Έχει συγκεκριμένο Ψυχολογικο/Ψυχιατρικό Πρόβλημα η κοπελα? Please Read it all! (2/2)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    25

    Έχει συγκεκριμένο Ψυχολογικο/Ψυχιατρικό Πρόβλημα η κοπελα? Please Read it all! (2/2)

    Ως προς το παράπονο ότι νιώθει σαν "ρομα" με το πήγαινε-έλα της τονίζω ότι υπάρχουν δύο λύσεις' ή φέρνει και άλλα πράγματα, καθώς είναι πιο κοντά στην δουλειά της ή αρχίζει να πηγαίνει πιο συχνά και στο σπίτι της για να μην κουράζεται...Εκεί εκείνη αρχίζει να έχει μία περίεργη ανασφάλεια λέγοντας ότι θέλει να είναι και σπίτι της αλλά με κατηγορεί ότι εγώ δεν θα κάνω το παραμικρό για να πηγαίνω να την βλέπω αφού είχα καιρό να πάω και τέτοια κουλά...Της εξηγώ ότι είναι διαφορετικό να είμαστε σπίτι μου, όπου είμαστε μόνοι μας και διαφορετικό να μου ζητάει να πηγαίνω σπίτι της με τους γονείς της...Εκείνη μου αντιτείνει ότι απλά βαριέμαι και ότι εάν θέλω να την δω θα μπορώ να πηγαίνω για να βγαίνουμε κοντά στο σπίτι της για καφέ, περπάτημα κτλ...Φυσικά της λέω ότι είναι μία΄λύση, αλλά όταν θέλουμε χρόνο για εμάς δεν μπορούμε να τον έχουμε στις καφετέριες...Αυτή ήταν η πρώτη διαφωνία μας και απο αυτό έβγαλε το συμπέρασμα οτι δεν ενδιαφέρομαι, όταν αναγνώριζε ότι την κακομαθαίνω, αφού δεν της είχαν φερθεί ποτέ με τέτοιο ενδιαφέρον και ζέση...Τελικά, αρχές Ιουνίου αρχίζουμε να κάνουμε συζητήσεις για διακοπές, Σ/Κ και αλλα μακροχρόνια σχέδια...Κλείνουμε εκδρομή του Αγ.Πνευματος, κλεινω με προσωπικά μου έξοδα εκδρομή στα μέσα Ιουλίου και συζητάμε και άλλα...Στην εδρομή περνάμε πολύ καλά, αν και είχε γκρινιάξει επειδή είχα καθυστερήσει να την πάρω, πράγμα για το οποίο της ζητησα a priori συγγνώμη, αλλά εκείνη συνέχισε το θέμα, μέχρι που με τσάντισε και ηθελα λίγο χρονο κατά το ταξίδι για να κάνω steam off...Τελικά, περάσαμε πολύ καλά αλλά στις συζητήσεις για να κλείσουμε εγκαίρως διακοπές λίγο "κωλώνει" καθώς δεν είχε οικονομική άνεση...Παρ' όλα αυτά μου στέλνει email προτείνοτας μέρη, ενώ εγώ την παρακαλώ να μου προσδιορίσει περίπου που μπορεί να κινθεί οικονομικά για να ξέρω τι να κοιτάω...Εκεί νιώθει πίεση, όπως λέει...Τελικά, επιστρέφουμε ΔΕΥΤΕΡΑ και την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ της ίδιας εβδομάδας μου κάνει απίστευτη σκηνή...Έχοντας ήδη πυκνώσει τα συμβάντα της ότι κάτι έχει και ότι όλο ζαλίζεται κατά την διάρκεια της ημέρας, κοιμάται πολύ αποδίδοντάς το στην κουραση στης δουλειάς (ακόμα και στο τετραήμερο ένα βράδυ την πήρε ο ύπνος και δεν βγήκαμε καθόλου, χωρίς να κάνω κι εγώ μανούρα...) βγαίνει από την δουλειά της -έχοντας με ενημερώσει από την προηγούμενη ότι είναι λίγο άρρωστη-λεγοντάς μου ότι δεν νιώθει πολύ καλά και εγώ της απαντάω ότι είναι λογικό αφού έχει ζέστη και ήδη είναι λίγο άρρωστη...Έχοντας συγκατοικήσει αρκετούς μήνες, είχε το ελέυθερο να πηγαίνει ΄σπίτι μου πριν πάω εγώ και να με περιμένει εκεί..Με ρωτάει τι να κάνει.Της αποκρίνομαι ότι εάν πάει σπίτι μου και με περιμένει, το νωρίτερο που μπορώ να είμαι εκεί είναι 7 το απόγευμα, ειδάλλως να πάει σπίτι της και θα συναντιώμασταν μετά..Τελικά, εγώ τελειώνω 10 η ώρα από την δουλειά κατά το οποίο διάστημα είχαμε επικοινωνία και της είπα ότι θα περάσω να την πάρω..Εκείνη την στιγμή, μου βάζει "τρελό χέρι" λέγοντάς μου ότι πρώτον έπρεπε να την ενημερώσω ότι θα αργούσα τόσο πολύ αφού έτσι την κράτησα μέσα (ωστόσο δεν είχαμε δώσει κάποιο ραντεβού και της είχα πει ότι γενικά θα αργήσω) και ότι όταν μου είπε ότι δεν αισθάνεται καλά θα έπρεπε να τρέξω να την πάρω από την δουλειά της αμέσως, λέγοντας ότι όταν θα ζούμε μαζί έτσι θα την αφήνω(?)..Τελικά, της λέω ότι εάν είναι να τσακωθούμε καλύτερα να μην συναντηθούμε, κι εκείνη με απειλεί...Πάω και την πέρνω τελικά, αλλά τσακωνόμαστε, και της λέω καλύτερα να την επιστρέψω σπίτι και να μιλήσουμε πιο ήρεμα το πρωι..Εκείνη εξερράγει λέγοντας μου ότι δεν αντιμετωπίζουν έτσι τα πράγματα οι ενήλικές και πρέπει να λύνουν τα θέματά τους και να κοιμούνται αγαπημένοι και ότι δεν είναι βαλίτσα να την πάω στην μάνα της πίσω, και ότι εάν μέναμε μαζί θα έκανα το ίδιο...Της αντιτείνω ότι δεν είναι ίδιες οι καταστασεις, αφού τώρα έχουμε την δυνατότητα να αποφύγουμε μία ένταση, ενώ εάν μένουμε οριστικά μαζί αυτό δεν θα μπορεί να γίνει (μόνο εγώ π.χ. να πάω σε άλλο δωμάτιο ή μία βόλτα να ηρεμήσω, όπως κάνουν όλοι οι άνθρωποι..).Εκείνη μου λέει ότι είναι ενδεικτικό ότι δεν ενδιαφέρομαι για αυτήν -άκουσον, άκουσον ενώ έχω δεχθεί να μένουμε μαζί σε ένα στολύντιο και την έχω επωμιστεί οικονομικά-και με απειλεί να χωρίσουμε ανοίγοντας την πόρτα του αυτοκινήτου να φύγει στην μέση του Πειραια...Την κρατάω από τον αγκώνα λέγοντάς της να μην κάνει τρελά στην μέση του δρόμου αλλά της τονίζω τόσο το γεγονός ότι έυκολα μηδένισε τα΄πάντα λέγοντας ότι δεν ενδιαφέρομαι, όσο και το ότι ανεφερε με ευκολία για πρώτη φορά ότι χωρίζουμε χωρίς ουσιαστική αφορμή, με προβληματίζουν....Τελικά βγαίνουμε για φαγητό, υπάρχει νευρικότητα και ψυχρή ατμόσφαιρά και πάμε σπίτι μου να κοιμηθούμε....Επόμεμνο πρωί, πάμε για μπάνιο όπου μου σκάει το παραμύθι ότι θέλει να ξέρει ότι μπορεί να έχει οικονομική ασφάλεια σε περίπτωση που προσπαθούσε κάτι στο μέλλον μόνη της και αποτύγχανε...Μάλιστα μου τονίζει ότι εγώ είμαι ο μόνος που αφουγκράζομαι τις επιθυμίες της αφού ο πατέρας της την πίεζε να μείνει μία ζωή στην δουλειά που δεν γουστάρει ενώ εγώ της έλεγα να ακολουθήσει τα όνειρά της, καθώς θα νιώθει καλά και θα είναι αποδοτική...Της εξηγώ ότι προτρέχει, αφού μιλάει με ορίζοντα 5-7 ετών αλλά της λέω ότι ότι και να γινόταν θα ήμουν δίπλα της...Τελικά, το απόγευμα πηγαίνει σπίτι της και μου στέλνει ένα μύνημα ότι θέλει χρόνο και χώρο να σκεφτεί τι θα γίνει μεταξύ μας γιατί νιώθει πίεση από την δουλειά, από την οικογένειά της και αρχίζουν να της βγαίνουν πράγματα από το παρελθόν τα οποία δεν έχει λύσει, όταν στο τριήμερο (μόλις 4 ημέρες πριν) κάναμε έρωτα και επειδή από τον Ιανουάριο μου έλεγε ότι ήθελε να με "νιώθει", τελείωνα μέσα της -αποφεύγοντας επικίνδυνες ημέρες- μου έλεγε ότι θα βγάλουμε τα παιδιά μας με ονόματα από το σόι της...Της αποκρίνομαι ότι εάν μετά από όλα αυτά μου ζητάει χρόνο, δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνει, γιατί θέλει να μας ρισκάρει και ότι μετά και την συζήτηση με τα οικονομικά το θεωρώ αμφισβήτηση προς εμέ...Έτσι, της λέω ότι εάν επιμείνει στην θέση της, τότε χωρίζουμε το ίδιο βράδυ και να πάει να πάρει τα πραγματά της...Το ίδιο βράδυ με παίρνει τηλέφωνο, βάζει τα κλάμματα και μου λέει να πάω να την πάρω αφού δεν μπορεί να κοιμάται μακρυά μου...Την επόμενη εβδομάδα, βλέποντας την πίεση που μου έλεγε ότι αντιμετώπιζε της αφήνω χώρο...Ερχεται σπίτι μου μόνο μία φορά μεσοβδόμαδα, βγαίνουε την Παρασκευή, ενώ το Σ/Κ το περνάμε χώρια αφού εκείνη κανονίζει να πάει στην ξαδέφη της χωρίς να με ενημερώσει εγκαίρως (κοινώς με έγραψε) και λέγοντάς μου ότι θα έρθει μετά να κομηθούμε, λες κι εγώ ήταν δεδομένο ότι θα κάτσω μέσα...Την Δευτέρα της τονίζω ότι ήταν το πρώτο Σ/Κ που περάσαμε χωριστά και την ρώτησα εάν της άρεσε...Εκείνη μου λέει καθόλου, και της λέω να μην τραβάει το σκοινί και που αφείλεται αυτή η διαφορά στην συμπεριφορά της..Μου επαναλαμβάνει ότι άρχισε να αισθάνεται σαν παντρεμένη (εγώ πραγματικά δεν την πίεζα καθόλου και όπου ήθελε έβγαινε με φίλες της αφού της είχα εμπιστοσύνη) και ότι έχει Ψυχολογικά προβλήματα από τις προηγούμενες σχέσεις της και θέλει χρόνο...Της αποκρίνομαι ότι αυτό που κάνει δεν είναι σωστό και δεν έχει να κάνει με εμας, ότι υπερβάλλει και ότι εν πάσει περιπτώσει τα ζευγάρια λύνουν τέτοια προβλήματα εντός σχέσης και όχι εκτός, δηλαδή δεν είναι λογικό να απομακρύνεις τον άνθρωπό σου στν δύσκολη στιγμή...Ωστόσο, της λέω να την βοηθήσω αφού μου τονίζει ότι εάν δεν νιώθει καλα με τον εαυτό της δεν μπορεί να λειτουργήσει σε μία σχέση (!!!)..Έρχεται σπίτι μου την ΤΡΙΤΗ και κοιμάται, περνάμε καταπληκτικα με πολύ γέλιο, περπάτημα και καλό σεξ -λέγοντάς μου ότι της έλειψα και θέλει κι άλλο. ΤΕΤΑΡΤΗ πηγαίνει στην δουλειά την αποχαιρετόντας με όπως πάντα...Τελικά έρχεται η Παρασκευή όπου πάλι με γράφει και μου ανακοινώνει ότι θα βγει με την αδερφή της, μία κακή επιρροή για πολλούς λόγους.....Της επαναλαμβάνω ότι με γράφει και πρέπει να συγκροτηθεί, αφού έχει αρχίσει να μην με υπολογίζει χωρίς λόγο και αυτό δεν μου αρέσει...Και την επόμενη ημέρα μου στέλνει μύνημα ότι τελιώσαμε και δεν αλλά ζει η απόφασή της αφού δεν της έδωσα χρόνο όταν το ήθελε(!!!)Φυσικά εγώ της είπα ότι δεν τίθεται τέτοιο θέμα, και εάν θέλει χρόνο ασ πάρει όσο θέλει, αλλά να ξέορυμε ότι λειτουργεί υπερ μας η διαδικασία..Εκείνη αποκρίνεται ότι ψυχολιγικά είναι σε άσχημη φάση, της έχουν βγει πράγματα από το παρελθόν και πρέπει να επικεντρωθεί στον εαυτό της να τα λύσει γιατί ψυχολογικά είναι σε πολύ λεπτή ισορροπία (π.χ. πόνοι στην καρδιά και ξέσπασμα σε κλάμματα χωρίς σοβαρή αφορμή), και για αυτό πρέπει να προσέξει τον εαυτό της αφού δεν μπορεί να είναι πλέον σε μία σχέση...ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ, αφού από μία εκδρομή όπου ήταν μέσα στα μέλια, ΄εφτασε σε 4 ημέρες να μου ζητήσει χρόνο και σε 10 ημέρες να μου πει ότι τελειώσαμε΄, όταν συζητούσε πόσα παιδιά θα κάνουμε και πως θα τα ονομάσουμε 10 ημέρες πριν..Φυσικά αυτό επηρέασε και την δική μου Ψυχολογία πάρα πολύ..ΑΛΛΑ, σχετικά με την δική της συμπεριφορά, ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΘΗΣΗ, ΔΙΠΟΛΙΚΟΤΗΤΑ, ΦΟΒΙΕΣ, ΨΥΧΩΣΗ???Η μήπως υπάρχει κάποιος άλλος, αν και δεν είχα δείγματα για κάτι τέτοιο, ούτε σε κινητά, ούτε σε σεξ, ούτε σε συμπεριφορά-συγκρούσεις..Η τύπισα έφτασε από το ζενίθ -που εκείνη έλεγε ότι ζούσε- στο ναδιρ φτάνοντας να πει ότι ίσως είπε και μία κουβέντα παραπάνω και ενώ ακόμα δυσκολεύομαι επαγγελματικά έδειξε υπομονή ένα χρόνο, μετά μου ζητούσε συγγνώμη, για αυτα που είχαμε πει να προχωρήσουμε, μετά ζητούσε συγγνώμη που μου είπε ότι τα πήρε πίσω και ότι με έβλεπε όπως και πριν αλλά είναι μπερδεμένη, μετά μου είπε ότι δεν θέλει χρόνο και ότι δεν είμαστε μαζί, μέχρι που εξαντλήθηκε η υπομονή μου και την έστειλα στον διάολο...Και όλα αυτά ενώ είχε γίνει μία εκδήλωση από την οικογένειά μου και την είχα τιμήσει πέρνοντάς την στο πλαι μου (επειδή το ήθελα γιατί την αγαπούσα τόσο ώστε να γίνει μάνα των παιδίων μου) μπροστά σε επισήμους, ενώ ήξερα ότι εάν δεν το έκανα θα μου έλεγε ότι δεν την υπολογίζω, όπως μανούριαζε και εάν δεν πήγαινα σπίτι της, γεγόνός που επιδίωκε... Κοντεύω να τρελαθώ και έχω πέσει σε αντιδραστική κατάθλιψη...Please give me your opinion...

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    25
    Επίσης, να σημειώσω ότι η κοπέλα σπάνια εμφανιζόταν να εντυπωσιάζεται με κάτι, ευχαριστιόταν κυρίως με δικές της συνήθειες (η εξής μία, γυμναστική και διάδρομος ή περπάτημα) ενώ δεν έδειχνε ιδαίτερα έντονα συναισθήματα χαράς με άλλες δραστηριότητες (ήταν λίγο κλειστή σε νέα πράγματα, εκτός από το κρεβάτι...)..Ωστόσο, γελούσε συχνά και κυρίως την έκανα να γελάει, ενώ εάν στράβωνε κάτι πάντα θεωρούσε τον εαυτό της λίγο θύμα (θυματοποίηση, τι έπαθα ή ότι βιάστηκε να κάνει κάτι)....Ενώ κατά την διάρκεια της σχέσης έδειχνε ενδιαφέρον στο πως αισθάνομαι σε διάφορα γεγονότα, από την άλλη είχε την τάση πολλές φορές να πει αυτό που ήθελες να ακούσεις, γεγονός που είχα τσεκάρει με συζητήσεις (για παράδειγμα ενώ στην αρχή μίας συζήτησης θαύμαζε την αδερφή της, όταν της επεσήμανα κάποια κουλά, εκείνη άρχιζε να συμφωνεί μαζί μου.... δίνοντας εντύπωση χαμελαίοντος, το οποίο είδα μετά). Το φοβερό είναι πως ενώ ήταν φουλ ερωτευμένη, με αγαπούσε, με θαύμαζε λόγω συγκεκριμένων επιπέδου, μόρφωσης, σπουδών και έλξης σε εμφάνιση μου, τα τελειώσε όλα σε 10 ημέρες ορθώνοντας ΕΝΑ ΤΕΙΧΟΣ μη δίνοντας καμία σημασί στο πως θα ασιθανθώ εγώ από την μονομερή και τρελή αυτή απόφαση....ΔΕΝ ΤΟ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ....Η τύπισα έπεφτε στα πατώματα, μιλούσε για διακοπές και με παρακαλούσε να παω μαζί με τους δικούς της στο χωριό τους για το καλοκαίρι....Παράλληλα, από το αγάπη μου στο μωρό μου ήταν, και όταν κάναμε σεξ υπήρχε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΑΘΟΣ μέχρι και την τελευταία φορά...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΩ, ότι είναι ο ίδιος άνθρωπος που έλεγε οτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΥΤΕ ΛΕΠΤΟ ΧΩΡΙΣ ΕΜΕΝΑ και ανυπομονεί να συζήσουμε (παρ' όλο που φοβόταν την επόμενη επιλογή για γάμο, και έλεγε ότι δεν περίμενε να βρει κάτι τέτοιο ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ, ενά στην αρχή δεν επεδίωκε καν μία σχέση, αλλά της το ενέπνευσα καθώς με ερωτεύθηκε σφοδρά....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ, και αντί να ασχολούμαι με πράγματα που θα κρίνουν το μέλλον μου, ΑΥΤΑ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, και δεν μπορώ να ηρεμήσω.....ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ, βλέποντας συμπεριφορά ασρπο-μαύρο από τον ίδιο άνθρωπο που ορκιζόταν ότι ΠΟΤΕ-ΠΑΝΤΑ (και εγώ της έλεγα τα έχω ακούσει ξανά και χαλάρωσε) και εκείνη θιγόταν ότι την μείωνα, ότι θέλει να γεράσουμε μαζί, ότι είμαι το άλλο της μισό που δεν πίστευε ότι ποτέ θα βνρει κτλ....ΕΛΕΟΣ.....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    25
    Είναι ανδεικτικό ότι μου έλεγε ότι μοιάζουμε πολύ σε πάρα πολλα...Την έκανα να νιώθει γυναίκα, αλλά και κοριτσάκι και την φρόντιζα, με φώναζε άντρα της ενώ συχνά μου έλεγε σε γουστάρω επειδή είσαι ΑΝΤΡΑΣ αλλά και παιδί και αυτό είναι σπάνιο....ΔΕΝ ΤΟ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ αυτό που είχε γίνει...ΕΔΙΝΕ ΤΟΝ ΟΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑΣ, σε κάτι που είχα σταματήσει να πιστεύω, αλλά έβλεπα κι εγώ σε αυτή την σχέση ότι υπήρχε, αφού τα πηγαίναμε πάρα πολύ καλά σε πάρα πολλούς τομείς και ταιριάζαμε....ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΠΑΜ, όπως με τον γάμο της....ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ????ΕΧΕΙ ΨΥΧΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΟΒΙΕΣ, και πως επηρεάζουν την συμπεριφορά της???Μήπως έτσι γίνεται εντελώς ασταθής και απρόβλεπτη (όταν δεν μου έδινε αυτή την έντύπωση, και γενικά ήταν πολυ προσεκτική, δεν προκαλούσε και απέφευγε να βγαίνει χωρίς εμένα, εκτός κι αν ήταν με τρεις συγκεκριμένες φίλες της....)...Είναι ΨΥΧΩΣΙΚΗ/ΨΥΧΩΤΙΚΗ?Ηταν πολύ αδύνατη για το ύψος της (180cm-58 κιλά όπως έλεγε...) αλλά είχε περίεργη διατροφική συμπεριφορά τρώγοντας μόνο πράσινα και γλυκά (κρέας πάρα πολύ δύσκολα και με δυσαρέσκεια, εκτός από κοτόπουλο και ρύζι...)...Γενικά είχε περίεργη διατροφική συμπεριφορά, έκανε εγχειρήσεις σε πολλές τροφές που έτρωγε, δεν ετρωγε ΚΑΘΟΛΟΥ ΨΩΜΙ σε οποιαδήποτε μορφή και γυμναζόταν 4 φορές την αβδομάδα τουλάχιστον...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Καλησπέρα Μπερδεμα! Πόσο καιρο ησουν μαζι της? και ποσο χρονων είναι η κοπελα? Κοίτα, προφανώς ποτέ δεν ήταν σιγουρη για το αν θελει να προχωρησει τοσο σοβαρα από τόσο νωρις, όπως εκεινη είπε. Αυτό κάτι λεει για μενα. Επίσης, δεν ειναι δυνατον να της έκανες τοσα ομορφα πραγματα και σχεδον παντα να ειχε προβλημα.. δεν ξερω αν εχει καταθλιψη και δεν νομιζω. Σιγουρα ομως δεν τα εχει καλα με τον εαυτο της γι αυτο και η ασταθεια της. Ότι και να έχει η κοπελα, μόνο η ιδια θα μπορεσει να το λυσει τα προβληματα της εφοσον δεχτει να τα αναγνωρισει και εχει την διαθεση. Εαν δεν την εχει κανενας δεν μπορει να βοηθησει.. Δεν πιστευω οτι μπορεις να κανεις κατι΄. Πιστευω οτι ηδη εχεις κανει αρκετα..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    25
    Καλησπέρα, και ευχαριστώ για την απάντηση, γιατί έχω χάσει την γη κάτω από τα πόδια μου...Δεν βρίσκω ενδιαφέρον σε τίποτα και μέχρι το απόγευμα είμαι σε κατάσταση κατάθλιψης...Μετά από συζήτηση καθημερινή με τους δικούς μου, αρχίζω και παίρνω μπρος μετά το απόγευμα (οι οποίοι την γνώριζαν και την είχαν αγκαλιάσει...επειδή εμενε μαζί μου 6 μήνες και ήταν κοντά η δουλεια΄της την φροντιζαμε να παίρνει φαγητο στην δουλειά της και γενικά σαν να είναι μέλος της οικογένειας αφού προς τα εκεί έλεγε ότι ήθελε να πάει το πράγμα, και το απολάμβανε αυτό, ορισμένες φορές το ζητούσε κιόλας....).Είμαι άνθρωπος δυνατός και αποφαστιστικό, έχω ζήσει καταστάσεις, αλλά αυτό ήταν και είναι πολύ γερή κατραπακιά, διότι δεν έχω ξαναδεί άνθρωπο να είναι τόσο ευχαριστημένος με αυτό που έχει και τόσο σύντομα (10 ημέρες) να αλλάξει απέναντί μου...Συνήθως αυτά έχουν απο΄πίσω φθορά, τσακωμούς κτλ...Εδώ δεν έπαιζαν τέτοια πράγματα...Ήμασταν μαζί για σχεδόν 1 1/2 χρόνο και εάν θέλεις κοίτα και το πρώτο μέρος του μηνύματος που postara για να έχεις ολο το ιστορικό (είναι λίγο πιο κάτω ίδιος τίτλος (1/2)....Δεν μπορώ να χωνέψω ότι τελείωσε κάτι τέτοιο με αυτόν τον τρόπο....Χρειάζομαι βοήθεια, καθώς ψάχνω συνέχεια απαντήσεις για αυτό που συνέβη και κατηγορώ τον εαυτό μου στο τι μπορεί να είδε και να ΄τα διέλυσε όλα εν μία νυκτι...Εκείνη μου είπε ότι εγώ ήμουν άψογος απέναντί της και ότι έχει ψυχολογικά που ΄πρέπει να λύσει μόνη της...Αυτό όμως δεν μου χτυπάει καλά...Αμέσως πήγε το μυαλό μου μήπως υπάρχει κάποιος άλλος, αλλά δεν είχα τέτοια δείγματα καθόλου (π.χ. να προσέχει το κινητό της, τσκωμούς, απόμαρκη στο κρεβάτι, να αποφέυγει να κάνουμε σεξ ή να αραιώσει)...Το μόνο που είδα και το επέτρεψα, γιατί ξέρω ότι η πίεση φέρνει αντίθετα αποτελέσματα, ήταν όταν την είδα να περνάει περισσότερο χρόνο σπίτι της, να μην της πω κάτι αλλά να της πω ότι αν την ξεκουράζει, τοτε οκ....και αυτό μόλις 3 ημέρες αφότου επιστρέψαμε άπό εκδρρομή όπου όλα ήταν άψογα, και έλεγε στις φίλες της τι ωραία που περάσαμε...Και μετά από πλέον 10 ημέρες τέλος....Είναι δυνατόν, έναν άνθρωπο που λες ότι είναι ο άνθρωπός σου, στην δύσκολη να τον αποκλείεις αντί να στρέφεσαι σε αυτόν...μου περιέγραψε σκηνικό σπίτι της όπου εκλεγε χωρίς σημαντικό λόγο για 15 λεπτά και δεν μπορούσε να συνέλθει...Είχε κάνει μία εκτρωση στα 21 της, από την ίδια σχέση είχε δεχθεί κακοποίηση και ξύλο, μετά είχε μία σχέση 5 χρόνια, από τα τρία είχε εντοπίσει ότι δεν ταίριαζαν, τελικά έφτασαν στα 5 και είπαν Η χωρίσουμε Η παντρευόμαστε, και τελικά έκανε πολιτικό γάμο, και σε τρεις μήνες του είπε τέλος του πρώην και δεν κοιμόντουσαν μαζί, σε 7 μήνες έφυγε από το σπίτι και μετά από 3 μήνες βρεθήκαμε μαζί...Ολα αυτά δεν είναι νορμάλ, και εγώ παρ' όλα αυτά της έδειξα εμπιστοσύνη για΄τι όταν της τα είχα συζητήσει ότι με ανυσηχούν μου έλεγε χαρακτηριστικά "μην έχεις εμπιστοσύνη στις γυναίκες, είναι πουτ....νες" της έλεγα "κι εσύ?εξαίρεση"...και απαντούσε "εγώ θα δεις, δεν είμαι έτσι, σε λατρεύω σε αγαπάω, είσαι αυτός που ανειρευόμουν και δεν πίστευα ότι υπάρχει και δεν θα σε αφήσω ποτέ και θα το δεις"..και αυτά να λέγονται αρκετά συχνά π.χ. μήνα πριν μου σκάσει...Δεν γίνονται αυτά....Έχω πάθει σοκ! διάβασε και το part 1 σε παρακαλώ...Γενικά, πάντως δεν είχε νομραλ ψυχολογική συμπεριφορά (είχε φοβίες πολλές, ανασφάλεια με εμφάνιση ότι την θέλουν μόνο για αυτό κτλ...)

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    25
    Επίσης, κοπέλα πάει να κλείσει τα 28 σε δύο μήνες....

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    25
    Το πρόβλημά μου είναι ότι όταν δένομαι και κάτι τελειώνει, ειδικά τόσο βίαια, μου είναι δύσκολο να κάνω shift focus μόνο σε εμένα, γιατί απολαμβάνω να δίνω και να παίρνω...Μου αρέσει να φροντίζω αυτή που αισθάνομαι ως σύντροφό μου και μου είναι δύσκολο μετά να φροντίζω μόνο τον εαυτό μου, μου φαίνεται ανούσιο και μισό....Δεν ξέρω εάν είναι νορμάλ αυτό...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Κατ αρχήν να σου πω πως το κείμενό σου, χωρίς παραγράφους, είναι πολύ κουραστικό. Με κράτησε όμως και το διάβασα διότι αναγνώρισα πολλά στοιχεία από τον εαυτό μου σε μετεφηβική ηλικία (και βάλε!)

    Υπάρχει πολλή ανασφάλεια, άγχος και συναισθηματική αστάθεια στην κοπέλα. Και αυτοκαταστροφή επίσης. Δν είμαι ειδική, αλλά γω αυτά είχα τον καιρό που υιοθετούσα παρόμοιες συμπεριφορές (αγχώδης κατάθλιψη με διαταραχή πανικού ήταν η διάγνωσή μου). Αν υποφέρει από κρίσεις πανικού όπως είπες, περνάει μεγάλο ζόρι. Δεν μπορώ να σου πω τπτ παρά μόνο κάνε υπομονή, άσε λίγο χρόνο και επικοινώνησε μετά μαζί της. Απλώς να τη ρωτ'ησεις τι κάνει, αν είναι καλά ψυχολογικά.

    Βέβαια, πάντα υπάρχει και το ενδεχόμενο να υπάρχουν δεδομένα που δν τα ξέρεις (πχ άλλος).

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    αχ βρε παιδακι μου
    τι χαοτικο κειμενο ειναι αυτο?
    βαλε μια τελεια, χωρισε καμια παραγραφο, ειναι απιστευτα κουραστικη η μορφη του αν και σε πολυ καλο λογο γραμμενο και ειναι κριμα.
    πας να διαβασεις κι απ την μονοτονια, πηδας σειρες.. ζαλιζεσαι.. οτι ναναι.
    τεσπα. θα κανω μια προσπαθεια να το τελειωσω. το νο 1 το καταφερα με πολλη κουραση :(

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    Quote Originally Posted by Berdema View Post
    ......Το μόνο που είδα και το επέτρεψα, γιατί ξέρω ότι η πίεση φέρνει αντίθετα αποτελέσματα, ήταν όταν την είδα να περνάει περισσότερο χρόνο σπίτι της, να μην της πω κάτι αλλά να της πω ότι αν την ξεκουράζει, τοτε οκ....και αυτό μόλις 3 ημέρες αφότου επιστρέψαμε άπό εκδρρομή όπου όλα ήταν άψογα, και έλεγε στις φίλες της τι ωραία που περάσαμε...Και μετά από πλέον 10 ημέρες τέλος....Είναι δυνατόν, έναν άνθρωπο που λες ότι είναι ο άνθρωπός σου, στην δύσκολη να τον αποκλείεις αντί να στρέφεσαι σε αυτόν...μου περιέγραψε σκηνικό σπίτι της όπου εκλεγε χωρίς σημαντικό λόγο για 15 λεπτά και δεν μπορούσε να συνέλθει...Είχε κάνει μία εκτρωση στα 21 της, από την ίδια σχέση είχε δεχθεί κακοποίηση και ξύλο, μετά είχε μία σχέση 5 χρόνια, από τα τρία είχε εντοπίσει ότι δεν ταίριαζαν, τελικά έφτασαν στα 5 και είπαν Η χωρίσουμε Η παντρευόμαστε, και τελικά έκανε πολιτικό γάμο, και σε τρεις μήνες του είπε τέλος του πρώην και δεν κοιμόντουσαν μαζί, σε 7 μήνες έφυγε από το σπίτι και μετά από 3 μήνες βρεθήκαμε μαζί...Ολα αυτά δεν είναι νορμάλ, και εγώ παρ' όλα αυτά της έδειξα εμπιστοσύνη για΄τι όταν της τα είχα συζητήσει ότι με ανυσηχούν μου έλεγε χαρακτηριστικά "μην έχεις εμπιστοσύνη στις γυναίκες, είναι πουτ....νες" της έλεγα "κι εσύ?εξαίρεση"...και απαντούσε "εγώ θα δεις, δεν είμαι έτσι, σε λατρεύω σε αγαπάω, είσαι αυτός που ανειρευόμουν και δεν πίστευα ότι υπάρχει και δεν θα σε αφήσω ποτέ και θα το δεις"..και αυτά να λέγονται αρκετά συχνά π.χ. μήνα πριν μου σκάσει...Δεν γίνονται αυτά....Έχω πάθει σοκ! διάβασε και το part 1 σε παρακαλώ...Γενικά, πάντως δεν είχε νομραλ ψυχολογική συμπεριφορά (είχε φοβίες πολλές, ανασφάλεια με εμφάνιση ότι την θέλουν μόνο για αυτό κτλ...)
    ουφ. τα διαβασα ολα τελικα...
    φαινεται να την ταλαιπωρουν διαφορα πραγματα, αλλα οπως ισως ξερεις, διαγνωσεις μεσω ιντερνετ και μαλιστα απο διηγησεις τριτου, ειναι αδυνατες..
    σιγουρα παντως εχει τα αγχη της, μπορει και πανικους , μπορει και καποια διατροφικη διαταραχη (οι εμετοι, η μιζερια με το φαγητο, τα κιλα της, η πολλη γυμναστικη, ειναι πολυ ενδεικτικα..)
    δεν ξερω αν υπαρχει περιπτωση να εχει κατι τοσο σοβαρο οσο ψυχωση, διπολικη κλπ που λες, αλλα δεν νομιζω οτι προκυπτουθν απ την συγκεκριμενη συμπεριφορα τετοια συμπερασματα, ασχετως αν εχει η οχι.
    το σιγουρο ειναι οτι δειχνει μεγαλη ασταθεια..

    θελω παντως να σχολιασω για μια απο τις φοβιες της, αυτη του "ολοι την θελουν μονο για την εμφανιση της". οτι στο πρωτο σου μηνυμα, στις 2 πρωτες γραμμες μας ειπες ποσο ομορφη ειναι 2 φορες, πριν μας πεις οτιδηποτε αλλο!
    πραγμα που σχολιασες και στην συνεχεια της διηγησης, ενω παραλληλα μας ειπες οτι στην συζητηση με φιλους, ειναι καπως...αδιαφορη...κενη.. δεν θυμαμαι πως ακριβως το διατυπωσες.
    επισης, εκτος απ το οτι κανετε καλο σεξ, δεν θυμαμαι πραγματικα κανενα αλλο καλο της χαρακτηριστικο να σχολιασες εκτος της ομορφιας, οποτε ισως η φοβια της η συγκεκριμενη να επαληθευεται συχνα :)

    ΕΚΤΟΣ απο ολα αυτα, εγω ειδα μια ανησυχια της να παντρευτει.
    αυτο δειχνει ο προηγουμενος γαμος με ενα ατομο που ειχε ηδη απορριψει 2 χρονια πριν, το ιδιο δειχνει και η βιασυνη της στην δικη σας σχεση , σε σχεση μαλιστα με την σχετικα νεαρη της ηλικια...
    ανασφαλεια οικονομικη? χαμηλη αυτοεκτιμηση? αγαπη για την οικογενεια ?? :)
    ποιος ξερει!
    παντως υπαρχει μεγαλη πρεμουρα για γαμο.

    κι ΕΚΤΟΣ κι απο αυτα, δεν θα απεκλεια καθλολου να υπαρχει και αλλο προσωπο ασχετως των σημαδιων που ΔΕΝ εβλεπες (η δεν υπηρχαν)
    αααυτα
    Last edited by Remedy; 20-07-2011 at 23:01.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by Berdema View Post
    Έχοντας μου πει αυτά κατά την διάρκεια των πρώτων ημερών της γνωριμίας μας, της ξεκαθαρίζω ότι δεν είμαι διατεθιμένος να θυσιάσω μία πολύ καλή σχέση που είχα για κάτι τόσο αβέβαιο, κρίνοντας από το παρελθόν της, και ότι δεν θέλω να μπλέξω σε μπερδεμένες καταστάσεις, εφόσον δεν έχει ξεκαθαρίσει με το παρεθόν της...Της έλεγα ότι είμαι σε ηλικία που θέλει σταθερές καταστάσεις και ηρεμία

    Δηλαδη ειχες σχεση οταν βγηκατε για πρωτη φορα και μετα παρατησες τη σχεση σου για να εισαι μαζι με αυτη την κοπελα; Αν ναι, βερεσε ακουω την ηρεμια και σταθεροτητα και την πολυ καλη σχεση που ειχες. Αυτη εχει το παρελθον της, αλλα κι εσυ το δικο σου! Τι καλη σχεση ηταν αυτη, που χωρισες ετσι απλα, αφου δε μας λες κατι, που ειναι ο ερωτας που ειχες, η αγαπη, το παθος;;;;

    Ωστόσο, η αλήθεια είναι ότι δεν είχε ιδιαίτερη προσωπικότητα, καθώς όποτε βγαίναμε με φίλους μου (πράγμα που συνήθως απέφευγε), δύσκολα συμμετείχε σε συζήτηση...

    Α, τι γλυκος!! Και τι εκανες εσυ με μια χωρις προσωπικοτητα; Εκει σε σε ξεγελασε η κοπελα, αν δεχτουμε οτι σε αλλα την "πατησες", που και αυτο θα το συζητησουμε!

    Η σχέση προχωράει με μεγάλο πάθος και έλξη,

    Για την ομορφια της φανταζομαι, και ισως ηταν κατι που ειχε εκεινη, το παθος εννοω, γιατι απο προσωπικοτητα καταλαβαμε οτι δε σε εξιταρε. Αυτο ειναι ενα μοτιβο στα 2,5 σεντονια που εγραψες. 94% μας μιλας για εκεινη τι ελεγε, τι ενιωθε, τι εκανε, πως αισθανοταν, 5% μιλας για το πως αισθανοσουν εσυ για αυτα που ελεγε και εκανε, και 1% ("γιατί την αγαπούσα τόσο ώστε να γίνει μάνα των παιδίων μου") MONO μιλας για το πως ενιωθες εσυ για αυτην. Αντε λοιπον αυτο το ενα τοις εκατο να το πιστεψει κανεις. φαινεται σαν να εχεις μεγαλα ζητηματα με τον εαυτο σου, για αυτο δεν τον αγγιζεις.

    Ωστόσο κρατούσα άμυνα και μικρό καλάθι

    "κουβαλήθηκε" στο σπίτι μου, αφού έλεγε ότι δεν άντεχε να είναι μόνη της..

    Τι γλυκος.. Μη νομιζεις αγαπητε οτι αυτα δεν τα ενιωθε και εκεινη, οτι εσυ ενιωθες δηλαδη οτι σου κουβαλιεται, οτι εισαι επιφυλακτικος, οτι περιμενες να δεις να θα σου βγει τσουλακι συμφωνα με το παρελθον της κτλ. Και αν θες να το απρουμε ψυχαναλυτικα, μη νομιζεις λοιπον οτι αφου τα ενιωθες ολα αυτα δεν εχεις μεριδιο ευθυνης, για το οτι μπορει να την εκανες να μην αισθανεται αποδεκτη, αλλα ισως για αυτο το λογο ησασταν μαζι, γιατι δεν την αποδεχοσουν 100%, και μολις ενιωσε οτι ανοιχτηκες, εφυγε. Προφανως ηθελε να σε κατακτησει, και μετα οταν ειδε οτι σε ειχε, ενιωσε αφανταστη πιεση γιατι δεν σε ηθελε πια, γιατι αυτο την εξιταρε και στην αρχη το οτι δεν την ηθελες, οπως ισως εγινε και με τις προηγουμενες σχεσεις της. Και ειναι αστειο ποσο ενω δεν ηθελε να την θελουν για την εμφανιση της, την προσεχε τοσο πολυ σε σημειο ασθενειας (ολα αυτα ψυχαναλυτικοανεμιστικα)

    και η τύπισσα αρχίζει να δένεται περισσότερο με αφού γουστάρει ότι έδινα ρυθμό στην σχέση αλλά χωρίς να την υποτιμώ ή να την βάζω σε δεύτερο πλάνο, και αυτό την εξίταρε... Εκείνη δενόταν Εκείνη τελικά "κολλάει", εμένα με γούσταρε ενώ παράλληλα είχε εντυπωσιαστεί

    η τυπισσα δενοτανε!! μαλιστα!! Δεν νομιζω να μπορουσα ποτε να μιλησω για καποιον που αγαπουσα, ως "ο τυπος δενοτανε μαζι μου". Εσυ τελος παντων τι εκανες; Την εβλεπες να δενεται και κρατουσες αποσταση ψυχολογικη, ενω παραλληλα χαιροσουν το σεξ. Τωρα οτι δεν την υποτιμουσες δυσκολευομαι να το πιστεψω, καθως μας εχεις μιλησει εδω για την ελλειψη προσωπικοτητας και οτι δε σου αρεσε το παρελθον της. Σε εμας την υποτιμησες παντως. Εγω αυτο που βλεπω παντως, ειναι σε ολη αυτη την ιστορια που γραφεις, εσυ να εισαι ο υποτιμημενος, σαν να σε εσερνε απο τη μυτη, εκανες οτι ηθελε, σαν αρνακι.

    ενώ αργότερα μιλούσαμε για αρραβώνες, γάμους και παιδιά... όταν θα ζούμε μαζί έτσι θα την αφήνω(?).

    Την παροιμια οπου ακους πολλα κερασια κρατα το μικρο καλαθι να την θυμαστε παντα! Εκεινη στα λεγε ολα αυτα, εσυ ειναι φανερο οτι ησουν επιφυλακτικος, γιατι λοιπον τα δεχοσουν, γιατι δεν την εκοβες; καλα εκανες και ησουν επιφυλακτικος, το θεμα ειναι τωρα γιατι εκπλησσεσαι!!! Αφου ηξερες απο τοτε!!

    Μου επαναλαμβάνει ότι άρχισε να αισθάνεται σαν παντρεμένη (εγώ πραγματικά δεν την πίεζα καθόλου και όπου ήθελε έβγαινε με φίλες της αφού της είχα εμπιστοσύνη) και ότι έχει Ψυχολογικά προβλήματα από τις προηγούμενες σχέσεις της και θέλει χρόνο..

    Εχει ψυχολογικα προβληματα σιγουρα, και μαλλον απο τις σχεσεις με τους γονεις της, οχι με τους γκομενους.

    Γενικά, πάντως δεν είχε νομραλ ψυχολογική συμπεριφορά (είχε φοβίες πολλές, ανασφάλεια με εμφάνιση ότι την θέλουν μόνο για αυτό κτλ...)

    Γενικα, αν θες την γνωμη μου, δεν ειχε αδικο! Και εσυ για αυτο ησουν μαζι της, αφου απο την πρωτη στιγμη μας λες οτι εψαχνες να βρεις τι ειχε στο κεφαλι της και ανακαλυψες οτι δεν ειχε τιποτα ιδιαιτερο. Ισως να μην ξερεις καν γιατι ησασταν μαζι, εγω παντως δεν καταλαβα. Αφησες μια καλη σχεση για να εισαι με αυτη, τρια τεινα υπαρχουν, ειτε η καλη σχεση δεν ειχε ερωτα, ειτε ερωτευτηκες αυτη, ειτε γενικα δεν ερωτευεσαι και πας οπου παει ο ανεμος ή σφυραει ο βοσκος. Και παλι λεω μπορει να μην ειναι ετσι, αλλα δε μας εχεις πει τιποτα που να δηλωνει το αντιθετο!! Αυτο και μονο εμενα με προβληματιζει, ελπιζω κι εσενα!

    μου είναι δύσκολο μετά να φροντίζω μόνο τον εαυτό μου, μου φαίνεται ανούσιο και μισό....Δεν ξέρω εάν είναι νορμάλ αυτό...

    Κοιτα, με το να χρησιμοποιεις τις λεξεις μου κουβαληθηκε, ειχα επωμιστει κτλ, δε δειχνει φροντιδα ειλικρινη απο την καρδια σου.. Ισως χρειαζεται να μεινεις μονος σου, να μαθεις να φροντιζεις τον εαυτο σου, και να μπαινεις σε σχεση που την θες την αλλη, χωρις να κρατας 188 πισινές
    Αυτα, επειδη δε μπορω να ασχοληθω με τα θεματα της κοπελας, προσπαθησα να ασχοληθω με τα δικα σου..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    λιλιουμ
    πολυ σωστο το σχολιο σου με την πρωην σχεση του "σταθερου" μπερδεμα, που την τελειωσε με συνοπτικες διαδικασιες για να μπλεξει με την "ασταθη" φιλη του...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Θα συμφωνήσω με λίλιουμ. Είσαι ερωτευμένος με την κοπέλα, δεν την αγαπάς όμως και, το χειρότερο για μένα, δεν τη σέβεσαι καν. Ίσως να μην το συνειδητοποιείς, αλλά ο τρόπος που παρουσιάζουμε κάποιον σε κάποιον τρίτο δείχνει ουσιαστικά τα δικά μας συναισθήματα και χαρακτήρα και όχι απαραίτητα του ανθρώπου που περιγράφουμε... Ωραία,η κοπέλα έχει τα θέματα της. Από τη στιγμή όμως που δεν έχεις το στοιχειώδη σεβασμό για εκείνη (και πριν βιαστείς να διαμαρτυτηθείς ρίξε μια ματιά στα υπογραμμισμένα των παραπάνω στα γραφόμενά σου), κάνε της τη χάρη και άφησέ την να τα λύσει μόνη της, ή με ανθρώπους που νοιάζονται πραγματικά για εκείνη.
    Πέρα από τα υπογραμμισμένα των άλλων παραπάνω, δυο πράγματα μου έκαναν κακή εντύπωση σε όσα λες (με σόκαραν για την ακρίβεια...)


    1.
    ''Παράλληλα, όμως πηγαίνουμε μία εκδρομή, την οποία χαλάει την δεύτερη ημέρα αφού ταβλιάζεται στο κρεβάτι με πυρετο, την επιστρέφω στην Αθήνα, και μέσα σε μία ημέρα γίνεται περδίκι.... ''

    2.
    ''Έχοντας ήδη πυκνώσει τα συμβάντα της ότι κάτι έχει και ότι όλο ζαλίζεται κατά την διάρκεια της ημέρας, κοιμάται πολύ αποδίδοντάς το στην κουραση στης δουλειάς (ακόμα και στο τετραήμερο ένα βράδυ την πήρε ο ύπνος και δεν βγήκαμε καθόλου, χωρίς να κάνω κι εγώ μανούρα...)''


    Hello;; Ε, αφού συνηθίζει να σου χαλάει με τέτοιο τρόπο τις εκδρομές, χώρισέ την να πάει στο καλό! Μα να έχει το θράσος να ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ ενώ πήγατε για διακοπές; Ασυγχωρητο....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Αυτά που αναφέρει το στρείδι μου καναν και μένα κάκιστη εντύπωση. Υποθέτω όμως πως οι υποτιμητικές αυτές εκφράσεις πηγάζουν από τον πληγωμένο εγωισμό του θεματοθέτη και δν είναι ο πάγιος τρόπος που αντιμετωπίζει τη σχέση του.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έχει συγκεκριμένο Ψυχολογικο/Ψυχιατρικό Πρόβλημα η κοπελα? Please Read it all! (1/2)
    By Berdema in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 20-07-2011, 11:35
  2. Σχέση με κοπέλα που έχει αρχες κατάθλιψης..!
    By kostakis7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 12-07-2011, 02:19
  3. Η κοπέλα μου μάλλον έχει ΟΔΠ.
    By ifiwasadog in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 58
    Last Post: 29-07-2007, 15:13
  4. Τι έχει η κοπέλα μου;
    By relative-x in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 46
    Last Post: 25-05-2007, 14:00
  5. Replies: 13
    Last Post: 12-09-2006, 20:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •