την θελω ακομα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    18

    την θελω ακομα

    καλησπερα. πρωτη φορα που γραφω στο forum.γιατι?καποιοι μπορει να με πουνε χαζο αλλα δεν πειραζει.ειχα μια σχεση 4 μηνων με μια κοπελα η οποια μου αρεσε παρα πολυ και η οποια ειχε χωρισει μολις 2 εβδομαδες απο μια σχεση αρκετα περιεργη (ασχημο βρισιμο,εξευτελισμο,ξυλο,) καλος η κακος εγω ερωτευτηκα σφοδρα θα ελεγα. αλλα... η κοπελα δεν ενιωθε το ιδιο απ'οτι καταλαβαινα και απ'οτι ελεγε σε κοινους γνωστους.καποια στιγμη εμαθα οτι εχει βγει μια-δυο φορες με το πρωιν της.αφου καναμε μια συζητηση περι του θεματος και καταληξαμε στο οτι χρειαζετε χρονο για να ξεπεραση καποιες καταστασεις(τον οποιο τις τον εδινα απλοχερα) αφηνοντας απο την μερια της να εννοηθει οτι να μην ανησυχω γιατι τιποτα δεν υπαρχει μεταξυ τους και οτι ολα θα φτιαξουνε ( το οποιο μου φανηκε λογικο διοτι εχω περασει και εγω καταστασεις διαφορες και ξερω οτι ο χρονος και η υπομονη ειναι ο καλητερος γιατρος).φτασαμε σε ενα χωρισμο(2 μηνες μετα) ο οποιος κρατησε 2 ημερες.θελαμε και οι δυο την επανασυνδεση τελικα εκεινη εκανε το πρωτο βημα.μετα απο 1 μηνα περιπου και αφου κανονιζαμε να παμε καπου μαζι για Σ.Κ. με αφηνει αναυδο και συξηλο λεγοντας μου τελευταια στιγμη οτι θελει να παει με την φιλη της Σ.Κ. μονες τους (δεν ειχα και πολλες επιλογες να παω καπου μονος μου μετα απο αυτο).κατι ψυλιαζομαι στο μεταξυ και μαθαινω οτι εχει κανονισει εκτος απο την φιλη της με ενα φιλο και τον πρωιν της.χωρισμος εκνεου(για δυο ωρες περιπου).σχεδον γονατιστη με παρακαλεσε να τα ξαναβρουμε και ετσι εγινε.1 μηνα μετα(1,5 βδομαδα πριν δηλαδη) αρχισε να φερετε περιεργα του στυλ παω να μεινω στην φιλη μου(και εκει εμεινε απο οτι εμαθα αργοτερα) να εχει μουτρα καταβασμενα συνεχεια.για να κανουμε παλι μια συζητηση για να μου πει οτι σκεφτετε αρκετα τον πρωιν της και επειδη ειμαι καλος ανθρωπος δεν θελει να με πληγωση της ειπα οτι ειναι επιλογη μου το να κανω υπομονη και να προσπαθω να την βοηθεισο να αλλαξει την ζωη της.τελικα σημερα χωρισαμε κοινη συνενεση λογω το οτι εκεινη σκεφτετε οπως σκεφτετε και εγω ειμαι πολυ καλος για να με κανει να νιωθω ασχημα (και οντως αισθανομουνα ασχημα και ας εδειχνα οτι δεν με ενοχλει και μερικες φορες δεν με νοιαζει).το θεμα ειναι οτι εγω με αυτην την γυναικα ειμαι ερωτευμενος ακομα και την θελω ακομα.μπορει καποιος-α να βοηθειση λιγο την κατασταση?να κανω κατι και τι ? η να ξεχασω τελειως? στο παρελθον ειχα αρκετες σχεσεις παντα ηξερα πως να φερθω σε καθε περισταση για να περναει καλα ο ανθροπος που ειναι διπλα μου. ακομα και οταν χωριζαμε ηξερα τι να κανω για να μην τον στεναχωρισω . τωρα ομως ενα κενο και δεν ξερω τι να κανω.μηπως υπαρχει λυση?γιατι αυτη την στιγμη δεν ξερω τι να κανω και πως...ευχαριστω οσους ειχαν την υπομονη να διαβασουν τα παρακατω... και καλοδεχουμενες ολες οι απαντησεις και ας μην ειναι αυτο που θελω να ακουσω.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    18
    ααχ!!! τι καλα να ξερεις οτι καποιοι ξενυχτανε μαζι σου...κι ας μην τους ξερεις καθολου.μια χαρα ειναι.χαιρομαι που ειμαι εδω :)
    danay μου λοιπον καθησα αρκετες φορες και σκεφτηκα αν αξιζει να κανω υπομονη και παντα επερνα την ιδια απαντηση απο τον εαυτο μου \"υπομονη θελει τον χρονο της μην την πιεσης\".σκεφτομουνα να της στειλω λουλουδια που αρεσουν και σε \'μενα πολυ ετσι απλα χωρις πολλα πολλα για να τις δειξω τι θελω χωρις να γινω ιδιαιτερα πιεστικος αλλα και παλι δεν ξερω...εχω χασει τον μπουσουλα!!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    18
    λυση ειναι αυτο θα μου πεις?μαλλον οχι.
    τουλαχιστον βγηκα με τους φιλους μου και διασκεδασα αποψε.
    αλλ αειναι αυτο το κατι που σε πιανει οταν γυρνας σπιτι και εισαι μονος-η ενω περιμενες οτι καποιος-α θα σε περιμενει.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    18
    thanks
    alla mou leipei eidi..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    18
    kai san na min ftanene ola afta irtha kai 3 fores spiti mou simera.!!!
    pos tha vro isixia ego?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Βρε, Harris, το σπίτι σου τι ρόλο παίζει στην όλη υπόθεση?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    18
    irthe ithela na po

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Aaaa...
    Στο είπα και χθες πως δεν θα ξεμπέρδευες έτσι εύκολα...
    Τι ήθελε?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    18
    efere ta pragmata mou tin proti fora...
    tin defteri na parei ta dika tis...
    tin triti na tis dodo ta kleidia tis...
    xoria ta 5 tilefonimata...
    pos na iremiso ego meta?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Σκέψου θετικά...
    Μπορεί να είχες όλη αυτή την αναστάτωση σήμερα, αλλά έτσι (φαίνεται) τουλάχιστον ότι ξεμπέρδεψες μαζί της...
    Πλέον μπαίνεις κι επισήμως στη φάση της ανασυγκρότησης.

    Χαλάρωσε και κάνε κάτι ευχάριστο για σένα.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    18
    θετικα σκεφτομαι.βγαινω, διασκεδαζω, γελαω,
    αλλα μεσα μου ξερω οτι την θελω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Το θέμα δεν είναι αν τη θέλεις...

    Το ζήτημα είναι αποδεχτείς το πώς εξελίχθηκαν τα πράγματα και να προχωρήσεις.

    Κοίτα σιγά σιγά να ορθοποδίσεις και θα δεις πως όλα γίνονται πιο εύκολα όταν περνάει ο χρόνος από πάνω τους.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    18
    καλησπερα σε ολους.θελω να σας ευχαριστησω για την υποστηριξη σας τις προηγουμενες μερες πραγματικα με κανατε να δω την καλη πλευρα του προβληματος και ειδη αισθανομαι πολυ καλυτερα. thanks a lot.
    ελπιζω να σας βρισκω που και που να τα λεμε!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •