Σχετικά με εμένα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    191

    Σχετικά με εμένα

    Είμαι αγοραφοβικός με κρίσεις πανικού και γενικευμένη αγχώδη διαταραχή. Πολλά χρόνια το έχω. Παλιά έπαιρνα φαρμακευτική αγωγή περισσότερη, τώρα λιγότερη. Το ξεπέρασα με το να πηγαίνω σταδιακά σε μέρη που μου προκαλούσαν άγχος, και κρίση πανικού. Σχετικά με κάποια ερωτήματα σε άλλο ποστ άνοιξα αυτό για να μπορέσω με πιο μεγάλη άνεση να απαντήσω:


    Originally posted by Μιχάλης
    Αλέξη, η φαρμακευτική αγωγή που νομίζω ότι παίρνεις δεν σε έχει βοηθήσει ώστε να σταθεροποιηθεί η κατάσταση?
    Με έχει βοηθήσει Μιχάλη αν και παίρνω λιγότερη δόση σε σχέση με το παρελθόν. Σε μία όμως έντονη κρίση πανικού όπου βλέπω ότι με τις δικές μου δυνάμεις δε μπορώ να τα καταφέρω τότε καταφεύγω εκείνη τη στιγμή σε αγχολυτικό που έχω πάντα μαζί μου. ʼλλοτε όμως μπορεί και να απομακρυνθώ από το χώρο όπου εκδηλώθηκε ο πανικός με πεσμένο ηθικό καθώς η αντίδραση της φυγής με ρίχνει ψυχολογικά και μου μειώνει την αυτοπεποίθηση.

    Originally posted by olga_soul
    Αλέξη μου να σε ρωτήσω και εγώ κάτι με τη σειρά μου αφού βέβαια απαντήσεις στην ερώτηση του Μιχάλη μιας και προηγείται (έτσι Μιχαλίνο μου....χι...χι)....

    Τα συμπτώματα των πανικών που σε ποιάνουν τώρα είναι τα ίδια σε ένταση με τα αρχικά που είχες προ αγωγής?
    Σε ρωτάω γιατί και εγώ έχω κατά καιρούς σε κάποιες εκδηλώσεις πανικού (κάποιοι έστω και μετρημένοι πλέον με απομάκρυναν από τα γεγονότα) , αλλά η ένταση των συμπτωμάτων δεν έχει καμία πλέον σχέση με αυτή που βίωνα πριν χρόνια.......

    Τώρα δε στις περισσότερες κοσμικές εκδηλώσεις τις πιο πολλές φορές φορές με διαπερνούν σαν ένα ήπιο κύμα που φεύγει με λίγη ταχυπαλμία στιγμιαία και παραμένω στους χώρους χωρίς να φεύγω......

    Περιμένω τις δικές σου αντιδράσεις σχετικά με το θέμα μιας και εσύ τους βιώνεις όπως και εγώ χρόνια τώρα....

    ΦΙΛΙΑ!
    Τα συμπτώματα που είχα πριν την αγωγή ήταν και σε ένταση και σε αριθμό περισσότερα Όλγα. Αυτός ήταν και ο λόγος της λήψης φαρμακευτικής αγωγής. Με τον καιρό και μετά από προσπάθειες που έκανα (με τη βοήθεια του ψυχιάτρου) και η ένταση και η συχνότητα των κρίσεων πανικου μειώθηκε. Δεν εξαφανίστηκαν όμως. Όπως το λες, μπορεί κάποια στιγμή με ήπιο τρόπο να περάσω μια μικρη σε ένταση κρίση. Μια σκέψη μου έρχεται από μόνης της ας πούμε μεσα στην κίνηση που παλιότερα με οδηγούσε σε έντονη κρίση πανικού, τώρα μπορεί να έχει σαν επίπτωση (αυτή η σκέψη) μια ελαφρά ταχυπαλμία και να μου περάσει αμέσως. Κάποιες φορές όμως μπορεί να έχω μια έντονη κρίση που θα με κάνει να σταματήσω αν οδηγώ ή αν περπατώ, ή να βγω έξω αν είμαι σε μια αίθουσα για να χαλαρώσω. Αν δε μπορέσω να χαλαρώσω μόνος τότε θα καταφύγω σε αγχολυτικό. Είχα καιρό τελευταία να φύγω από εκεί που με έπιασε πανικός. Αυτό ήταν που με ενόχλησε περισσότερο. Που έφυγα. Και πάλι σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας και για το κουράγιο που μου δώσατε στο άλλο ποστ και σε εσένα Μιχάλη και σε εσένα Όλγα και στα άλλα παιδιά που με την καλή τους διάθεση με ανεβασαν το ηθικό.
    Φιλικά
    Αλέξης

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    126
    αλεξη μου ενταξει η δουλεια που ειχες σημερα...?εκπληρωθηκε επιτυχως...????

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    191
    Originally posted by zoe_23
    αλεξη μου ενταξει η δουλεια που ειχες σημερα...?εκπληρωθηκε επιτυχως...????
    Ναι Ζωή όλα πήγαν μια χαρά. Πήγα με το \"φόβο για το φόβο\" όπως αναφέρεται και σε ένα βιβλίο και έχει να κάνει με το φόβο μην εκδηλωθεί ξανά πανικός στο μέρος που είχε εκδηλωθεί. Αν και στην αρχή είχα κάποια ταχυπαλμία λόγω της χτεσινής κατάστασης αργότερα όλα πήγαν κανονικά. Να είσαι καλά για το ενδιαφέρον!!
    Φιλικά
    Αλέξης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Αλέξη μου σε ευχαριστούμε για τις απαντήσεις που μας έδωσες, μιας και πολλοί από εδώ όπως χαρακτηριστικά γνωρίζεις είμαστε στο ίδιο ενοχλητικό λούκι των πανικών και της αγοραφοβίας.

    Η αλήθεια είναι ότι και εγώ όταν πέρασα πριν 2 χρόνια ένα τέτοιο έντονο περιστατικό πανικού που αναφέρεις ότι σε βρήκε τώρα και μετά από χρόνια αγωγή στην οποία βρίσκομαι με έπιασε προς στιγμή και εμένα στεναχώρια.......
    Ξέρεις μπήκα στην απλή διαδικασία σκέψης.....<< μετά από τόσον καιρό αγωγής και έκθεσης στους φοβογόνους παράγοντες βρίσκοντας ισορροπία>> ........ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ? ΓΙΑΤΙ?

    Καταλαβαίνω λοιπόν απόλυτα την απογοήτευσή σου όταν σε ξαναχτύπησε το διαφορετικό και σχετικά έντονο αυτό ωστικό κύμα.....

    Ξέρω ότι πάλι θα μπεις σε μια χαλαρή γραμμή όπως την βρήκα και εγώ μετά το χοντρό εκείνο περιστατικό!

    Δέσ\'το λογικά και ψυχρά το θέμα όπως το είδα και εγώ τότε- Βίωσα κάτι πιο χοντρό στη ζωή μου και για αυτό το λόγο ξύπνησε πάλι ένας πιο έντονος πανικός. Μόλις πέρασε το γεγονός που μου προκαλούσε αγοραφοβία (και ήταν συγκεκριμένος) ήρθα στα ίσια μου.

    Κάτι ανάλογο φαντάζομαι ότι ξύπνησε πιο έντονα το θεριό και σε εσένα τώρα. Μη φοβάσαι ...θα πάει πάλι για ύπνο!

    Χαίρομαι ειλικρινά που σου δώσαμε κουράγιο!

    ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΑΣ ΝΕΟΤΕΡΑ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    191
    Originally posted by olga_soul
    Καταλαβαίνω λοιπόν απόλυτα την απογοήτευσή σου όταν σε ξαναχτύπησε το διαφορετικό και σχετικά έντονο αυτό ωστικό κύμα.....
    Πολυ εύστοχος χαρακτηρισμός Όλγα!! Σαν τέτοιο με χτύπησε!! Να είσαι καλά για την βοήθεια που προσφέρεις και μέσα από τις δικές σου εμπειρίες βοηθάς όλους όσους δυσκολεύονται από τον πανικό. Το θεριό καλά θα κάνει να πάει να κουρνιάσει γιατί ειδάλως θα κάνει εμένα θεριό!!
    Φιλικά
    Αλέξης

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Originally posted by alex30
    Το θεριό καλά θα κάνει να πάει να κουρνιάσει γιατί ειδάλως θα κάνει εμένα θεριό!!
    Έτσι σε θέλω αλ!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    195
    Originally posted by olga_soul

    Η αλήθεια είναι ότι και εγώ όταν πέρασα πριν 2 χρόνια ένα τέτοιο έντονο περιστατικό πανικού που αναφέρεις ότι σε βρήκε τώρα και μετά από χρόνια αγωγή στην οποία βρίσκομαι με έπιασε προς στιγμή και εμένα στεναχώρια.......
    Ξέρεις μπήκα στην απλή διαδικασία σκέψης.....<< μετά από τόσον καιρό αγωγής και έκθεσης στους φοβογόνους παράγοντες βρίσκοντας ισορροπία>> ........ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ? ΓΙΑΤΙ?:


    Δέσ\'το λογικά και ψυχρά το θέμα όπως το είδα και εγώ τότε- Βίωσα κάτι πιο χοντρό στη ζωή μου και για αυτό το λόγο ξύπνησε πάλι ένας πιο έντονος πανικός. Μόλις πέρασε το γεγονός που μου προκαλούσε αγοραφοβία (και ήταν συγκεκριμένος) ήρθα στα ίσια μου

    Δεν ξέρω αν είναι παρήγορο, αλλά κι εγώ είμαι στην ίδια φάση. Μόνο που οι πανικοί είναι επαναλαμβανόμενοι και τους παλεύω, τους παλεύω, τους παλεύω.....
    Ολγάκι, κι εμένα κάπως έτσι ξαναερνεργοποιήθηκε ο εφιάλτης. Αλλά το δικό μου \"χοντρό\" δεν περνάει. Ή περνάει λίγο, απαλύνεται με το χρόνο. Έχασα βλέπεις τη μητέρα μου.
    Είναι απίστευτο το πόσο συχνοί είναι οι πανικοί, όπως απίστευτη είναι και η ισχύς τους!
    Είχα κι άλλη περιπέτεια βέβαια και καλούμαι να παλέψω και τα αποτελέσματα αυτής επίσης. Μου χορηγήθηκε ένα φάρμακο δυναμίτης, απ\' ότι απεδείχθει, άνευ λόγου. Και παλεύω και τις παρενέργειες όπως κατάλαβες...
    Αν πω πως κουράστηκα θα με πείτε δειλή..;
    Αχ αυτό το \"ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙ\".........

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Αλεξούκο μου μωρό με τα χρόνια ευτυχώς όσοι έχουν περάσει ισχυρά βιώματα πανικών ευτυχώς αναπτύσουν ισχυρό εγωισμό απέναντί τους και δεν τους αφήνουν να φωλιάζουν για πολύ.......
    Ξέρουν πλέον ποιοί είναι , τί είναι και πως μπορούν να υποταχτούν έστω και με βίαιο παρεμβατικό τρόπο!!!
    Χαίρομαι ειλικρινά που έχεις περάσει σε τέτοιο στάδιο!!!
    Έχεις εμπειρία και ξέρω ότι θα περάσεις τη φουρτούνα......Τώρα στο σχόλιό σου ότι βοηθάω με την εμπειρία μου όσους υποφέρουν από πανικούς πιστεύω ότι δεν το κάνω μόνο εγώ......αλλά όλοι εμείς που τους βιώνουμε και προσπαθούμε να βρούμε ανταλλάσοντας εμπειρίες , τους καλύτερους δυνατούς τρόπους να τους περιορίσουμε....
    Είναι συλλογική δουλειά και έτσι το νιώθω και θα το νιώθω πάντα!!!
    Θα έρθει στιγμή που θα λιγήσω και εγώ και θα αναζητήσω τον ώμο σας, όχι σαν ψυχολογική πατερίτσα, αλλά σαν θετικά και ευεργετικά ψυχικά ηλεκτροσόκ......

    Lenaki μου, λιονταράκι μου γλυκό καταλαβαίνω απόλυτα τα όσα λές και περνάς........Όχι δεν είσαι παράλογη μικρό μου....
    Είναι πολύ σοβαρή η απώλεια της μάνας..........
    Εγώ δεν θέλω ούτε καν να το σκέφτομαι......Αν εσύ εμφάνισες μόνο ένταση πανικών.......εγώ το ξέρω από τώρα ότι θα χρειαστώ κλινική νοσηλεία.......Το ξέρω και το περιμένω ως αναμενόμενο όταν θα συμβεί.....γιατί ξέρω τις αντοχές μου πλέον........
    Η απώλεια της μάνας μου μετά από όσα πέρασα σε συνεργασία μαζί της στα δύσκολα χρόνια αλκοολισμού του πατέρα μου, είναι ανώτερη για μένα από όλες μου τις φοβίες , αλλά και η κυρίαρχη μελλοντική φοβία......
    Αν είχες τέτοιο σπάνιο ψυχικό δέσιμο όπως έχω εγώ με την μάνα μου δεν θεωρώ τίποτα παράλογο στα συμπτώματα που αναφέρεις.....
    Σαν συναισθηματικό και πονεσιάρικο λιονταράκι κιόλας πονάς ακόμα περισσότερο !!! Δεν σε θεωρώ λοιπόν δειλή!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    195
    Όλγα μου, τέτοιο ακριβώς ήταν και το δικό μου δέσιμο με τη γλυκιά μου μάνα...
    Όσο για την ένταση των πανικών, είμαι βέβαιη πως ξέρετε ΑΚΡΙΒΩΣ τί περνάω...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    191
    Originally posted by Danay
    Αλεξούκο μου ...

    Ένας άνθρωπος σαν εσένα που έχει δαμάσει κύματα για να καταφέρει να χαλαρώσει έστω και λίγο, σίγουρα μόνο καλύτερα πηγαίνει όσο περνάει ο καιρός ...
    Οι μεταπτώσεις είναι συχνές σε όλους, όπως επίσης και αυτό το δυνατό σοκ που πέρασες πρόσφατα είναι πάλι \"φυσιολογική\" μετάπτωση αφού είχε καιρό να εμφανιστεί ..

    Ας μην ξεχνάμε άλλωστε πως τίποτα δεν σταματάει μαχαίρι ..
    Όλα αυτά τα πράγματα αφήνουν αναμνήσεις και μικρά σοκ που σίγουρα σε αγχώνουν, αλλά από την άλλη σε κάνουν τόσο δυνατό που τα αντιμετωπίζεις με αρκετή ευκολία που δεν το πιστεύεις ...

    Προχωράς πολύ καλά γενικότερα, είσαι τόσο δυνατός και θαρραλέος που δούλεψες τόσο καλά το πείσμα σου και τίποτα δεν μπορεί πλέον να σε φέρει στα παλιά ..

    Αυτό να θυμάσαι μόνο ψυχή μου !!
    Τίποτα δεν θα είναι όπως παλιά ..
    Τα άσχημα ολοένα και γίνονται μόνο κακές εικόνες, αλλά όχι μέρος της ζωής σου ..

    Χαίρομαι πολύ που κατάφερες τόσα πράγματα για τον εαυτό σου και έχεις την διάθεση και υποστηρίζεις άλλους τόσους ..
    Και πάνω από όλα σε έχω υπόδειγμα διότι παρόλα αυτά με έχεις βοηθήσει σε τόσα πολλά !!

    Συνέχισε τον αγώνα σου ..
    Κάθε μέρα και από λίγο νικάς !!!
    Φιλάκια καρδιά μου)
    Σε ευχαριστώ Δαναή μου για τα καλά σου λόγια. Το ξέρεις ότι τα αισθήματα είναι αμοιβαία!! Εκείνο που περισσότερο σε εσένα μου αρέσει και το έχω ως παράδειγμα είναι η δυναμικότητα που σε χαρακτηρίζει και που τη μεταδίδεις μέσα από τα ποστ σου. Πράγματι δεν κόβονται κάποια πράγματα μαχαίρι ειδικά όταν έχεις να κάνεις με συμπεριφορές. Θέλει χρόνο, υπομονή και θέληση. Ξέρεις Δαναή καμιά φορά σκέφτομαι αν αυτά τα ταρακουνήματα χρειάζονται κατά διαστήματα όχι με τη μαζοχιστική έννοια, αλλά για να μη με αφήνουν να χαλαρώνω πολύ. Βέβαια δεν εννοώ να με πιάνουν βαρβάτες κρίσεις. Απλώς καμιά φορά πιάνω τον εαυτό μου να έχει χαλαρώσει παραπάνω από όσο πρέπει και τις άμυνες μου αρκετά χαλαρές. Ίσως και για αυτό να αιφνιδιάστηκα. Τέλος πάντων πέρασε με τις λιγότερες δυνατές απώλειες από πλευράς ψυχικών δυνάμεων. Εξάλλου στη ζωή δε μπορείς να είσαι πάντα όρθιος. Θα πέσεις, θα σηκωθείς, θα κάνεις βήματα μπροστά αλλά και βήματα πίσω. Το θέμα είναι να μη σε παίρνει από κατώ αφενός αλλά και αν σε πάρει να μπορείς να ανακάμπτεις όσο γίνεται γρηγορότερα.
    Φιλάκια πολλά
    Αλέξης.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Originally posted by alex30
    Ξέρεις Δαναή καμιά φορά σκέφτομαι αν αυτά τα ταρακουνήματα χρειάζονται κατά διαστήματα όχι με τη μαζοχιστική έννοια, αλλά για να μη με αφήνουν να χαλαρώνω πολύ.
    Δεν ξέρω κατά πόσο χρειάζονται αλλά τουλάχιστον αυτή η σκέψη δικαιολογεί την ύπαρξη αυτών των ταρακουνημάτων όπως και αυτούς που ισχυρίζονται πως η ήττα είναι χρησιμότερη της νίκης...

    Αλ κάτι άλλο. Δεν είναι τελείως διαφορετικός ο τρόπος που αντιμετώπισες αυτόν τον πανικό από τους προηγούμενους; Γιατί μια κρίση είναι πιθανό να ξανάρθει, το σίγουρο όμως είναι πως εσύ κερδίζεις καθημερινά έδαφος σε αυτή τη διαρκή μάχη...Απόδειξη αυτού που λέω το πόσο γρήγορα ανασυγκροτήθηκες και επανέκτησες την αυτοπεποίθησή σου...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Αλεξ μου θα συμφωνησω με τα παιδια οτι ηδη εχεις καταφερει να αποδειξεις οτι ο πανικος δεν ειναι δυνατοτερος απο εσενα.Ξερεις οτι μπορεις να τα βγαλεις περα και ακομα και αν μερικες φορες σε πετυχαινει καπως απροετοιμαστο δε σημαινει απολυτως τιποτα..απλα ετυχε.
    Γι\'αυτο οσο μπορεις μη σε παιρνει απο κατω και μην αγχωνεσαι οτι θα γινεται συνεχεια αυτο,γιατι ξερεις οτι δε θα ειναι ετσι και οτι ακομα και να ερθει ο πανικος θα το παλεψεις για μια ακομη φορα και θα το ξεπερασεις.
    Να ξερεις οτι ειμαστε διπλα σου ο,τι χρειαστεις,
    φιλακια πολλα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    191
    Originally posted by raphsssodos
    Originally posted by alex30
    Ξέρεις Δαναή καμιά φορά σκέφτομαι αν αυτά τα ταρακουνήματα χρειάζονται κατά διαστήματα όχι με τη μαζοχιστική έννοια, αλλά για να μη με αφήνουν να χαλαρώνω πολύ.
    Δεν ξέρω κατά πόσο χρειάζονται αλλά τουλάχιστον αυτή η σκέψη δικαιολογεί την ύπαρξη αυτών των ταρακουνημάτων όπως και αυτούς που ισχυρίζονται πως η ήττα είναι χρησιμότερη της νίκης...

    Αλ κάτι άλλο. Δεν είναι τελείως διαφορετικός ο τρόπος που αντιμετώπισες αυτόν τον πανικό από τους προηγούμενους; Γιατί μια κρίση είναι πιθανό να ξανάρθει, το σίγουρο όμως είναι πως εσύ κερδίζεις καθημερινά έδαφος σε αυτή τη διαρκή μάχη...Απόδειξη αυτού που λέω το πόσο γρήγορα ανασυγκροτήθηκες και επανέκτησες την αυτοπεποίθησή σου...
    Προσπαθώ να κάνω ότι μπορώ Rap και αν κάπου χάσω όπως ωραία λες έδαφος να μην αγχωθώ αλλά να σηκωθώ όσο μπορώ πιο γρήγορα. Αυτό που λες σχετικά με το ότι γρήγορα ανασυγκροτήθηκα και επανέκτησα την αυτοπεποίθησή μου ειναι κάτι που ειλικρινά Rap δεν το περίμενα!! Δηλαδή περίμενα να μείνω μέσα στο σπίτι την επόμενη μέρα κάνοντας απολογισμούς του τι δεν έκανα καλά, τι έφταιξε, γιατί ήταν τόσο έντονη η κρίση πανικού κλπ. Δεν περίμενα να σηκωθώ και να πάω στο ίδιο μέρος. Ίσως το ότι με ενόχλησε που μετά από τόσο καιρό με έκανε να φύγω και να γυρίσω σπίτι σαν κυνηγημένος; Ίσως το ότι το έβγαλα από μέσα μου και το συζήτησα με εσάς και δεν το κράτησα μέσα μου; Δεν ξέρω ειλικρινά τι με έκανε να αντιδράσω γρήγορα σε σχέση με την ένταση της κρίσης. Ξέρεις Rap μέσα από αυτές τις καταστάσεις καταλαβαίνεις ότι έχεις δυνάμεις αρκεί να πιστέψεις σε αυτές.
    Να είσαι καλά Rap
    Φιλικά
    Αlex30

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    191
    Originally posted by nikigirl18
    Αλεξ μου θα συμφωνησω με τα παιδια οτι ηδη εχεις καταφερει να αποδειξεις οτι ο πανικος δεν ειναι δυνατοτερος απο εσενα.Ξερεις οτι μπορεις να τα βγαλεις περα και ακομα και αν μερικες φορες σε πετυχαινει καπως απροετοιμαστο δε σημαινει απολυτως τιποτα..απλα ετυχε.
    Γι\'αυτο οσο μπορεις μη σε παιρνει απο κατω και μην αγχωνεσαι οτι θα γινεται συνεχεια αυτο,γιατι ξερεις οτι δε θα ειναι ετσι και οτι ακομα και να ερθει ο πανικος θα το παλεψεις για μια ακομη φορα και θα το ξεπερασεις.
    Να ξερεις οτι ειμαστε διπλα σου ο,τι χρειαστεις,
    φιλακια πολλα
    Σε ευχαριστώ Νίκη μου. Το ευχάριστο είναι να έχεις έτσι μια παρέα που στη δύσκολη στιγμή σου στέκεται όπως μπορεί ο καθένας και με τον καλο του λόγο σε δίνει το κουράγιο που αναζητάς εκείνη τη στιγμή. Τώρα σχετικά με το να μην αγχώνομαι δε μπορώ να σου υποσχεθώ τίποτα :P καθώς το έχω αυτό να αγχώνομαι αλλά όσο μπορώ να το ελλατώσω προσπαθώ το άγχος.
    Φιλάκια πολλά και από εμένα Νίκη μου
    Αλέξης

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    126
    ρε παιδια οταν καποιος ενδεχεται να βρεθει σε καποια κατασταση που θα προκαλεσει σιγουρα πολυ αγχος η και κριση πανικου τι μπορει να παρει νωριτερα για να το αποφυγει?υπαρχει κανα χαπι για τετοιες καταστασεις?αλεξη μου ελπιζω ολα καλα..εχουμε μερες να τα πουμε

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •