ΒΟΥΛΙΜΙΚΟ ΑΔΙΕΞΟΔΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 103
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    ΒΟΥΛΙΜΙΚΟ ΑΔΙΕΞΟΔΟ

    Παντα εκει που λεω αντιμετωπισα κατι, σκατωνει η υποθεση κ φτου κ απο την αρχη, ειναι πλεον de facto αυτο κ δεν μου κανει αισθηση... χτες βγηκα εξω κ με επιασε τρελη βουλιμια μετα απο πολυ καιρο, εφαγα στην καφετερια ολους τους ξηρους καρπους κ τα πατατακια μονη μου σαν να ειχα να φαω 5 μηνες κ με κοιταζαν οι φιλες μου περιεργα, μετα εφαγα 2 πιτσες καπακι κ παλι αισθανομουν ασχημα, ποιος ξερει τι θα ειπανε κ τι θα σκεφτηκανε, εχω χασει καθε ελεγχο γαμωτο, ειμαι σκουπιδι κ τιποτα αλλο αφου δεν μπορω να συγκρατησω τον εαυτο μου κ με κανει κουμαντο ενα αψυχο κ ζωωδες πραγμα που λεγεται κατ ευφημισμον "φαγητο" μη χεσω, "σκατο" επρεπε να λεγεται..

    Πως μπορεις να ανακτησεις τον ελεγχο?? Γιατι να τον χανεις σε τετοιο σημειο?? Πως κουμανταρεις την επιθυμια σου??

    Εντωμεταξυ δεν μπορουσα να κανω εμετο κ ημουν μες στα νευρα κ ειχε κλεισει κ ο λαιμος μου επειδη φωναζα, καθαρτικα δεν το ρισκαρα να παρω γιατι σημερα ειναι να παμε με τις φιλες μου σε αλλη περιοχη για μπανακι κ δεν λεει να ψαχνω τουαλετα καθε 5 λεπτα, αρα απο χτες το φαγητο δεν εφυγε, μια λυση να παρω καθαρτικα τωρα αλλα ηδη οι θερμιδες απορροφηθηκαν οποτε θα κανω μια τρυπα στο νερο....

    Αισθανομαι πολυ ασχημα με τον εαυτο μου κ φοβαμαι κ σημερα μην παρεκτραπω, θελω να κανω μια φυγη απο αυτο το πραγμα, με αυτο που εγινε χτες κ δεν τα εβγαλα ποσα κιλα εβαλα?? νιωθω χοντρη κ απαισια κ βοδι... στανταρ εχω βαλει ενα κιλο αλλα φοβαμαι να ζυγιστω, δεν θα το αντεξω παλι....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    favvel
    Guest
    αα ευτυχως που ανοιξες θεμα τετοιο.δυστυχως εχω κι εγω προβλημα παλι τετοιο.ενω τοσον καιρο θα ελεγα πως το ελεγχα.ημουνα σταθερη ας πουμε.και υπηρξε και ενα διαστημα που δεν ετρωγα καθολου πολυ και ενιωθα καλα.
    και τωρα φοβαμαι πως θα παρω την πανω βολτα στα κιλα.τρωω κι ας μην πειναω.και δεν ξερω γιατι παλι το κανω αυτο.και οχι μονο αυτο.ειμαι ικανη ο,τι εχω μπροστα μου να το αδειασω ολο.
    και γι'αυτο της λεω της βλαμμενης της μητερας μου οτι εχω προβλημα να τα παρει τα μπισκοτα να τα κρυψει.γιατι αυτο μου κανανε ολο το χειμωνα και ετρωγα μονο 3 το πρωι.
    αλλα μετα βρηκα που τα βαζανε.και τωρα της λεω να τα βαζει στο πανω σπιτι να μου παρουνε και το κλειδι και λεει δεν μπορει.ειναι κοπος να ανεβοκατεβαινει.
    ναι μπραβο.κι εγω σημερα εφαγα ολο το κουτι.και το μεσημερι ειχε κατι κομματακια κρεας πολυ νοστιμα και ηθελα να τα φαω ολα.εφαγα τα μισα που ηταν στο τηγανι.
    με δυσκολια κρατηθηκα.μου ειπε η μητερα μου οτι επρεπε να φανε και ολοι οι αλλοι απο κει.
    εχω προβλημα γιατι αμα τρωω πολυ μετα δεν μπορω να παω πουθενα.δεν μπορω να κυκλοφορησω εξω.
    γιατι με επιασε αυτη η βουλιμια παλι??
    πραγματικα εχω εθισμο ομως στα ωραια πραγματα.
    θα κατεβασω ο,τι ωραιο βρω.
    γι'αυτο η λυση ειναι να μην εχεις πολλα ωραια πραγματα μες στο σπιτι αν γινεται.και να μην ψωνιζεις πραγματα που σου αρεσουν.
    βεβαια αν εισαι εξω και εχεις τους πειρασμους κοντα σου ειναι δυσκολο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Toso poly se tarakounaei esto kai 1 kilo? Hremise bre kopela mou. Mipos den einai voulimiko epeisodio kai einai aplos entoni anagki gia fagito logo agxous?? Akoma kai go pou den eixa pote diatrofikes diataraxes, xthes xereis ti ekana? Pira na fao mia krepa, xortasa, ola kala, kai meta stis 3 ta xaramata piga na paro patatakia kai pop korn...(!). Einai apo to agxos.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #4
    Απο βουλιμικα επεισοδια παμε πολυ καλα δυστυχως. Δεν ξερω αν ειναι συνυφασμενα με τη διπολικη. Ξερω ομως οτι τωρα μαγειρευω ενα... γαμωτο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    favvel κι εγω το εχω αυτο με ατους γονεις μου... κ επειδη ειμαι φοιτητρια κ μενω μαζι τους γινονται ακομη χειροτερα τα πραγματα, γιατι προσπαθω να αποδεσμευτω με τη σχολη η με τη λεσχη, κ παλι φερνουν ενα σωρο πραγματα γαμωτο θαρρεις κ το κανουν επιτηδες, ενω ξερουν το προβλημα μου κ την εμμονη μου, κ εγω να παλευω με τον εαυτο μου κ το θεμα της διατηρησης του ελεγχου..

    gypsy ασε αυτες οι πιτσες πιο πολυ στο μυαλο μου καθησαν παρα στο στομαχι ! με εχει πιασει κ κατι σαν ψυχαναγκασμος τωρα, κ πινω ολη την ωρα νερο για να διαλυθουν τα λιπη κ να φυγουν.. εχεις δικιο οτι μπορει να ειναι απο το αγχος...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Επισης κι εγω ζηταω να μου κρυβουν φαγητα, αλλα αν με πιασει ο διαολος δεν με σταματα τιποτα. Παλια τους ειχα ζητησει να με κλειδωνουν στο δωματιο μου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Ααχχιιννοοςς View Post
    Απο βουλιμικα επεισοδια παμε πολυ καλα δυστυχως. Δεν ξερω αν ειναι συνυφασμενα με τη διπολικη. Ξερω ομως οτι τωρα μαγειρευω ενα... γαμωτο.
    Αχινουλιιιιιι !!!!!!!!! :)
    Πιαζει να ειναι συνυφασμενα κ με καποιες φασεις της διπολικης τα βουλιμικα, σταντε καπως συνδεεται η νευρικη ανορεξια η νευρικη βουλιμια με τη διπολικη διαταραχη, κ το αποτελεσμα ειναι disastrous....
    Τι μαγειρευεις τωρα ??
    Εισαι χαι ακομα η επεσες ??
    Εγω επεσα αλλα καιρος ητανε εδω που τα λεμε γιατι ειχε παρατραβηξει κ ειχα χασει καθε ελεγχο... φυσικα παιζουν ρολο κ τα φαρμακα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Ααχχιιννοοςς View Post
    Επισης κι εγω ζηταω να μου κρυβουν φαγητα, αλλα αν με πιασει ο διαολος δεν με σταματα τιποτα. Παλια τους ειχα ζητησει να με κλειδωνουν στο δωματιο μου.
    Λολ εγω τους ελεγα οτι αμα ξαναφερνουν μπουγατσες, ροξακια, μπισκοτα, cookies κτλ θα τα πεταξω μπροστα τους στα σκουπιδια !!!!!!!
    Αλλα οπως λες αμα σε πιασει η ταση μονη σου τα ζητας, εχω φτασει σε σημειο να τα εχουν κρυμμενα κ να τους παρακαλαω να μου δωσουν........
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Μαγειρευω 7 μιφτεκια και εχω και μουσακα... @@ Μιαου μου δεν ξερω κι εγω παλευω, προσπαθω να συγκρατηθω με το φαγητο, κανω και εμετους αλλα οχι σε καθε βουλιμικο. Κι εγω εχ φτασει σε σημειο να φαω κι απο τα σκουπιδια, γαμησε τα... 'Η να πεταω φαγητα και να βαζω και παλμολιβ πανω τους για να μην τα φαω μετα. Εγω ειμαι μια πανω μια κατω. Εναλλασσομαι συνεχεια. Ευτυχως δεν κανω καταχρησεις περα απο αλκοολ. Εκανα βλακεια και δεν πηρα τα φαρμακα για 2 μερες. Νομιζω οτι θα σε βοηθησει το abilify. Μη το σταμητησεις, αν δεν στο πει ο γιατρος. Πως εισαι??? Ταβορ μου εγραψε κι εμενα αλλα δεν εχω παρει ακομα. Των 25.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    καλυτερα ειμαι, πιο πεσμενη βεβαια αλλα πιο συνειδητοποιημενη, αμπιλιφαι παιρνω 10 κ ταβορ 2,5 βραδυ κ μεσημερι, μου εκοψε το πρωινο γιατι ειχα πολυ υπνηλια, μαλλον 2,5 εννοεις κι εσυ γιατι 25 ταβορ δεν νομιζω να υπαρχει λολ !! :)
    τι παιρνεις εσυ τωρα?? εγω πλεον δεν εχω τοσο ταχειες εναλλαγες διαθεσης, ουσιες κ καταχρησεις τα εκοψα, εχω πολυ καιρο να κανω κ ελπιζω να παραμεινω ετσι..
    τα υπολοιπα περι φαγητου δεν φανταζεσαι ποσο ταυτιζομαι.. με πιανει πολλες φορες αγρια διαθεση κ αφου δω το χαρτακι με τα anorexia quotes πετω με δυναμη το φαγητο στα σκουπιδια, η το λιωνω με τα χερια μου η ριχνω πολυ αλατι για να μην μπορω μετα να το φαω.. (υπαρχει κ σχετικο quote ..:p) να φαω απο τα σκουπδια δεν εχω φτασει σε τετοιο σημειο....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Υπάρχουν αρκετοί τρόποι για να αδυνατίσουμε. Πάρε μερικές ιδέες.

    http://www.winefest-dafnes.gr/botana.htm

    http://www.gastriclapband.gr/faquestions.htm

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    carrot thanks για το πρωτο λινκ σχετικα με τα βοτανα κ τις ευεργετικες τους δρασεις, θα το μελετησω, αν κ ορισμενα (πχ σκορδο, μαιντανος) μου μυριζουν κ μου ξυνιζουν λολ !!

    οσο για το δευτερο λινκ, σορρυ που θα στο πω, αλλα δεν ειμαι κ για δακτυλιο ρε συ, γυρω στα 45-48 κιλα παιζει να μαι, αντε 50 !!!
    (λολ μου ρθε καπως !!!!)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    132
    Δαχτυλιο ουτε εγω δεν μπορω να βαλω που ειμαι 86 κιλα.εχασα κιολας ειχα παει 90.
    πρεπει να εχεις δεικτη μαζα σωματος ανω των 33.

  14. #14
    carrot κανονικη ειμαι, δεν χρειαζεται να αδυνατισω, μερικοι μου λενε οτι χρειαζεται να παρω μαλιστα, δεν εχει να κανει με διαιτα αυτο.
    Μιαου εγω παιρνω abilify 15 mg & topamac και xanax καμια φορα.

  15. #15
    Λακρυ δεν νομιζω πως ουτε εσυ ουτε εγω χρειαζομαστε διαιτα, ισορροπια χρειαζομαστε μαλλον...

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. αδιέξοδο
    By michalisyov in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 2
    Last Post: 18-05-2011, 13:18
  2. αδιέξοδο
    By mirtw in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 12-05-2011, 15:22
  3. αδιεξοδο
    By otinanai in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-04-2011, 13:19
  4. Αδιέξοδο...
    By Oblis_gr in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 17-03-2011, 21:57
  5. αδιεξοδο..
    By essence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 14-12-2005, 14:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •