Θυμος και αηδια για το αντρικο φυλο, απογοητευση για τις σχεσεις - Page 19
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819
Results 271 to 282 of 282
  1. #271
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Galadriel συγνώμη που συνέφερα κι εγώ στο να ξεφύγει κάπου το θέμα, αν και όλα κάπου κολλάνε τελικά. Όπως είπες ήταν απο τις πρώτες σου εμπειρίες και σε ταρακούνησε για τα καλά. Το σημαντικό είναι να αναπτύξουμε αυτή την ψυχική ανθεκτικότητα, που θα μας βοηθήσει στο μέλλον να διαχειριστούμε ποιοτικά την όποια απογοήτευση, προδοσία, απόρριψη και λάθος βρεθεί μπροστά μας. Και να μη μας πηγαίνει ένα βήμα πίσω, αλλά μπροστά, χωρίς κακίες και θυμό για ότι συνέβη, αλλά ανωτερότητα. Όταν κάτι μας συμβαίνει και ξέρουμε πως δεν μας άξιζε, κοιτάμε μπροστά με χαμόγελο, και δεν είμαστε εμείς ο loser αλλά ο άλλος. Ανωτερότητα πάνω απο όλα, αξιοπρέπεια και.. καλή καρδιά, μακάρι χωρίς απωθημένα :P
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  2. #272
    Quote Originally Posted by galadriel View Post
    Πωπω. Χαμος εγινε. Πολλες απαντησεις, αλλα κυριως οφ τοπικ και αλλα αντι αλλων, οποτε δεν εχω πολλα να γραψω, μονο καποιο μελος ρωτησε αν μου ειχε δωσει ενδειξεις οτι ηταν κολλημενος. Το ανεφερα και η ιδια στα αρχικα μου ποστ οτι ναι τετοιες ενδειξεις υπηρχαν, για αυτο και εγω ζηλευα την πρωην, δεν ηταν στην φαντασια μου, μου ειχε δωσει αφορμες, αλλα ηταν η πρωτη μου σχεση, ημουν εντελως απειρη, και οτι αλλο θελετε πειτε με, χαζη, ανωριμη, εθελοτυφλουσα, ναι δυστυχως. Αλλα τα κομματια του παζλ μπηκαν στη θεση τους και τα ειδα ολα αυτα ξεκαθαρα μονο αφου εμαθα οτι τα εφτιαξε με εκεινη παλι. Καπως εχω αρχισει να το χωνευω νομιζω. Ειλικρινα ειναι τεραστιο κριμα που γεννιομαστε τοσο χαζοι αφελεις και απειροι και την παταμε πολλαπλως μεχρι να μαθουμε. Η που οι οικογενειες μας δεν μας εδωσαν αρκετη αυτοπεποιθηση και οξυδερκεια ωστε να επιλεγουμε διπλα μας αυτο που μας κανει καλο πραγματικα.. Αν ειχα το μυαλο που εχω τωρα δεν θα εκανα ποτε τιποτα μαζι του.. Κριμα..
    ...ναι όντως βγήκαμε οφ τόπικ, αλλα ευτυχώς με μια ενδιαφέρουσα συζήτηση..

    Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι, από τα γραφόμενα σου φαίνεσαι μικρή...:)
    Έχεις δρόμο μπροστά σου, φτάνει να μαθαίνεις από τα λάθη σου και να μη μοιράζεις ευθύνες σε άλλους. Να ξεκινάς πάντα από τον εατό σου.
    Κανείς δεν γεννήθηκε πανέξυπνος και έμπειρος. Στην πορεία μάθαμε όλοι....

  3. #273
    Τελος καλα ...ολα καλα..

    Αυτο συνηθως δεν αρεσει σε οποιον το λεω αλλα δυστηχως για να προστατευθειται πρεπει να εισαστε λιγο καχυποπτοι.
    Δεν ειναι κακο να την πατας και να μαθαινεις απο τα λαθη σου. Δεν υπαρχει και αλλος τροπος να μαθεις.

    Αυτο που εχω σαν 1 κανονα στις σχεσεις ειναι ποτε δεν κανω σεξ με καποια εαν δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι αυτο που θελω σαν χαρακτηρας. ΤΟ σεξ με τυφλωνει και δεν βλεπω ξεκαθαρα.Βεβαια χανω πολυ σεξ ετσι χαχα. Την εχω πατησει και εγω και εχω αυτον τον κανονα.

  4. #274
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    17
    Kι οσο αφορα τους εγωισμους, ενα εχω να πω, το εξης σοφο: ειναι καιρος να αφησουμε στην ακρη τους εγωισμους, και να κοιταξουμε λιγακι τον εαυτο μας!!

  5. #275
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    Σε ενα τετοιο θεμα τελικα νομιζω πως μεγαλυτερη σημασια εχει να ακουσουμε λιγο το μυαλο και τον τροπο που φέρονται οι αντρες του φορουμ... :)
    Πειτε και αλλα ρε αγορια για το θεμα!!! Ετσι! Να μη μιλαμε εμεις και μοιαζουμε με κακιασμενες, φεμινιστριες, πληγωμενες σκυλες
    Συμφορμιτισσα ΝΑΤΑΣΑ σκεφτομαι και συλλογιζομαι πως ολα αυτα τα παραπονα η το μετανιωμα για οτι εχετε κανει η για οποιον εχετε γνωρισει , ισως ! λεω ΙΣΩΣ ειναι μια υγειες αντιδραση της γυναικας στην αναζητηση του ολο και πιο καλου ανδρα διπλα της!

    Αποψη μου και εμπειρια μου ειναι οτι για εμας τους ανδρες , γενικα στις ανδροπαρεες μας συνηθιζεται να κοροιδευουμε ,να βριζουμε η και μερικοι παραπανω υπερβολικοι να θελουμε να ξεφτιλισουμε η απλα να κανουμε σεξ και μονο με κοπελες οπου το παιζουν δυσκολες , οπου αποτρεπουν μια ευγενικη απο μερους μας γνωριμια με αγενεια και γενικα με χαρακτιρηστικα μεγαλομανιας!

  6. #276
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Αποψη μου και εμπειρια μου ειναι οτι για εμας τους ανδρες , γενικα στις ανδροπαρεες μας συνηθιζεται να κοροιδευουμε ,να βριζουμε η και μερικοι παραπανω υπερβολικοι να θελουμε να ξεφτιλισουμε η απλα να κανουμε σεξ και μονο με κοπελες οπου το παιζουν δυσκολες , οπου αποτρεπουν μια ευγενικη απο μερους μας γνωριμια με αγενεια και γενικα με χαρακτιρηστικα μεγαλομανιας!
    Για συνεχισε να μαθαινουμε πως σκεφτεστε οι αντρες..

  7. #277
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Φιλη μου λιλιουμ ¨) μακαρι να μπορουσα να σου εγραφα πως και τι σκεφτομαστε ολοι οι ανδρες!καθε ενας μας οπως και με τις γυναικες εχει τα γουστα του , τον τροπο του ,γενικα εχει την δικια του αποψη για το αλλο φυλο! το μονο που μπορω ειναι να μεταφερω την εμπειρια μου απο φιλους , κοινωνικους μου χωρους , επαγγελματικους και γενικα οπου αλλου εχει κατσει να βρεθω λογο του οτι ειμαι καπως κοινωνικος ανθρεωπος ¨)

    Αυτο που εχω να σου πω ειναι πως δεν ειναι "πουτ..." οποια εχει συχνες σχεσεις, η σεξ , αυτο ειναι αποψη μου και οχι ολων μας των ανδρων δυστυχως ¨) πιο πολλοι αυτοι που εχουν σπανιες επαφες με γυναικες το λενε αυτο , ετσι εχω καταλαβει ισως γιατι ειναι αυτο που δεν φτανουμε το κανουμε ,,,, .για μενα πουτ.... ειναι οποια κανει σχεσεις η σεξ για λογους ανταποδοσης , μπορει να εχει κανει 6-7 φορες σε ενα χρονο σεξ αλλα αμα το κανει για να κερδισει κατι ειναι πουτ,,,!! καποια μπορει να κανει σεξ 365 μερες το χρονο ! αλλα αμα το κανει γιατι της αρεσει , γιατι ετσι την βρισκει δεν την λεω πουτ,,,!

    Οι πιο πολλοι ανδρες -γνωμη μου- χαρακτηριζουμε ευκολα μια κοπελα , ειδικα αμα την γνωρισουμε σε καποιο μαγαζι - βραδυ , στην αρχη για να δειξουμε στους φιλους μας αλλα και σε εμας οτι δεν εχουμε φαει κολλημα , την φορτονουμε διαφορα επιθετα , οχι τοσο κολακευτικα αλλα ουτε και υβριστικα , αυτα βεβαια δεν τα πιστευουμε , τα λεμε ετσι για να μην φαμε κολλημα , εμεις οι ανδρες στην αρχη μιας γνωριμιας δεν εχουμε τοση πονηρια , δεν υπαρχει ραδιουργια στην σκεψη μας ! ειμαστε χαλαροι και απλοι οπως τα παιδια ! με τον καιρο γινομαστε καποιοι περιεργοι!

    ΟΛΑ Τα ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΓΥΡΟ ΜΟΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ !

  8. #278
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Δε βαριέσαι φίλε Zorz, τελικά μάλλον είναι περισσότερο στον άνθρωπο η μαλακία, και όχι τόσο στον άντρα...
    Και συμφωνώ με αυτό το πολύ ωραίο που είπες, α άντρας είναι σαν παιδί. Γεμάτος όρεξη να παίξει, να ανακαλύψει, να κυνηγήσει το καινούργιο και το παράξενο, να γελάει και να κάνει (συνήθως και ωραίες) βλακείες, να φάει, να χέσει, να κοιμηθεί και αύριο φτου και απτην αρχή.... και χέστηκε για τις συνέπειες. Παιζάκι :S
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  9. #279
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    Δε βαριέσαι φίλε Zorz, τελικά μάλλον είναι περισσότερο στον άνθρωπο η μαλακία, και όχι τόσο στον άντρα...
    Και συμφωνώ με αυτό το πολύ ωραίο που είπες, α άντρας είναι σαν παιδί. Γεμάτος όρεξη να παίξει, να ανακαλύψει, να κυνηγήσει το καινούργιο και το παράξενο, να γελάει και να κάνει (συνήθως και ωραίες) βλακείες, να φάει, να χέσει, να κοιμηθεί και αύριο φτου και απτην αρχή.... και χέστηκε για τις συνέπειες. Παιζάκι :S
    Ενώ η γυναίκα αρέσκεται στα τετριμμένα, τρελαίνεται με την ρουτίνα γουστάρει να βαριέται! :p, συνεχώς κλαίγεται και δεν ικανοποιεί ποτέ τις βιολογικές της ανάγκες, επίσης είναι ευθυνόφοβη! lololol
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  10. #280
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by Militon View Post
    η γυναίκα είναι ευθυνόφοβη!
    Μπααα...δεν το νομιζω!!! Ισως θα επρεπε να το ψαξεις καλυτερα για να εξακριβωσεις οτι λανθανεις!!!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  11. #281
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Quote Originally Posted by ALIA View Post
    Μπααα...δεν το νομιζω!!! Ισως θα επρεπε να το ψαξεις καλυτερα για να εξακριβωσεις οτι λανθανεις!!!
    Χαχαχαχαχ... τελικά είχα δίκιο; Απ όλα τα παραπάνω αυτό σε πείραξε; lol Αστειεύομαι αγαπητή ALIA! Η γυναίκα δεν είναι ευθυνόφοβη, ο Γιώργος είναι ευθυνόφοβος, η Μαρία είναι ευθυνόφοβη κοκ
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  12. #282
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    61
    Γεωργιε.. Συμφω-διαφωνω μ'αυτα που λες :]. Στη δικια μας παρεα δεν υπαρχει η λεξη πουτ@να και δεν κρινουμε ΚΑΜΙΑ(!). Υπαρχουν δυο ειδων γυναικες στο δικο μας λεξιλογιο:
    Τα λεγομενα πατσαβουρια και τα αστερια. Πατσαβουρες σηνυθως χαρακτηριζουμε τις τελειως εκτος τοπου και χρονου, α-στυλ-ες κομπλεξικες-μπουζουκοβιες που καθε αλλο παρα σεξ θελουν μονο και καλοπεραση.. Τα αστερια(που σπανιζουν δυστυχως) απο την αλλη, ειναι οι "αθωες" αλλα χλιδατες συναμα γυναικες. Ξερουν τι θελουν και να συμπεριφερονται..
    Αυτο το καθεστως του χαρακτηρισμου της γυναικας θα υπαρχει παντα κατα τη γνωμη μου. Δεν υπαρχει αντροπαρεα που να ειναι εξω και να μην χαρακτηρισει καμια απο αυτες που θα συναντησουν. Δεν γινεται κακοπροαιρετα, η λεγομενη "καζουρα" ειναι. Χαιρομαι πολλη και " ερεθιζομαι " οταν πολλες εχουν τον αντιλογο μεσα στο τσεπακι τους. Αυτο το τσαγανο, ο αυθορμητισμος, αυτη η νευρικοτητα που βγαινει απο μεσα τους προσπαθωντας να υπερασπισουν τον εαυτο τους ακουγοντας κατι απο αλλους ακομη και αλλες..
    Ολα πλασματα το Θεου ειμαστε, ολοι εχουμε ψυχη και ολοι εχουμε δικαιωμα στη ζωη.

Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819

Similar Threads

  1. Φορουμ κ ΑΗΔΙΑ
    By carrie in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 56
    Last Post: 24-08-2011, 18:49
  2. Ηλικία & φύλο
    By sabb in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 38
    Last Post: 27-03-2011, 20:33
  3. Αντισυμβατικότητα και φύλο
    By dimoskon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 21-03-2011, 20:45
  4. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48
  5. Απογοήτευση και θυμός...
    By BALANCE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 61
    Last Post: 26-11-2008, 14:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •