νικο και συλια με εχετε τελειως γραμμενη???? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44
  1. #16
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Amelie, να χαρείς κορίτσι μου....εύκολες κρίσεις περί επισκεψιμότητας του θέματος σου, χάριν της οποίας επισκεψιμότητας δεν διαγράφουμε το θέμα, καλύτερα να τις αποφύγεις.
    Επιπλέον, το να τοποθετήσε επιλεκτικά και να επιτιθεσαι στη διαχείριση, παραβλέποντας και μη αναφέροντας πόσες άλλες φορές έχεις ζητήσει διαγραφές και τροποποιήσεις θεμάτων σου, δεν σε τιμά.
    Το να επαναλάβουμε για μία ακόμη φορά, εσύ να ζητάς διαγραφές, εμείς να σβήνουμε κ.ο.κ, πολύ φοβάμαι πως αν το ξανα-κάνουμε, θα είναι ένα παιχνιδάκι που θα το ξαναβρούμε μπροστά μας, με τα επόμενα θέματα σου, τον επόμενο μήνα, και τον επόμενο μήνα, και τον επόμενο μήνα.

    Εάν λοιπόν φοβάσαι πως θα μετανιώσεις για αυτά που γράφεις σε αυτό το φόρουμ, καλύτερα να βρεις άλλο χώρο και τρόπο να εκφράζεις αυτά που θέλεις.

    ΥΓ1. Λίλιουμ, να υποθέσω πως μια ενδεχόμενη προειδοποίηση στο μήνυμα σου περί αγαμίας, θα θεωρηθεί μεροληψία και εμπάθεια από την ανίκανη και απούσα διαχείριση?
    ΥΓ2. Niah, η Σέλια εδώ και μήνες, συμμετέχει πολύ περιστασιακά. Παραμένει ωστόσο διαχειρίστρια, ελλείψει άλλων διαχειριστών, έτσι ώστε να προσφέρει έστω όταν και όσο μπορεί.

    Τέλος, να πω ότι στις περιπτώσεις που ζητείται διαγραφή θεμάτων διότι ενδεχομένως αποκαλύφθηκαν εντός του θέματος προσωπικές πληροφορίες για τις οποίες το μέλος έχει μετανιώσει, η πρόταση της διαχείρισης σε τέτοιες περιπτωσεις, είναι η αλλοίωση των επίμαχων σημείων και αυτό σαφέστατα είναι προτιμότερο από την πλήρη διαγραφή του θέματος.
    Μόλις πριν από μία εβδομάδα ένα άλλο μέλος, ζήτησε διαγραφή του θέματος του, το οποίο φτάνει τις 100 σελίδες και μάλιστα με πάρα πολλά-πολύ αξιόλογα και υποστηρικτικά μηνύματα.
    Είναι ασεβές προς όλους τους συμμετέχοντες, να διαγράψουμε όλα αυτα τα μηνύματα.
    Ευχαριστως όμως να τροποποιηθούν/αλλοιωθούν τα μηνύματα του ίδιου του μέλους που το ζητάει.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by NikosD. View Post
    ΥΓ1. Λίλιουμ, να υποθέσω πως μια ενδεχόμενη προειδοποίηση στο μήνυμα σου περί αγαμίας, θα θεωρηθεί μεροληψία και εμπάθεια από την ανίκανη και απούσα διαχείριση?
    μπα, ελευθερα, το χουμε μαθει πια

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Eχω βαρεθει να καθομαι να ανεχομαι την επιθετικοτητα, εμπαθεια και μακακια του καθενος και να μην απανταω αναλογα. Οι καλοσυνες μου τελειωσανε. Το μπαν ευπροσδεκτο, δε μου λεει τπτ. Επισης καποιοι ανθρωποι δεν ειναι σε ελεγχο του εαυτου τους σε καποιες φασεις, μπορει να γινουν πολυ αποκαλυπτικοι, σε καποια φαση μανιας πχ., και αυτο ειναι πολυ παραβιαστικο μετεπειτα για την προσωπικοτητα τους, για αυτο οπου λεμε τα εσωψυχα μας καλυπτομαστε απο απορρητο, εξομολογηση, ψυχοθεραπεια, ιατροι κτλ, δε μπορει να "τιμωρουνται" και καλα με το να μαθουν ετσι να γινονται πιο προσεκτικοι, γιατι το θεμα πολλες φορες ειναι παθολογικο, και αυτο, το να αισθανονται ασφαλεις, ειναι πιο σημαντικο απο οτιδηποτε αλλο. Αφου αυτο το φορουμ θελει και καλα να ειναι υποστηριξης, ας παρει καποια ελαχιστα μετρα που να το προστατευουν, απο οτι φαινεται η ανωνυμια και καλα μεσω τον νικς δεν αρκει, το ειδαμε και προσφατα, οποτε, ας σβηνονται καποια θεματα αμα ζητειται.
    lilium
    δεν υπαρχει "απορρητο" σε δημοσιες δηλωσεις...
    ειναι ατυχης η συγκριση και με εξομολογηση και με ιατρικο απορρητο.
    εδω δεν ειναι ουτε εκκλησια ουτε ιατρειο.
    μια δημοσια συζητηση γινεται, με οση συμπαθεια και σεβασμο... μπορει ο καθενας μας να βρει (η οχι) για τους συνομιλητες του...

    σκεψου το πολυ απλο, οτι απαξ και δημοσιευθει εδω μια αποψη μπορει να την αναπαραξει ο οποιοσδηποτε σε ολοκληρο το διαδικτυο!! για ποιο απορρητο μιλαμε??

    ΤΟ ΑΠΟΡΡΗΤΟ ΕΓΚΕΙΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ, ΟΤΙ ΑΝ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΑΠΟΡΡΗΤΟ ΣΑΣ, ΔΙΑΦΥΛΑΞΤΕ ΤΗΝ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΣΑΣ!!!
    ΑΝΑΛΩΝΕΣΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ (ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΑΣ) ΣΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΕΠΑΦΕΣ, ΓΙΝΕΣΤΕ ΕΠΩΝΥΜΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΡΡΗΤΟ.
    ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΡΑΤΗΓΕΙΤΕ ΤΟ ΑΠΟΡΡΗΤΟ!!!!!


    οσο για την "τιμωρια"...
    ολοι μας ειμαστε ενωπιον των λογων και των πραξεων μας οπουδηποτε και οποτεδηποτε!
    δεν καταλαβαινω γιατι εδω λεγεται "τιμωρια" και οχι "δικαιοσυνη"!!!
    πολλω δε μαλλον, που εδω ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΩΝΥΜΙΑ , οποτε δεν μιλαμε ουτε για ευθυνες καν...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by NikosD. View Post
    ΥΓ2. Niah, η Σέλια εδώ και μήνες, συμμετέχει πολύ περιστασιακά. Παραμένει ωστόσο διαχειρίστρια, ελλείψει άλλων διαχειριστών, έτσι ώστε να προσφέρει έστω όταν και όσο μπορεί.
    Μα εγω δεν ζητησα ποτε διαγραφη ολοκληρου θεματος.Για αλλαγη ή διαγραφη των δικων μου μηνυματων εκανα λόγο.Εχω στειλει πανω απο ενα μηνα το μνμα και δεν πηρα καμια απαντηση.Δεν γνωριζα οτι η διαχειριστρια ειναι απουσα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    οκ Νικο ισως να χεις δικιο σε αυτο που λες , ωστοσο μπορουσες να μου στειλεις ενα π.μ. και να μου εκθετεις τα παραπανω επιχειρηματα σου πριν αναγκαστω να ανοιξω θεμα.(γιατι τα π.μ. στα ειχα στειλει μερες πριν).
    πιο πολυ με ενοχλησε η αδιαφορια παρα το οτι δεν διαγραφηκε το θρεντ μου.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    και εν παση περιπτωση θα μπορουσε να εχει γινει τουλαχιστον η μικρη τροποποιηση του nickname μου που ζητησα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by niah View Post
    Μα εγω δεν ζητησα ποτε διαγραφη ολοκληρου θεματος.Για αλλαγη ή διαγραφη των δικων μου μηνυματων εκανα λόγο.Εχω στειλει πανω απο ενα μηνα το μνμα και δεν πηρα καμια απαντηση.Δεν γνωριζα οτι η διαχειριστρια ειναι απουσα

    όταν σβηστουν δικα σου ποστ, αυτοματα ειναι σαν οι υπολοιποι που απαντησαν να λενε ασχετα.
    γιατί δν σεβεσαι το οτι σου απαντησαν.
    κ εγω έχω περασει μανια κ ελεγα τα δικα μου κ μαλιστα ξεκινησα καπου να σβηνω τα ποστ, αλλα στο 3ο το μετανοιωσα γιατί οντως συνειδητοποίησα
    πως θα ήταν σαν να γραφω τους αλλους στα παλια μου τα παπουτσια.
    http://www.mazi.org.gr/

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    αμελι, αφου ξερεις πως εχουν τα πραγματα γιατί ζητάς κατι τετοιο?
    δν εισαι νέα στο φορουμ.
    έτσι δν ειναι?

    απ' το μυαλό μας περνάνε χιλια 2, κάποια τα γραφουμε.
    ε, και?

    δν ισχύουν πια?
    ανοιγεις νέο θεμα κ λες : ρε παιδιά, τί ήταν αυτά που έλεγα?
    το ειπα πανω στα νευρα μου κλπ

    οι περαστικοί στο φορουμ ε δν γνωριζουν το αληθινο σου ονομα, ούτε που μένεις.
    οπότε τι σκας?
    http://www.mazi.org.gr/

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    όταν σβηστουν δικα σου ποστ, αυτοματα ειναι σαν οι υπολοιποι που απαντησαν να λενε ασχετα.
    γιατί δν σεβεσαι το οτι σου απαντησαν.
    κ εγω έχω περασει μανια κ ελεγα τα δικα μου κ μαλιστα ξεκινησα καπου να σβηνω τα ποστ, αλλα στο 3ο το μετανοιωσα γιατί οντως συνειδητοποίησα
    πως θα ήταν σαν να γραφω τους αλλους στα παλια μου τα παπουτσια.
    Dεν ειναι ποστ που περιεχουν ερωτησεις κι εχουν απαντηθει.Ειναι μηνυματα που περιεχουν πληροφοριες για μενα χωρις καμια ιδιαιτερη σημασια για τους υπολοιπους.
    Κ διευκρινισα ήδη οτι δεν εχω προβλημα αν θα διαγραφουν ή απλα θα τροποποιηθουν με αφαιρεση αυτων των πληροφοριων,οι οποιες δεν συνδεονται με τις απαντησεις που ακολουθουν.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by niah View Post
    Μα εγω δεν ζητησα ποτε διαγραφη ολοκληρου θεματος.Για αλλαγη ή διαγραφη των δικων μου μηνυματων εκανα λόγο.Εχω στειλει πανω απο ενα μηνα το μνμα και δεν πηρα καμια απαντηση.Δεν γνωριζα οτι η διαχειριστρια ειναι απουσα
    μα εδω λες για διαγραφή ή αλλαγή.
    τί εγραψες δλδ κ μπορει καποιος να καταλαβει ποιος/α εισαι?
    http://www.mazi.org.gr/

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by niah View Post
    Dεν ειναι ποστ που περιεχουν ερωτησεις κι εχουν απαντηθει.Ειναι μηνυματα που περιεχουν πληροφοριες για μενα χωρις καμια ιδιαιτερη σημασια για τους υπολοιπους.
    Κ διευκρινισα ήδη οτι δεν εχω προβλημα αν θα διαγραφουν ή απλα θα τροποποιηθουν με αφαιρεση αυτων των πληροφοριων,οι οποιες δεν συνδεονται με τις απαντησεις που ακολουθουν.
    ενταξει βρε νια
    αν θεωρεις οτι καπου δινεις στοιχεια ταυτοτητας η κατι τοσο βαρυ, στειλε πολυ συγκεκριμενο μειλ στο τεχνικο τμημα, με αναλυτικα τις αλλαγες που θελεις κι ισως σε βοηθησουν στην παραχαραξη...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    λιλιουμ, μήπως σε λιγο καιρό αναθεωρήσεις για τις υποτιθέμενες απο μερους σου αγαμίες του μπολτ,
    κ θελησεις να σβήσεις το ποστ σου?

    λεω μήπως?
    http://www.mazi.org.gr/

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    μα εδω λες για διαγραφή ή αλλαγή.
    τί εγραψες δλδ κ μπορει καποιος να καταλαβει ποιος/α εισαι?
    Ακριβως,ειπα οτι δεν εχω προβλημα για το αν θα γινει αλλαγη (με αφαιρεση καποιων σημειων των μνματων) ή διαγραφη.Οτι κρινουν οτι αρμοζει περισσοτερο.
    Βασικα δεν ειναι κατι σημαντικο,απλως αναφερω σε καποια σημεια και πραγματα που αφορουν αλλους ανθρωπους,οι οποιοι δεν ξερω αν θα χαλιοντουσαν που τα αναφερω.
    Remedy:Οχι δεν αναφερω στοιχεια ταυτοτητας ή κατι "βαρυ" απλως αυτο που ειπα παραπανω.
    Και τελος παντων εγω σπαστηκα γτ εστειλα ενα μνμα και δεν ελαβα καμια απαντηση.Ακομα κι αν ελεγε οτι "αυτο που ζητας δεν γινεται" π.χ.
    Δεν ξαναεστειλα ούτε κι επεμεινα για να μη γινω πριξα,αλλα τωρα που ειδα αυτο το θεμα,θελησα να το αναφερω.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Νικο σου ζητω συγγνωμη για την αστοχη εκτιμηση μου οτι δλδ ο λογος που δεν διαγραφεις το θρεντ που ζητησα ειναι οτι αυξανει την επισκεψιμοτητα.
    μαλακια ηταν αυτο που ειπα.
    τωρα σου ζηταω να διαγραψεις αυτη την αστοχη εκτιμηση μου.
    αστειευομαι....

    απλα θερμη παρακληση να γινει αυτη η μικρη τροποποιηση στο ψευδωνυμο μου.
    να φυγει αυτο το ρημαδι το 74.
    απο οτι εχω παρατηρησει εχουν γινει αλλαγες ψευδωνυμων σε πολλα μελη και σε ορισμενα παραπανω απο μια φορες.
    εχω το μονο που ζηταω ειναι να φυγει το 74 και να μηνει σκετο το amelie.
    δεν νομιζω οτι ζηταω κατι δυσκολο κ' ανεφικτο...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Quote Originally Posted by Remedy View Post

    ΤΟ ΑΠΟΡΡΗΤΟ ΕΓΚΕΙΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ, ΟΤΙ ΑΝ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΑΠΟΡΡΗΤΟ ΣΑΣ, ΔΙΑΦΥΛΑΞΤΕ ΤΗΝ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΣΑΣ!!!
    ΑΝΑΛΩΝΕΣΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ (ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΑΣ) ΣΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΕΠΑΦΕΣ, ΓΙΝΕΣΤΕ ΕΠΩΝΥΜΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΡΡΗΤΟ.
    ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΡΑΤΗΓΕΙΤΕ ΤΟ ΑΠΟΡΡΗΤΟ!!!!!

    ++++


Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Η πολυγαμικότητα είναι γραμμένη στα γονίδιά μας...
    By anwnimi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 104
    Last Post: 16-01-2010, 21:48
  2. εχετε σκεφτει ποτε...
    By katatonia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 29-10-2009, 13:23
  3. Ποιό κινητό έχετε?
    By Winston_man in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 11
    Last Post: 22-09-2009, 16:52
  4. θα ηρεμησω ποτε τελειως?
    By mina31 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 27-04-2009, 03:35
  5. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στον Νίκο
    By Black Rose in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 07-12-2005, 09:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •