ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ!!

    hey guys λοιπον οπως εχω ξαναπει παω προσωρινα λογω διακοπων σε εναν ψυχιατρο στο μερος που παραθεριζω αλλα μου φαινεται λιγο μαλακας κ μου ειπε κατι που με εχει φρικαρει, αρχικα μου ξανααλλαζει τα αγχολυτικα κ μου δινει κατι προπολεμικα που ποιος τα ξερει κ κατα δευτερον στο τελευταιο ραντεβου μου ειπε οτι σκοευει να μου αλλαξει το αμπιλιφαι κ να μου δωσει ινβεγκα, απ ο,τι γνωριζω αυτο ειναι σαν το ρισπερνταλ κ προκαλει αυξηση βαρους κ δεν το θελω, εχω κ eating disorder κ δεν θελω να εχω κ απο κει παρατραγουδα, κ τον εχω πει οτι παω προσωρινα σ αυτονα σιγα μην συνεχισω απλα επειδη βαριεμαι να κοβω 4 ωρες δρομο για την πολη μου, κ αυτος μου λεει οτι πρεπει (!) να συνεχισουμε να εχουμε επαφη τι λες ρε φιλε ασε μας, κ τωρα εχω φρικαρει γιατι ειμαι μια χαρα με το αμπιλιφαι κ ο μαλακας δεν θα κανει πανω μου τα πειραματα του αντε απο κει...

    το χει παρει κανεις το ινβεγκα??
    εντωμεταξυ την επομενη βδομαδα εχω ραντεβου σ αυτονα, τι να κανω any ideas τα χω δει ολα, θελω να τον βρισω βεβαια αλλα δεν μπορω λολ, τι να τον πω για να μην μου το αλλαξει κ αμα μου το πει απο μονος του?? δεν θελω να παρω αλλο, ελεος πια κ εχω αγχωθει τρελα συν τοις αλλοις................................
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Γνωρίζει για τις διατροφικές σου διαταραχές; Εάν γνωρίζει γιατί σου δίνει τέτοια χάπια; Εγώ προτείνω να μην ξαναπάς και να πας στον κανονικό σου γιατρό όταν γυρίσεις Θεσσαλονίκη. Έπρεπε απαραιτήτως να πας σε ψυχίατρο όσο είσαι Χαλκιδική;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ρε συ γνωριζει αλλα μου λεει οτι σε οσους το εχει δωσει δεν βαλανε κιλα κ καλα, ε τι θα με λεγε τωρα, αλλα εγω δεν τον πιστευω κ δεν ξερω γιατι αλλα δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη κ μου δωσε κ προπολεμικα αγχολυτικα κ για τα λεξοτανιλ ουτε να ακουσει, γι αυτο ρωταω αμα το χει παρει κανεις κ αμα εβαλε κιλα, αλλα γιατι να μου το αλλαξει ρε πουστη μου αφου μια χαρα ειμαι με το αλλο κ με πιανει...

    Ξες τι επειδη παντα λειπω 3 μηνες σχεδον επρεπε καπου να παω, κ επειδη βαριεμαι να πηγαινω Θεσσ γι αυτον τον λογο μιας κ οι σχολες κ οι εξεταστικες κ ολες οι μαλακιες τελειωσανε, γι αυτο πηγα εδω, btw μηπως ξερει κανεις καναν καλο ψυχιατρο Χαλκιδικη?? αμα ειναι καποιος απο δω κ ξερει ας μου στειλει pm, αν κ δυσκολο το κοβω, αλλα εγω το ειπα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Αφού σε πιάνει το φαρμακάκι, εγώ λέω να μην ξαναπάς. Άσε που άμα ακούς γνώμες από πολλούς, στο τέλος μπερδεύεσαι. Για το λεξοτανίλ τι πρόβλημα έχει; Σκεφτόμουν να το πάρω και γω και η ψυχίατρος μου λέει πάρτο μην φοβάσαι.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ρε συ το λεξοτανιλ ειναι κ γαμω κ μου το αλλαξε μια αλλη ψυχιατρος που πηγα σε στεντον κ ειχα στερητικα συμπτωματα κ δεν μπορουσα να το συνηθισω κ τωρα αυτος μου βγαζει το στεντον κ βαζει ταβορ!! ελεος γαμωτη μου συνεχεια μου αλλαζουν τα αγχολυτικα δεν ξερω γιατι αλλα με το λεξοτανιλ ημουν πολυ καλα οσον αφορα την αγχωδη διαταραχη...

    στο γραψε κι εσενα ?? το πηρες δεν καταλαβα τι εγινε λολ !!

    το ινβεγκα δεν το παιρνω που να χαλασει ο κοσμος, αμπιλιφαι κ πολυ του ειναι...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    μου είπε ότι μπορώ να το πάρω, δεν μου το έγραψε. Νομίζω δεν χρειάζεται συνταγή για το λεξοτανίλ. Το ινβέγκα είναι σαν το ζυπρέξα; Αντιψυχωσικό;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    για το λεξοτανιλ χρειαζεται κοκκινη μονογραμμη συνταγη, στις βενζοδιαζεπινες ανηκει, δεν μπορεις να το παρεις μονη σου!!!

    (εχω παει σε φαρμακειο κ δεν μου το δωσανε λολ!!)

    το αλλο ειναι αντιψυχωτικο σαν το ρισπερνταλ κ προκαλει αυξηση βαρους κ ειναι μια μαλακια κ μιση..

    εχεις αγχωδη διαταραχη ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    αφου σε πιανει το abilify, περιεργο να θελει να σου το αλλαξει! εγω θα πηγαινα μια μερα θεσσ, στο γιατρο που εχεις μονιμα!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    θα παω θεσσ μαλλον τον αυγουστο οποτε θα το συνδυασω, απλα δεν ηθελα να παω για αυτον τον λογο κ μονο !!!!

    κι εγω αυτο αναρωτιεμαι, γιατι να μου το αλλαξει οπως κ το οτι μου αλλαξε κ τα αγχολυτικα κ μου δωσε κατι παλιατζουρες, οκ τα αγχολυτικα δεν εχουν τοσο παρενεργειες τα πηρα τα δικα του, αλλα το αμπιλιφαι δεν το αλλαζω για να παρω κατι που παχαινει κ να εχω αλλα θεματα μετα..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    Λακρυ μου μη κανεις πειραματα.παρε τηλ το γιατρο σου ή πηγαινε μωρε μια μερα νομιζω ειναι το καλυτερο.απ το να παιζεις με φαρμακα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    για το λεξοτανιλ χρειαζεται κοκκινη μονογραμμη συνταγη, στις βενζοδιαζεπινες ανηκει, δεν μπορεις να το παρεις μονη σου!!!

    (εχω παει σε φαρμακειο κ δεν μου το δωσανε λολ!!)

    το αλλο ειναι αντιψυχωτικο σαν το ρισπερνταλ κ προκαλει αυξηση βαρους κ ειναι μια μαλακια κ μιση..

    εχεις αγχωδη διαταραχη ??

    Λάκρυ μου, ξέρεις πόσες φορές με ρωτάς τα ίδια πράγματα; Nαι έχω. Ε, δεν το παίρνω το %$#$^&μένο αν έχει σχέση με βενζοδιαζεπίνες.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ρε συ δεν κανω μονη μου πειραματα αυτο ελειπε λολ, αυτος θελει να μου τα αλλαξει κ δεν καταλαβαινω το γιατι κ εγω η βλαμμενη δεν τον ρωτησα, απλως τον ειπα οτι με το αμπιλιφαι ειμαι μια χαρα κ δεν υπαρχει λογος κατα την αποψη μου για αλλαγη, εντωμεταξυ αυτος ειναι κ 60 χρονων κ στην κοσμαρα του, εχω την επομενη βδομαδα ραντεβου κ δεν θελω να παω, πρεπει να τον παρω τηλ κ να του το πω οτι δεν θα παω η μπορω κ να το αφησω στο φλου?? κ αμα παρει εκεινος γιατι εχει το τηλ μου κ με ρωτησει γιατι δεν πηγα τι τον λεω??

    εντωμεταξυ τι αλλο μου ειπε, οτι να μην κανω ηλιοθεραπεια γιατι μπορει να παθω κατι σε συνδυασμο με τα χαπια που παιρνω, τι μας λες ρε φιλε, κανω κ παρακανω κ δεν παθαινω τιποτα.......
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Λάκρυ μου, ξέρεις πόσες φορές με ρωτάς τα ίδια πράγματα; Nαι έχω. Ε, δεν το παίρνω το %$#$^&μένο αν έχει σχέση με βενζοδιαζεπίνες.
    Λολ ρε συ κουλαρε που να το θυμαμαι ??
    ωστε κι εσυ με anxiety disorder!! κοιτα αμα δεν εχεις σε πολυ εντονο βαθμο, δλδ να εχεις κ εντονα ψυχοσωματικα δεν υπαρχει λογος να φορτωνεσαι εξτρα αγχολυτικα κ χαπια, απλα ρωτα τον γιατρο σου κ μπορει να σου πει να παιρνεις κατι μονο οταν εχεις πολυ αγχος η εντονα ψυχοσωματικα συμπτωματα κ δεν την παλευεις, πχ το βραδυ αρρυθμιες κ τρεμουλο οπως ειχα παλιοτερα πιο εντονα εγω αλλα κ τωρα...
    Ρε συ ολα σχεδον τα χημικα αγχολυτικα στις βενζοδιαζεπινες ανηκουν, εκτος απο το bespar!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εγώ γενικά θυμάμαι πολλά και με λεπτομέρειες, γι' αυτό "τσατίζομαι" όταν οι άλλοι δεν θυμούνται. Δεν ξέρω αν λέγεται αγχώδης διαταραχή ή αν είναι το άγχος που συνοδεύει την κατάθλιψη, πάντως έχω. Πέρυσι να φανταστείς, όταν προσπαθούσα ν' αποφασίσω για κατατακτήριες και ταλαντευόμουν μέχρι τελευταία στιγμή, με έπιασε τρελη ταχυπαλμία, σε σημείο να νομίζω πως έχω πάνω στο στήθος μια πέτρα. Έχω βγάλει και άσπρες τρίχες τα τελευταία χρόνια. Με γερνάει πριν την ώρα μου...
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Αχ Gypsy προσπαθησε ρε συ να το αποδεσμευσεις το κωλοαγχος, ειναι ο,τι χειροτερο, σου τρωει την ενεργεια κ την διαθεση κ σε κανει ρακος, εγω εχω γαδ απο τα 16 κ ειδικα στις πανελληνιες ειχα πει ειναι το τελος μου, το τι ειχα τραβηξει τοτε δεν περιγραφεται, κ μετα για να επανελθω εκανα ενα μηνα κ ειχα παθει κ πνευματικη υπερκοπωση κ πηγα κ σε νευρολογο κ μου ειχε πει μια βδομαδα αποχη απο το διαβασμα για να μην παθω κατι χειροτερο, στις εξεταστικες παλι με πιαναν καθε μερα κλαματα κ τα βραδυα ημουν απαισια, τα λεω αυτα επειδη ανεφερες κατατακτηριες, κ να φανταστεις σκεφτομαι του χρονου να κανω, τι θα τραβηξω παλι.......................................... .........
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. δεν θελει να χωρισουμε...
    By bigproblem in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 30-03-2011, 14:07
  2. Eνα πειραμα το νερο που μπορει να αλλαξει την κοσμοθεωρια μας :):):):):)
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 10-02-2011, 04:22
  3. Replies: 22
    Last Post: 20-09-2010, 16:49
  4. Ti θέλει να πει ο ποιητής?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 17-01-2010, 13:05
  5. Τι θέλει απ' την ζωή μου?!
    By Elina_G_16 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 05-10-2008, 16:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •