νευρικότητα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    thanasisGR
    Guest

    νευρικότητα!

    hey! εδώ και 3 μέρες τώρα έχω μυϊκή ένταση, νευρικότητα, και σφίξιμο στο κεφάλι! και δεν μπορώ να χαλαρώσω με τίποτα. πήρα μισό xanax 0.5mg αλλα δεν με έπιασε..

    είμαι όλη μέρα με συνεχόμενη νευρικότητα και πολύ έντονη πίεση στο κεφάλι!

    έχω γενικά πολύ άγχος.. αλλα δεν έχω ακολουθήσει φαρμακευτική αγωγή ακόμα.. με zoloft 50mg και zyprexa 5mg

    το θέμα είναι ότι έχω συνεχεια ανεβασμένη πίεση, λόγο τις νευρικότητας πιστεύω γιατί γενικά οποτε βάζω πιεσόμετρο έχω ανεβασμένη πίεση

    όταν την μέτρησα είχα 17 με 10.

    και ένα άλλο περίεργο είναι ότι όταν έχω νευρικότητα βλέπω πολύ πιο καθαρά.. σε σχέση με πριν..

    όλα αυτά τώρα είναι από άγχος που έχω??? εξέτασης έχω κάνει.. επίσης να αναφέρω ότι έχω και ελάχιστο ανεβασμένο θυροειδή ορμονών δεν ξέρω αν έχει και κάποια σχέση αυτό.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    κοιτα εφοσον εχεις κανει εξετασεις κ δεν εδειξαν κατι, τοτε παιζει εντονο το ενδεχομενο να προκαλουνται λογω αγχους, οποτε κουλαρε κ προσπαθησε να το δεις πιο ψυχραιμα οταν σε πιανει.. μπορει αυτη η νευρικοτητα να προκαλειται κ απο τα φαρμακα που παιρνεις, το ζολοφτ το παιρνω κι εγω κ ετσι ακριβως ειμαι.. για το θυρεοειδη επειδη παιζει ρολο ψαξ το περαιτερω ωστε να ξεκαθαρισεις το τοπιο...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    κοιτα εφοσον εχεις κανει εξετασεις κ δεν εδειξαν κατι, τοτε παιζει εντονο το ενδεχομενο να προκαλουνται λογω αγχους, οποτε κουλαρε κ προσπαθησε να το δεις πιο ψυχραιμα οταν σε πιανει.. μπορει αυτη η νευρικοτητα να προκαλειται κ απο τα φαρμακα που παιρνεις, το ζολοφτ το παιρνω κι εγω κ ετσι ακριβως ειμαι.. για το θυρεοειδη επειδη παιζει ρολο ψαξ το περαιτερω ωστε να ξεκαθαρισεις το τοπιο...
    λακρυ σε θαυμαζω!!

  4. #4
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    κοιτα εφοσον εχεις κανει εξετασεις κ δεν εδειξαν κατι, τοτε παιζει εντονο το ενδεχομενο να προκαλουνται λογω αγχους, οποτε κουλαρε κ προσπαθησε να το δεις πιο ψυχραιμα οταν σε πιανει.. μπορει αυτη η νευρικοτητα να προκαλειται κ απο τα φαρμακα που παιρνεις, το ζολοφτ το παιρνω κι εγω κ ετσι ακριβως ειμαι.. για το θυρεοειδη επειδη παιζει ρολο ψαξ το περαιτερω ωστε να ξεκαθαρισεις το τοπιο...
    δεν περνώ φάρμακα καθόλου! μονο μια φορα πήρα zoloft και επειδή δεν μπορούσα να ηρεμήσω δεν πήρα ποτε ξανά..

    αυτό το σφίξιμο στο κεφάλι είναι τόσο έντονο που με έχει κούραση! είμαι όλη μέρα με βάρη κεφάλι και αίσθηση πίεσης στα νεύρα, νιώθω και ένα σπαστικό ενοχλητικό νευρικό γαργάλημα...

    μάλλον πρέπει να ξεκινήσω θεραπεία με zoloft και zyprexa... δεν παλεύετε άλλο αυτή η κατάσταση!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by kyknos25 View Post
    λακρυ σε θαυμαζω!!
    για ποιο λογο βρε συ ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by thanasisGR View Post
    δεν περνώ φάρμακα καθόλου! μονο μια φορα πήρα zoloft και επειδή δεν μπορούσα να ηρεμήσω δεν πήρα ποτε ξανά..

    αυτό το σφίξιμο στο κεφάλι είναι τόσο έντονο που με έχει κούραση! είμαι όλη μέρα με βάρη κεφάλι και αίσθηση πίεσης στα νεύρα, νιώθω και ένα σπαστικό ενοχλητικό νευρικό γαργάλημα...

    μάλλον πρέπει να ξεκινήσω θεραπεία με zoloft και zyprexa... δεν παλεύετε άλλο αυτή η κατάσταση!
    α οκ τοτε, ετσι οπως το εγραψες νομιζα ηδη τα παιρνεις τα χαπια αυτα.. τα χεις παρει κ στο παρελθον κ σε βοηθησαν κ σκεφτεσαι να τα ξαναξεκινησεις?? τι προβλημα αντιμετωπιζεις ακριβως ? αγχωδη διαταραχη με πανικους, ψυχοσωματικα κ ετσι?? το ζυπρεξα παντως ειναι πολυ βαρυ, καλυτερα να το αποφυγεις αμα δεν εχεις κατι πολυ σοβαρο.. το ζολοφτ πιστευω κ απο μονο του αρκει κ υπεραρκει...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #7
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    α οκ τοτε, ετσι οπως το εγραψες νομιζα ηδη τα παιρνεις τα χαπια αυτα.. τα χεις παρει κ στο παρελθον κ σε βοηθησαν κ σκεφτεσαι να τα ξαναξεκινησεις?? τι προβλημα αντιμετωπιζεις ακριβως ? αγχωδη διαταραχη με πανικους, ψυχοσωματικα κ ετσι?? το ζυπρεξα παντως ειναι πολυ βαρυ, καλυτερα να το αποφυγεις αμα δεν εχεις κατι πολυ σοβαρο.. το ζολοφτ πιστευω κ απο μονο του αρκει κ υπεραρκει...
    exw yperboliko anxos kai twra mou to girise se kata8lipsh kai exw pollh entash kai nevrikotita! mou egrapse o psyxiatros zoloft kai zyprexa gia na pernw kai ta 2 prota to zoloft 50mg kai meta apo 2 wres zyprexa 5mg gia arxh miso xapaki.. ontos einai xalia auto to farmako fernei poly ypnilia kai to prwi ksypnas xalia... alla tha prepei na akolou8iso tin 8erapia mou! den kserw ti allo na kanw! thelw genika na apofygo to zyprexa... einai polu dunato... tha rwtiso kai kapion allo psyxiatro! na mou pei tin gnwmh tou! alla h katastash mou exei proxorish toso polu pou eimai xalia... den mporw na elenxo to anxos kai tis krishs panikou!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    θαναση ξερω ποσο δυσκολο ειναι να ζεις με αγχος κ κρισεις πανικου, εγω τα εχω αυτα απ τα 16, ευτυχως τουλαχιστον σταματησαν οι κρισεις πανικου, αλλα η γαδ δεν φευγει.. γνωμη μου ειναι αν κ το ζυπρεξα ειναι δυνατο κ με παρενεργειες, ακολουθησε αρχικα τη θεραπεια κ αν δεις οτι δεν αντεχεις κ δεν την παλευεις, ζητας κ δευτερη γνωμη...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    thanasisGR
    Guest
    τελικά ξεκίνησα ομοιοπαθητική θεραπεία... είδε τις εξέτασης που έχω κάνει είπα τα συμτώματα που έχω κλπ, μου είπε δεν χρειάζεται να πάρεις αντικαταθλιπτικά γιατί θα σε κάνουνε χειρότερα! τώρα μου ετοιμάζουνε ένα φάρμακο ομοιοπαθητικό σε 2 μέρες θα είναι έτοιμο που είναι για το άγχος την πίεση και τον θυροειδή! επίσης θα μου κάνει και βελονισμό.

    μου είπε κιόλας από την 1τη μέρα με το φάρμακο θα δω αποτελέσματα... η αλήθεια είναι ότι μου φαίνεται περίεργο..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •