νικο και συλια με εχετε τελειως γραμμενη????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453

    νικο και συλια με εχετε τελειως γραμμενη????

    εδω και πολλες μερες εχω στειλει στον νικο και στην συλια πολλα μηνυματα ζητωντας τους να διαγραφει το θρεντ που με εκθετει γιατι εκει εχω γραψει πραγματα για τα οποια εχω μετανιωσει.

    1)εχω μιλησει με τροπο χυδαιο σχετικα με το αν ο Μαριος εχει ορεξεις σεξουαλικες (δεν τις ονομασα ετσι αλλα με αλλη λεξη...)

    2)εχω μιλησει για ομοφυλοφιλικες τασεις οι οποιες δεν υφιστανται πια.

    3)εχω υποτιμησει τον Μαριο,ενω στην πορεια γιναμε καλοι φιλοι και εχω καταλαβει καλα ποσο πονο εχει στην ψυχουλα του.

    ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ.
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΡΜΑ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΡΕΝΤ.

    επισης εχω ζητησει να γινει αλλαγη του ψευδωνυμου μου απο amelie74 σε amelie και παλι με γραψατε.
    τελικα τουτο το καραβι πλεει ακυβερνητο οεο????

    το θρεντ περι ου ο λογος ειναι το ακολουθο:

    (http://www.e-psychology.gr/forum/sho...�-κύματα)
    Last edited by amelie74; 10-07-2011 at 21:26.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    μην ταραζεσαι αμελι μου
    το οτι δεν ανταποκριθηκαν σε αυτα που ζητησες, δεν σημαινει απαραιτητα οτι δεν τα ειδαν.
    ισως να διαφωνουν.
    οπως και να εχει, καλο θα ηταν, αν μη τι αλλο να σου απαντησουν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    μακαρι να λαβω μια απαντηση βρε ρεμεντυ...
    αν και εχω μια υποψια οτι το συγκεκριμενο θρεντ ανεβαζει την επισκεψιμοτητα του φορουμ...
    το βλεπω απο το ποσες αναγνωσεις γινονται καθημερινα...
    σε ποσα ατομα εχω γινει δλδ ρεζιλι...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by amelie74 View Post
    μακαρι να λαβω μια απαντηση βρε ρεμεντυ...
    αν και εχω μια υποψια οτι το συγκεκριμενο θρεντ ανεβαζει την επισκεψιμοτητα του φορουμ...
    το βλεπω απο το ποσες αναγνωσεις γινονται καθημερινα...
    σε ποσα ατομα εχω γινει δλδ ρεζιλι...
    γιατι εχεις γινει ρεζιλι αμελι?
    ειπες κανενα ψεμα?
    οταν τα εγραφες αυτα, τα πιστευες.
    μετα αναθεωρησες και το δηλωσες ξεκαθαρα!
    αναγνωσιμοτητα εχουν πολλα θεματα, ειναι ενα φορουμ με πολλους επισκεπτες.
    ειμαστε ομως αγνωστοι!!!!
    και φροντιστε να παραμεινουμε αγνωστοι για να μην ανησυχουμε καθε λιγο για το τι ειπαμε κι αν το ειδε κανενας γνωστος!
    στο χερι μας ειναι!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    εχεις δικιο ρεμεντυ ομως εξακολουθω να θελω να διαγραφει το συγκεκριμενο θρεντ γιατι μπαινω στον πειρασμο να το διαβαζω και πεφτω ψυχολογικα!
    ΝΙΚΟ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ!!!
    PLEASEEEEEE!!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    ???????????????

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    χεστηκε η φοραδα στο αλωνι προφανως. Απαραδεκτο τετοιο γραψιμο που τρως αμελι. Λογω των θεματων που εχουν τα περισσοτερα μελη και της φυσης των αφου ειναι πολυ προσωπικες αποκαλυψεις, θα επρεπε να εισακουεται αμεσως τετοιου ειδους αιτημα απο τη διαχειριση, κατα την ταπεινη μου γνωμη, καθως πανω απο ολα προεχει η προστασια και η ψυχικη ηρεμια ατομων που αντιμετωπιζουν δυσκολιες και βρισκουν καποιου ειδους παρηγορια εδω μεσα, οι οποιοι ομως μπορει να ερχονται σε δυσκολη θεση μετα απο καποιο ξεσπασμα που ειχαν. Εγω μαζι σου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    να σαι καλα λιλιουμ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Κι εγω ειχα ζητησει απ τη celia,να διαγραφουν ή να μου δωθει ή δυνατοτητα αλλαγης καποιων ποστ μου,γτ περιειχαν προσωπικα δεδομενα τα οποια μετανιωσα που ανεφερα,κι ειχα την ιδια αντιμετωπιση με εσενα.Ουτε απαντηση ουτε και καποια αλλαγη ;/ .κριμα
    Συμφωνω με τη λιλιουμ.Ειδικα σ ενα τετοιας φυσεως φορουμ θα πρεπε η διαχειρηση να ειναι παρουσα και να ανταποκρινεται σε αιτηματα μελλων κι οχι να μιλαμε μονοι μας.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    χεστηκε η φοραδα στο αλωνι προφανως. Απαραδεκτο τετοιο γραψιμο που τρως αμελι. Λογω των θεματων που εχουν τα περισσοτερα μελη και της φυσης των αφου ειναι πολυ προσωπικες αποκαλυψεις, θα επρεπε να εισακουεται αμεσως τετοιου ειδους αιτημα απο τη διαχειριση, κατα την ταπεινη μου γνωμη, καθως πανω απο ολα προεχει η προστασια και η ψυχικη ηρεμια ατομων που αντιμετωπιζουν δυσκολιες και βρισκουν καποιου ειδους παρηγορια εδω μεσα, οι οποιοι ομως μπορει να ερχονται σε δυσκολη θεση μετα απο καποιο ξεσπασμα που ειχαν. Εγω μαζι σου.
    Ναι , οκ, εδω ομως ειναι φορουμ χωρος συζητησεων και οχι θεραπευτηριο. Τι θα πει οτι "προεχει η προστασια και ψυχικη ηρεμια ατομων" ? Που ειμαστε?

    Και τι ειναι ο νικος d. να ψαχνει να σβηνει και να μετατρεπει ποστς?

    Αμα θελει ο ιδιος θα κανει το παραπανω δεν ειναι υποχρεωση του σε καμια περιπτωση να κανει τις χάρες μελων που ειπαν κατι και τωρα θελουν να ξε-πουν.
    Μην ξεχνας οτι στην εξω-απο-το-epsy ζωη κανεις μας δεν εχει αυτη την δυνατοτητα ,γιατι να την εχουμε εδω?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Δεν υπαρχει εξω ή δυνατοτητα αν πεις κατι το οποιο αν μετανιωσεις ή δεν ισχυει πια να το αναιρεσεις??Δεν υπαρχει η δυνατοτητα αν πεις κατι απαντωντας σε καποιον,να μη θες αυτο το κατι να το ακουσει και καποιος αλλος που θα παρευρεθει?
    Δεν ειναι απαραιτητο να κανει ο ιδιος ο διαχειριστης αυτο που ζηταμε αν εχει αλλα πραγματα να ασχοληθει.Ας δωσουν σε εμας την δυνατοτητα να κανουμε αυτο που θελουμε στα συγκεκριμενα ποστ μας.Ποιος ο ρολος της διαχειρησης αν οχι και να ακουει αιτηματα των μελλων?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by Boltseed View Post
    Ναι , οκ, εδω ομως ειναι φορουμ χωρος συζητησεων και οχι θεραπευτηριο. Τι θα πει οτι "προεχει η προστασια και ψυχικη ηρεμια ατομων" ? Που ειμαστε?

    Και τι ειναι ο νικος d. να ψαχνει να σβηνει και να μετατρεπει ποστς?

    Αμα θελει ο ιδιος θα κανει το παραπανω δεν ειναι υποχρεωση του σε καμια περιπτωση να κανει τις χάρες μελων που ειπαν κατι και τωρα θελουν να ξε-πουν.
    Μην ξεχνας οτι στην εξω-απο-το-epsy ζωη κανεις μας δεν εχει αυτη την δυνατοτητα ,γιατι να την εχουμε εδω?

    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Εδω δεν ειναι απλα χωρος συζητησεων, υποτιθεται οτι ειναι φορουμ ψυχολογικης υποστηριξης, και αν μη τι αλλο, πρωτοι απο ολους πρεπει να υποστηριζουν τα μελη οι ιδιοι οι αντμινς, που οπως εχω πει και παλιοτερα, καλυτερα να αλλαζε μορφη το φορουμ και να το ελεγαν φορουμ κουτσομοπολιου, ανταλλαγης αποψεων, γνωσεων και βιωματων, παρα υποστηριξης! Πρεπει να ειναι ιδιαιτερα προστατευμενος ενας τετοιος χωρος που απευθυνεται εξ ορισμου σε ατομα με ψυχολογικες δυσκολιες, και αυτος εδω δεν ειναι δυστυχως, για αυτο καλυτερα για να ειναι σωστοι οι αντμινς να αλλαξουν το παραμυθακι της υποστηριξης, οταν και οι ιδιοι ειναι ανικανοι να προφυλαξουν τα μελη με εναν τοσο απλο τροπο οσο να σβηνονται θεματα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Εδω δεν ειναι απλα χωρος συζητησεων, υποτιθεται οτι ειναι φορουμ ψυχολογικης υποστηριξης, και αν μη τι αλλο, πρωτοι απο ολους πρεπει να υποστηριζουν τα μελη οι ιδιοι οι αντμινς, που οπως εχω πει και παλιοτερα, καλυτερα να αλλαζε μορφη το φορουμ και να το ελεγαν φορουμ κουτσομοπολιου, ανταλλαγης αποψεων, γνωσεων και βιωματων, παρα υποστηριξης!
    Εδω ειναι φορουμ ψυχολογικης υποστηριξης οντως,
    αλλα υποστηριξης απο τα ιδια τα μελη σε αλλα μελη και οχι απο ειδικους γιατρους κτλ κτλ .
    Κατα τα αλλα ειναι ενα φορουμ συζητησεων. Ακομα και τωρα, συζηταμε. Ακομα και οταν ενα μελος ζηταει ψυχολογικη βοηθεια την παιρνει μεσω της συζητησης και ανταλαγης αποψεων. Οποτε μια χαρα ονομαζεται φορουμ ψυχολογικης υποστηριξης.

    Στις υποχρεωσεις των αντμινς δεν αναφερεται πουθενα η λεξη "υποστηριξη". Τουλαχιστον οχι σε εκεινο το κειμενακι που υποτιθεται οτι διαβασαν τα μελη πριν πατησουν "συμφωνω με τους ορους και ειμαι ανω των 13" για να γινουν μελη. Ακομα και στους εσωτερικους κανονες δεν αναφερεται κατι τετοιο επισης. Οποτε .. αμα θελουν βοηθανε, αμα δε θελουν δεν βοηθανε, ολα ειναι αναλογα στην καλη τους θεληση και οχι σε καμια ανυπαρκτη υποχρεωση τους.


    Επισης οταν σβησεις ενα ολοκληρο θεμα 10 σελιδων επειδη ξαφνικα ο θεματοθετης του αποφασισε οτι.. δε του κανει, σβηνεις επισης και τα ποστς (και αρα τον κοπο,χρονο, προσπαθεια) τοσων αλλων δεκαδων μελων που απαντησαν μεσα σε αυτο. Αυτο δεν ειναι επισης αδικο?
    Για αυτο... ας προσεχουμε τι λεμε με την αλλη και να ειμαστε υπευθυνοι για τις οποιες συνεπειες των πραξεων μας , αλλιως τελικα ισως αυτος ο χωρος να μην ειναι για εμας.






    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    τι εγινε; εχουμε αγαμιες και ξεσπαμε οπου ναναι;
    :o

  14. #14
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    τι εγινε; εχουμε αγαμιες και ξεσπαμε οπου ναναι;
    λίλιουμ...ήσουν το τελευταίο άτομο που θα περίμενα να θέσει ένα τέτοιο "επιχείρημα". (μου θύμισε μέλη που έχουν φάει καιρό μπαν, για να είμαι ειλικρινείς).

    Κατά τα άλλα συμφωνώ πως δεν μπορεί ο καθένας να ζητάει να σβήνονται τα θέματα του ότι ώρα του καπνίσει.
    Δηλαδή όσοι μπήκαμε, εκθέσαμε το πρόβλημα μας, βοηθηθήκαμε, μετά απαιτούμε να το διαγράψουν?
    Έχω μετανιώσει και γω για πράγματα που έχω γράψει εδώ μέσα, αλλά δε ζήτησα να διαγραφεί τίποτα και δεν τροποποίησα ποτέ μνμ μου. Κάπως έτσι μαθαίνουμε να είμαστε πιο προσεκτικοί.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Eχω βαρεθει να καθομαι να ανεχομαι την επιθετικοτητα, εμπαθεια και μακακια του καθενος και να μην απανταω αναλογα. Οι καλοσυνες μου τελειωσανε. Το μπαν ευπροσδεκτο, δε μου λεει τπτ. Επισης καποιοι ανθρωποι δεν ειναι σε ελεγχο του εαυτου τους σε καποιες φασεις, μπορει να γινουν πολυ αποκαλυπτικοι, σε καποια φαση μανιας πχ., και αυτο ειναι πολυ παραβιαστικο μετεπειτα για την προσωπικοτητα τους, για αυτο οπου λεμε τα εσωψυχα μας καλυπτομαστε απο απορρητο, εξομολογηση, ψυχοθεραπεια, ιατροι κτλ, δε μπορει να "τιμωρουνται" και καλα με το να μαθουν ετσι να γινονται πιο προσεκτικοι, γιατι το θεμα πολλες φορες ειναι παθολογικο, και αυτο, το να αισθανονται ασφαλεις, ειναι πιο σημαντικο απο οτιδηποτε αλλο. Αφου αυτο το φορουμ θελει και καλα να ειναι υποστηριξης, ας παρει καποια ελαχιστα μετρα που να το προστατευουν, απο οτι φαινεται η ανωνυμια και καλα μεσω τον νικς δεν αρκει, το ειδαμε και προσφατα, οποτε, ας σβηνονται καποια θεματα αμα ζητειται.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Η πολυγαμικότητα είναι γραμμένη στα γονίδιά μας...
    By anwnimi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 104
    Last Post: 16-01-2010, 20:48
  2. εχετε σκεφτει ποτε...
    By katatonia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 29-10-2009, 12:23
  3. Ποιό κινητό έχετε?
    By Winston_man in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 11
    Last Post: 22-09-2009, 15:52
  4. θα ηρεμησω ποτε τελειως?
    By mina31 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 27-04-2009, 02:35
  5. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στον Νίκο
    By Black Rose in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 07-12-2005, 08:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •