Υπερμετρο αισθημα παντοδυναμιας η σφιζοφρενια ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    180

    Υπερμετρο αισθημα παντοδυναμιας η σφιζοφρενια ?

    Απο μικρος θυμαμε παντα πιστευα μεσα μου οτι ειμαι θεος και αυτο εδειχνα και προς τα εξω.... μαλλον ειναι συμπτομα σχιζ. χμ τορα εξιγουντε πολλα ερωτηματα... γιατι συμπεριφερομε ετσι περιεργα απο παντα..
    μετα απο καταχρηση ουσιων κ οικογενιακων οδηγι8ηκα στην καταθλιψη και μετα αρχισαν τα πρωτα ψυχωσικα συμπτοματα και περνω σεροκουελ κ ενα αλλο....
    και τορα βρισκομε σε μια θεση να πρεπει να παραδεχτω στον εαφτο μου οτι ιμε σχιζ. πανο σε καταθλιπτικη περιοδο των τελεφτεον 3-4 χρονον.. ουφ δυσκολο..
    δεν το χοραει ο νους μου αν κ παντα καταλαβενα οτι κατι δεν παει καλα...
    οκ πες οτι το δεχτηκα... τι κανω απο εδω και περα ? πως τιν παλευετε εσεις αδελφια με αφτην την αρωστια ? την λυτροση υπαρχει ? μαλλον δεν υπαρχουν κ πολλα.. δεν θελω να ειμαι απεσιοδοξος για να μην σας το μεταδοσω ... αλλα πως τιν παλευετε ?

    Με τετιο καρμα, αν ξαναγενη8ω 8α βγω αγελαδα...με λενε Μολοστροι και ειμαι χαλια-μετρια...
    Και αμα δεν μοιαζεις με αυτους τους *αμημενους αστούς να χεραισε γιατι αυτη ειναι η ομορφια σου....!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    φιλε εγω την παλευω καλα.

    παιρνω το φαρμακακι μου, εχει ελαττωθει απο την αρχικη δοση και θα ελαττωθει και σε λιγο περισσοτερο.

    το παν ειναι μεχρι να βρεις τη δοση συντηρησης και να μην εχει πολλες παρενεργειες.

    ειμαι πληρως λειτουργικος και πνευματικα και σωματικα.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Πολύ ωραία η υπογραφή σου maus. Ο ήλιος περιστρέφεται και αυτός άραγε?

  4. #4
    Quote Originally Posted by maus View Post
    φιλε εγω την παλευω καλα.

    παιρνω το φαρμακακι μου, εχει ελαττωθει απο την αρχικη δοση και θα ελαττωθει και σε λιγο περισσοτερο.

    το παν ειναι μεχρι να βρεις τη δοση συντηρησης και να μην εχει πολλες παρενεργειες.

    ειμαι πληρως λειτουργικος και πνευματικα και σωματικα.
    πες τα βρε μαους!
    Αυτό η κλάψα όλη μέρα και όλη νύχτα εδώ μέσα για τη σχιζοφρένεια και τι κακό έχει βρει τον καθένα, είναι απίστευτη.
    Μακάρι να βλέπουμε συνέχεια τέτοια μνμ μελών που παλεύουν και καταφέρνουν να ζουν αρμονικά ακόμη και με μια τόσο σοβαρή ασθένεια....:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    ο ηλιος περιστρεφεται και αυτος και εχει τροχια γυρω απο τον γαλαξια και ο γαλαξιας μας περιστρεφεται και αυτος γυρω απο αλλους γαλαξιες στο συμπαν και το συμπαν μας
    ισως περιστρεφεται γυρω απο αλλα συμπαντα.

    κατα τα αλλα η γη ειναι σημαντικη..

    Quote Originally Posted by carrot View Post
    Πολύ ωραία η υπογραφή σου maus. Ο ήλιος περιστρέφεται και αυτός άραγε?
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    πες τα βρε μαους!
    Αυτό η κλάψα όλη μέρα και όλη νύχτα εδώ μέσα για τη σχιζοφρένεια και τι κακό έχει βρει τον καθένα, είναι απίστευτη.



    SΥΓΝΩΜΗ αυτο το φορουμ δεν ειναι για υποστηριξη? , δεν μπορει καποιος να κλαιει κ να ρωταει κ να ξαναρωταει γι αυτο που τον απασχολει , τι σε πειραζει εσενα αν καποιος δεν θελει φαρμακευτικη καταστολη?
    δηλ, η βοηθεια εδω για αυτους που εχουν ψυχωση ειναι -παρε τα φαρμακα σου κ σκασε?
    Αν δεν τα παιρνεις δεν ασχολουμαστε μαζι σου? δεν ακουμε κ δεν βοηθαμε κανενα χωρις φαρμακα γιατι ειναι τρελος?
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αυτο το φορουμ ειναι ψιλομπουρδελο και φυσικα οχι για υποστηριξη. οσοι μπαινουν εδω μεσα γραφουν τα προβληματα τους και περιμενουν λυση. οσοι απαντουν απλα την αποψη τους γραφουν, δεν ειναι ειδικοι. γιαυτο και τα μπατσικα που εχουν αναλαβει και κουμανταρουν και μας κρινουν, συνηθιζουν να μας στελνουν σε ψυχολογο. αλλα με αυτο το σκεπτικο θα επρεπε να το εχουν κλεισει το φορουμ και να λενε τραβατε ολοι σε ψυχολογους να βγαλουν και λεφτα, μη συζητατε τιποτα εδω μεσα.

    τεσπα στο θεμα μας τωρα, υπαρχουν στιγμες που νιωθω ΘΕΟΣ παντοδυναμος και μπορω να κανω τα παντα αν θελησω (αλλα συνηθως ΤΙΠΟΤΑ δεν αξιζει ουτε καν για να το προσπαθησω), κι αλλες που δε μπορω να φτιαξω ουτε εναν καφε να συνεθλω και σερνομαι αφανταστα ή ακομα χειροτερα ειμαι για αυτοκτονια. για τους πιο ψαγμενους, μαλλον ειμαι η προσωποποιηση του Asura, κανονικα ειχα 6 χερια και ημουν ημιθεος, τα εβαζα με θεους που ηταν ισα με τον πλανητη, ασταματητη οργη χωρις να δειχνω ελεος σε κανεναν!

    γενικα νευριαστε με λιγο να πεισμωσω γιατι τοτε ειμαι ικανος να κανω τα παντα, τωρα ετσι χωρις λογο κοιμαμαι ορθιος και σερνομαι σαν ζομπι...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Διαβαζε τη Μπακαβατ Γκιτα τρεις φορες την ημερα κ θα γινεις Αρτζουνα η αν βαριεσαι πηγαινε σε κανενα ασραμ κ θα μπεις σε ταξη κ νορμοθυμια οπως λενε οι διπολικοι!!!!!!!
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    δεν ειμαστε σχιζοφρενεις ρε ....ξυπνησαμε την kundalini καταλαθος.....οταν ξυπναει καταλαθος ειναι περιπου σαν να σε βαζουν να πιλοταρεις F-16 χωρις να ξερεις να κανεις ουτε ποδηλατο....γι'αυτο φρικαρουμε...."ουτε ποδηλατο δεν ξερουμε"...τι να κανουμε??
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  10. #10
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post

    SΥΓΝΩΜΗ αυτο το φορουμ δεν ειναι για υποστηριξη? , δεν μπορει καποιος να κλαιει κ να ρωταει κ να ξαναρωταει γι αυτο που τον απασχολει , τι σε πειραζει εσενα αν καποιος δεν θελει φαρμακευτικη καταστολη?
    δηλ, η βοηθεια εδω για αυτους που εχουν ψυχωση ειναι -παρε τα φαρμακα σου κ σκασε?
    Αν δεν τα παιρνεις δεν ασχολουμαστε μαζι σου? δεν ακουμε κ δεν βοηθαμε κανενα χωρις φαρμακα γιατι ειναι τρελος?
    Από αυτό που έγραψα εσύ αυτό κατάλαβες? Πως λέω πάρε τα φάρμακα σου και σκάσε?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    {Αυτό η κλάψα όλη μέρα και όλη νύχτα εδώ μέσα για τη σχιζοφρένεια και τι κακό έχει βρει τον καθένα, είναι απίστευτη.}<<<<
    Ενημερωτικα να πουμε οτι οι ψυχικες ασθενειες θεωρουνται οτι προκαλουν τον μεγαλυτερο χρονιο πονο στους πασχοντες (απ οτι αλλες ασθενειες). Η σχιζοφρενεια θεωρειται η ποιο επωδυνη απο τις αλλες ψυχικες ασθενειες .
    Κι αν ολοι εβρισκαν τη λυση 'στο φαρμακακι' οπως λεει ο φιλος παραπανω , ,,δεν θα μιλαγαμε καν εδω και ισως να μην υπηρχε αναγκη να δημιουργηθει και αυτο το φορουμ ...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    +1, ουτε το "φαρμακακι" (ειλικρινα σιχαινομαι αυτο το υποκοριστικο, λες και ειναι κατι πολυ απλο-δεν ειναι-και πρεπει να το δεχτει ο "βλακας" που εχει το προβλημα επιτελους για να ησυχασουν ολοι οι υπολοιποι και να ΑΝ-ησυχασει ο ιδιος (νεολογισμος) ) ουτε η ψυχοθεραπεια λυνουν το προβλημα, η σχιζοφρενεια υποτιθεται οτι ειναι χρονια και ανιατη, αρα δικαιως γκρινιαζουν ολοι, με και χωρις φαρμακα, με και χωρις ψυχολογο.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    αμα εισαι τυχερος και σε πιανουν τα φαρμακα τοτε οκ. αυτο ειναι για ενα 25-30% των περιπτωσεων.

    οι αλλοι απλως γινονται καλυτερα αλλα οχι κανονικοι με τα φαρμακα και ενα αλλο ποσοστο δε τους πιανουν καθολου.

    Quote Originally Posted by elafi View Post
    +1, ουτε το "φαρμακακι" (ειλικρινα σιχαινομαι αυτο το υποκοριστικο, λες και ειναι κατι πολυ απλο-δεν ειναι-και πρεπει να το δεχτει ο "βλακας" που εχει το προβλημα επιτελους για να ησυχασουν ολοι οι υπολοιποι και να ΑΝ-ησυχασει ο ιδιος (νεολογισμος) ) ουτε η ψυχοθεραπεια λυνουν το προβλημα, η σχιζοφρενεια υποτιθεται οτι ειναι χρονια και ανιατη, αρα δικαιως γκρινιαζουν ολοι, με και χωρις φαρμακα, με και χωρις ψυχολογο.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Λες να μην τα ξερουμε αυτα τα ποσοστα? Εγω λεω ακομα και να σε πιασουν, παλι κουβαλας τις παρενεργειες και μια ασθενεια η οποια θεωρειτα χρονια και ανιατος, στην καλυτερη των περιπτωσεων. Αυτο δεν αλλαζει ειτε σε πιανουν τα φαρμακα ειτε οχι, αν το αγνοεις απλα εθελοτυφλεις. Γιατι μπερδευτηκες?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Ανίατη είναι η ξεροκεφαλίαση σας! Λολ η ασθένεια είναι από άνθρωπος να γίνεις τέρας η ζόμπι.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΙΣΘΗΜΑ ΠΝΙΓΜΟΥ-ΣΦΙΞΙΜΟ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ
    By LILA28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 60
    Last Post: 06-10-2023, 22:47
  2. ΑΙΣΘΗΜΑ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ
    By melina20 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 25-06-2011, 20:23
  3. αισθημα κενου
    By elirene in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 09-05-2011, 16:27
  4. Αισθημα ζαλης
    By janagn in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 07-08-2010, 02:53
  5. Αίσθημα ενοχής
    By Ορέστεια in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 54
    Last Post: 05-08-2009, 16:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •