TAVOR K ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ ΒΕΝΖΟΔΙΑΖΕΠΙΝΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    TAVOR K ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ ΒΕΝΖΟΔΙΑΖΕΠΙΝΕΣ

    Ξεκινησα καινουργια χαπια μετα απο υποτροπη που επαθα (παιρνω 5 πλεον κ ειμαι σαν ζομπι, σε ψιλοκαταστολη κ απαθεια κ δεν εχω ενταση κ ενεργητικοτητα κ ειμαι σαν αρνακι με λιγα λογια) κ μου αλλαξανε παλι το αγχολυτικο γιατι το προηγουμενο δεν με επιανε κ συνολικα εχω αλλαξει 4 αγχολυτικα κ λεω μην εχω παθει εξαρτηση γιατι δεν με πιανουνε, εντωμεταξυ μου φαινεται πολυ δυνατο το ταβορ σε σχεση με τα αλλα που ειχα παρει παλιοτερα, σε σημειο που ενω ημουν σε ενταση κ πηγαινα πανω κατω κ δεν εβαζα κωλο κατω, νιωθω μια ζεστη κ πονοκεφαλο...

    το χει παρει κανεις αυτο το φαρμακο?? θα με ενδιεφερε να ακουσω εμπειριες.. ευχαριστω..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    λακρυ μου,

    δεν το εχω παρει αλλα εχω ακουσει οτι ειναι απο τα πιο δυνατα..βεβαια παιζει και ο συνδιασμος με τα αλλα χαπια που σε κανει ετσι..το ειπες στο γιατρο σου?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ναι γαμωτη μου ειναι απο τα πιο δυνατα.. απο αγχολυτικα εχω αλλαξει ενα σωρο παντως κ δεν εχω σταθεροποιηθει καπου.. μου ειπε οτι δεν θα τα παιρνω κ τα 5 συνεχεια, ειναι προσωρινη η αγωγη κ μου δινει ταβορ για να ηρεμω κ να κοιμαμαι τα βραδια κ οτι αργοτερα θα μου τα ελαττωνει κα θα μεινω μονο με 2.. αλλα ποιος ζει ποιος πεθαινει ως τοτε....

    το χει παρει κανεις??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    ταβορ το 2.5 η το 1 mg? εγω το επαιρνα στα αρχαια χρονια, κ μου το εγραψε κ προσφατα η ψυχιατρος που πηγα για τα αντικαταθλιπτικα, αλλα επειδη σπανια εχω αγχος, που περναει κ γρηγορα, δεν τα παιρνω σχεδον ποτε! τα εχει ο πατερας μου κ τα πινει αυτος! "με αυτα που του κανω", απο ο,τι ισχυριζεται! λολ!

    το 2,5αρι ειναι βαρυ, εγω ηθελα να κοιμαμαι για 5 ωρες, αλλα το 1 μγ δεν ειναι τπτ. μοιαζουν με τα λεξοτανιλ!

    αλλα καθε οργανισμος κ διαφορετικος!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    ψηφιζω xanax(πορτοκαλί)...και chill out room
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Quote Originally Posted by pythagoras23 View Post
    ψηφιζω xanax(πορτοκαλί)...και chill out room
    oh, yeees
    και μάλιστα μισό!
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    ταβορ το 2.5 η το 1 mg? εγω το επαιρνα στα αρχαια χρονια, κ μου το εγραψε κ προσφατα η ψυχιατρος που πηγα για τα αντικαταθλιπτικα, αλλα επειδη σπανια εχω αγχος, που περναει κ γρηγορα, δεν τα παιρνω σχεδον ποτε! τα εχει ο πατερας μου κ τα πινει αυτος! "με αυτα που του κανω", απο ο,τι ισχυριζεται! λολ!

    το 2,5αρι ειναι βαρυ, εγω ηθελα να κοιμαμαι για 5 ωρες, αλλα το 1 μγ δεν ειναι τπτ. μοιαζουν με τα λεξοτανιλ!

    αλλα καθε οργανισμος κ διαφορετικος!
    Lou! το 2.5 αρι μου εγραψε ο μαλακας επειδη τον ειπα οτι τα στεντον δεν με πιανανε (ηταν οντως πολυ ελαφρια για μενα), αλλα αυτος το τραβηξε στο αλλο ακρο κ ειναι σχετικα βαρυ το ταβορ κ παρνω 4 mg την ημερα (2,5 βραδυ κ μισο πρωι κ μεσημερι) οποτε καταλαβαινεις !!!! Εγω κοιμαμαι τη μιση μερα κ την αλλη μιση κοιμαμαι ορθια σχεδον !!!

    Τα λεξοτανιλ ηταν τα καλυτερα γαμωτο, απορω γιατι συνεχως σε οποιον παω μου αλλαζει τα αγχολυτικα............
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by pythagoras23 View Post
    ψηφιζω xanax(πορτοκαλί)...και chill out room
    εγω το ζαναξ το ροζ επαιρνα αλλα δεν με επιανε μετα απο ενα σημειο, αυτο που μου εκανε την καλυτερη δουλεια ηταν το λεξοτανιλ, αλλα μου το αλλαξανε σε στεντον κ τωρα ταβορ γαμωτη μου.............
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    yparxoyn akoma ayta ta farmaka?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    yparxoyn akoma ayta ta farmaka?
    ναι, γιατι βρε, τοσο παλια ειναι ?? λολ
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    λακρυ οντως προκαλουν εξαρτηση.εγω επαιρνα λεξοτανιλ πριν 6 χρονια που ειχα παθει το μεγαλο σοκ.τωρα που μου δωσε κ 1 χαπακι αναφρανιλ(τιποτα δεν ειναι λεει 25mg(!))μου φερνει απιστευτη ενταση,αυπνια,μουδιασμα κ μου ειπε να παιρνω κ μισο λεξοτανιλ των 3mg αλλα το αποφευγω.τουλαχιστον ακομη δεν εχω παρει παρολο που εχω μερες να κοιμηθω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    λοιπον λακριμοζα,ηξερα ενα τραγουδι με το ονομα σου,αλλα ειναι λιγο μελαγχολικο και δεν ηθελα να στο προτεινω...
    ειναι και λιγο της κλασσικης...
    αλλα νομιζω πως πρεπει μια φορα εστω να ακουσεις ενα τραγουδακι αφιερωμενο σε σενα...
    http://www.youtube.com/watch?v=7L1lhnGUJWE
    ελπιζω να σου αρεσει

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by kyknos25 View Post
    λακρυ οντως προκαλουν εξαρτηση.εγω επαιρνα λεξοτανιλ πριν 6 χρονια που ειχα παθει το μεγαλο σοκ.τωρα που μου δωσε κ 1 χαπακι αναφρανιλ(τιποτα δεν ειναι λεει 25mg(!))μου φερνει απιστευτη ενταση,αυπνια,μουδιασμα κ μου ειπε να παιρνω κ μισο λεξοτανιλ των 3mg αλλα το αποφευγω.τουλαχιστον ακομη δεν εχω παρει παρολο που εχω μερες να κοιμηθω
    Κυκνε δικιο εχεις, ολα αυτα που ανηκουν στις βενζοδιαζεπινες προκαλουν εξαρτηση κ το ταβορ ειναι απο τα πιο δυνατα, μου το δωσε για αντισταθμιση με το αμπιλιφαι γιατι αυτο μου προκαλει αυπνια κ ακαθησια κ υπερενταση, αλλα ευτυχως την τριτη θα μου το μειωσει απο ο,τι μου ειπε, οψομεθα.......
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Empneustns View Post
    λοιπον λακριμοζα,ηξερα ενα τραγουδι με το ονομα σου,αλλα ειναι λιγο μελαγχολικο και δεν ηθελα να στο προτεινω...
    ειναι και λιγο της κλασσικης...
    αλλα νομιζω πως πρεπει μια φορα εστω να ακουσεις ενα τραγουδακι αφιερωμενο σε σενα...
    http://www.youtube.com/watch?v=7L1lhnGUJWE
    ελπιζω να σου αρεσει
    εμπνευστη σε ευχαριστω παρα πολυ ρε συ !! τελειο τραγουδι αν κ καταθλιπτικο κ ψιλοδακρυσα λιγο, αλλα υπεροχη μελωδια πραγματικα..
    εγω ειχα υποψιν μου το lacrymosa των evanescence, απο κει πηρα το nickname μου
    http://www.youtube.com/watch?v=1yyJG9uIm_M
    <3
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    πολυ ομορφο πραγματικα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. εξάρτηση απο cipralex?
    By equinox in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 93
    Last Post: 10-03-2024, 14:00
  2. tavor και διακοπη!ταχυκαρδιες
    By afrula in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 37
    Last Post: 19-05-2014, 22:27
  3. αντικαταθλιπτικά-εξάρτηση
    By mstrouf in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 17
    Last Post: 14-07-2011, 03:57
  4. ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΤΖΟΓΟΥ
    By marianthi in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 5
    Last Post: 09-05-2011, 03:42
  5. Εξάρτηση;;;
    By Griego in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 20-03-2011, 18:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •