρεσει η θεωρια την απορριπτεις! :D

    υγ: παντως να σου πω την αληθεια, για αυτιστικη δεν σε κοβω καθολου!


    Χα ωραία ψυχολογική ανάλυση. Παρεμπιπτόντως ο φόβος απώλειας ελέγχου είναι κεντρικό θέμα στις νευρώσεις και κυρίως στις κρίσεις πανικού και στους ιδεοψυχαναγκασμούς. Το είχα και εγώ παλιά (τότε που είχα πανικούς) φουλ, σε σημείο να δίνω ρέστα στον περιπτερά και να προσέχω αν το χέρι που έχει την σωστή κλήση και δεν κάνω καμιά αδεξιότητα και τέτοια λολ. Στους ιδεοψυχαναγκασμούς το άτομο φοβάται μην χάσει τον έλεγχο των σκέψεων του που τις θεωρεί βρώμικες/ανήθικες και προσπαθεί-μάταια στο τέλος- να ελέγξει την κατάσταση με "τελετουργικά", κάτι που έχει αντίθετα αποτελέσματα στο τέλος (όσο πιο πολύ "καταστέλλεις κάτι" τόσο και πιο πολύ βγαίνει). Στο άγχος και στους πανικούς φοβάσαι μην χάσεις τον έλεγχο, κάτι που οδηγεί σε full-blown πανικό, αφού ο φόβος απώλειας ελέγχου δημιουργεί ένα "κλειστό κύκλωμα" με τον ίδιο σου τον φόβο, κάτι που οδηγεί σε πανικό. Η κατάθλιψη ίσως να είναι στιγμές που το άτομο νιώθει ότι έχει χάσει τον έλεγχο (του εαυτού του, του μέλλοντος του, της κατάστασης του) και ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι γι αυτό. Γι αυτό και οι "μικτές" καταστάσεις κατάθλιψης-άγχους είναι πολύ συχνές. Την μία νιώθεις ότι έχεις χάσει τον έλεγχο και είσαι νταουν, την άλλη νιώθεις ότι έχεις μια ελπίδα να ελέγχεις τα πράγματα αλλά μάταια και έχεις άγχος.


    Το cognitive control που έχουν οι άνθρωποι και η μετά-γνωση αυτού παίζει σημαντικό ρόλο στην ψυχοπαθολογία! Δεν ξέρω αν ισχύει οτιδήποτε από αυτά στην ρέιν. Ίσως να έχει κάποια πάρα πολύ ελαφριά αυτιστικά στοιχεία που είναι άσχετα η και αλληλεπιδρούν με κάποια από αυτά που λες δεν ξέρω. Full Αυτισμό η Asperger δεν έχει με τίποτα μια φορά :P. Πάντως η ρειν από τα ποστ της φαίνεται να είναι πολύ σταθερή και να μην έχει θέματα φόβου απώλειας ελέγχου. Τουλάχιστον σε κλινικά επίπεδα. Έτσι νομίζω. Εντάξει όλοι οι άνθρωποι έχουν πάνω-κάτω τέτοια θέματα απλά όχι σε σοβαρά επίπεδα.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Πωπω φιλοσοφικά ερωτήματα! Να το θέσω αλλιώς. Είμαι ψυχοπαθής αν είναι να διαλέξω ανάμεσα σε θεό και ακτιβισμό. ΛΟΛ, τι μαλακίες διαβάζω δω μέσα δε λέγεται.
    Ναι Λου, για σένα το λέω, που είσαι τόσο υπεράνω ελέγχου, που ακόμη και τα δικαιώματα των ομοφυλόφιλων θέλεις να τα εντάξεις στην ατζέντα ΧΡΙΣΤΟΣ Η ΧΑΟΣ


    well, guess what if the dilemma existed (που δεν_ ) ΧΑΟΣ ΧΑΟΣ ΧΑΟΣ

    NO GODS, NO MASTERS, θα παραγγείλω κι άλλο μπλουζάκι, με μήνυμα ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ και χτυπήσου όσο θέλεις. Είσαι υποταγμένη, και καθόλα υπηρέτρια. Φόρα ποδίτσα τώρα και άναψε λαμπάδα. Εγώ πίνω κρασί με τους γκέι φίλους μου. ανώτερη δύναμη my arse. Eξουσίες και προπαγάνδες. Χέστηκα αν είμαι ελεγκτική, το προτιμώ από τη φάρα των καντηλαναφτών.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    (πετραν)

    λοιπον η φιλη μου παθαινε κ κρισεις πανικου οταν χανοταν με το αυτοκινητο! χαχα, τι μαθαινει κανεις! :)

    εγω στην αμερικη ειχα κολλησει ασχημα με κατι ιδεοψυχαναγκασμους σε μια φαση που ειχα δυσκολιες με το πανεπιστημιο, αντι να λυσω αυτες, ηθελα να καθαρισω το μυαλο μου απο καποιες ιδεες που τις ειχα θεωρησει ανηθικες, να καθαρισω το μυαλο μου απο τις κακες σκεψεις κ αναμνησεις της αδερφης του πρωην κ μιας φιλης που ειχα τσακωθει, κ ειχα παθει κατι ιδεοψυχαναγκαστικα, λα εγραφα σε χαρτακια ποστ ιτ οδηγιες να κανω αυτο κ εκεινο κ σε κατι τετραδια διαφορα παλαβα, τι να κανω αν ξαναθυμηθω την αδερφη του πρωην κ τετοια, μεχρι που τρελαθηκα τελειως μιλαμε! λολ! που να ξερα! βρε βρε τι μαθαινω! πιστευα οτι αν καταφερω να ξορκισω τελειως τις ασχημες σκεψεις θα καταφερνα να γλυτωσω απο την καταθλιψη που με εδερνε κ στην αμερικη, (συμφωνα με την αρχη οι ιδεες φταινε για τα συναισθηματα μας) κ τελικα τρελαινομουνα στις εμμονες, το αγχος, τους ψυχαναγκασμους κ τετοια! πωπω τι διαστροφες φτιαχνει το μυαλο μας!

    σε εμενα μαλλον ηταν κ μια ασυνειδητη προσπαθεια φυγης απο την πραγματικοτητα την τοτε, οπως τωρα βρηκα τα θεια :p

    αλλα πρεπει να ειχα κ θεμα ελεγχου πολυ εντονο, γιατι ειχα κ τελειομανιες πως σκουπισα, πως ψωνισα απο το σουπερμαρκετ, πως εβαλα τις κονσερβες στο ντουλαπι κ διαφορα τετοια! ευτυχως τωρα μου εχουν σχεδον περασει εντελως αυτα!

    να δουμε αν θα ηρεμησουμε ποτε εμεις οι νευρωτικοι!

    παντως το θεμα με την οδηγηση, εγω το ελυσα οταν αποδεχτηκα πως θα χανομαι κ ειναι πολυ φυσιολογικο αυτο οταν δεν ξερεις τη διαδρομη. στην αρχη, αν δεν χανομουνα, ολα καλα, οταν χανομουνα εκνευρισμος κ καταθλιψη (σχολη καταθλιψης εγω :p). οταν πηγα αμερικη λοιπον, ειχα τεραστιο προβλημα στην αρχη, γιατι δεν ηξερα μια, ουτε δρομους, ουτε το στυλ οδηγησης εκει κ τα ειχα παιξει. φοβομουνα να οδηγησω κ καθομουνα μες στο σπιτι κ μαραζωνα. αλλα σιγα σιγα αρχισα να το παιρνω, αρχισα να αποδεχομαι κ οτι θα χανομαι κ θα προσπαθω να βρισκω το δρομο κ ψηθηκα πολυ εκει, γυρισα ολη την καλιφορνια! κ μετα οταν ηρθα πισω ελλαδα, ειχα μαθει πια κ τωρα ειμαι πολυ ανετα. βασικα η επιτυχια ηταν οτι αποδεχτηκα οτι θα χανομαι οποτε δεν ξερω το δρομο. :)

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Πωπω φιλοσοφικά ερωτήματα! Να το θέσω αλλιώς. Είμαι ψυχοπαθής αν είναι να διαλέξω ανάμεσα σε θεό και ακτιβισμό. ΛΟΛ, τι μαλακίες διαβάζω δω μέσα δε λέγεται.
    Ναι Λου, για σένα το λέω, που είσαι τόσο υπεράνω ελέγχου, που ακόμη και τα δικαιώματα των ομοφυλόφιλων θέλεις να τα εντάξεις στην ατζέντα ΧΡΙΣΤΟΣ Η ΧΑΟΣ


    well, guess what if the dilemma existed (που δεν_ ) ΧΑΟΣ ΧΑΟΣ ΧΑΟΣ

    NO GODS, NO MASTERS, θα παραγγείλω κι άλλο μπλουζάκι, με μήνυμα ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ και χτυπήσου όσο θέλεις. Είσαι υποταγμένη, και καθόλα υπηρέτρια. Φόρα ποδίτσα τώρα και άναψε λαμπάδα. Εγώ πίνω κρασί με τους γκέι φίλους μου. ανώτερη δύναμη my arse. Eξουσίες και προπαγάνδες. Χέστηκα αν είμαι ελεγκτική, το προτιμώ από τη φάρα των καντηλαναφτών.
    για σενα οπως θες! μπορεις να μην προσβαλλεις σε παρακαλω? σε προσεβαλα καπου? οχι δεν ειμαι υποταγμενη, εσυ θες να με βλεπεις ετσι καλη μου! γιατι δεν μπορεις να δεις τπτ παραπερα απο τα στερεοτυπα σου! προς τι η επιθετικοτητα btw? χαλαρωσε λιγακι!

    ειπα εγω οτι ειμαι υπερανω ελεγχου? εχω θεμα κ εγω με τον ελεγχο, αλλα οχι σαν κ εσενα! εσυ εισαι η μπατσινα του φορουμ παιδι μου! (σωρηδον πλακωνεσαι, δεν ξερω αν το χεις παρατηρησει!)

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    καλη μου ρειν ο Θεος δεν εχει αναγκη απο σενα! η Αληθεια δεν κινδυνευει απο κατι! κ πολλοι ανθρωποι τον εχουν βιωσει! κοπανησου με την ησυχια σου λοιπον!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Μπα, δε με προσέβαλλες, απλά όταν διαπίστωσες πως δεν είμαι well "πιστή" και πειθήνια, έχεις λυσσάξει. ΤO THE HILT άνευ μεταφυσικής μπουλσιτ προπαγκάντα. Μην απαντήσεις ξανά σε θέμα μου, αυτιά κλειστά σε "άνευ ελέγχου" υπηρετικό προσωπικό. Δε μου λες κάτι νέο, τα ζω από τα πέντε μου, λες να υποχωρήσω στις τακτικές εξαναγκασμού με κάλυμμα τώρα? Forget it. Άμα επιθυμείς μπορείς και για δέκα ακόμη χρόνια να με πολεμάς,όπως την προβληματική πρώην φίλη σου. Τι σου λέει ένας που μετά δέκα χρόνια μένει στάσιμος σε μίση? 'Ανετος?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    αχαα, η αλήθεια...που για να εγκαθιδρυθεί μαστίγωσε, έκαψε, ταπείνωσε, διάταξε, δίκασε, θανάτωσε. How convenient really, με τη θέλησή τους όλοι οι λαοί έδωσαν το οκ στις οργανωμένες θρησκείες.

    Goodbye.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Πωπω φιλοσοφικά ερωτήματα! Να το θέσω αλλιώς. Είμαι ψυχοπαθής αν είναι να διαλέξω ανάμεσα σε θεό και ακτιβισμό. ΛΟΛ, τι μαλακίες διαβάζω δω μέσα δε λέγεται.
    Ναι Λου, για σένα το λέω, που είσαι τόσο υπεράνω ελέγχου, που ακόμη και τα δικαιώματα των ομοφυλόφιλων θέλεις να τα εντάξεις στην ατζέντα ΧΡΙΣΤΟΣ Η ΧΑΟΣ


    well, guess what if the dilemma existed (που δεν_ ) ΧΑΟΣ ΧΑΟΣ ΧΑΟΣ

    NO GODS, NO MASTERS, θα παραγγείλω κι άλλο μπλουζάκι, με μήνυμα ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ και χτυπήσου όσο θέλεις. Είσαι υποταγμένη, και καθόλα υπηρέτρια. Φόρα ποδίτσα τώρα και άναψε λαμπάδα. Εγώ πίνω κρασί με τους γκέι φίλους μου. ανώτερη δύναμη my arse. Eξουσίες και προπαγάνδες. Χέστηκα αν είμαι ελεγκτική, το προτιμώ από τη φάρα των καντηλαναφτών.

    εεεξωωω απ τα δοοντιααααα εεεξωωω απ τα δοντιαααα να στοο πωωω


    χαχα έτσι ρε ρειν γροθιά στο σύστημα ρεεε και εγώ μαζί σου ρεεε :P


    Κοίτα να μαλλώσετε τώρα :P

    από ότι έχω καταλάβει η λου δεν έγινε καλόγρια (ακόμη λολ) απλά την ψάχνει με τα θεικά/μεταφυσικά. Οκ άστην να κάνει το ταξίδι της. Αν βρεθεί στο τέλος του ταξιδιού στο άγιο όρος η να φιλάει λιωμένες σάρκες από λείψανα φωνάζοντας "άγιε χ/ψ/ζ μεγάλη η χάρη σου" να τάσεται εναντίον των βλαστοκυττάρων και των gay τότε ναι, πάμε να την σύρουμε :P

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. ειναι η υπερσουξεαλικοτητα δειγμα καποιας διαταραχης?
    By mariadimitra in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 28
    Last Post: 05-11-2010, 19:59
  2. Σας εχω αναγκη ειμαι χάλια
    By giota in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 119
    Last Post: 11-11-2009, 13:32
  3. Ανάγκη για αίμα
    By anitak in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 22-05-2007, 02:42
  4. Ανάγκη και για μια δεύτερη άποψη
    By aporia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 03-07-2006, 10:26
  5. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ
    By stefanos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 22
    Last Post: 11-05-2006, 16:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •