Δεν αντεχω αλλο πια!!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5

    Δεν αντεχω αλλο πια!!!!!!

    Η ζωη μου απο την στιγμη που γεννηθηκα μεχρι και τωρα δεν ηταν ροδινη!!δυο χρονια αφοτου γεννηθηκα η μητερα μου χωρισε με τν πατερα μου και απο τοτε δεν την ξαναειδα με εγκατεληψε!!!μεχρι τα 7 με φροντιζε ο πατερας μου και η γιαγια με τν παππου!!(οι οποιοι με λατρευαν)μετα ο πατερας μου ξαναπαντρευτηκε και με πηρε απο τους παππουδες και ζουσαμε μαζι με την καινουρια του γυναικα την μητρια μου!!στην αρχη ηταν πολυ καλη με φροντιζε με πηγαινε στους γιατρους (ειχα προβληματα με ασθμα)μετα αφου εγινα 12 χρονων και αφου ειχε γεννηθει και η ετεροθαλης αδερφη μου αρχισαν τα προβληματα!!!η μητρια αλλαξε τελειος συμπεριφορα!!!με χτυπαγε με τιμωρουσε με το παραμικρο εκανα ολες τις δουλειες του σπιτιου φορουσα παλιορουχα στο σχολειο (ο πατερας μου εφερνε πολλα λεφτα στο σπιτι ηταν αρχιεργολαβος στα καραβια αλλα ελειπε αρκετα απο το σπιτι)μεχρι που μια μερα εκανα και αποπειρα αυτοκτονιας με χαπια διοτι δεν αντεχα αλλο απο αυτα που μου εκανε!με πηγε στο νοσοκομειο και στο πατερα μου ειπε οτι επαθα δηλητηριαση!μωλισ πηρα εξιτηριο με εστειλε κατασκηνωση 2 μηνες για να τα κουκουλοσει τα πραγματα!!οταν εγινα 18 χρονων γνωρισα τον παναγιωτη τον ερωτευτηκα!!η μητρια το ανακαλυψε και εβαλε λογια στον πατερα μου οτι πρεπει να αρραβωνιαστω!!και με εκβιασαν ψυχολογικα η τν αρραβωνιαζεσε η φευγεις απο το σπιτι!!για σπουδες ουτε κουβεντα και ημουν πολυ καλη μαθητρια !!μετα απο τρεις μηνες μενω εγκυος και με παντρευουν!!για ενα χρονο εμενα με τα πεθερικα μου που ηταν παραπολυ καλα μετα μειναμε στο απιτι μας που ηταν του παναγιωτη!!ο παναγιωτης οταν λοιπον παντρευτηκαμε επαιρνε μονο τον βασικο μισθο 550 ευρω και εγω δεν δουλευα πουθενα ημουν και εγκυος... !!αποφασισα να μιλησω στον πατερα μου να μας βοηθησει με τα εξοδα της γεννας εκεινος δεχτηκε αμεσως!την επομενη μερα ομως ηρθε η μητρια στο απιτι μου και μου εκανε φασαρια που ζητησα λεφτα απο τον πατερα μου !!χαρακτηρηστικα ειπε "αν δεν μπορεις να γεννησεις το μουλικο σου τοτε να πας και να το ριξεις"εγω στεναχωρηθηκα παρα πολυ τοτε λυποθημησα και παρα λιγο να χασω το παιδι μου!!ευτυχως ο θεος τοτε μας λυπηθηκε και βρηκε δουλεια ο παναγιωτης πανω στο αντικειμενο που ειχε σπουδασει και με εναν πολυ καλο μισθο 1600 ευρω!!οποτε καταφεραμε και σταθηκαμε μονοι μας στα ποδια μας!!βεβαια αυτη η γυναικα συνεχιζε ανα τακτα χρονικα διαστηματα να μας δημιουργει προβληματα!!!οι παππουδες που με μεγαλωσαν πεθαναν!!και τοτε επαθα δευτερο σοκ γιατι εχασα τους ποιο δικους μου ανθρωπους!ο πατερας μου μεγαλοεργολαβος οπως ειχα πει ειχε μια ατυχη συνεργασια και μπηκε μεσα με πολλα χρεη γυρω στα 600000 ευρω!!!εγραψε λοιπον οτι ειχε και δεν ειχε στην μητρια μου!!καθως ανοιγει και μια καινουρια εταιρια στο ονομα της για να μπωρει να δουλευει παλι στα καραβια!!περσι αυτη τον χωριζει και τον πεταει εξω απο το σπιτι και απο την εταιρια σαν σκυλι!!!οι παππουδες οπως σας ειπα πεθαναν και ειχαν και αυτοι περιουσια!η γιαγια λοιπον φερετε οτι εχει κανει διαθηκη και αηνει την περιουσια της σε μενα και την αδερφη μου με την επικαρπια της μητριας!!η διαθηκη οπως καταλαβαινετε ειναι πλαστη την εφτιαξε η μητρια!!και απο την μερια του παππου φερετε οτι ο παππους μια μερα πριν πεθανει εκανε δωρεα στην μητρια ολη του την περιουσια!!ο παππους ειχε δυο μηνες ειχε παθει καταρευση το νευρικο του συστημα ουτε να σηκωσει το χερι δεν μπορουσε!!!αν εγω παω να τα προσβαλω ολα αυτα θα χασω και αυτα τα λιγα που παιρνω και καλα απο την γιαγια γιατι ο πατερας μου εχει χρεη!!ειμαι σε απογνωση απο την μια δεν θελω να χαρισω στην μητρια τοση μεγαλη περιουσια απο την αλλη δεν μπωρω να την ανεχτω πια!!!25 χρωνων ειμαι και 18 χρονια με βασανιζει!!!εχω ενα χρονο που ειμαι κλεισμενη στο σπιτι ,δεν εχω ορεξη για τιποτα, ξεσπαω με το παραμικρο, εχω ενα συνεχες βαρος στο στηθος μου, σκεφτομαι συνεχεια τα ιδια και τα ιδια την τελευταια βδομαδα κλαιω σχεδον συνεχεια εχω προβληματα με τον υπνο, με το φαγητο(πηρα 25 κιλα σε εναμιση χρονο),αισθανομαι οτι η ζωη μου δεν εχει νοημα ,δεν εχω γελασει ποτε ,ζηλευω τους αλλους ανθρωπους που εχουν τους γονεις τους και τους νοιαζονται ,ζηλευω σε υπερβολικο βαθμο ,πιστευω οτι θα ειχα πεθανει εαν δεν υπηρχε το παιδακι μου!!μονο γι αυτο ζω αλλα για ποσο ακομα δεν αντεχω αλλο εξευτελισμο απο αυτη την γυναικα!!! μου πηρα τα νιατα μου την ζωη μου την παιδικη μου ηλικια και τωρα μου παιρνει και την περιουσια μου!!!δεν μπωρω αλλο!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Καλημερα Ελενη! Η αληθεια ειναι οτι νευριασα με το μνμ σου.. να σε ρωτησω κατι? Την διαθηκη μπορεις να την παρεις? Υπαρχει τροπος?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    μα αυτος που δικαιουται την περιουσια των παππουδων ειναι ο πατερας σου εφοσον εναι εν ζωη, οχι εσυ!
    και βεβαια πρεπει να προσβαλετε την διαθηκη, μην το αφησεις ετσι.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5
    ναι ο πατερας μου ειναι αλλα εχει χρεη και θα χαθουν τα πραγματα!!!δεν ξερω θα παω αυριο σε δικηγορο!!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5
    χριστηνα γιατι νευριασες?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ελενη* View Post
    ναι ο πατερας μου ειναι αλλα εχει χρεη και θα χαθουν τα πραγματα!!!δεν ξερω θα παω αυριο σε δικηγορο!!
    ναι, να πας οπωσδηποτε.
    μην σκεφτεσαι μικροεπιδοματα αυτη τη στιγμη, σιγουρα προσβαλλεται αυτο το πραγμα, ειδικα με το ιστορικο της μεταβιβασης ολης της περιουσιας του πατερα που προηγηθηκε.
    κανονισε να ερθει και ο πατερας σου να υσποστηριξει οτι οι παπουδες ειχαν δηλωσει οτι εσυ εισαι η κληρονομος τους. ο δικηγορος θα τα ξερει αυτα. θα σε καθοδηγησει
    καλο κουραγιο!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5
    ευχαριστω!!απλως ολα αυτα ειναι ψυχοφορα και δεν ειμαι ηδη καλα!!!νομιζω οτι ειμαι πολυ πιο κατωτερη απο τους αλλους εξαιτιας της οικογενειακης καταστασης !!!τα πεθερικα μου ειναι μια καθος πρεπει οικογενεια ο αντρας μου πολυ καλος και αισθανομαι οτι τους πεφτω πολυ λιγη!!οτι μπωρει να ονειρευοταν αλλη τυχη για τον γιο τους!!και ο αντρας μου βλεπει να στεναχωριεμαι εγω και στεναχωριεται και αυτος!!μια φορα του ξεφυγε και ειπε "ο αδερφος μου ειναι τυχερος η οικογενεια της αρραβωνιαστικιας του ειναι πολυ καλοι ανθρωποι"

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by ελενη* View Post
    χριστηνα γιατι νευριασες?
    Για ολη την κατασταση που βιωνεις και την αδικια με την μητρια - την πετρα του σκανδαλου!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    - την πετρα του σκανδαλου!
    χριστηνα μου να σε καλα με εκανες και γελασα!!!ειπα και γω στην αρχη !!

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο!!!
    By gian in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 112
    Last Post: 19-05-2011, 14:06
  2. Δεν αντεχω άλλο...
    By Ms_Snowhite in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 17-03-2011, 23:14
  3. Δεν το αντεχω αλλο πια.
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 18-05-2009, 14:14
  4. Δεν αντέχω άλλο
    By La_ViTa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 22-10-2008, 18:30
  5. Δεν αντεχω αλλο
    By Sofia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 11-02-2008, 17:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •