μοντελα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: μοντελα

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    108

    μοντελα

    λοιπον εγω απο παλια η8ελα να γινω μοντελο και δεν ξερω να πω την αλη8εια γιατι γραφω μπορει και να ειναι επειδη ειναι 5 η ωρα το πρωι απο μοναξια η απο απελπισια που παλι ο ιδιος ψυχαναγκασμος και ειναι και διπλα χειροτερος γιατι νιω8ω απα8εια.αμα ενιω8α οτι απλα το 8ελω πολυ οκ αλλα τωρα ρε γαμωτο νιω8ω οτι δεν το 8ελω πολυ και το κανω για να κανω κακο στον εαυτο μου.πως γινεται ρε πουστη μου να 8υμωνεις τοσο πολυ με τους γυρω σου και με τον εαυτο σου ταυτοχρονα?νιω8ω οτι ολοι ειναι α8λιοι και δεν 8ελω σχεδον κανεναν και οτι εγω ειμαι μια απαισια χοντρη που δεν μπορει να ελεγχει αυτη την μαλακια.νιω8ω οτι οταν δεν ειμαι αδυνατη γαμωτο οτι τιποτα δεν μπορει να παει καλα και δεν με νοιαζει τιποτα να παει καλα.8ελω αρχικα να ειμαι αδυνατη και μετα ολα τα αλλα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Έχεις διατροφικές διαταραχές απ΄ότι καταλαβαίνω γιατί δεν έχω ξαναδιαβάσει ποστ σου. Από που προήλθε όλη σου η εμμονή με τα κιλά; Καταλαβαίνεις τουλάχιστον ότι είναι ανούσιο να ταλαιπωρείς έτσι τον εαυτό σου;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    108
    δεν ξες ποσο χαιρομαι που ειναι καποιος μεσα :)
    εχω ξανακανει παντως εδω..
    βασικα παντα η8ελα να ειμαι αδυνατη..στην αρχη ηταν οκ απλα δε ετρωγα βλακειες και τα εκαιγα ενα σβτ που ξεφαντωνα στον χορο αλλα μετα αρχισα να χανω και η8ελα και αλλα γιατι εχω 8εμα με την κοιλια μ που ειναι all time classic λες και γενναω με το που πινω νερο και τρωω -.- και μετα και αλλα κιλα και αλλα και μετα τα εβαλα αποτομα 18 και ολα σε βλακειες..

    ξερω πως ειναι η κατασταση και μου την δινει που το παιρνω τοσο χαλαρα.8ελω να ειναι αυστηρη με τον εαυτο μου..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δε ξερω ποσο εισαι κι αν σου δημιουργει προβλημα αυτο (πχ σου συμπεριφερονται ολοι καπως, εισαι μονη κλπ), μα τα μοντελα συνηθως υποφερουν χειροτερα που δε τρωνε και πρεπει συνεχως να προσεχουν τη διατροφη τους γιατι εστω και λιγο αν παρουν αυτο μπορει να ενοχλησει και να τις διωξουν και να χασουν τη δουλεια τους. το να ειναι μοντελο καποια δε σημαινει σε καμια περιπτωση οτι ειναι κι ομορφη. ειδικα οσες ειναι κοκαλα, ειναι τελειως ντεκαβλε, και χρησιμευουν απλα για να φορανε ρουχα να πηγαινοερχονται στις πασαρελες και τπτ αλλο! σαν τις κουκλες που χρησιμοποιουν και στις βιτρινες. αυτο δεν ειναι ζωη, να κανεις στερησεις στο φαγητο, απλα για την εξωτερικη εμφανιση, που και παλι σε ποιον αντρα αρεσουν τα κοκαλα γμτ ? γιατι περασε προς τα εξω οτι ειναι ομορφια αυτο το πραμα ? λες και πεινανε ειναι οι κακομοιρες, χειροτερες απ'τα παιδακια στην Αιθιοπια, μονο που εκεινα οντως δεν εχουν να φανε και δε το κανουν επιτηδες. ξεπερασε το κομπλεξ σου κι αγαπησε τον εαυτο σου. φροντιζε τον οσο μπορεις και μην συγκρινεις το σωμα σου με αλλες και ειδικα τα μοντελα, γιατι δεν ειναι παντα ομορφα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    108
    προσωπικα το σωμα τους μου αρεσει πολυ αλλα σε victoria secret φαση.τεσπα εμενα το προβλημα μου ειναι τωρα πως ξεπερναω τα υπερφαγικα επισοδεια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Πιστεύω πως ανάλογα με τον χαρακτήρα η προσοχή που έτσι κι αλλιώς πρέπει να δείχνουμε στην διατροφή (και για λόγους υγείας περισσότερο) μπορεί να καταντήσει εμμονή. Έχει σημασία το πόσο εύκολα χάνει τον έλεγχο ένας άνθρωπος. Πόσα κιλά είσαι και με τι ύψος;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    108
    ειμαι γυρω στα 70 με 1.70.κανονικα πρεπει να εισαι 10 κατω απο τ υψος σου

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ναι το ξέρω. Δεν είναι τίποτα το σοβαρό όμως για να βάζεις περιττά άγχη στο κεφάλι σου. Λίγη γυμναστική χρειάζεται και λίγα φρούτα ειδικά τώρα που είναι καλοκαιράκι.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    108
    ναι αυτο ειναι το 8εμα.ειμαι σε πληρη απα8εια και επδ εχω προβλημα υγειας πρεπει να τρωω υγιεινα και δεν ξερω πως να σταματησω τα γλυκα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Μπορείς να τρως 1 παγωτό ανά δύο μέρες. Και κάτι άλλο πολύ νόστιμο που μπορείς να κάνεις είναι φτιάχνεις φρουτοσαλάτες με διάφορα μέσα.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    108
    αυτο με τις φρουτοσαλατες ακουγεται καλο.το αλλο δεν ποιανει το εχω δοκιμασει..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εκτός από αυτό το άγχος για τα κιλά, μήπως έχεις και άλλα προβλήματα τα μπορεί να το πυροδοτούν χωρίς εσύ να το καταλαβαίνεις; Μήπως έχεις περάσει/περνάς κατάθλιψη ή κάποιο άλλο νόσημα το οποίο επηρεάζει την εμμονή με τα κιλά; Επειδή μας αναφέρεις για μοναξιά και απελπισία.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    108
    οχι δεν ειναι μοναξια..απλα μερικες φορες νιω8ω οτι ολοι ειναι απαισιοι και οτι πολλοι δεν πρεπει να ζουν..
    8α μου πεις ποια εισαι εσυ που 8α το κρινεις..οτι να ναι :P
    τεσπα..δεν νομιζω να εχω πια κατα8λιψη, τελευταια για εναν περιεργο τροπο τα παιρνω ολα πολυ χαλαρα.αυτο ειναι που με εκνευριζει οτι εχω καταστρεψει το σωμα μου και δεν εχω ιδεα τι σκατα 8α κανω στο μελλον και εχω μια α8λια απα8εια με ολα.με τσατιζει που ουτε καν στεναχωριεμαι.τσατιζομαι αλλα δεν 8λιβομαι πραγματικα.παλια πατουσα και τα κλαματα και ξεσπουσα.ενιω8α οτι ζω τωρα ολα τ βλεπω πολυ χαλαρα και δεν πρεπει..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Πολύ σωστή διαπίστωση change. Και εγώ αυτό λέω... ποιός είμαι εγώ για να κρίνω; Δεν το θέλω, είναι αγκάθι στην πληγή.
    Τις φορές που νιώθω αρκετά πιο περίεργα από το φυσιολογικό πίνω λίγη λεμονάδα, η αλλοίφω λίγη στο σώμα μου. Δεν πιάνει αυτό παντα βέβαια (δες ποστ μου προ λίγων ημερών αν και είχα ξεμείνει απο λεμονάδες).

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by change View Post
    οχι δεν ειναι μοναξια..απλα μερικες φορες νιω8ω οτι ολοι ειναι απαισιοι και οτι πολλοι δεν πρεπει να ζουν..
    8α μου πεις ποια εισαι εσυ που 8α το κρινεις..οτι να ναι :P
    τεσπα..δεν νομιζω να εχω πια κατα8λιψη, τελευταια για εναν περιεργο τροπο τα παιρνω ολα πολυ χαλαρα.αυτο ειναι που με εκνευριζει οτι εχω καταστρεψει το σωμα μου και δεν εχω ιδεα τι σκατα 8α κανω στο μελλον και εχω μια α8λια απα8εια με ολα.με τσατιζει που ουτε καν στεναχωριεμαι.τσατιζομαι αλλα δεν 8λιβομαι πραγματικα.παλια πατουσα και τα κλαματα και ξεσπουσα.ενιω8α οτι ζω τωρα ολα τ βλεπω πολυ χαλαρα και δεν πρεπει..
    Ποια πιστεύεις πως είναι η αιτία του προβλήματος;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •