Πονοκεφαλος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    132

    Πονοκεφαλος

    Απο τοτε που εκοψα τα σεροξατ εδω και 6 μηνες εχω τρελους πονοκεφαλους τρελενομαι δεν αντεχω τοσο πονο.Μονο με xanax περναει.ντεπον κλπ δεν κανουν τιποτα.
    Πηγα σε νευρολογο και μου ειπε οτι ειναι απο το κοψημο των φαρμακων,δεν μου εγραψε καποιο αλλο αλλα μου προτεινε να μου ξαναγραψειτ α σεροξατ.και οτι τα γραφει μονο για πονοκεφαλο σε ορησμενες περιπτωσεις.
    Δεν ηθελα ομως να ξαναπαρω φαρμακα.Τι θα κανω θα ξανακλησω ραντευου μηπως μου γραψει κατι αλλο για πονοκεφαλο?αχ!!Με ποναει και ο αυχενας.
    Επισης με τα κλιματιστικα επιδηνωνετε εχει κανεις αλλος τετοιο πραμα?

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    50
    Καλησπέρα,
    Κατανοώ το πρόβλημά σου γιατί πράγματι είναι ανυπόφορο να έχουμε δυνατούς πονοκεφάλους και να αναγκαζόμαστε να καταφεύγουμε σε χρήση ψυχοφάρμακων...
    Η λύση πιστεύω πως είναι να απευθυνθούμε σε κάποιο ψυχολόγο ή καλύτερα ψυχοθεραπευτή ώστε να μας διαφωτίσει τι πάει στραβά στη ζωή μας και να γίνει φανερό πως σκεφτόμαστε και πράττουμε... να μας βοηθήσει ψυχολογικά και να μας δώσει ένα καινούριο ενδιαφέρον για τη ζωή.... δες τις εναλλακτικές μορφές θεραπείας... έχουν βοηθήσει πολύ κόσμο να απαλλαγεί από σωματικούς πόνους θεραπεύοντας τη ψυχή...
    Καλή δύναμη

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    132
    Βρε λευτερη αυτο το στδιο το εχω ξεπερασει.Πηρα φαρμακα για κρισεις πανικου μου περασαν ολα τα εκοψα και τερμα.
    Δεν θελω να ξαναπαρω ποτε φαρμακα εχω βαλει 15 κιλα με τα φαρμακα.Σε νευρολογο θα παω αλλα δεν θελω να μου γραψει ψυχοφαρμακα εχω τελειωσει με αυτα.
    Ειμαι ευτηχησμενη ολα πανε καλα σχεδον δεν ειναι ψυχολογικο αυτο ε μην τρελαθουμε τωρα..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    132
    Αου αου ποσο ποναει το ********!Θα τηναξω τα μυαλα μου στον αερα δεν αντεχω ποναει το κωλοκεφαλι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Λυδια σε καταλαβαινω γιατί εχω χρονια πονοκεφάλους; Με το γιατρό σου μίλησες; Του είπες τι συμβαίνει με το που έκοψες τα φάρμακα;

    Εγω προσπαθω να πινω νερό (γιατί πολλες φορες ξεχνάω), βάζω κομπρέσες κρυες οταν με πονάει, προσπαθω να κοιμαμαι περισσοτερες ωρες από ότι συνήθως, εκοψα τσιγάρο και αλκοόλ, και κάποιες φορές παιρνω προληπτικα φάρμακα, συνηθως οταν περιμενω περιοδο, η έχω ωορηξία.
    Θα έλεγα να μιλησεις με το γιατρό που εξαρχής σου εδωσε αυτά τα φάρμακα. Τι να σου πω, υπομονή

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Deep purple View Post
    Λυδια σε καταλαβαινω γιατί εχω χρονια πονοκεφάλους; Με το γιατρό σου μίλησες; Του είπες τι συμβαίνει με το που έκοψες τα φάρμακα;

    Εγω προσπαθω να πινω νερό (γιατί πολλες φορες ξεχνάω), βάζω κομπρέσες κρυες οταν με πονάει, προσπαθω να κοιμαμαι περισσοτερες ωρες από ότι συνήθως, εκοψα τσιγάρο και αλκοόλ, και κάποιες φορές παιρνω προληπτικα φάρμακα, συνηθως οταν περιμενω περιοδο, η έχω ωορηξία.
    Θα έλεγα να μιλησεις με το γιατρό που εξαρχής σου εδωσε αυτά τα φάρμακα. Τι να σου πω, υπομονή


    Δεν εχω σχεσεις με γιατρους τετοιους πια.Θελω μονη στο εξης να συνεχησω ειμαι μια χαρα ψυχολογικα.
    Εμενα δεν με πιανουν κομπρεσες κλπ και οταν εχω ωορηξια με ποναει περισσοτερο.
    Δλδ τι με ποναει με πεθενει,εχω νευρα με ενοχλει το φως και ο ηχος και γενικα ειμαι σε πολυ ασχημη κατασταση.Ειναι υπερβολικα εντονοι.
    Ο ενυρολογος μ ειπε να κανω σωστη διατροφη να μην τοω σοκολατα,τυρια ε δεν τροω τετοια και εχω χασει και βαρος με την καλη διατροφη αλλα οι πονοκεφαλοι δεν φευγουν.
    ΔΕΝ ΥΠΟΦΕΡΟΝΤΑΙ ΠΙΑ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    το ξέρω καλή μου, και εμενα με ενοχλεί το φως, οι ήχοι και όλα τα σχετικά.Βαζω κομπρέσες μηπως και βοηθήσουν, παιρνω ενα σωρο χαπια, μεχρι και μια αλοιφη για μασαζ βαζω στο κεφάλι, τι να σου πω. Βεβαια με τα αντικαταθλιπτικα που παιρνω τωρα μειώθηκαν αλλά όπου να ναι τα κόβω. Λεω να μιλήσεις με το γιατρο που σου τα εδωσε για να ξεκαθαρισεις αν εχουν σχεση τα φαρμακα που έπαιρνες.

    Πρέπει να βρεις κάποιο φάρμακο αναλγητικό που να σε πιάνει. Εχω πάει σε διάφορους γιατρούς. Η μάνα μου πάντως που πάσχει χρόνια απο πονοκεφάλους, ημικρανίες και τέτοια, πήγε πρόσφατα σε ΩΡΛ και της εδωσε ενα φαρμακο που την ανακουφίζει. Δεν ξερω τι ακριβως της βρηκε. Δεν ξερω τι να σου πω για να σε βοηθήσω. Με τους πονοκεφάλους δυσκολα βγάζεις άκρη.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    132
    Μα μου ειπε οτι ειναι απο το κοψημο των φαρμακων.Μονο τα πρωινα δεν εχω πονοκεφαλο.αχ!αχ!

Similar Threads

  1. πονοκεφαλος
    By pana in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 20-01-2011, 03:04
  2. Πονοκεφαλος και κινητο
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 15-01-2010, 13:23
  3. Πονοκεφαλος,Ζαλαδα
    By minasgr21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-10-2009, 00:05
  4. Πονοκεφαλος
    By dolce_21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 27-09-2009, 13:45
  5. Φλουοξετινη και πονοκεφαλος
    By maria... in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 20-11-2008, 21:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •