Eρώτηση σχετικά με κάποια απώλεια που είχε ο σύζυγός μου... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 79
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Angela,

    συμφωνώ με αυτά που ήδη αναφέρθηκαν, σχετικά δηλαδή με την κατανόηση που πρέπει να δείξεις και σχετικά με τη δική σου πρωτοβουλία να απευθυνθείς σε έναν ειδικό -αφού ο σύζυγός σου δεν τον κάνει- ώστε να σε υποστηρίξει και να σε καθοδηγήσει όσον αφορά στο πώς θα βοηθήσεις το σύντροφό σου και πώς θα αντιμετωπίσεις την κατάσταση αυτή μέσα στην οικογένεια.

    Πάντως το πένθος δεν είναι γρίπη. Δεν υπάρχει στάνταρ χρόνος που κρατάει και φυσικά το πένθος δεν ''περνάει''.
    Είναι μια διαδικασία που ολοκληρώνεται. Φυσικά και διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο, αλλά είναι ένα θέμα λεπτό.
    Δεν καταλαβαίνω, λοιπόν, προς τι ο εκνευρισμός στο συγκεκριμένο νήμα.

    niah,
    αυτή η διαφωνία θα μπορούσε να λειτουργήσει διαφορετικά, ακόμα και θεραπευτικά αν γινόταν διάλογος χωρίς ειρωνείες, και όχι δε θεωρώ ότι το θέμα θα γίνει «κω***» όπως λες, αν είμαστε πιο δεκτικοί και ίσως αν παραθέταμε ο καθένας και κάτι από την προσωπική μας εμπειρία.
    Ίσως μάλιστα αυτό να βοηθούσε και την Angela, ιδίως αν η ίδια δεν έχει βιώσει μια τέτοια απώλεια.
    Προσωπικά, διαφωνώ με αυτό «Το πενθος ειναι φυσιολογικο να διαρκει καποιους μηνες κανονικά», από την άποψη πως το θέτεις ως ''φυσιολογικό'' και ''κανονικά''. Στη δική μου περίπτωση -π.χ.- μου πήρε μερικούς μήνες για να περάσω στο θρήνο, όχι να ολοκληρωθεί κιόλας το πένθος..

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Υ.Γ. ουτε εγω πιστευω οτι το πενθος περναει "φυσιολογικα" μετα απο μερικους μηνες... Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Μπραβο Αγγελα.
    Σορρι που το συνεχιζω αλλα δεν αντεχω.Με την αποφαση σου απαντας αθελα σου και στη Θεοφανια οτι δεν ειπε κανεις μας να πιεσεις ή να εξαναγκασεις τον αντρα σου να παει με το ζορι στο γιατρο...
    Εαν το συμπερασμα σου Θεοφανια απ οσα ειπωθηκαν ειναι αυτο και επιπροσθετα οτι προσπαθουμε να βγαλουμε τον ανθρωπο προβληματικο..τι να πω?
    Σ αυτο που θα συμφωνήσω ειναι στο "μακαρι να πανε ολα καλα".Και να καταφερει να βρει οσο πιο συντομα γινεται τον εαυτο του ξανα.
    Υπομονη,δυναμη και κατανοηση.
    Καλο βραδυ

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by crazy_diamond View Post
    αυτή η διαφωνία θα μπορούσε να λειτουργήσει διαφορετικά, ακόμα και θεραπευτικά αν γινόταν διάλογος χωρίς ειρωνείες, και όχι δε θεωρώ ότι το θέμα θα γίνει «κω***» όπως λες, αν είμαστε πιο δεκτικοί και ίσως αν παραθέταμε ο καθένας και κάτι από την προσωπική μας εμπειρία.
    Ίσως μάλιστα αυτό να βοηθούσε και την Angela, ιδίως αν η ίδια δεν έχει βιώσει μια τέτοια απώλεια.
    Οπως εγραψα και πριν, δε συμφωνω με αυτο... Οχι πως το θεμα θα γινοταν κ***ς αν καποια μελη κατεθεταν τις εμπειριες τους, φυσικα - αν κι αυτο απεχει αρκετα απο την απαίτηση να κατατεθουν απο τον αλλον, που νομιζω οτι αυτο συνεβη εδω πριν λιγο.

    Κατα τα αλλα αισθανομαι οτι η ουσια ειναι η Αγγελα να σκεφτει σοβαρα και το θεμα του ειδικου, οχι γιατι το πενθος του αντρα της μπορει να ειναι "ΧΥΖ" αλλα γιατι γενικα, συνολικα, εχουν εμφανιστει ολα αυτα στη συμπεριφορα του το τελευταιο διαστημα - σαν να εχει γινει αλλος ανθρωπος. Και νομιζω οτι μια συζητηση για το πενθος του καθενος, και πως αντεδρασε και πως το χειριστηκε, θα εβαζε το θρηνο στο επικεντρο τη στιγμη που δεν γνωριζουμε πως εμπλεκεται στην περιπτωση της Αγγελας και του αντρα της. Νομιζω αλλωστε οτι ο ειδικος θα μπορει να τη συμβουλεψει πολυ πιο υπευθυνα για το τι συμβαινει, συχνα η πιο σπανια, και σε περιπτωσεις που ο θρηνος εχει κατι το νοσηρο. Δεν ξερω πως οι διαφορετικες ιστοριες ολων μας θα βοηθουσαν στο να ξεκαθαριστει κατι, νομιζω οτι θα τροφοδοτουσαν τον προβληματισμο της με ενα σωρο "πιθανα σεναρια" για το πενθος. Απλως το βρισκω προωρο να συζητηθει κατι τετοιο με αυτον τον τροπο... Αποψη μου παντα.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  5. #35
    Quote Originally Posted by niah View Post
    Εαν το συμπερασμα σου Θεοφανια απ οσα ειπωθηκαν ειναι αυτο και επιπροσθετα οτι προσπαθουμε να βγαλουμε τον ανθρωπο προβληματικο..τι να πω?
    Το συμπέρασμα μου (δυστυχώς), είναι πως δεν έχεις περασει ποτέ πένθος και σε μια προσπάθεια να επιβάλλεις την άποψη σου, είπες ψέμματα.
    Λυπάμαι, αλλά αυτό είναι το συμπέρασμά μου.

  6. #36
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Οχι πως το θεμα θα γινοταν κ***ς αν καποια μελη κατεθεταν τις εμπειριες τους, φυσικα - αν κι αυτο απεχει αρκετα απο την απαίτηση να κατατεθουν απο τον αλλον, που νομιζω οτι αυτο συνεβη εδω...
    ,

    δεν είναι απάιτηση αγαπητέ ομπόρο.....(καλώς ξανά ήρθες μπαι δε γουει)
    Αν εσύ γράψεις σε ένα θέμα πως έχεις κρίσεις πανικού και πως δεν μπορείς να τους ξεπεράσεις και γω σου πω: "τι λες καλέ? εγώ τους ξεπέρασα αμέσως".
    Δεν θα αναπτύξεις αμέσως ενδιαφέρον να μάθεις πως εγώ τους ξεπέρασα και συ ταλαιπωρείσαι χρόνια?
    Το ίδιο είναι.
    Σκέψου το.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by crazy_diamond View Post
    Angela,


    niah,
    αυτή η διαφωνία θα μπορούσε να λειτουργήσει διαφορετικά, ακόμα και θεραπευτικά αν γινόταν διάλογος χωρίς ειρωνείες, και όχι δε θεωρώ ότι το θέμα θα γίνει «κω***» όπως λες, αν είμαστε πιο δεκτικοί και ίσως αν παραθέταμε ο καθένας και κάτι από την προσωπική μας εμπειρία.
    Ίσως μάλιστα αυτό να βοηθούσε και την Angela, ιδίως αν η ίδια δεν έχει βιώσει μια τέτοια απώλεια.
    Προσωπικά, διαφωνώ με αυτό «[I]Το πενθος ειναι φυσιολογικο να διαρκει καποιους μηνες κανονικά[/I]», από την άποψη πως το θέτεις ως ''φυσιολογικό'' και ''κανονικά''. Στη δική μου περίπτωση -π.χ.- μου πήρε μερικούς μήνες για να περάσω στο θρήνο, όχι να ολοκληρωθεί κιόλας το πένθος..
    Αυτο εννοουσα crazy diamond.Oτι η ενταση του πενθους,ο θρηνος οπως αναφερεις,σε ενα τετοιο χρονικο διαστημα εχει αποδυναμωθει καπως.Δεν ειναι στην ιδια ενταση.Λαθος επιλογη λεξεων.Αν αυτος ηταν ο ολος λογος της διαφωνιας λοιπον ζητω συγγνωμη,Αλλα αυτο εννοουσα εξ αρχης βασιζομενη οτι οι καταστασεις που περιγραφονται στο αρχικο ποστ,μοιαζουν αρκετα εντονες.
    Η ειρωνια δεν ξεκινησε απο εμενα,κι επειδη επι καποια συνεχομενα ποστ γινοταν διαλογος διαφωνιας μεταξυ εμου και της Θεοφανιας,θεωρησα οτι το θεμα εχει ξεφυγει(καθως αυτη η συζητηση δεν ειχε να προσφερει κατι στην θεματοθετρια)εξου και ο συγκεκριμενος χαρακτηρισμος.

    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Το συμπέρασμα μου (δυστυχώς), είναι πως δεν έχεις περασει ποτέ πένθος και σε μια προσπάθεια να επιβάλλεις την άποψη σου, είπες ψέμματα.
    Λυπάμαι, αλλά αυτό είναι το συμπέρασμά μου.
    Συγχαρητηρια για τη μεθοδο σου να βγαζεις συμπερασματα.Εαν οι λαθος λεξεις σε οδηγησαν σε αυτο οκ.Αν ουτε με την παραπανω διευκρινηση καταλαβαινεις τι ηθελα να πω,δεν χρειαζεται να το συνεχισω.

    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ,

    δεν είναι απάιτηση αγαπητέ ομπόρο.....(καλώς ξανά ήρθες μπαι δε γουει)
    Αν εσύ γράψεις σε ένα θέμα πως έχεις κρίσεις πανικού και πως δεν μπορείς να τους ξεπεράσεις και γω σου πω: "τι λες καλέ? εγώ τους ξεπέρασα αμέσως".
    Δεν θα αναπτύξεις αμέσως ενδιαφέρον να μάθεις πως εγώ τους ξεπέρασα και συ ταλαιπωρείσαι χρόνια?
    Το ίδιο είναι.
    Σκέψου το.
    Ναι θεοφανια ειναι ακριβως το ιδιο! ο.τι να ναι..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    oboro,

    δε νομίζω ότι υποστήριξα την άποψη να αναφέρουμε όλοι όσοι έχουμε βιώσει απώλεια - πένθος τη δική μας ιστορία.
    Σημείωσα ότι ίσως να λειτουργούσε θεραπευτικά μια τέτοια προοπτική μέσα στο γενικότερο διάλογο.

    Επίσης, η ένστασή μου ήταν στην ειρωνεία.
    Μπορεί κι εσύ να μη συμφωνείς με την άποψή μου, αλλά δεν είδα να μου γράφεις πουθενά «καλό πάσχα»!
    Ο καθένας είναι υπεύθυνος για αυτά που γράφει, βέβαια, και στην τελική μπορεί σαφώς και να μην ανταποκριθεί σε μια ''απαίτηση'' κάποιου άλλου μέλους αν ο ίδιος δεν το επιθυμεί. Καλό είναι, όμως, να μην απαντάμε κατευθείαν με ειρωνεία, ιδίως σε ζητήματα τόσο λεπτά.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ,

    δεν είναι απάιτηση αγαπητέ ομπόρο.....(καλώς ξανά ήρθες μπαι δε γουει)
    Αν εσύ γράψεις σε ένα θέμα πως έχεις κρίσεις πανικού και πως δεν μπορείς να τους ξεπεράσεις και γω σου πω: "τι λες καλέ? εγώ τους ξεπέρασα αμέσως".
    Δεν θα αναπτύξεις αμέσως ενδιαφέρον να μάθεις πως εγώ τους ξεπέρασα και συ ταλαιπωρείσαι χρόνια?
    Το ίδιο είναι.
    Σκέψου το.
    Οχι, δεν μπορω να συγκρινω τους πανικους με την απωλεια και το πενθος σε αυτο το επιπεδο. Της διακριτικοτητας δηλαδη. Επισης κοιταζοντας το τελευταιο σου ποστ προς τη niah, βλεπω βιαζεσαι να κανεις υποθεσεις για το τι εχουν ζησει και χασει ανθρωποι που δεν ξερεις. Παρεμπιπτοντως ουτε εγω ξερω τη niah. Απλως εχω κανει και εγω το λαθος να νομιζω οτι μπορω να καταλαβαινω τι εχει χασει ο αλλος και πως αγνοωντας οτι μπορει να υπαρχουν πραγματα που απλουστατα δεν γνωριζω, δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω.

    (Ευχαριστω για το welcome back, αν και γενικα περαστικος ειμαι απο εδω, μονιμα εδω και μηνες )
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Quote Originally Posted by crazy_diamond View Post
    oboro,

    δε νομίζω ότι υποστήριξα την άποψη να αναφέρουμε όλοι όσοι έχουμε βιώσει απώλεια - πένθος τη δική μας ιστορία.
    Σημείωσα ότι ίσως να λειτουργούσε θεραπευτικά μια τέτοια προοπτική μέσα στο γενικότερο διάλογο.

    Επίσης, η ένστασή μου ήταν στην ειρωνεία.
    Μπορεί κι εσύ να μη συμφωνείς με την άποψή μου, αλλά δεν είδα να μου γράφεις πουθενά «καλό πάσχα»!
    Ο καθένας είναι υπεύθυνος για αυτά που γράφει, βέβαια, και στην τελική μπορεί σαφώς και να μην ανταποκριθεί σε μια ''απαίτηση'' κάποιου άλλου μέλους αν ο ίδιος δεν το επιθυμεί. Καλό είναι, όμως, να μην απαντάμε κατευθείαν με ειρωνεία, ιδίως σε ζητήματα τόσο λεπτά.
    crazy διαβασες το ποστ της θεοφανιας πριν απ το δικο μου στο οποιο αναφερω τη φραση που λες?Εσυ πως θα το επαιρνες?Καλοπροαιρετα?Για να μην αρχισω λοιπον να της απαντω αναλόγως ειπα να πεταξω τη συγκεκριμενη φραση ωστε να μην αναλυσω τα προηγουμενα συμπερασματα της.Για να μην γραψω χειροτερα εγραψα αυτο.,Μην μου λες λοιπον οτι εγω ξεκινησα την ειρωνια και την απαξιωση.Αυτο δεν το δεχομαι

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by crazy_diamond View Post
    oboro,

    δε νομίζω ότι υποστήριξα την άποψη να αναφέρουμε όλοι όσοι έχουμε βιώσει απώλεια - πένθος τη δική μας ιστορία.
    Σημείωσα ότι ίσως να λειτουργούσε θεραπευτικά μια τέτοια προοπτική μέσα στο γενικότερο διάλογο.

    Επίσης, η ένστασή μου ήταν στην ειρωνεία.
    Μπορεί κι εσύ να μη συμφωνείς με την άποψή μου, αλλά δεν είδα να μου γράφεις πουθενά «καλό πάσχα»!
    Ο καθένας είναι υπεύθυνος για αυτά που γράφει, βέβαια, και στην τελική μπορεί σαφώς και να μην ανταποκριθεί σε μια ''απαίτηση'' κάποιου άλλου μέλους αν ο ίδιος δεν το επιθυμεί. Καλό είναι, όμως, να μην απαντάμε κατευθείαν με ειρωνεία, ιδίως σε ζητήματα τόσο λεπτά.
    Προσωπικα δεν ξερω αν ηταν ειρωνια ή εκνευρισμος/ενοχληση. Φυσικα και δεν ειναι υποχρεωμενος κανεις να απαντησει - σε τιποτα. Αυτο ομως δεν λεει και τιποτα για αυτο ελεχθη η που απαιτηθη. Που προσωπικα το βρηκα πολυ αδιακριτο και πολυ υπερβολικο σαν απαιτηση, προκειμενου η αποψη του αλλου να εχει βαση. Κι αν η ειρωνια (?) ειναι καλυτερα να λειπει σε θεματα τοσο λεπτα, νομιζω η αδιακρισια και η απαιτηση κατ' επαναληψη για εξομολογηση επι τετοιων ακριβως λεπτων θεματων, ειναι περιττη πολλαπλα.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  12. #42
    Quote Originally Posted by niah View Post
    Αυτο εννοουσα crazy diamond.Oτι η ενταση του πενθους,ο θρηνος οπως αναφερεις,σε ενα τετοιο χρονικο διαστημα εχει αποδυναμωθει καπως.Δεν ειναι στην ιδια ενταση.Λαθος επιλογη λεξεων.Αν αυτος ηταν ο ολος λογος της διαφωνιας λοιπον ζητω συγγνωμη,Αλλα αυτο εννοουσα εξ αρχης βασιζομενη οτι οι καταστασεις που περιγραφονται στο αρχικο ποστ,μοιαζουν αρκετα εντονες.
    Η ειρωνια δεν ξεκινησε απο εμενα,κι επειδη επι καποια συνεχομενα ποστ γινοταν διαλογος διαφωνιας μεταξυ εμου και της Θεοφανιας,θεωρησα οτι το θεμα εχει ξεφυγει(καθως αυτη η συζητηση δεν ειχε να προσφερει κατι στην θεματοθετρια)εξου και ο συγκεκριμενος χαρακτηρισμος.


    Συγχαρητηρια για τη μεθοδο σου να βγαζεις συμπερασματα.Εαν οι λαθος λεξεις σε οδηγησαν σε αυτο οκ.Αν ουτε με την παραπανω διευκρινηση καταλαβαινεις τι ηθελα να πω,δεν χρειαζεται να το συνεχισω.


    Ναι θεοφανια ειναι ακριβως το ιδιο! ο.τι να ναι..

    πάλι όμως τίποτα για τη ταμπακιέρα!

    Σε ρωτάω εδώ και τρεις σελίδες πως ξεπέρασες πένθος σε ΚΑΠΟΙΟΥΣ μηνες και συ συνεχίζεις να με ειρωνεύεσαι και να το πηγαίνεις στις "λαθος λέξεις" που παρερμήνευσα.
    Μα δεν παρερμήνευσα τίποτα. Απλά σε ρωτάω.....αλλά απάντηση δεν θα πάρω...ΑΚΡΙΒΩΣ ...γιατί δεν υπάρχει.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    υπερβαλεις ομπορο
    συμφωνω με την κρειζι οτι ισως οι αποψεις οσων ειχαν ιδιαν πειρα μπορουσαν να βοηθησουν, οπως βοηθανε σε ολα τα θεματα οι αποψεις οσων εχουν σχετικες εμπειριες.
    απο εκει και περα, οποιος δεν θελει να απαντησει η δεν εχει την εμεπιρια, λεει "δεν μουε χει συμβει" η " δεν θελω να σας πω". δεν βασανιστηκε κανεις,...

  14. #44
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Οχι, δεν μπορω να συγκρινω τους πανικους με την απωλεια και το πενθος σε αυτο το επιπεδο.

    πάλι καλά.
    Γι αυτό έφερα ως παράδειγμα κάτι τόσο λαιτ. Δεν μπορει ο καθένας να κάνει τον ειδήμονα σε κάτι που ΔΕΝ εχει ζήσει. Ελπίζω να γίνομαι κατανοητή.


    Της διακριτικοτητας δηλαδη.

    Διακριτικότητα ως προς τι? Στο ότι ζήτησα απο τη νι να μου πει τον τρόπο που ξεπέρασε το χαμό ενός γονιού της τόσο σύντομα? ίσα-ίσα που θα ήταν εκαπαιδευτικό για τα μέλη του φόρουμ, (αν υπήρχε).

    Επισης κοιταζοντας το τελευταιο σου ποστ προς τη niah, βλεπω βιαζεσαι να κανεις υποθεσεις για το τι εχουν ζησει και χασει ανθρωποι που δεν ξερεις.

    Φυσικά και δεν ξέρω τι έχει ζήσει ο καθένας. Δεν είμαι Θεός. Ξέρω όμως πως όταν κάποιος έχει περάσει μια τόσο σημαντική απώλεια, δεν λειτουργεί έτσι.


    Παρεμπιπτοντως ουτε εγω ξερω τη niah.


    ...ουτε εγώ......

    Απλως εχω κανει και εγω το λαθος να νομιζω οτι μπορω να καταλαβαινω τι εχει χασει ο αλλος και πως αγνοωντας οτι μπορει να υπαρχουν πραγματα που απλουστατα δεν γνωριζω, δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω.

    αν πω πως το κατάλαβα, θα είναι ψέμμα....

    (Ευχαριστω για το welcome back, αν και γενικα περαστικος ειμαι απο εδω, μονιμα εδω και μηνες )

    λολ
    ..............................

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5
    Δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση το θέμα μου να γίνει αιτία προστριβών.Και πραγματικά ο λόγος της εγγραφής μου είναι το ότι βρίσκομαι στα χαμένα και ήθελα να ακούσω διαφορετικές απόψεις που θα με βοηθήσουν να καταλήξω κάπου.Γι'αυτό υπάρχουν και τα φόρουμ εξάλλου,συζήτηση να γίνεται.Έτσι κι αλλιώς κανένας μας δεν είναι ειδικός δίνοντας την ιδανική λύση,αν αυτή υπάρχει ,αλλά δεν υπάρχει και μεγαλύτερο σχολείο από την ίδια τη ζωή.Οι απόψεις σας για μένα μετράνε πολύ.
    Και μιας και παρατήρησαοτι υπάρχει και κάποιος κύριος στην παρέα θα ήθελα να ρωτήσω, έτσι εντελώς στατιστικά,ακόμη κι αν δεν έχεις βιώσει απώλεια,σαν άντρας,δυνητικά τί θα ήθελες απ΄την σύντροφό σου να κάνει σε μια τέτοια περίπτωση?Ποιά συμπεριφορά θα σε ενοχλούσε και ποιά θα σε βοηθούσε?Γιατί μπορεί όλοι άνθρωποι του Θεού να είμαστε αλλά και επιστημονικά τα δύο φύλα σκέφτονται και ενεργούν διαφορετικά πολλές φορές,διορθώστε με αν κάνω λάθος.Από τον σύντομο συζυγικό μου βίο αυτό έχω καταλάβει

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Eρωτηση
    By balikos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 19-04-2011, 02:17
  2. Eρωτηση για ι5
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 24-12-2009, 10:42
  3. ο συζυγος μου ειναι μανιοκαταθλιπτικος.....
    By mag in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 61
    Last Post: 05-10-2009, 21:58
  4. EΡΩΤΗΣΗ
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-10-2007, 21:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •