δυσκολεύομαι να διαχειριστώ τον ΙΔΨ του συντρόφου μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    ναι, εσυ ομως δεν μπορεις να κανεις κ πολλα ως συντροφος αν αυτος δεν συνεργαζεται, μονο κ μονο επειδη θελεις να τον παντρευτεις! ψυχωση ειναι μια ψυχικη ασθενεια, που εμφανιζονται παραισθησεις, ψευδαισθησεις, ο ειρμος της σκεψης χαλαει κλπ. οταν σε κατηγοραει αδικα, πολλες φορες κ ζηταει ειλικρινα συγγνωμη, μετα σου τα ξανακανει? αν δεν αλλαζει τη συμπεριφρα του τι σοι συγγνωμη ειναι αυτη? ευχαριστω πολυ! ετσι ξερω κ εγω να βριζω τους παντες κ μετα να τους ζηταω συγγνωμη!

    οι ψυχωσικοι πολλες φορες πιστευουν διαφορα κουλα οτι τους παρακολουθουν, οτι τους εχουν φυτευσει τσιπακι στον εγκεφαλο κλπ. αυτο με την ομοιοπαθητικη οτι τα εχουν μαγειεψει σατανιστες ειναι καπως κουλο! οχι οτι βεβαια οποιος εχει μια κουλη ιδεα πρεπει να ειναι κ ψυχωσικος, ουτε κ γινονται διαγνωσεις μεσω ιντερνετ, απλα ειναι περιεργο!

    αφου πηγαινεις ψυχοθεραπεια, πώς κ δεν συζητας το προβλημα με τη σχεση σου?

    αυτο οτι η ομοιοπαθητικη βοηθαει στην ΙΨΔ 200% πρωτη φορα το ακουω! το να εχει βοηθησει καποιον το καταλαβαινω. αλλα το να ειναι πανακεια με ποσοστο 200%, δεν το εχω ξανακουσει! πολυ καλες για ΙΨΔ ειναι μια συμπεριφοριστικη μεθοδος ψυχοθεραπειας ειδικα για ΙΨΔ.

    βασικα αν εσυ το συντροφο σου τον αντεχεις ολα καλα! μπορεις να τον παντρευτεις! εσυ θα σταυρωνεσαι καθε μερα! εσενα θα ψηνει! εμεις δεν εχουμε καποιο προβλημα! :)

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    22
    Μπορεί η Λου και ο Παντ να στα λένε λίγο απότομα, αλλά δεν έχουν άδικο...
    Κατ αρχήν, μπραβο για το κουράγιο σου, είσαι η σύντροφος που κάθε άτομο με ΙΨΔ θα ήθελε να έχει...κάθε άτομο όμως που κάνει κάτι γι αυτό!Γιατί αλλιώς, είναι κρίμα για σένα. Το "δεν παίρνω φάρμακα, ούτε ομοιοπαθητικά" δεν είναι δικαιολογία. Παιδαριώδης αντίσταση στη θεραπεία είναι. Με αυτά που γράφεις για σατανιστές, θρησκευτικά κτλ. ΠΡΕΠΕΙ να πάρει φάρμακα, αλλιώς δε σας βλέπω καλά. Δε σου λέω ότι έχει ψύχωση, ψυχίατρος δεν είμαι, αλλά και να ήμουν, οι διαγνώσεις από το ίντερνετ είναι τουλάχιστον γελοίες. Όμως ως άτομο με ΙΨΔ οφείλω να σου πω ότι η κατάσταση δεν είναι καλή και δεν ξέρω τι νόημα έχει και για σένα αυτή η σχέση...μήπως απλά θέλεις να κάνεις τη δική σου σταυροφορία για να νιώθεις καλά; Αν ήταν συνεργάσιμος, μαζί σου. Αλλά δεν είναι. Σκέψου τα...και συμβουλεύσου γιατρό. Δεν ξέρω τι ψυχοθεραπεία κάνεις, αλλά (όπως είπε και κάποιος παραπάνω) τα έχεις πει αυτά;;;;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Δυσκολεύομαι να χωρίσω!
    By dream! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 19-04-2011, 23:51
  2. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  3. καταθλιψη συντροφου
    By eva1985 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 05-01-2011, 15:10
  4. Πως να διαχειριστω τον εγωισμο μου?????
    By Kandy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 04-01-2011, 19:59
  5. Δυσκολευομαι να γνωρισω μια κοπελα λογω ποτου.
    By Fearg in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 02-12-2010, 22:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •