Αληθίνο γέλιο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

    Αληθίνο γέλιο

    Φίλοι μου αισθάνομαι πως τις τελευταίες μέρες δεν γελάω καθόλου, και ότι δεν θυμάμαι πως είναι το αληθινό μου γέλιο, νομίζω ότι κάθε φορά έχω διαφορετικό γέλιο αν και ακόμα και αυτό μου έχει κοπεί κάπως.
    Πάντως υπάρχει μια βελτίωση από το ανώριμο ασυγκράτητο γέλιο που με έπιανε ανέξελενγκτα. Πλέον είναι πιο σπασμωδικό αλλά λιγότερο ανεξέλενγκτο.
    Last edited by carrot; 11-07-2011 at 01:18.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    α, εμενα μ αρεσει να γελαω μεχρι θανατου! :)

    το παιδικο γελιο ειναι το καλυτερο!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Προσωπικά προτιμώ το παιδικό ασυγκράτητο γέλιο. Εγώ έχω πολλά είδη γέλιου, τόσα που μου κάνει και εντύπωση :D. Λατρεύω το γέλιο και γελάω και μόνη μου.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Μόνη σου η με παρέα?

    Όταν γελάνε με σένα πως θα νιώθεις?
    Last edited by carrot; 11-07-2011 at 01:29.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Δεν το κατάλαβα αυτό.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Τη Lou! είχα ρωτήσει αλλά θα απαντήσω σε σένα. Εννοώ αυτοί που γελάνε με τους άλλους όταν γελάσουν οι άλλοι με τους ίδιους τα παιρνουν στο κρανίο. Όπως δηλαδή σαν τον φίλο που την πέφτει σε όλες τις γκόμενες των φίλων του αλλά την δικιά του φίλη δεν φέρνει ποτέ στην παρέα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    κομπλεξικοί και άρρωστοι. Προσωπικά πολλές φορές ξεκαρδίζομαι και όταν με κοροιδεύουν. Το θεωρώ σημάδι υγείας.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    κομπλεξικοί και άρρωστοι. Προσωπικά πολλές φορές ξεκαρδίζομαι και όταν με κοροιδεύουν. Το θεωρώ σημάδι υγείας.
    Μπράβο! Είσαι δυνατή.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    γελαω κ μονη μου, γελαω κ με παρεα. κατ αρχην δε γελαω απαραιτητα με γκαφες αλλων, γελαω με πολλα κ διαφορα που μπορει να τα βρω αστεια, πολλα ειναι ουδετερα αστεια, δε σχετιζονται με ανθρωπους! επισης αυτοσαρκαζομαι, οποτε γελαω κ με τα μουτρα μου. αν οι αλλοι γελανε με εμενα, αν ειναι φιλοι μου κ γελανε καλοπροαιρετα, ολα καλα, ειμαι ανεχτικη, το διασκεδαζω κ εγω μαζι, οπως ειπα ειμαι ανοιχτη κ στον αυτοσαρκασμο. αν ειναι κακοπροαιρετοι κ δε με συμπαθουν, κ γελανε κοροιδευτικα, τους αποφευγω κ ας κανουν ο,τι θελουν απο εκει κ περα!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    κομπλεξικοί και άρρωστοι. Προσωπικά πολλές φορές ξεκαρδίζομαι και όταν με κοροιδεύουν. Το θεωρώ σημάδι υγείας.
    Πολύ σωστο! Έτσι είναι! Εγώ γελάω και μόνη μου αλλά και με παρέα...αυτοσαρκάζομαι->γελάω,γελανε μαζί μου->γελάω..δεν έχω κομπλεξ και μου αρεσει να γελαω και να γελανε οι γυρω μου.Βέβαια υπάρχουν καποιες περιπτωσεις που δεν ειναι και το καλύτερο δλδ να σε κοροιδεύουν με άσχημο τρόπο και να γελάνε εις βαρος σου..αυτό είναι άσχημο αλλά πιστέυω οτί ξέρουμε να τα ξεχωρίζουμε αυτά.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    Κυνηγα το γελιο σαν τρελος.
    Το γελιο ( πιστευω εγω) μου εχει δωσει περισσοτερα χρονια ζωης (περισσοτερα απο οσα μου αφερεσαν το αγχος και το τσιγαρο).Γελαγα με την καρδια μου απο τοσο δα πιτσιρικος.Ελεγα ανεκδοτα σε μεγαλους θυμαμαι και ξερενομασταν στα γελια ομαδικα.Κανω πλακες και γουσταρω να μου κανουν.Αν δεν ειχα το γελιο σιγουρα θα εδειχνα 40ρης-
    ενω τωρα πανω απο 24 δεν με εχει κανει κανεις και ας ειμαι κοντα στα πρωτα -αντα.
    Ακου τι σου λενε τα παιδια και εφαρμοσε το.
    Αν ποτε βρεθουμε(και το βαλω σκοπο) θα σε κανω να πας τουαλετα τουλαχιστο 3 φορες :P.
    Αλλιως να φτιαξουμε ενα thread με ανεκδοτα η με πλακες που εχουμε σκαρωσει-δει ή σκεφτει, αφιερωμενο σε οσους θελουν να τους ανεβει η διαθεση!
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    Φίλοι μου αισθάνομαι πως τις τελευταίες μέρες δεν γελάω καθόλου, και ότι δεν θυμάμαι πως είναι το αληθινό μου γέλιο, νομίζω ότι κάθε φορά έχω διαφορετικό γέλιο αν και ακόμα και αυτό μου έχει κοπεί κάπως.
    Πάντως υπάρχει μια βελτίωση από το ανώριμο ασυγκράτητο γέλιο που με έπιανε ανέξελενγκτα. Πλέον είναι πιο σπασμωδικό αλλά λιγότερο ανεξέλενγκτο.
    δες to jackass 3D...θα κανεις κοιλιακους!!
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by ithaki View Post
    Κυνηγα το γελιο σαν τρελος.
    Το γελιο ( πιστευω εγω) μου εχει δωσει περισσοτερα χρονια ζωης (περισσοτερα απο οσα μου αφερεσαν το αγχος και το τσιγαρο).Γελαγα με την καρδια μου απο τοσο δα πιτσιρικος.Ελεγα ανεκδοτα σε μεγαλους θυμαμαι και ξερενομασταν στα γελια ομαδικα.Κανω πλακες και γουσταρω να μου κανουν.Αν δεν ειχα το γελιο σιγουρα θα εδειχνα 40ρης-
    ενω τωρα πανω απο 24 δεν με εχει κανει κανεις και ας ειμαι κοντα στα πρωτα -αντα.
    Ακου τι σου λενε τα παιδια και εφαρμοσε το.
    Αν ποτε βρεθουμε(και το βαλω σκοπο) θα σε κανω να πας τουαλετα τουλαχιστο 3 φορες :P.
    Αλλιως να φτιαξουμε ενα thread με ανεκδοτα η με πλακες που εχουμε σκαρωσει-δει ή σκεφτει, αφιερωμενο σε οσους θελουν να τους ανεβει η διαθεση!
    Να βρεθούμε να βρεθούμε :D :P τι όμορφο και αναζωογονωτικό είναι να γελάς είτε από κάποια ταινία είτε μέσα σε κάποια παρέα..!!!

Similar Threads

  1. ΓΕΛΙΟ..ΓΕΛΙΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!!
    By olga_soul in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 320
    Last Post: 05-08-2011, 12:46
  2. ΛΙΓΟ γέλιο ΔΕΝ βλάπτει!!!
    By secret in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 01-09-2009, 21:43
  3. γέλιο χωρίς τελειωμό!!
    By cvlahop in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 15-06-2008, 14:54
  4. Που πήγε το γέλιο;
    By must...live... in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 21-03-2008, 13:45
  5. Κάτι απλό μα ίσως αληθινό..
    By Στέλλα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 31-01-2006, 20:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •