ομοφυλόφιλοι με το άλλο φύλο?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    19

    ομοφυλόφιλοι με το άλλο φύλο?

    Ας πούμε πως έχουμε έναν ομοφυλόφιλο άνδρα.Μπορεί να κάνει έρωτα με γυναίκα?

  2. #2
    Quote Originally Posted by neofermeni View Post
    Ας πούμε πως έχουμε έναν ομοφυλόφιλο άνδρα.Μπορεί να κάνει έρωτα με γυναίκα?
    ας πούμε πως θελει: ναι

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    19
    Άρα αυτά που λένε μερικοί ότι οι άνδρες ομοφυλόφιλοι δεν έχουν στύση με γυναίκα είναι ψέμα?

  4. #4
    Quote Originally Posted by neofermeni View Post
    Άρα αυτά που λένε μερικοί ότι οι άνδρες ομοφυλόφιλοι δεν έχουν στύση με γυναίκα είναι ψέμα?
    κοίτα, για να μη το πάμε λες και στέλνουμε τηλεγραφήματα....ας ξεκινήσουμε με απλά βήματα.

    Τι είναι αυτό που σε απασχολει, τι θες να μάθεις, είσαι πάνω από 14?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    19
    Είμαι 17 , με φίλο ομοφυλόφιλο που έχει ανησυχίες.Το ερώτημα μου είναι ξεκάθαρο : Αν ένας ομοφυλόφιλος άνδρας έχει στύση με γυναίκα για να κάνουν έρωτα.Αυτά

  6. #6
    Quote Originally Posted by neofermeni View Post
    Είμαι 17 , με φίλο ομοφυλόφιλο που έχει ανησυχίες.Το ερώτημα μου είναι ξεκάθαρο : Αν ένας ομοφυλόφιλος άνδρας έχει στύση με γυναίκα για να κάνουν έρωτα.Αυτά
    τις ανησυχίες αποκλείεται να τις έχει ο ομοφυλόφυλος φίλος σου γιατί εκείνος ξέρει αν έχει στύση με γυναίκα ή όχι.
    Ας ξεκινήσουμε με το ποιος έχει τις ανησυχίες.
    Λοιπόν?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    19
    Κι όμως αυτός τις έχει.Βλέποντας μια γυναίκα δε θα έχει στύση.Αλλά με τα αγγίγματα και τα σχετικά μπορεί να αλλάξει το πράγμα?Λοιπόν?

  8. #8
    Quote Originally Posted by neofermeni View Post
    Κι όμως αυτός τις έχει.Βλέποντας μια γυναίκα δε θα έχει στύση.Αλλά με τα αγγίγματα και τα σχετικά μπορεί να αλλάξει το πράγμα?Λοιπόν?
    Όταν λες ομοφυλόφυλος τι εννοείς? Ένας άνθρωπος που δηλώνει πως έλκεται σεξουαλικά από το ίδιο φύλο, δεν έχει ανησυχίες για το φύλο που ΔΕΝ τον ενδιαφέρει. Είναι σα να έλεκεσαι εσύ από άντρες και όλη μέρα να έχεις ανησυχίες τι θα γίνει ανα αρχίσεις και αγγίζεσαι με μια γυναίκα. Κολάει?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    19
    Προφανώς μιλάω για ένα άτομο που δυσκολεύεται να αποδεχτεί τον εαυτό του...Τελικά μπορεί να δοκιμάσει ή θα αποτύχει στο να το κάνει?

  10. #10
    Quote Originally Posted by neofermeni View Post
    Προφανώς μιλάω για ένα άτομο που δυσκολεύεται να αποδεχτεί τον εαυτό του...Τελικά μπορεί να δοκιμάσει ή θα αποτύχει στο να το κάνει?

    Και θα αποδεχτεί τον εαυτό του πιέζοντας τον να κάνει κάτι που εκ πρωιμίου νιώθει πως δεν θα καταφέρει να το κάνει, γιατί απλά ΔΕΝ του αρέσει?
    Δεν είναι λίγο μαζοχιστικό αυτό?

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εγω θα απαντησω οτι ναι, αμα αφησει να τον αγγιξει γυναικα, θα εχει στυση. το θεμα ειναι αν θα μπορεσει να προχωρησει ή θα νιωθει αηδια με το γυναικειο σωμα κλπ. οποτε ενω σωματικα ολοι μπορουμε να γαμηθουμε με ολους, τα θελω μας ειναι αυτα που δε μας αφηνουν. ειναι καθαρα εγκεφαλικο το θεμα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Υπάρχουν μερικοί που πάνε με όλους και με όλες. Αυτό συμβαίνει στον στρατό και στις φυλακές όταν δεν υπάρχουν γυναίκες οι πιο δυνατοί βιάζουν τους πιο αδυναμους σωματικά.
    Άλλωστε τα υποσιτησμένα παιδιά βγαίνουν με σωματικές αδυναμίες, ανισσοροπίες όταν μεγαλώσουν.Από κει και πέρα μπορεί να έχει κάποιος ψυχολογικά και να μην έχει καλή στύση αλλά να επιθυμεί το σεξ με γυναίκες.
    Όπως υπάρχουν και γυναίκες που με διάφορες ουσίες, διατροφή βγαίνουν πιο αντράκια επειδή τις τάιζαν οι έχοντες γονείς.
    Η λύση είναι μία. Γυμναστική & διατροφή*. Για την δική του προστασία κυρίως, όχι για να γίνει γαμίκουλας.
    *αν και κάποιοι λένε πως οι αδύνατοι παλεύουν καλύτερα.
    Τώρα σε αυτό που ρωτάς νομίζω το όλο ερώτημα είναι τι θέλει κάποιος. Με το ζόρι τίποτα δεν γίνεται.
    Άλλωστε απόσο ξέρω μερικοί ομοφυλλόφυλοι έχουν κάνει παιδιά.. δεν ξέρω όμως αν αυτό έγινε με φυσικό τρόπο η με τεχνητή γονιμοποίηση...
    Last edited by carrot; 13-07-2011 at 21:00.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    19
    @Θεοφανία : Φοβάται εξαιτίας της συντηρητικής κοινωνίας.Δεν ήταν κάτι που το επέλεξε.Θα έχεις χιλιοακούσει κι εσύ τους λόγους που θέλουν να δείχνουν "φυσιολογικοί" φαντάζομαι.

    @ΚΕΝΟ : Ευχαριστώ που απάντησες ευθέως.Δε νομίζω να νιώθει αηδία ,εφόσον θέλει να δοκιμάσει.Φοβάται απλά μήπως δεν το "πετύχει".

    @carrot : Γι' αυτούς που πάνε με όλους κι με όλες νομίζω πως είναι αμφιφυλόφιλοι...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δυσκολο να μην το "πετυχει" αν ειναι σε νεαρη ηλικια. ειδικα αν ειναι και το σωμα της γυναικας που θα παει καλοσχηματισμενο με καμπυλες, ειναι δυνατον να μη τον καβλωσει καθολου ? εστω λιγο κατι, απ'τη στιγμη που δεν τον αηδιαζει, και μονο στη θεα του καβλωνει κανεις. ας δοκιμασει και με τρανσεξουαλ πρωτα αν ειναι, να γινει πιο ομαλη η μεταβαση του, λολ...

    κι οσον αφορα τους αλλους που πανε και με τα δυο φυλα, ναι υπαρχει ο πασιγνωστος ορος bisexual.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Σε αυτή την ηλικία, είναι υπερβολικά δύσκολο να έχει κατασταλάξει στο ερωτικό του status. Με αυτή την "αρχή", δεν αναφέρεσαι σε ομοφυλόφυλο

    Τώρα αρχίζει να καθορίζει τις σεξουαλικές διαθέσεις του και τον ερωτικό προσανατολισμό του και ίσως να συνειδητοποιεί όλο και περισσότερο την ομοφυλοφιλική του έλξη και συμπεριφορά. Στην πορεία μπορεί να γίνει αμφισεξουαλικός, ομοσεξουαλικός ή ακόμα και ετεροσεξουαλικός.

    Αρα ναι, μπορεί να κάνει σεξ με γυναίκα και να έχει στύση, κατά περίπτωση.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θυμος και αηδια για το αντρικο φυλο, απογοητευση για τις σχεσεις
    By galadriel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 281
    Last Post: 10-08-2011, 11:47
  2. Ηλικία & φύλο
    By sabb in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 38
    Last Post: 27-03-2011, 21:33
  3. Αντισυμβατικότητα και φύλο
    By dimoskon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 21-03-2011, 21:45
  4. ΤΟ ΑΛΛΟ?
    By lilium in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 19-03-2011, 18:53
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 14:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •