heeeeeeeeeelppppppppppppppp!!!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264

    heeeeeeeeeelppppppppppppppp!!!!!!!

    παιδια ΣΟΣΣΣΣ...
    θελω τη γνωμη σας σε κατι,ειλικρινα 8ελω να μου πειτε τι θα κανατε εσεισ στη θεση μου γιαα τι κωλυομαι να παρω μια αποφαση την οποια πρεπει να παρω μεχρι αυριο..λοιπον για να σας βαλω στο κλιμα αν και εχω ξαναγραψει στο φορουμ αντιμετωπιζω κρισεις πανικου με ηπια συμπτωματα καταθλιψης τα οποια αντιμετωπιζω διχως φαμακευτικη αγωγη μιας και τον τελευταιο καιρο εχοθν μειωθει σε μεγαλο βαθμο τα συμπτωματα του πανικου.Να σημειωσω οτι ολα αυτα ξεκινησαν οταν ειχα παει διακοπες πριν απο δυο χρονια στην κρητη απ οπου και καταγομαι και τοτε ξεκινησαν οι πανικοι.Οπως ο κα8ε πανικος ετσι κ αυτος που με χτυπησε τοτε ενιωσε να με "ταρακουνα" μιας και πιστευα οτι αρχιζω να τρελενομαι γεγονος που το συσχετισα αφενος με το γεγονος οτι ο αδερφος μου ειναι ψυχωτικος και αφετερου με το γεγονος οτι σε μια κλειστη επαρχιακη κοινωνια απο τη στιγμη που θα με εβλεπαν σε κατασταση αποσυγκεντρωσης οφειλομενη στα συμπτωματα του πανικου θα νομιζαν οτι θα τρελενομουν!Και εδω ακριβως εγκειται το προβλημα...τι να κανω?να ξαναπαω στην κρητη που με επιασαν ολα αυτα διακοπες?δεν αντεχω εδω στην αθηνα πληττω οι παρεες μου εχουν φυγει και ειμαι ολη την ωρα μπροστα απο εναν υπολογιστη,και νιωθω σαν ακινητοποιημενη που δεν μπορω να παω πουθενα!η να παω και να το ρισκαρω και οτι γινει?κι αν γυρισω τρελη?πφφφ δεν ξερω πλιιιιζ βοηθηστε με εσεις που γνωριζετε απο τετοια θεματα γιατι δεν μπορω να τα συζητησω με κανεναν αλλο...ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα με τις ερωτησεις μου!!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    θεσ-νικη
    Posts
    19
    καλησπερα.αν δεν εχεις την δυνατοτητα να πας αλλου οπως πχ με εκδρομικο που θα κανεις παρεα και μ αλλους,πανε στη κρητη.το αν θα σε πιασουν απο σενα εξαρταται.αλλο ο αδελφος σου και αλλο εσυ.και επειδη ο αδελφος σου ειναι ετσι γιαυτο και οταν σ επιασε νομιζες οτι θαχεις τα ιδια.μπορει η ασθενεια να χτυπησει τα παιδια του αν εκανε ποτε,αλλα οχι εσενα.σπανια ναναι και τα 2 παιδια με ιδιο προβλημα.αυτο που εχεις το εχει ολος ο κοσμος,και εσυ εισαι ηρωας αφου το ξεπερνας χωρις φαρμακευτικη αγωγη.αν μπορεις να πας να βγαινεις να περνας καλα,μην επηρεαζεσαι απο το μερος και τον αδελφο σου .απλα αποφευγουμε ολοι τα μεροι που μας επανε οι κριση πανικου.εγω απεφευγα τον περιφερειακο γιατι με ειχε πιασει εκει 1 φορα ασχημη.οταν ομως ημουν καλυτερα ξαναοδηγησα εκει.1 φορα ετρωγα κουσκουσι και μ επιασε.απο τοτε δεν ξαναφαγα.αλλα αυτα ειναι στο μυαλο μας.και εσυ εχεις δυναμη μεσα σου.μηναφησεις να σ επηρεασει ο τοπος.καλα να περασεις και να διασκεδασεις οσο μπορεις.περσι ημουν 10 μερες και ηταν υπεροχη η κρητη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264
    dinanike το ξερω ειναι πολυ δυσκολο να επιστρεφεις σε τοπους που σ εχουν πιασει πανικοι,ολα σου θυμιζουν εκεινη τη στιγμη που ισως ειναι μια απο τις χειροτερες εμπειριες που εχουμεβιωσει..ακριβως γι αυτο επειδη τοτε δεν μπορεσα να το ελεγξω,με αποτελεσμα μια βδομαδα να ειμαι μες τους πανικους και να προσποιουμαι σε ολους οτι ειμαι καλα για να με θεωρησουν σαν τον αδερφο μου,αναγκαστηκα να φυγωω...ειχα παει με πολυ καλη ψυχολογια,σιγουρη για τον εαυτο μου και γυρισα ενα πανικοβλητο αδυναμο πλασματακι,που 2 χρονια παλεβει με αυτην την κατασταση..μηπως τωρα που δεν παω με καλη ψυχολογια,γυρισω αλλιως???δεν θελω να κρυβομαι αλλα απο την αλλη φοβαμαι να αντιμετωπισω και τις καταστασεις...αλλα αμα δεν εκτεθω στο φοβο μου δεν θα τον ξεπερασω και ποτε...τι να πωωωω...λεω να παω κι ας μου βγει και σε κακο που λεει κ το τραγουδι.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    θεσ-νικη
    Posts
    19
    αν θες να το ξεπερασεις θα πας.αλλα πολλες φορες ατομα που φοβουνται να πανε καπου οπωσ 1 φιλη,πχ μαγαζια με μουσικη,απλα δεν παει.απο την ι κακωσ γιατι ετσι καταφερε ο αντρασ της να γυριζει......αλλα απο την αλλη λενε οπως και συ ξερεις αν δεν αντιμετωπισεις τον φοβο σου δεν θα το ξεπερασεις.εμενα η γιατρος με ειπε να μην φτανω ποτε στα ορια μου και αν ειμαι καπου και ζοριστω να φυγω.σου προτεινω να πας αν ειναι να δεις και τους γονεις σου,και μολις ζοριστεις καντην.πεσ ηρθα για 2-3 μερες.αν δεις οτι περνας καλα,κατσε λιγο παραπανω.αλλα αν δεις οτι σε στεναχωρει το περιβαλον,φυγε.εσυ αποφασιζεις,και απο σενα ολα εξαρτιονται.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Είναι κρίμα που έχεις συνδέσει ένα τόσο όμορφο μέρος σαν την Κρήτη με τις κρίσεις πανικού. Πήγαινε κι αν δεις τα μεγάλα ζόρια φύγε. Μην δίνεις σημασία στο τι θα πουν οι ανίδεοι που δεν ξέρουν να ξεχωρίσουν τις ψυχικές ασθένειες. Όσο σ' ενδιαφέρει τι θα πουν οι άλλοι, θα γίνεσαι χειρότερα. Απ' ότι βλέπω, επηρεάζεσαι πολύ από το νόσημα του αδερφού σου και δεν είναι καλό αυτό. Δεν υπάρχει φόβος να νοσήσεις και συ, μην ανησυχείς. Ίσα, ίσα που πρέπει να φροντίζεις τον εαυτό σου για να μπορείς να βοηθάς και την οικογένεια σου. Πάντως μου κάνει εντύπωση πως είναι μια κρίση πανικού. Εγώ έχω περάσει μόνο κρίσεις άγχους. Απ' ότι φαντάζομαι έχουν δεκαπλάσια ένταση ε;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    μελινα
    σκοπευεις να πας μονη σου η με παρεα>?
    η παρεα σου ξερει για τις κρισεις?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Προτεινω να πας! Εδω θα φρικαρεις , μες στην ζεστη ενω οι φιλοι σου την εχουν κανει , εδω μπορει να τρελαθεις καλα θα ηταν να πας Κρητη και αμα δεις οτι ειναι ασχημα τα πραματα παραι το αεροπλανο και ελα πισω !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •