ασυνενοησια μεσα στη σχεση..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 144
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    134

    ασυνενοησια μεσα στη σχεση..

    καλημερα σας..τικανετε?
    ειμαι κανουργια κι εγω εδω και δευχαριστω για την κατανοηση σας.λοιπον τον περασμενο σεπτεμβρη γνωρισα ενα παι δι μεσα απο το ιντερνεττο οποιο ειναι απο επαρχια κι εγω ειμαι απο αθηνα.μιλαγαμε καθημερινα στο ιντερνετ και ηρθε αθηνα να συναντηθουμε.στην αρχη ενθουσιαστηκα ηταν ενας ηρεμος ανθρωπος μιλαγαμε οπως στο ιντερνετ κι επο κοντα.εγω εργαζομαι και μαλιστα με 2δουλειες .εκεινος λοιπον αποφασισε να μεινει αθηνα για να γνωριστουμε καλυτερα.ουτως η αλλως δεν ειχε δουλεια και στο μερος του δουλευε σαν μαραγκος αλλα δεν ειχε κινηση.εγω εχω σπουδασει ειμαι εκπαιδευτικος αλλα ποτε δεν ειχα τετοια κολληματα να βρω καποιον μωρφομενο,βεβαια δεν ξερω μπορει και να επρεπε...λοιπον εμεινε αθηνα αλλα επειδη δεν πορουσε να πληρωνει ξενοδοχεια του προτεινα να μεινουμε στο εξοχικο μου για να αποφυγει τα εξοδα.βεβαια εγω πηγενοερχομουν αθην α κι αυτος καθοταν εεκει ολη μερα εκανε διακοπες δλδ.αυτο κρατησε 20μερες.αφου κολλησαμε αποφασισε να ερθει αθηνα μονιμα .αρχισε ομως να με πιεζει να μεινουμε μαζι.εγω του ειπα οτι δεν ειμαι ετοιμη να ερθει και θα φανει τι θα γινει.εκεινος βεβαια απ οτι καταλαβα ηθελε να μεινουμε μαζι για να μοιραστουμε τα εξοδα ...βεβαια εγω αρχισα να ξενερωνω γτ δεν μαρεσε το σκεπτικο του.αντρας τωρα και επειδη δεν εχει δουλεια θα του πληρωνω εγω τα εξοδα.?δεν λεω ειμαι αθρωπος που συμμετεχει και δεν ειμαι τσιγκουνα αλλα με το καλημερα?
    πολλες φορες μαλιστα πληρωνα εγω εξω η μου ζηταγε 5 η10 ευρω..τελικα ηρθε και εμεινε αθηνα αλλα μου ειχε πει οτι θα μεινει κοντα και πηγε κι εμεινε πολυ μακρια με αποτελεσμα να μην μπορουμε να βρεθουμε μην εχοντας μεταφορικο μεσο ..πιεστικα πολυ εντομεταξυ για λογους οικονομιας δεν επερνε ταξι και μου ελεγε να παω εγω με το αμαξι..βεβαια εκει κοντα εμενε η αδερφη του ..στην οποια πηγε και δουλεψε που ειχε ενα περιπτερο ..μολις αρχισε να δουλεθει μου ελεγε οτι ειναι κουρασμενος και δεν μπορει να βγαινει..
    θελω να ρωτησω επισης τη γνωμη σας για το οτι η αδερφη του εχω την αισθηση οτι του κανει πληση εγκεφαλου .ειναι χωρισμενη εχει προβληματα και ειναι πολυ ατημετητη,συνεχεια μεσ την γκρινια .ετσι εχει επηρεαστει κι εκεινος .εγω αντιθετος ειμαι πολυ χαρουμενος ανθρωπος δραστηριος και δεν κουραζομαι ευκολα..μαρεσουν οι δραστηριοτητες ..τετλευταια μου ειπε οτι παει σε καποια σεμιναρια μετεμψυχωσης και οτι μας κατευθυνει μια ανωτερη δυναμη ..στα οποια παει και η αδερφη του..και μου ελεγε κατι βλακειες οτι δεν πρεπει να ξενυχταμε και οτι ολοι οι ελληνες ειναι θυματα,μιλωντας πολυ εντονα και κουνωντας το χερι μηδενιζοντας τα παντα..εγω εχω μαθει απο την οικογενεια μου να σκεφτομαι θετικα να εχω ονειρα και να ειμαι αισιοδοξη προσπαθωντας για το καλυτερο..εχει αρχισει και με κουραζει ολα αυτο..ευχαριστω πολυ ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by andriana76 View Post
    μου ελεγε κατι βλακειες οτι δεν πρεπει να ξενυχταμε και οτι ολοι οι ελληνες ειναι θυματα,μιλωντας πολυ εντονα και κουνωντας το χερι μηδενιζοντας τα παντα..εγω εχω μαθει απο την οικογενεια μου να σκεφτομαι θετικα να εχω ονειρα και να ειμαι αισιοδοξη προσπαθωντας για το καλυτερο..εχει αρχισει και με κουραζει ολα αυτο..ευχαριστω πολυ ...
    Κουνησε του κι εσυ το μαντηλι και πες του αντιο, ταχιστα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Προφανως απο οσα γραφεις,δεν ταιριαζετε.
    Ειναι θετικο οτι το ειδες αυτο νωρις,πριν προχωρησεις σε κατι περισσοτερο.Αν ειναι απο τωρα ετσι η σχεση σας φαντασου την καθημερινότητα σας αν αργοτερα προχωρουσατε σε κατι παραπανω.
    Ακολουθα το ενστικτο σου και βρες καποιον που να ταιριαζετε περισσοτερο, εως πολυ περισσοτερο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    134
    [QUOTE=niah;267634]Προφανως απο οσα γραφεις,δεν ταιριαζετε.
    Ειναι θετικο οτι το ειδες αυτο νωρις,πριν προχωρησεις σε κατι περισσοτερο.Αν ειναι απο τωρα ετσι η σχεση σας φαντασου την καθημερινότητα σας αν αργοτερα προχωρουσατε σε κατι παραπανω.
    Ακολουθα το ενστικτο σου και βρες καποιον που να ταιριαζετε περισσοτερο, εως πολυ δεν ξερω..το θεμα ειναι οτι με εχει τσαντισει λιγο η σταση του .λετε να μην αλλαξει ??και μου μιλαγε για οικογενεια ..εγω ειμαι 34 και εκεινος 40..αλλα δεν εχει δουλεια κια συνεχεια βριζει ολο τον κοσμο οτι ειναι βολεμενος..εγω εχω τελειωσει παιδαγωγικο και ειμαι νηπιαγωγος και δουλευω,.μεχρι και ποσα περνω με ρωτησε..εντομεταξυ τις προαλλες τον πηγα σε ενα ωραιοο παραλιακο μπαρακι που μαρεσει και μου λεει σιγα δεν θα κοψω και τις φλεβες μου σιγα το μερος ενω εγω του ειπα οτι μαρεσει..και μετα αντι να ειναι χαλαρος και να διασκεδασουμε μου μιλαγε εντονα κουνοντας το χερι για πολιτικη για τους ελληνες μεχρι και για την χουντα μου ειπε.οτι δεν την εριξε το πολυτεχνειο αλλα οι αμερικανοι.ελεος..τι αλλο θα ακουσω??εμενα οι γονεις μου ηταν στο πολυτεχνειο..ενω οι δικοι του ειναι αγροτες..που δεν εχω κατι με τους αγροτες αλλα δεν τος βριζω κιολας...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    134
    επισης εχω την αισθηση οτι δεν εχει μαθει να δινει αγαπη..ειναι ψυχρος..εγω ειχα 9χρονια σχεση με εναν πολυ καλο ανθρωπο που δυστηχως απεβιωσε λογω αρρωστιας.δεν ειχαμε παντρευτει αλλα ελιωνε ο ενας για τον αλλο.βεβαια ηταν πολυ μεγαλυτερος μου αλλα το στομα του εσταζε μελι..παντα με τον καλο το λογο.σε αντιθεση με τον τωρινο που ολο μου την λεει και δεν ξερει να εκφραστει..να μιλησει και μου λεει οτι εχω ενα ελαττωμα οτι δεν τον ακουω αλλα δεν ισχυει καρτι τετοιο απλα δεν ξερει να μιλισει ενω εγω εκφραζομαι πολυ ανετα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,594
    κατσε βρε ανδριανα (και καλως ηρθες επι τη ευκαιρια)
    ας το παρουμε για λιγο αναποδα.
    μπορεις να μας πεις ποια ειναι τα χαρακτηριστικα του που σε ενθουσιαζουν, τα χαρακτηριστικα σας που ταιριαζουν, τα κοινα σας ενδιαφεροντα, η τα πραγματα που θα μπορουσαν να σας κανουν να περνατε καλα μαζι, γιατι με αυτα που μας ειπες, εγω δυσκολευομαι να τα βρω...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Εγω βλεπω οτι δεν σε τραβαει κατι σ αυτον τον ανθρωπο και οτι δεν σε γεμιζει.Ηδη τον "υποτιμας", δικαιολογημενα ισως σε καποιες περιπτωσεις, λογω της αρνητικης συμπεριφορας του αλλα δεν παυεις να τον βλεπεις υποδεεστερα.
    Εγω οταν ειμαι με εναν ανθρωπο μ αρεσει να τον θαυμαζω με καποιον τροπο.Το θεωρω πολυ σημαντικο.
    Και ξαναλεω,αν οι σχεσεις σας ειναι ετσι τωρα,φαντασου αργοτερα να μενατε μαζι για χρονια.
    Μην παρασυρεσαι οπως συμβαινει καμια φορα σε γυναικες ανω των 30 να μπαινεις στο τριπακι να πρεπει να"φτιαξεις τη ζωη σου" κανοντας εκπτωσεις σε βασικα πραγματα,οπως ειναι μια υγιης συννενοηση, κι αλληλοκατανοηση.Αν δεν ειναι αυτος ο ανθρωπος σου προχωρα παρακατω.εισαι 34ων.Μπορει να τον γνωρισεις στα 35 μπορει στα 37 κλπ.Και τι εγινε?λιγες φτιαχνουν τη ζωη τους σ αυτη την ηλικια?Μην μπαινεις σε τετοια τριπακια.Δεν εισαι μεγαλη και μην χαντακωσεις τη ζωη σου λογω μιας τετοιας ανουσιας πεποιθησης.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    134
    στην αρχη ηταν τρυφερος ηρεμος..αλλα δεν δουλευε..μολις αρχισε να δουλευει και σιγα καθεται λιγες ωρες σε ενα περιπτερο της αδερφης του εχει γινει αποτομος..τι να πω κι εγω που ειμαι εκπαιδυτικος και εχω την απιστευτη υπομονη με τα παιδια ενω παραλληλα δουλευω και στο μαγαζι του πατερα μου ..α ακι μου ειπε να ερθει και να δουλεψει εκει..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    134
    μαλλον ειμαι πολυ καλη με ολους και γινομαι θυμα..προσπαθω να το ταιρισω με το ζορι αρκει να εχω κατι.εντομεταξυ εχω κι ενα αλλομ θεμα στον ερωτικο τομεα εχει προβλημα γτ το τετποιο του ειναι μικρο..και και δεν υπαρχει ποιοτητα μεγαλη ευχαριστηση..αυτος τον βλεπω οτι το παλευει αλλα εγωω ζοριζομαι..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    134
    μαλιστα μου πεταει κατι υπονοουμενα σαν να θελει να με κατευθυναι..εγω ειμαι πολυ ελευθερος ανθρωπος..δεν πιεζω..και μου λεει οτι σιγα εσεις οι δασκαλοι υποτιμωντας την δουλεια μου που αγαπαω πολυ..οτι να μην του κσνω μαθημα οπως στα παιδια στο σχολειο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Ε,οπως λεει και η ρεμεντι δεν βλεπεις κατι θετικο πλεον.Ολα αρνητικα τα βλεπεις.Την αποψη μου στην ειπα παραπανω.Παντως απ τα λεγομενα σου εδω δεν δειχνεις ουτε ευχαριστημενη ουτε γεματη απ αυτην την σχεση.Οποτε κανεις τις επιλογες σου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,594
    ακομα δεν διαβασα κατι που να σου αρεσει σε αυτον η στην σχεση σας βρε ανδριανα, υπαρχει κατι?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,594
    Quote Originally Posted by andriana76 View Post
    μαλλον ειμαι πολυ καλη με ολους και γινομαι θυμα..προσπαθω να το ταιρισω με το ζορι αρκει να εχω κατι.εντομεταξυ εχω κι ενα αλλομ θεμα στον ερωτικο τομεα εχει προβλημα γτ το τετποιο του ειναι μικρο..και και δεν υπαρχει ποιοτητα μεγαλη ευχαριστηση..αυτος τον βλεπω οτι το παλευει αλλα εγωω ζοριζομαι..
    το οτι εισαι πολυ καλη με ολους και γινεσαι θυμα, δεν εχει καμια σχεση, με το οτι προσπαθεις να ταιριαξεις τα αταιριαστα ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ, γιατι αυτο πιστευω οτι συμβαινει με εσενα τελικα.
    το να κραταμε μια σχεση 'αρκει να εχουμε κατι" δεν δειχνει οτι 'ειμαστε καλοι και μας πατανε ολοι" , δειχνει απλα φοβο για την μοναξια και ανασφαλεια.
    δεν θα παθεις τιποτε αν μεινεις μονη σου μεχρι να βρεις καποιον που να ταιραζετε και να περνατε καλα, ουτε ο προκρουστης δεν εκανε τοσες εκπτωσεις..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    134
    σας ευχαριστω πολυ ολους ..ποσο δικιο εχετε..με βοηθησατε πολυ γτ μια φιλη που ειχα παντρευτηκε και πηγε στην ισπανια οποτε χαθηκαμε..και εχω "χαθει στη μεταφραση "κι εγω..μολις τωρα μιλησαμε με το παιδι και του ειπα οτι κατι ετυχε και ειμαι κουρασμενη να μην βρεθουμε γτ ταξιδεψα εκτος αθηνας και μου την ειπε βγαζοντας μου κακια..επειδη εκεινος δουλευει..

  15. #15
    Quote Originally Posted by andriana76 View Post
    πολλες φορες μαλιστα πληρωνα εγω εξω η μου ζηταγε 5 η10 ευρω...
    κοριτσάκι μου ....ελεος...(λολ)
    Και μόνο από αυτό δεν ξενέρωσες? Καταδεχόταν κάτι τέτοιο?
    Ούτε λεπτό δεν θα καθόμουν. Θα μου πεις, αυτό μου έκανε εντύπωση?
    Βασικά όλα στραβά τα έχει και πάνω απ όλα διακρίνω πως νιώθει λιγότερος απέναντι σου και το βγάζει σε όλα τα επίπεδα.
    Φύγε τρέχοντας.

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  2. Η φωνη μεσα μου
    By Bibo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 24-06-2010, 14:59
  3. Φοβίες μέσα στη σχέση - υπαρχει λύση?
    By xristos.trakadas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 61
    Last Post: 16-04-2010, 21:27
  4. ...τη δημοκρατία μου μέσα!
    By DissolvedGirl in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 138
    Last Post: 14-04-2010, 16:32
  5. Μεσα απο νερο
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 15-07-2009, 13:32

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •