Θυμος και αηδια για το αντρικο φυλο, απογοητευση για τις σχεσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 282
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    17

    Θυμος και αηδια για το αντρικο φυλο, απογοητευση για τις σχεσεις

    Γεια σας, ειμαι νεα στο φορουμ σας, και θελω να μοιραστω μαζι σας την ιστορια μου, γιατι νομιζω οτι δε συμβαινει συχνα, η τουλαχιστον εμενα μου φαινεται too much, και θελω να νιωσω οτι καποιος με καταλαβαινει, γιατι δεν εχω καποιον να το συζητησω, και να μου πειτε τι να κανω για να μην ξανακανω τα ιδια λαθη.. Ειμαι 20 χρονων, σπουδαζω σε μεγαλη πολη μακρια απο το σπιτι μου και τους γονεις μου, δεν εχω κανεναν φιλο και καμια φιλη οπως ειπα και πριν, καθως για εναν παραξενο λογο δεν φαινοταν ποτε να ταιριαζω πουθενα.. με τους γονεις δεν μιλαω, μονο τα βασικα.. Στο πανεπιστημιο δεν παταω, οι συμφοιτητριες μου μου φαινονται πολυ νορμαλ και καλες για να κανουν παρεα με εμενα και με τρομαζουν.. Μονο μεσω ιντερνετ μιλαω και μιλαγα με κοσμο, ηταν το μονο μερος που μπορουσα να συνεννοουμαι, και καπως ετσι γνωρισα τον φιλο μου, 3 χρονια μεγαλυτερο μου, με το που περασα στη σχολη μου.. Ημασταν εναμιση χρονο μαζι, ηταν ο πρωτος μου, και πριν 7 μηνες χωρισαμε αφου ειδα απο το κομπιουτερ του οτι εκανε cyber sex με αλλες. Μπορει αυτο καποιοι να μην το θεωρουν απιστια, για μενα ηταν και ειναι, ρομαντικη πειτε με, μικρη πειτε με, απειρη πειτε με.. Και τωρα ερχονται τα καλυτερα. Ενα μηνα μετα το χωρισμο μας, και ενω ολον αυτον τον μηνα εκλαιγε, χτυπιοταν, οδυροταν, με παρακαλαγε με μηνυματα, τηλεφωνα, χτυπαγε τα κουδουνια, με επαιρνε απο πισω με το μηχανακι, πηγε και τα ξαναεφτιαξε με την πρωην του!!!!!!!!!!!!! Δηλαδη τη μια μερα με παρακαλαγε, την αλλη τα ξαναφταιξε με την πρωην!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ετσι, φανταζομαι οτι προφανως δεν την ειχε βγαλει ποτε απο το μυαλο του και ενω ημασταν μαζι, και αισθανομαι το πιο ηλιθιο πλασμα στη γη, γιατι υπηρχαν σημαδια τωρα που το σκεφτομαι εκ των υστερων, αλλα εθελοτυφλουσα... ΑΠο τοτε εχουν αριχσει να με πιανουν κατι που μαλλον ειναι κρισεις πανικου, ή αρχη κρισεων πανικου, δεν ξερω, γιατι δεν εχω λιποθυμησει ουτε εχω φτασει να κανω αναπνοες με τη σακουλα και δεν ξερω πως αλλιως τις αντιμετωπιζουνε, και το παθαινω οταν ειμαι μες στο λεωφορειο, μετρο, ακομα και στο δρομο καμια φορα και εχει πολυ κοσμο τριγυρω δε μπορω να παρω ανασα, με πιανει δυσπνοια και με κοβει κρυος ιδρωτας, εχω ταχυπαλμιες και φοβαμαι οτι θα παθω εμφραγμα και γυρναω οσο πιο γρηγορα γινεται σπιτι, που νιωθω ασφαλης.. Ειναι κρισεις πανικου αυτο; Το εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο μονος του; Φανταζομαι οτι δεν ειναι και τοσο σοβαρο, δε με πιανει καθε φορα που βγαινω εξω, αλλα πραγματικα τωρα τελευταια εχω αρχισει να φοβαμαι να βγω.. Δεν ξερω αν εχει σχεση με τον χωρισμο μου ή με το οτι ολα πηγαινουν χαλια στη ζωη μου.. Γιατι η πρωτη μου σχεση ρε γμτ και να ειναι ο αλλος κολλημενος με την πρωην του;;
    Αισθανομαι πως με κοριδευανε.. Πως το ξεπερνανε αυτο;; Ξεπερνιεται ποτε;; Αλλα οχι, απο τη μια δε θελω να το ξεπερασω, θελω να το θυμαμαι για να τους μισω για παντα, γιατι αυτο τους αξιζει!! Και να τα φτιαξουν ενα μηνα μετα που χωρισαμε; Τι μιζερα και αθλια υποκειμενα ειναι οι αντρες, που σκεφτονται μονο με το κατω κεφαλι, και απλα πρεπει καπου να το βαζουν για να ειναι ευτυχισμενοι; Υπαρχει ελπιδα να ξεσιχαθω τους αντρες;;; Να ξαναεμπιστευθω κανεναν; Δεν ειχα συγγενεις, δεν ειχα φιλους, και τωρα χανω και την ελπιδα μου να εχω συντροφο;
    Το μονο που με κανει να χαιρομαι, και ας ακουστω κακια, ειναι οτι δε χρειαζεται καν να παρω εκδικηση! Τωρα αυτη περναει αυτα που περναγα εγω, και αυτος εξακολουθει να θελει αυτο που δεν εχει!! Οταν ημουν μαζι του, ηθελε την πρωην, τωρα που ειναι μαζι της, θελει την πρωην, δηλαδη εμενα!! Ειναι η δεν ειναι προβληματικος;;;; Αλλα εγω τι φταιω;;; Γιατι να το περασω αυτο; Σκεφτομαι πως ποτε κανεις δε θα ειναι μαζι μου και να με θελει.. Παντα θα θελει καποια αλλη.. Ετσι δεν ειναι;;

  2. #2
    Κοίτα...ο άνθρωπος είναι ανασφαλής και δεν ξέρει τι θέλει.
    Δεν είναι όλοι οι άντρες έτσι. Ήταν ο πρώτος σου και σου κακοφάνηκε ο τρόπος που φέρθηκε. Λογικό.
    Δεν πρόκειται να μισήσεις το αντρικό φύλο, μη σε νοιάζει.
    Απλά πρέπει να βρεις τον κατάλληλο...:)

  3. #3
    «««««Ενα μηνα μετα το χωρισμο μας, και ενω ολον αυτον τον μηνα εκλαιγε, χτυπιοταν, οδυροταν, με παρακαλαγε με μηνυματα, τηλεφωνα, χτυπαγε τα κουδουνια, με επαιρνε απο πισω με το μηχανακι, πηγε και τα ξαναεφτιαξε με την πρωην του!!!!!!!!!!!!! Δηλαδη τη μια μερα με παρακαλαγε, την αλλη τα ξαναφταιξε με την πρωην!!!!!!!!!!!!!!!!!! »»»»

    Με τη συμπεριφορά σου να μην τον δέχεσαι πίσω παρά το ότι σε παρακαλούσε έντονα μπορεί να του πέρασες το μήνυμα ότι χωρίσατε οριστικά για πάντα. Και έτσι πήγε πίσω στην άλλη, απλά για να μην είναι μόνος, την άλλη που μπορεί ο ίδιος κάποτε να την απέρριψε γιατί δεν του ήταν το καλύτερο αλλά ένας συμβιβασμός, ιδού και η ευκολία με την οποία αυτή τον δέχτηκε πίσω!! ενώ εσένα σε παρακαλούσε!!

    το ότι έκανε cybersex μπορεί να είναι διαστροφή, θα πρεπε να το συζητήσει μαζί σου, δεν σου έδωσε σημάδια να μην είναι πιστός μαζί σου, πχ να κοιτά άλλες. έτσι είναι;

    είναι η πρώτη σου σχέση, γι αυτό νοιώθεις τόσο άσχημα. απόκτησες όμως εμπειρίες, αυτή είναι η θετική πλευρά, οι οποίες θα σε βοηθήσουν στο να βρεις τον κατάλληλο .
    γιάννης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Ο άνθρωπος είναι ανασφαλής..και έκανες πολύ καλά που τον χώρισες από την στιγμή που δεν σου έκανε. Οι ανασφαλείς άνθρωποι κυνηγουν τα εύκολα πράγματα..Μην στεναχωριέσαι γι αυτό.Δεν χρειάζεται να μισείς το αντρικό φύλο γτ δεν είναι όλοι το ίδιο. Όπως είπε ο Γιάννης απέκτησες μια εμπειρία και αυτό ειναι το θετικό...έτσι να το κοιτάς! Θα υπάρξουν κι άλλοι στη ζωή σου αλλά ποτέ να μην απογοητεύεσαι αν κάποιος δεν σου κάνει ή κάποιου δεν του κάνεις..ατό δεν θα σημαίνει οτί δεν αξίζεις απλά οτί δεν ταιριάζετε. Ο καθένας είναι αυτός που είναι ή μας δέχονται για αυτό που είμαστε και αντίστοιχα δεχόμαστε τον άλλον γι αυτό που είναι επειδή μας κάνει ή αλλιώσ δεν μας κάνει και γειά σου...πάμε για άλλα! Υπάρχουν πολλές πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    εισαι μικρη!! θα σου περασει!! κοιτα να πηγαινεις πιο πολυ στο πανεπιστημιο, και ασε τον χαλβα τον πρωην!!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    17
    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.. Το θεμα ειναι οτι απο αυτα που εχω ζησει και απο αυτα που εχω δει, πιστευω οτι οι αντρες βλεπουν παντα τον κηπο του γειτονα πιο πρασινο, και οτι μολις κατακτανε κατι χανουν το ενδιαφερον τους. Για αυτο ο αντρας μπορει να εχει την τελεια γυναικα διπλα του που να τον εχει πασα, και αυτος να παει με μια ποορνη. Ενω η γυναικα θα κερατωσει αν ο αντρας την εχει παρατημενη, ειναι αδιαφορος, η την κακομεταχειριζεται. Παντα θελουν αυτο που δεν εχουν, οποτε πως μπορει να στεριωσει κανεις σχεση; Σε κανα μοναστηρι με βλεπω να καταληγω ετσι οπως παει η ζωη μου.. Και εχουν συμβει κι αλλα που με κανουν να σιχαινομαι το αντρικο φυλο. Για παραδειγμα, στο τελος του λυκειου και μετα το καλοκαιρι εκανα παρεα με ενα παιδι που ηταν γκει, ηξερα και τον πρωην του κτλ, και πηγαιναμε μαζι για ψωνια, με εβαφε, και τετοια. Ε λοιπον, μου την επεσε!!!! Μια ωραια μερα παει να με φιλησει, του λεω τι κανεις;;;;;;; Μου λεει νομιζα οτι αυτο ηθελες!!! Επαθα σοκ, ηταν σαν να πηγαινε να με φιλησει μια γυναικα, γιατι ετσι τον εβλεπα, σα "φιλη" μου! Επειτα τις προαλλες, μες στο τρολευ που ηταν πιτα, ενας αηδιας ετριψε τον σηκωμενο τετοιο του πανω μου!! Στο δρομο που κανουνε καμακι χρησιμοποιουνε συνεχεια αισχρες λεξεις και χειρονομιες! Τι συμβαινει με τους αντρες;;; Ειναι ολοι αρρωστοι;; Η εγω τα προκαλω αυτα;;; Πειτε μου οτι ειναι επειδη αυτοι ειναι ετσι και δε φταιω εγω!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Μην τα κοιτάς όλα έτσι! Αυτά πάντα θα υπάρχουν αλλά δεν είναι όοοολος ο κόσμος έτσι...μην μάθεις τον εαυτό σου να έχει μια διαστρεβλωμένη ιδέα για τον κόσμο.Πολλοι θα είναι εκείνοι που δεν θα μας αρέσουν και σε πολλούς δεν θα αρέσουμε...απόλυτα φυσιολογικό! Κοιτα να έχεις ανθρώπους γύρω σου να είναι στα δικά σου μέτρα...να ταιριάζεις δλδ!Μην προσπαθήσεις να ενταχτεις κάπου που δεν σου κάνει..Κοίτα τώρα τον εαυτό σου και τα μαθήματά σου και πρόσφερε σε εσενα πραγματα..

  8. #8
    Φαίνεται πως μέχρι τώρα πέφτεις πάνω σε ακατάλληλα για τις δικές σου τις προσδοκίες άτομα. Με προσεκτικό ψάξιμο, χωρίς επιπόλαιες κινήσεις, χωρίς να θαμπώνεσαι από τους εντυπωσιασμούς και χωρίς να δίνεσαι στον άλλο αμέσως, θα μπορέσεις να βρεις αυτόν που είναι ο κατάλληλος για σένα.
    γιάννης

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    17
    Aπο οτι φαινεται εχω παρα πολλους ανθρωπους που δε μου αρεσουν και δεν τους αρεσω, και δεν μιλαω για εμφανιση. Ισως αυτο να ειναι και ενα μερος του προβληματος, οτι μενουν στην εμφανιση, οτι αυτο τους ελκυει.. Προσωπικοτητα δεν εχω; Πολλες φορες ετσι νιωθω.. Οτι μαλλον απλα δεν υπαρχω..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    γεια σου κοπελια! κατ αρχας δεν εχει να κανει με το οτι εισαι μικρη, ισως εισαι απλα ευαισθητη κ αυτο επειδη μαλλον σκεφτοσουν αλλιως τον τυπο αυτο και απογοητευτικες! ειναι ερωτικη απογοητευση με απλα λογια δλδ και μην αναρωτιεσαι αν θα περασει, γιατι θα περασει και θα βρεις κ αλλους πολλους και θα γελας οταν θυμασαι πως παθαινες κρισουλες απο τα νευρα σου και τον κομπο στον λαιμο

    επισης προφανως μπορει να το κανε και για αλλους λογους οπως πχ για να στην μπει στο ματι οποτε το θυμα θα ναι η πρωη του και οχι εσυ. αλλωστε αυτη η πρωην του ειναι πιο παλιο γκαζον απο σενα

    δεν εισαι σιγουρη πως δεν ελκυεις τους ανθρωπους, εχεις μια ανθρωποφοβια κατα την γνωμη μου. ηταν ετσι οι γονεις σου? αντικοινωνικοι μηπως?

    αυτα ειχα να πω και οτι ''ο καλυτερος ο γκομενος ειναι παντα ο επομενος''!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Σε καταλαβαίνω!Να βρεις λοιπον αυτούς που δεν μενουν στην εμφάνιση και κοιτάνε ποιο βαθιά...μην χαλιέσαι για αυτους που δεν σου κάνουν.Αν τα εχεις καλα με τον εαυτό σου τοτε θα εισαι καλα,γεματη και δυνατη!δεν θα εχεις και την ανάγκη των άλλων..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    17
    Δεν ξερω δε μπορω να σκεφτομαι τον επομενο.. ΑΥτο που σκεφτομαι ειναι οτι θελω να τους πιασω και τους δυο και να τους κοπανησω. Εχω ΠΟΛΥ ΘΥΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ μεσα μου!! ΒΡΑΖΩ!!!!!!!
    Και πανε 6 μηνες απο τοτε που τα φταιξανε και το εμαθα, και νιωθω το ιδιο θυμωμενη, μην πω και πιο πολυ!! Μπροκεν ντολ ειπα πριν οτι χαιρομαι γιατι ξερω οτι αυτη την εχει τωρα στο φτυσιμο και κυνηγαει εμενα, με χρι και τη μητερα μου πηρε τηλ να της πει χρονια πολλα στα γενεθλια μου!! Ολα εδω πληρωνονται, αλλα εγω ειμαι ακομα πολυ θυμωμενη. Ισως χρειαζομαι να γνωρισω καποιον οπως λεει η Χριστινα που να με θελει για αυτο που ειμαι, ισως πρεπει να βρω καποιον μεγαλυτερο, γιατι ειναι πολυυυ ανωριμοι οι αντρες!! Ουφφφφ

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    και μεγαλυτερο να βρεις ισως να ναι χειροτερος μαλακας δεν εχει να κανει η ηλικια! αλλωστε και εκεινοι θα κανουν λαθη και τετοια! νομιζεις αμα δεν τον επιανες στα πρασσα δεν θα συνεχιζες να ζεις στο παραμυθι σου? κι αμα μετανιωσε στ αληθεια? που το ξερεις? ψυσε του το ψαρι και αμα δεις πως επιμενει πολυ δωσε αλλη μια ευκαιρια ρε συ δεν εχεις να χασεις κατι σημαντικο

    οταν λες να βρεις καποιον να του αρεσεις γι αυτο που εισαι τι εννοεις? σε εκεινον γιατι αρεσες? δεν θα βρεις κανεναν τελειο ουτε να σου αρεσουν κ εσενα ΟΛΑ οσα εχει ουτε να αρεσουν και σε κεινον ΟΛΑ οσα εχεις εσυ! δεν υπαρχουν τελειες σχεσεις και αυτο ειναι που τις κανει να μην ειναι βαρετες! αντι να ψαχνεις και να περιμενεις κατι που θα σου ρθει ουτως η αλλως καποια στιγμη, κατσε χαλαρωσε χωρις να χεις κανεναν και κοιτα να κανεις φιλους αντι να ψαχνεις ενα αγορι να αντικαταστησει τις αναγκες σου για συντροφικοτητα. και οταν θα σαι ετοιμη θα δεις πως θα ερθει μονο του
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    galabriel η ωριμότητα δεν έχει να κάνει με την ηλικία..το μυαλο παιζει ρολο!μπορεί να γνωρίσεις κάποιον στην ηλικία σου και να είναι πιο ώριμος και απο 25αρη ή 40άρη. Σίγουρα δεν υπάρχουν τέλειες σχέσεις και τέλειοι άνθρωποι αλλά να βρούμε τουλάχιστον φίλους και σχέση που να μας ταιριάζουν στα ΒΑΣΙΚΑ για εμας πράγματα! Μην ψάχνεσαι,θα έρθει από μόνο του.Όσο ψάχνεσαι το πιο πιθανό είναι να πέφτεις σε λάθος άτομα...Άσε ελευθερα τα πράγματα να κυλήσουν με τους ανθρώπους..Και έχει δίκιο η Μπρόκεν σε αυτό "κατσε χαλαρωσε χωρις να χεις κανεναν και κοιτα να κανεις φιλους αντι να ψαχνεις ενα αγορι να αντικαταστησει τις αναγκες σου για συντροφικοτητα. και οταν θα σαι ετοιμη θα δεις πως θα ερθει μονο του " . Μην χαλιέσαι και νιώθει εκδικητικά γτ σο κάνει κακό και δεν υπάρχει λόγος. Δεν ταιριάζουμε όλοι με όλους και ποτέ δεν ξέρεις αν με την κοπέλα εκείνη φέρεται καλύτερα ή όχι.Δεν συμπεριφερόμαστε το ίδιο σε όλους..

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    17
    Δεν ψαχνομαι, απλα σκεφτομαι τι μπορει να φταιει. Οσο για το μισος και την εκδικητικοτητα, απο τη μια δε θελω να τα ξεφορτωθω! Γουσταρω, και δεν της συμπεριφερεται καλα, το εχω μαθει απο φιλους του! με τι προβληματικο ατομο πηγα και εμπλεξα Θεε μου; Θελω να μην την ξαναπαθω.. Θα προσπαθησω απο το Σεπτεμβρη αν ειναι να πηγαινω πιο πολυ στη σχολη, αν και δε με τραβαει, γενικα δε νιωθω καλα σε αυτη την πολη, ουτε στη σχολη, ουτε σε τπτ.. ΑΛλα δε μπορω να κανω κατι.. Πρεπει να βγαλω τη σχολη, πρεπει εκεινο πρεπει το αλλο, μια ζωη πρεπει, σαν να εχω οδηγο τι πρεπει να κανω στη ζωη μου που τον εφτιαξε καποιος τριτος. Επιλεγουμε ποτε εμεις τι κανουμε;; Ακομα και στη σχολη που περναμε στα 18 δεν ξερουμε που πανε τα 4, τι ειναι η σχολη, τι μελλον εχει κ.ο.κ. Ολα στη ζωη ειναι σαν το κιντερ εκπληξη. βαρεθηκα.

Page 1 of 19 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Φορουμ κ ΑΗΔΙΑ
    By carrie in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 56
    Last Post: 24-08-2011, 18:49
  2. Ηλικία & φύλο
    By sabb in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 38
    Last Post: 27-03-2011, 20:33
  3. Αντισυμβατικότητα και φύλο
    By dimoskon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 21-03-2011, 20:45
  4. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48
  5. Απογοήτευση και θυμός...
    By BALANCE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 61
    Last Post: 26-11-2008, 14:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •