ΑΣΧΗΜΑ ΣΥΠΤΩΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ Κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1

    ΑΣΧΗΜΑ ΣΥΠΤΩΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ Κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!

    ΕΙΜΑΙ 37 Κ ΕΔΩ Κ ΚΑΙΡΟ ,ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΣΧΗΜΟ ΣΥΠΤΩΜΑ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΟΤΕ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ Κ ΕΣΕΙΣ!!ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΟ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΚΛΕΙΣΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΝΑ ΤΡΕΜΟΥΛΟ ,ΕΝΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΣΑΝ ΝΑ ΣΒΗΝΩ!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΚΡΙΒΩΣ!!ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΘΑ ΣΒΗΣΩ ,ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ,ΟΤΙ ΑΜΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΔΕΝ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΩ!....ΑΥΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΟΝΙΜΟ!!..ΤΟΥς ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΚΑΝΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ....ΕΙΜΑΙ ΛΕΝΕ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΕΥΕΡΕΘΙΣΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΓΙ ΑΥΤΟ Κ ΠΡΗΖΟΜΑΙ ....ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΟΣ ΟΤΑΝ ΠΑΘΑΙΝΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΠΤΩΜΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΕΧΩ ΠΡΗΣΜΕΝΗ ΚΟΙΛΙΑ Κ ΔΥΣΦΟΡΙΑ!ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΑΚΟΥΣΕΙ!!!Κ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΡΕΛΕΝΙ....ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΕΡΧΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΟ!!!...ΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΦΑΩ ΔΕΝ ΤΟ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ, Η ΙΣΩΣ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ!!!ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΓΧΟΣ....Κ ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΟ???ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ!!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Δοκίμασες να πιείς καμια σόδα μετα το φαγητό?

  3. #3
    Εμφανίστηκαν και τα δυο ταυτόχρονα? δλδ το ευερέθιστο έντερο και το πρόβλημα με τον ύπνο.
    ή μήπως είναι και τα δυο τελείως άσχετα μεταξύ τους και εσύ στη σκέψη σου τα συνδέεις, ότι το πρώτο φέρνει το δεύτερο? γιατί συνήθως μετά το φαί μας παίρνει εύκολα ο ύπνος.
    μήπως αυτό το συναίσθημα ότι δε θα ξυπνήσεις ξεκίνησε κάποτε σαν απλή σκέψη, σαν ιδέα, που όμως την καλλιέργησες με τη σκέψη σου και έφτασε σήμερα σε σημείο να σου χει γίνει εμμονή?
    γιάννης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    156
    Babi το ίδιο σχεδόν πρόβλημα έχω κι εγώ. Μόλις πέφτω να κοιμηθώ ενώ έχω φάει, είτε μεσημέρι είναι είτε βράδυ παθαίνω αυτό που λες. Με πιάνει ένα περίεργο πράγμα σαν να μου έρχονται όλα προς τα πάνω και δεν μπορώ να πάρω ανάσα και νιώθω ότι σβήνω και καμιά φορά έχω και αυτό το τρέμουλο μαζί με ταχυπαλμία. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές εκείνη την ώρα νιώθω και έναν περίεργο πόνο στα χέρια, μια αίσθηση ότι δεν κυκλοφορεί το αίμα σωστά, δεν μπορώ να το περιγράψω διαφορετικά. Το πρόβλημα αυτό είναι πιο έντονο το βράδυ. Έτσι και φάω μετά τις 21:00 δεν κοιμάμαι. Χθες ας πούμε έφαγα ένα μόνο κομμάτι σπιτική πίτσα κιόλας στις 22:00. Ξέρεις τι ώρα κοιμήθηκα? 6 το πρωί. Πέρασα όλο το βράδυ με αυτό το φούσκωμα που λες, με αίσθηση ότι σβήνω μόλις πήγαινε να με πάρει ο ύπνος και πεταγόμουν και με πόνο στο στομάχι. Προσπαθώ να μην τρώω κάθε βράδυ. Αλλά και τι να κάνω? Όσο δεν τρώω κανονικά, συνεχίζω να χάνω κιλά και δεν είμαι για τέτοια. Είμαι ήδη 10 κιλά λιγότερο από το κανονικό μου. Πάντως εμένα αυτό δημιουργήθηκε όταν πριν 4 χρόνια τότε που άρχισαν και οι κρίσεις πανικού και ήμουν σε κακή ψυχολογική κατάσταση, είχα σταματήσει να τρώω για αρκετό διάστημα. Δεν έτρωγα τίποτα όλη μέρα. Μετά από ένα χρόνο άρχισα να έχω απίστευτους πόνους στο στομάχι, φουσκώματα, δυσπεψία και κάποιες φορές ευερέθιστο έντερο. Τα έχω 3 χρόνια τώρα αυτά. Όσες φορές πάντως έχω πάει σε γαστρεντερολόγο με έχει αποτρέψει από τη γαστροσκόπηση λέγοντάς μου ότι είναι από άγχος. Ισχύει βέβαια αυτό, αλλά νομίζω ότι μία γαστροσκόπηση χρειάζεται γιατί στο μεταξύ σίγουρα κάποιο πρόβλημα μικρό ή μεγάλο θα έχει δημιουργηθεί.

  5. #5
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Εμφανίστηκαν και τα δυο ταυτόχρονα? δλδ το ευερέθιστο έντερο και το πρόβλημα με τον ύπνο.
    ή μήπως είναι και τα δυο τελείως άσχετα μεταξύ τους και εσύ στη σκέψη σου τα συνδέεις, ότι το πρώτο φέρνει το δεύτερο? γιατί συνήθως μετά το φαί μας παίρνει εύκολα ο ύπνος.
    μήπως αυτό το συναίσθημα ότι δε θα ξυπνήσεις ξεκίνησε κάποτε σαν απλή σκέψη, σαν ιδέα, που όμως την καλλιέργησες με τη σκέψη σου και έφτασε σήμερα σε σημείο να σου χει γίνει εμμονή?
    ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΙΛΑ ΔΕΙΛΑ ΟΠΟΤΕ ΞΑΠΛΩΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΟ ΕΣΤΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΝΑΠΕ.....Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ ΕΜΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΥΠΤΩΜΑ!!!Κ ΤΟ ΣΥΠΤΩΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΟΤΑΝ ΚΙΝΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ....ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ΜΕ ΠΕΘΑΙΝΕΙ!!!Κ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΖΩ ΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ 20 ΧΡΟΝΝΙΑ Κ ΟΤΑΝ ΤΡΕΛΕΝΟΜΟΥΝΑ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑ ΣΥΠΤΩΜΑΤΑ ΟΧΙ ΑΥΤΟ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΠΙΑ!!!ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

  6. #6
    καπως ετσι ειμαι κ εγω....εχτες το βραδυ για παραδειγμα εμω το ειχα λιγο πριν με παρει ο υπνος καταφερα κ κοιμηθηκα....κατα τις 2 τ πρωι ξυπνησα με εντονη δυσφορια κ πρησμενη κοιλια κ θορυβους απο μεσα απο την κοιλια αλλα το χειροτερο ειναι οτι οσο κλεινω τα ματια να κοιμηθω τοσο το παθαινω.....δεν μπορω να το περιγραψω κ ακριβως.....κλεινω τα ματια κ αισθανομαι κατι σαν εσωτερικο τρεμουλο κ οτι αν με παρει ο υπνος θα σβησω,θα πεθανω αλλα το νιωθω πολυ εντονα κ μετα απο αυτο νιωθω απιστευτη υπερενταση κ φοβο!!!!μου την εχει δωσει....κ μετα απο αυτα οταν πια καταφερω να κοιμηθω παντα μα παντα το πρωι εχω μαυρα ματια κ πρησμενη κοιλια κ κακη διαθεση!!!!δεν μπορω πια να το εξηγησω!!!

  7. #7
    Quote Originally Posted by babis1925 View Post
    καπως ετσι ειμαι κ εγω....εχτες το βραδυ για παραδειγμα εμω το ειχα λιγο πριν με παρει ο υπνος καταφερα κ κοιμηθηκα....κατα τις 2 τ πρωι ξυπνησα με εντονη δυσφορια κ πρησμενη κοιλια κ θορυβους απο μεσα απο την κοιλια αλλα το χειροτερο ειναι οτι οσο κλεινω τα ματια να κοιμηθω τοσο το παθαινω.....δεν μπορω να το περιγραψω κ ακριβως.....κλεινω τα ματια κ αισθανομαι κατι σαν εσωτερικο τρεμουλο κ οτι αν με παρει ο υπνος θα σβησω,θα πεθανω αλλα το νιωθω πολυ εντονα κ μετα απο αυτο νιωθω απιστευτη υπερενταση κ φοβο!!!!μου την εχει δωσει....κ μετα απο αυτα οταν πια καταφερω να κοιμηθω παντα μα παντα το πρωι εχω μαυρα ματια κ πρησμενη κοιλια κ κακη διαθεση!!!!δεν μπορω πια να το εξηγησω!!!
    ..μήπως τρως βαριά για βράδυ?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    156
    Τα ίδια κι εγώ. Τυχαίνει μερικές φορές να με πάρει ο ύπνος και να ξυπνήσω τη νύχτα με δυσφορία κτλ. Εγώ πολλά βράδια πίνω χαμομήλι. Δεν με βοηθάει πάντα, αλλά γενικώς είναι καλό για το γαστρεντερολογικό και χαλαρώνει κιόλας. Επίσης έχει τύχει να πιω σόδα και μετά από λίγο να χωνέψω και να κοιμηθώ και άλλη φορά να φουσκώσω χειρότερα και να κοντεύω να σκάσω. Πάντως και σήμερα το στομάχι μου είναι χάλια. Χωρίς να κάνω αυτοδιάγνωση, από αυτά που έχω διαβάσει αυτά είναι συμπτώματα που κάνει η ΓΟΠ, το ελικοβακτηρίδιο του πυλωρού και το σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου. Και συνήθως προέρχονται από άγχος. Εγώ γενικά έχω παρατηρήσει ότι όταν είμαι πιο ήρεμη δεν έχω τόσο έντονα προβλήματα με το στομάχι ή και καθόλου. Όταν έχω άγχος είναι σα να μου βάζεις ένα κατσαβίδι και το στρίβεις μέχρι να βγει από την πλάτη. Τι περιγραφή!

  9. #9
    κ αμα σου λενε οι γιατροι οτι δεν εχουν ξαναακουσει τετοιο συπτωμα τι κανεις????

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by babis1925 View Post
    κ αμα σου λενε οι γιατροι οτι δεν εχουν ξαναακουσει τετοιο συπτωμα τι κανεις????
    Πόσοι ήταν αυτοί οι γιατροί που στο είπαν???????

  11. #11
    σχεδον ολοι.....κ ο τελευταιος που πηγα κ ηταν γαστρεντερολογος μου ειπε οτι δεν το εχει ξαναακουσει αλλα πρεπει κ εγω να καταλαβω οτι κ αυτοι πανε με τις πιθανοτητες ...δηλαδη....εχεισ κανει ολες τισ εξετασεισ δεν εχεις κατι πολυ σοβαρο....αρα μιλαμε για σωματοποιηση του αγχους!!κ λεω εγω....20 χροννια ζω με αγχος κ δεν μασαω απο τετοια τωρα απεκτησα τετοιο συπτωμα κ τοσο δυνατο??μιλαμε θα με τρελανουν!@!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    156

    Angry

    Σε ρώτησα γιατί κι εμένα μου έχει τύχει να μου πουν ότι πρώτη φορά το ακούνε αυτό και συνήθως το αποδίδουν στο στρες. Μάλιστα κάποια στιγμή είπα σε κάποιον γνωστό που ήταν και γιατρός άλλης ειδικότητας βέβαια, ότι μάλλον επειδή τρώω σχετικά γρήγορα καταπίνω και αρκετή ποσότητα αέρα (αεροφαγία λέγεται) η οποία μετά δεν αποβάλλεται εύκολα και δημιουργεί το φούσκωμα και γελώντας ειρωνικά αυτός και κάποια άλλα άτομα που ήταν μπροστά μου λέει το κεφάλι σου έχει αέρα... Μου ήρθε εκείνη την ώρα να γυρίσω το τραπέζι ανάποδα και να τους πλακώσω όλους στο ξύλο . Εγώ είχα τον πόνο μου και αυτοί γελούσαν εις βάρος μου.
    Μάλλον είναι αυτοί οι εξυπνάκηδες οι οποίοι θέλουν να λέγονται γιατροί και ενώ εσύ πας σε αυτούς να βρεις μια λύση, σε ειρωνεύονται και σου συμπεριφέρονται σα να είσαι τρελός και όλα αυτά τα συμπτώματα τα βγάζεις από το μυαλό σου. Το λιγότερο που έχω να πω σ'αυτούς είναι ντροπή τους και να τους φτύσω

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    2
    Καλησπέρα. Τετοιο τρέμουλο και την αίσθηση ότι σβήνω (περισσότερο κάτι σαν να πέφτω στο κενό) καθώς και ελαφριά ταχυκαρδία κάποιες φορές είχα κι εγώ και μετά από άπειρες εξετάσεις και διαφόρων ειδικοτήτων γιατρούς ανακάλυψα ότι είχα θυροειδή. Για ψάξτο κι απο κεί.... Επίσης ήμουνα πεπεισμένη ότι δεν ήμουνα στα καλά μου γιατί τη μία έκλαιγα και την άλλη είχα τρελά νεύρα που δεν μπορούσα να εξηγήσω. Τώρα παίρνω την αγωγή μου κι έχουν εξαφανιστεί όλα. Είναι ύπουλο πράγμα κι αν το έχεις πρέπει να το προσέξεις.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Εγώ (το έχω ξαναγράψει νομίζω) ειδικά μια εποχή παλιότερα, άμα φάω αργά το βράδυ βαριά κάποια στιγμή το ξημέρωμα έχω εφιάλτες.... ότι χειρότερο....
    ι

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Quote Originally Posted by m.monkey View Post
    Babi το ίδιο σχεδόν πρόβλημα έχω κι εγώ. Μόλις πέφτω να κοιμηθώ ενώ έχω φάει, είτε μεσημέρι είναι είτε βράδυ παθαίνω αυτό που λες. Με πιάνει ένα περίεργο πράγμα σαν να μου έρχονται όλα προς τα πάνω και δεν μπορώ να πάρω ανάσα και νιώθω ότι σβήνω και καμιά φορά έχω και αυτό το τρέμουλο μαζί με ταχυπαλμία. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές εκείνη την ώρα νιώθω και έναν περίεργο πόνο στα χέρια, μια αίσθηση ότι δεν κυκλοφορεί το αίμα σωστά, δεν μπορώ να το περιγράψω διαφορετικά. Το πρόβλημα αυτό είναι πιο έντονο το βράδυ. Έτσι και φάω μετά τις 21:00 δεν κοιμάμαι. Χθες ας πούμε έφαγα ένα μόνο κομμάτι σπιτική πίτσα κιόλας στις 22:00. Ξέρεις τι ώρα κοιμήθηκα? 6 το πρωί. Πέρασα όλο το βράδυ με αυτό το φούσκωμα που λες, με αίσθηση ότι σβήνω μόλις πήγαινε να με πάρει ο ύπνος και πεταγόμουν και με πόνο στο στομάχι. Προσπαθώ να μην τρώω κάθε βράδυ. Αλλά και τι να κάνω? Όσο δεν τρώω κανονικά, συνεχίζω να χάνω κιλά και δεν είμαι για τέτοια. Είμαι ήδη 10 κιλά λιγότερο από το κανονικό μου. Πάντως εμένα αυτό δημιουργήθηκε όταν πριν 4 χρόνια τότε που άρχισαν και οι κρίσεις πανικού και ήμουν σε κακή ψυχολογική κατάσταση, είχα σταματήσει να τρώω για αρκετό διάστημα. Δεν έτρωγα τίποτα όλη μέρα. Μετά από ένα χρόνο άρχισα να έχω απίστευτους πόνους στο στομάχι, φουσκώματα, δυσπεψία και κάποιες φορές ευερέθιστο έντερο. Τα έχω 3 χρόνια τώρα αυτά. Όσες φορές πάντως έχω πάει σε γαστρεντερολόγο με έχει αποτρέψει από τη γαστροσκόπηση λέγοντάς μου ότι είναι από άγχος. Ισχύει βέβαια αυτό, αλλά νομίζω ότι μία γαστροσκόπηση χρειάζεται γιατί στο μεταξύ σίγουρα κάποιο πρόβλημα μικρό ή μεγάλο θα έχει δημιουργηθεί.
    Να πας σε γαστρεντερολογο εννοειται.Ειχα τα ιδια προβληματα,εννοω μου ειχαν πει οτι εχω ευερεθιστο εντερο και αυτο τον καιρο,μαλλον απο το αγχος που ειχα ενιωθα τσιμπιματα στο στομαχι,σα να με χτυπανε.Πηγα στον γαστρεντερολογο και του τα ειπα,μου ειπε αγχος ειναι αλλα λογω του οτι ανεβαζω δεκατα,εκανα γαστροσκοπηση και ειχα παθει γαστριτιδα,οι βλενογονοι ηταν ερεθισμενοι οποτε πηρα αγωγη.Καλο θα ηταν να ριξεις μια ματια,ασχετα τι σου λεει ο γιατρος.Αν δεν στην κανει,πηγαινε σε αλλον και αν δεν εχεις ξανακανει,μη φοβασαι δεν ειναι τιποτα.Με τη ναρκωση και τις νεες μεθοδους δεν εχεις κανενα προβλημα με πονο.Εμενα μου εκανε μια ενεση και μου εριξε ενα σπρευ στο στομα,δεν ενιωσα τιποτα απλα οταν καταπινα το ενιωθα λιγο.Πηγαινε να ριξεις μια ματια γιατι εγω,ασχετα και με το αγχος,λογω του οτι ειχα χασει και παρει κιλα πολλες φορες τα τελευταια χρονια,ειχε χαλαρωσει και η βαλβιδα οποτε καλο θα ηταν να πας να το κοιταξεις.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ξαφνικη ταχυκαρδια στον υπνο
    By makrei in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 04-06-2011, 23:12
  2. ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ Η ΑΠΛΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ???
    By Agia in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 31-08-2010, 01:43
  3. τικ στον ύπνο
    By Vivickoula in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2010, 10:23
  4. διαταραχή στον ύπνο ;
    By Reef in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 16-09-2007, 20:12
  5. ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΩΝ ΒΡΕΦΩΝ
    By emotions in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 24-10-2006, 21:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •