καλως σας βρηκα παιδια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    boreia ellada
    Posts
    26

    καλως σας βρηκα παιδια

    με λένε ʼθη, και είμαι από τη Βόρεια Ελλάδα
    Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα υγείας στην οικογένεια μου. ξέρετε αυτά πιο πολύ μέσα μας τα κρατάμε και μας πνίγουν. μετά από τόσο καιρό αποφάσισα να ψάξω ένα φόρουμ ώστε να μπορέσω να βρω άτομα που θα καταλάβουν την κατάσταση που αντιμετωπίζω, θα μου πουν τη γνώμη τους ή την παρόμοια εμπειρία τους θα παρηγορηθώ, ή θα βοηθηθώ ώστε να βρω λύση στους προβληματισμούς μου συντομότερα.
    χαίρομαι που βρίσκομαι εδώ.
    και που πιστεύω ότι θα με "ακούσετε"
    το πρόβλημά που αντιμετωπίζω στην οικογένειά μου εδώ και χρόνια το αναφέρω στις ψυχικές ασθένειες
    εδώ ας γράψουμε κάτι ανάλαφρο!
    καλώς σας βρήκα λοιπόν;)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    191
    Καλως ήρθες. Πολλοι αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα με την ψυχικη τους υγεία. Ανεξάρτητα από το πόσο σοβαρό είναι το καλό είναι να το αναγνωρίσεις, να το αποδεχτείς και να το παλαίψεις. Μέσα από την προσπάθεια θα δυναμώσεις, θα μάθεις καλύτερα τον εαυτό σου και τις δυνατότητές του και θα δεις ότι δεν είναι τόσο δύσκολα όσο τα νομίζεις. Καλά να περνάς και να ξεπερνάς τις δυσκολίες είτε είναι μικρές είτε μεγάλες.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    boreia ellada
    Posts
    26
    καλώς σας βρήκα άλεξ. θα ήθελα και τη δική σου γνώμη πάνω στο θέμα που με προβληματίζει χρόνια τώρα με τη μητέρα μου. θα το βρεις στις ψυχικές παθήσεις.
    χαίρομαι που πραγματικά κάποιοι παραδέχονται και αποδέχονται το όποιο \"πρόβλημά\" τους, και ακολουθούν από μόνοι τους και θεραπευτική αγωγή.
    και το φόρουμ αυτό είναι μια κοινωνία που ίσως επειδή ο καθένας κάτι αντιμετωπίζει, το συζητάει με τους άλλους και πιο ελεύθερα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    καλωσόρισες άθη...
    κι εγώ σχετικά καινούρια είμαι. μου άρεσε που εδώ ο καθένας μας εκφράζεται και μοιράζεται εμπειρίες. θαυμάζω πολλούς από δω που διαχειρίζονται το πρόβλημά τους τόσο γενναία, που έτσι το ξεπερνάνε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Καλως ηρθες και απο μενα athi.:)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    .....ελπιζω να πανε ολα καλα&να το αντιμετωπισετε με επιτυχια!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •