ANOREXIC BY NATURE.......
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    ANOREXIC BY NATURE.......

    Perfect By Nature Icons Of Self-Indulgence
    What All We All Need More Lies About A World That
    NEVER was and NEVER will be.....


    Ανοιξα αυτο το θεμα για να εκφρασω καποιες σκεψεις μου πανω στις διατροφικες διαταραχες κ πως μπορουν να επηρεασουν την ζωη κ την ψυχολογια ενος ατομου που υποφερει απο καποια διαταραχη προσληψης τροφης... κατα καιρους εχω αναθεωρησει πραγματα αλλα μαλλον ξανα μανα τα ιδια σκατα...

    Απο μικρη θυμαμαι τον εαυτο μου ενα πολυ αδυνατο κοριτσακι που φοβοταν να φαει... συνηθως προβληματισμενη για πραγματα περαν της ηλικιας μου κ αλλοτε υπερβολικα εκδηλωτικη.. μια του υψους μια του βαθους δηλαδη... θυμαμαι κ τα χω κ σε βιντεο να απεχθανομαι το φαγητο κ να με κυνηγαει η μανα μου να φαω με το ζορι, να φευγω στις παιδικες χαρες κ να τρεχω στους δρομους μονη μου για να γλιτωσω απο τον εφιαλτη που λεγεται "φαγητο", να με βρισκει κ να με ταιζει μπροστα σε ολα τα παιδακια με το ζορι κ να μου απαγορευει το παιχνιδι αμα πρωτα δεν φαω.. τραγικα πραγματα...

    Αργοτερα επαθα ιλεο απο την αφαγια με αποτελεσμα να πρεπει να κανω εγχιερηση.. συνηθως θυμαμαι οτι για διαφορα γεγονοτα που μπορει να με επηρεαζαν ειχε αντικτυπο στις διατροφικες μου συνηθειες.. στα 17 οπως εχω γραψει παρα πολλες φορες επαθα ανορεξια σοβαρου βαθμου φτανοντας 35 κιλα.. κ παλι δεν το ξεπερασα ενα διαστημα με τις πανελληνιες εφτασα μεχρι 63 (!) τα οποια εχασα κ μετα μου γυρισε σε βουλιμια...

    Πλεον τον τελευταιο καιρο για διαφορους λογους μαλλον ξαναεγινα ανορεξικη αυτο φοβαμαι, κ εχω κ καποια σωματικα συμτωματα περαν του οτι ειμαι κατω απο 45 κιλα, αλλα παιζει λαθος να δειχνει γιατι εγω νιωθω για 50 σταντε.... Χτες κοντεψα να πεσω μεσ στο δρομο κ ευτυχως που ηταν η αδερφη μου κ ξαπλωσα σε παγκακι, φοβαμαι να πιω χυμο, πινω με το ζορι, δεν μπορω να φαω τιποτα κ μονο που βλεπω φαγητο με πιανει ταση για εμετο.... Ειμαι γενικα εξαντλημενη κ αδυναμη, κανω 2 βηματα κ κουραζομαι, μου χει κοπει η περιοδος 2 μηνες τωρα, εχω πονοκεφαλους συνεχεια, καθομαι καπου κ ποναει ο κωλος μου, εχω κ τα αλλα τα χαπια κ δεν ξερω τι παιζει πλεον , τα χω δει ολα..

    Ισως πρεπει να μαθω να ζω ετσι....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    ''Κάποια'' σωματικά συμπτώματα; ΚΑΠΟΙΑ; Λάκρυ, πεθαίνεις από ασιτία, γι'αυτό έχεις ''κάποια'' σωματικά συμπτώματα! Πόσο ακόμα θα το βασανίσεις το κορμί σου, βρε κορίτσι μου; Και δείχνεις τόσο...ταλαντούχος άνθρωπος, τόσο γεμάτη ζωή! Στο χέρι σου είναι, ή μάλλον στο μυαλό σου πρώτα από όλα, αλλά ακόμα και ένα κορμί πρέπει να αγαπηθεί από αυτόν που το έχει για να επιβιώσει, πόσο μάλλον μια ψυχή... Ξύπνα! Κάνε κάτι για να σε αγαπήσεις λίγο πιο πολύ!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    δεν ξερω δεν μπορω να με αγαπησω δεν μπορω να με αποδεχτω ειναι φαυλος κυκλος συνεχεια αυτο δεν νομιζω να πεθανω κ να θελω δεν μπορω με σωσανε 2 φορες
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Εντάξει, δε νομίζεις να πεθάνεις, μια του κλέφτη-δυο του κλέφτη,την τρίτη θα μιλάμε για σένα και θα λέμε ήτανε καλή κοπέλα... Και εκτός αυτού δε χρειάζεται να πεθάνεις, μήπως ζεις και καθόλου με όλο αυτό το κυνηγητό θερμίδες-χάπια πάνω-χάπια κάτω-ουσίες; Και υπάρχουνε και κάτι ''ωραιότατα'' κουσούρια που μπορεί να σου μείνουνε από όλα αυτά και μετά θα έχεις άλλα...
    Τη δύναμη την έχεις πάντως, και για να σε αγαπήσεις και για να σε αποδεχτείς, και πάω στοίχημα ότι όποιον και να ρωτήσεις που να σε ξέρει έστω και λίγο, αυτό θα σου πει. Δρομολόγησέ την λοιπόν αυτή τη δύναμη προς τη σωστη κατεύθυνση, και θα δεις θαύματα! Και μην υποτιμάς το ρόλο της υποστήριξης-όποιας υποστήριξης μπορείς να λάβεις. Δεν είμαστε ούτε υπεράνθρωποι, ούτε αιώνιοι σ'αυτή τη ζωή!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    μπορει να εχω παθει ελκος γιατι ποναει το στομαχι μου κ δεν μπορω να φαω κ αμα εχω παθει τι γινεται κανεις εγχειριση η παιρνεις μονο χαπια?? γιατι οταν ειχα παθει ιλεο ειχα κανει εγχειριση αλλα τωρα μου βγαινει αυτοματα η ταση για εμετο αλλα δεν κανω εμετο γιατι εχει κλεισει ο λαιμος μου
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    μαλλον η ευχη σου επιασε, και ξανα εγινεσ ανορεκτικη, η ζυγαρια μια χαρα δειχνει, ο ανορεκτικος βλεπει αλλα ανταλλων..

    http://www.freakingnews.com/pictures...ror--62952.jpg

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Στη θέση σου δε θα ανησυχούσα για το έλκος, αλλά για το πώς θα τη βγάλω καθαρή μέχρι την ηλικία που θα το εμφανίσω... Πάντως κάθε στιγμή που περνάει διαλέγεις το θάνατο, και δεν είναι καθόλου cool αυτό...

    Παρεπιμπτόντως, λίλουμ, εμένα μου φαίνεται κουκλίτσα η κοπελίτσα στον καθρέφτη... :-)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    μπορει να εχω παθει ελκος γιατι ποναει το στομαχι μου κ δεν μπορω να φαω κ αμα εχω παθει τι γινεται κανεις εγχειριση η παιρνεις μονο χαπια?? γιατι οταν ειχα παθει ιλεο ειχα κανει εγχειριση αλλα τωρα μου βγαινει αυτοματα η ταση για εμετο αλλα δεν κανω εμετο γιατι εχει κλεισει ο λαιμος μου
    λακρι
    εφοσον εχεις ενοχλησεις σωματικες ηδη, κανεις απο εδω δεν μπορει να σου κανει κατι.
    απευθυνσου στον γιατρο που σε παρακολουθει ψυχικα κι αν δεν υπαρχει, απευθυνσου σε καποιο νοσοκομειο πριν ειναι πολυ αργα..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Βρε κορίτσι μου, είναι δυνατόν να σου έχει σταματήσει ακόμα και η περίοδος και να μην έχεις αντιληφθεί ότι πεθαίνεις σιγά σιγά;;; ΤΡΕΞΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΩΡΑ! πριν είναι πολύ αργά. Εμείς δεν μπορούμε να βοηθήσουμε περαιτέρω (εκτός κι αν μου πεις που μένεις και έρθω και σε πάω σηκωτή).
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    λακρι ξερεις τι μου κανει εντυπωση?
    πριν μια εβδομαδα μας ελεγες το περιστατικο με τα χαπια και το νοσοκομειο.
    αν πηγες στο νοσοκομειο με αποπειρα και 45 κιλα, δεν θα σε αφηναν με τιποτε να φυγεις αν δεν θεραπευαν και την ανορεξια....
    αυτοι οχι μονο δεν σε κρατησαν μεσα ουτε μια μερα (δεν συνηθιζεται αυτο στις αποπειρες) οχι μονο δεν σε εστειλαν σε ψυχιατρειο λοογω αποπειρας, αλλα βασιστηκαν σε μια δηλωση σου προφορικη οτι δεν θελεις να βλαψεις τον εαυτο σου και σε εστειλαν στο σπιτι σου 45 κιλα ανθρωπο? χωρις να καταλαβουν οτι δεν μπορεις να φας? χωρις να αποκατασταθουν οι λειτουργιες του οραγνισμου?
    μηπως μπερδευεις κατι?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ρέμεντυ, το θεωρώ πολύ πιθανό να συμβεί αυτό σε ελληνικό νοσοκομείο. Έχουν συμβεί και χειρότερα...
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Ρέμεντυ, το θεωρώ πολύ πιθανό να συμβεί αυτό σε ελληνικό νοσοκομείο. Έχουν συμβεί και χειρότερα...
    τζιπσι, οταν μπαινεις σε νοσοκομειο, ειναι υπευθυνοι για την ζωη σου οχι μονο οσο εισαι εκει αλλα κι οταν βγεις.
    ρωτα οποιον εχει κανει αποπειρα ποσο τους κρατανε μεσα και τι ακολουθει μετα.
    δεν υπαρχει περιπτωση να μπει κοπελα ετοιμοθανατη απο ανορεξια, να εχει κανει και αποπειρα απο πανω, να μην κατεβαζει τροφη και να την στειλουν σπιτι της σε λιγοτερο απο 24 ωρες. ρωτα οπου θες, αυτα δεν γινονται ουτε στην αφρικη, οχι εδω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    σε καθε περιπτωση η λακρι χρειαζεται ιατρικη βοηθεια. αλλα οχι βοηθεια απο το φορουμ
    ΙΑΤΡΙΚΗ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Αυτό είναι σίγουρο.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Και άμεση, να προσθέσω...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. NEXT TOP ANOREXIC & DEPRESSED MODEL
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 49
    Last Post: 29-12-2010, 15:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •