Σκοτεινη και φωτεινη πλευρα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281

    Σκοτεινη και φωτεινη πλευρα!

    Ωρα για συζητηση..

    Εδω μεσα θα μπορεσει οποιος θελει να γραψει στοιχεια της σκοτεινης πλευρας του αλλα και της φωτεινης!

    Λοιπον,ας ξεκινησω..

    Θετικη πλευρα: ειμαι ευχαριστη, χαμογελαστη, μου αρεσει να κανω τους ανθρωπους να γελανε και να περνανε καλα, μου αρεσει να δινω θετικα πραγματα και το καταφερνω, να ακουω τον αλλον και να ειμαι ανοιχτη σε οτιδηποτε μου πει χωρις να κρινω γι αυτο με εμπιστευονται οι ανθρωποι, ειμαι αληθινη! Προθυμη να βοηθησω..

    Αρνητικη πλευρα: εχω μια πλευρα μεσα μου που ειναι γκοθικ χωρις να φαινεται αυτο οταν καποιος με αντικρισει..βγαζω στο κρεβατι μου κατι αγριο χωρις βεβαια να λυπει το ρομαντικο και αναλογα την στιγμη, ναι ειμαι κακο κοριτσι! Κακο κοριτσι εννοω μεσα στη σχεση.. οπως λεμε Κυρια στο σπιτι και π...α στο κρεβατι? Ε, αυτο ακριβως! Αντε και μια δοση σκοταδισμου.. Γελαω με το black humor παντα! Μου αρεσει το Dark γενικοτερα.. χωρις να σημαινει οτι δεν βλεπω θετικα την ζωη! Απλα ειναι ενα δικο μου κομματι και το κραταω για μενα!

    Απλα και οι δυο μου πλευρες ειναι εντονες και εντελως αντιθετες!
    Last edited by Christina82; 25-07-2011 at 12:15.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Θετικη πλευρα: ειμαι ευαισθητος, αυθορμητος, ειλικρινης, ρεαλιστης αν και πιστευω ακομα στην αγαπη, εμπιστευομαι και δενομαι ευκολα με ατομα τα οποια βλεπω ταιριαζουμε και δε θα με προδωσουν, μπορω να κανω υπομονη αρκει να δω οτι αξιζει, και γενικα ειμαι ανθρωπος που συχνα μπορει να βαζει τους αλλους που εκτιμαει πανω απ'το τομαρι του.


    Αρνητικη πλευρα:
    καφρος (οχι απλα μακαβριος), βαρετος, τεμπελης, μιζερος, αντικοινωνικος, κυκλοθυμικος, με συχνες εκρηξεις οργης, και αυτοκαταστροφικες διαθεσεις καποιες φορες, σχεδον ακραιος, κι ενω εκει εξω μπορει να θελω να φαινομαι ακακος κι αθωος, μεσα μου βραζω για καταστροφη, ειμαι ενας μισανθρωπος που αμα τον πιασει η μανια του δε προκειται να δειξει ελεος σε κανεναν!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    Θετικη πλευρα: ειμαι ευαισθητος, αυθορμητος, ειλικρινης, ρεαλιστης αν και πιστευω ακομα στην αγαπη, εμπιστευομαι και δενομαι ευκολα με ατομα τα οποια βλεπω ταιριαζουμε και δε θα με προδωσουν, μπορω να κανω υπομονη αρκει να δω οτι αξιζει, και γενικα ειμαι ανθρωπος που συχνα μπορει να βαζει τους αλλους που εκτιμαει πανω απ'το τομαρι του.


    Αρνητικη πλευρα:
    καφρος (οχι απλα μακαβριος), βαρετος, τεμπελης, μιζερος, αντικοινωνικος, κυκλοθυμικος, με συχνες εκρηξεις οργης, και αυτοκαταστροφικες διαθεσεις καποιες φορες, σχεδον ακραιος, κι ενω εκει εξω μπορει να θελω να φαινομαι ακακος κι αθωος, μεσα μου βραζω για καταστροφη, ειμαι ενας μισανθρωπος που αμα τον πιασει η μανια του δε προκειται να δειξει ελεος σε κανεναν!
    Και εσυ εισαι εντονα αντιθετος!!! Σε νιώθω..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    επισης στα θετικα θελω να προσθεσω οτι ειμαι ανθρωπος που εκτιμαει την τεχνη σχεδον σε οποιαδηποτε μορφη της, αν και περισσοτερο με ταινιες και μουσικη ασχολουμαι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Οποτε θες προσθετεις ελευθερα!

    Ας προσθεσω και εγω:

    θετικη: ειμαι ευαισθητη, ανοιχτομυαλη αλλα και παλιας σχολης σε καποια θεματα.. μου αρεσουν οι εμπειριες και οι γνωσεις, δραστηρια..
    αρνητικη: Η υπερευαισθησια που με διακατεχει ωρες ωρες.. καποιες φορες εχω σαδομαζοχιστικες τασεις αλλα σε πολυ ελαφρια μορφη! Εχω ενα αγριο θηριο μεσα μου και βγαινει εκει που πρεπει και μονο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Να μαι κι εγω !!

    Θετικη πλευρα : ειμαι καλοπροαιρετη, ευαισθητη σε μεγαλο βαθμο, συναισθηματικη, αισιοδοξο κ θετικο ατομο οταν ειμαι στις καλες μου, τελειομανης (αυτο βεβαια μπορει να παει κ στα αρνητικα), μ αρεσει να βοηθαω αλλους ανθρωπους κ μ αρεσει να ασχολουμαι με τα παιδακια, λατρευω τα μικρα παιδακια, συνηθως δεν κραταω κακιες, ειμαι εξυπνη κ μ αρεσει να διαβαζω κ να ψαχνομαι, αρκετα κοινωνικη κ ομιλητικη, μ αρεσει να γνωριζω ατομα, αυθεντικη, ειλικρινης κ αυθορμητη κ εκτιμαω πραγματα κ δεν ξεχναω ποτε κατι καλο που μου εχουν κανει, α κ εχω χιουμορ (black κ μη), μ αρεσει να γραφω στιχους, να παιζω στο συνθεσαιζερ κ να φωτογραφιζω τοπια..

    Αρνητικη πλευρα : ειμαι τελειομανης, αγχωδης υπερβολικα, μπορω να γινω πολυ κακια κ σκυλα, επισης ειμαι κ λιγο ψωνιο κ σνομπαρω καμια φορα, πολυ νευρικη κ τα παιρνω με το παραμικρο, μπορει να εκδικηθω ασχημα κατι κακο που θα μου κανουν αν ειναι πολυ χοντρο, θελω να ειμαι τελεια κ πρωτη σε ολα (αυτο μου μεινε κουσουρι απο το σχολειο), ξεσπαω σε ατομα που δεν φταινε, βριζω ασχημα πολλες φορες, εντονα αυτοκαταστροφικη, επιρρεπης σε ουσιες κτλ, των ακρων καποιες φορες, επισης κλαιω συχνα ακομη κ χωρις λογο..

    Χριστινα πες μου οτι κι εσυ εισαι ταυρος στο ζωδιο !!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Σε καλησπεριζω Lacry μου με μεγαλη χαρα!

    Ειμαι Τοξοτης! :) Αλλα βλεπω αρκετα κοινα..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Λολ εχω οροσκοπο Τοξοτη !!!!!!!!

    Αλλα οι αντιθεσεις αντιθεσεις !!

    Α κατι που θυμηθηκα κ ηθελα να το γραψω, οταν ημουν πρωτη λυκειου ειχαμε παει με μια φιλη μου στο νεκροταφειο σ ενα χωριο της χαλκιδικης, κ κατσαμε σχεδον ολο το βραδυ, οι γονεις μου νομιζαν οτι ειμαι σπιτι της κ αυτη εμενε με τους παππουδες της κ δεν μας καταλαβε κανεις, ηταν τρομακτικη εμπειρια κ ειχαμε κλασει κ οι 2 μεντες αλλα καμια δεν το παραδεχοταν, κ θυμαμαι για να περασει ο φοβος μιλουσαμε για το διαστημα κ τις μαυρες τρυπες κ τους λευκους νανους λολ, απο τοτε δεν το χω ξανακανει, αν κ πολλοι λενε οτι ειναι το ιδανικοτερο μερος για φιλοσοφια κ περισυλλογη.......
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    50
    Μια άλλη άποψη
    Η αλήθεια είναι ότι έχουμε θετικά και αρνητικά στοιχεία στη ζωή μας!...
    Πάντα υπάρχουν δύο πόλοι στη ζωή μας, ο θετικός και ο αρνητικός, όπως υπάρχει το γιν και το γιανγκ στην κινέζικη φιλοσοφία...
    Και αυτό είναι απόλυτα φυσικό γιατί χωρίς αρνητικά στοιχεία, τα οποία αποτελούν τις δυνάμεις μας, δεν θα μπορούσαμε να αντέξουμε μέσα στη σκληρή πραγματικότητα της ζωής...
    Τα αρνητικά μας στοιχεία, για παράδειγμα, κακία, ζήλια, ραθυμία, σκληρότητα, αντικοινωνικότητα, υπερευαισθησία κλπ., μπορούν να αναβαθμιστούν και με όραμα έναν ανώτερο στόχο ζωής να γίνουν οδηγοί μας στο προσωπικό μας δρόμο, μέσα από εσωτερική εξέλιξη....
    Να είστε καλά!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Λολ εχω οροσκοπο Τοξοτη !!!!!!!!

    Αλλα οι αντιθεσεις αντιθεσεις !!

    Α κατι που θυμηθηκα κ ηθελα να το γραψω, οταν ημουν πρωτη λυκειου ειχαμε παει με μια φιλη μου στο νεκροταφειο σ ενα χωριο της χαλκιδικης, κ κατσαμε σχεδον ολο το βραδυ, οι γονεις μου νομιζαν οτι ειμαι σπιτι της κ αυτη εμενε με τους παππουδες της κ δεν μας καταλαβε κανεις, ηταν τρομακτικη εμπειρια κ ειχαμε κλασει κ οι 2 μεντες αλλα καμια δεν το παραδεχοταν, κ θυμαμαι για να περασει ο φοβος μιλουσαμε για το διαστημα κ τις μαυρες τρυπες κ τους λευκους νανους λολ, απο τοτε δεν το χω ξανακανει, αν κ πολλοι λενε οτι ειναι το ιδανικοτερο μερος για φιλοσοφια κ περισυλλογη.......
    Χαχαχαχααα! Φοβερη εμπειρια.. μου αρεσει να τρομαζω!χμ.. παρεπιπτοντως να τα βαλω στα αρνητικα :D . Δεν το εχω κανει ποτε αλλα κανω άλλα οπως οταν πηγαινω σε καμια κηδεια (μονο τοτε) μου αρεσει να κοβω βολτες απο ταφο σε ταφο και να τους παρατηρω κυριως τους θανοντες.. δλδ ηλικιες, φωτογραφιες και να διαβαζω τα μνματα, ειναι κατι σαν χομπυ. Επισης θα μου αρεσε και θελω να το κανω να παω την νυχτα σε δασος και σε εγκατελειμενα σπιτια..

    Αρνητικα: Με τρελαινει ο τρομος.. μου αρεσει να τρομαζω! Με λιγα λογια ειμαι ανωμαλη.. και κατι θετικο τουλαχιστον ειμαι συνειδητοποιημενη ανωμαλη! χαχαχα! :P

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by Lefteris68 View Post
    Μια άλλη άποψη
    Η αλήθεια είναι ότι έχουμε θετικά και αρνητικά στοιχεία στη ζωή μας!...
    Πάντα υπάρχουν δύο πόλοι στη ζωή μας, ο θετικός και ο αρνητικός, όπως υπάρχει το γιν και το γιανγκ στην κινέζικη φιλοσοφία...
    Και αυτό είναι απόλυτα φυσικό γιατί χωρίς αρνητικά στοιχεία, τα οποία αποτελούν τις δυνάμεις μας, δεν θα μπορούσαμε να αντέξουμε μέσα στη σκληρή πραγματικότητα της ζωής...
    Τα αρνητικά μας στοιχεία, για παράδειγμα, κακία, ζήλια, ραθυμία, σκληρότητα, αντικοινωνικότητα, υπερευαισθησία κλπ., μπορούν να αναβαθμιστούν και με όραμα έναν ανώτερο στόχο ζωής να γίνουν οδηγοί μας στο προσωπικό μας δρόμο, μέσα από εσωτερική εξέλιξη....
    Να είστε καλά!
    Πολυ σωστα Λευτερη! Παντου υπαρχει το καλο και το κακο, το ασπρο και το μαυρο, το θετικο και το αρνητικο... παντου και στα παντα!!!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Χαχαχαχααα! Φοβερη εμπειρια.. μου αρεσει να τρομαζω!χμ.. παρεπιπτοντως να τα βαλω στα αρνητικα :D . Δεν το εχω κανει ποτε αλλα κανω άλλα οπως οταν πηγαινω σε καμια κηδεια (μονο τοτε) μου αρεσει να κοβω βολτες απο ταφο σε ταφο και να τους παρατηρω κυριως τους θανοντες.. δλδ ηλικιες, φωτογραφιες και να διαβαζω τα μνματα, ειναι κατι σαν χομπυ. Επισης θα μου αρεσε και θελω να το κανω να παω την νυχτα σε δασος και σε εγκατελειμενα σπιτια..

    Αρνητικα: Με τρελαινει ο τρομος.. μου αρεσει να τρομαζω! Με λιγα λογια ειμαι ανωμαλη.. και κατι θετικο τουλαχιστον ειμαι συνειδητοποιημενη ανωμαλη! χαχαχα! :P
    ψησου να παμε στο νεκροταφειο της Καισαριανης ενα βραδυ. ητανε θαμμενη και η γιαγια μου εκει, λολ.

    εγω διαφωνω λιγο με τον Lefteris68, γιατι την ζηλια αν την εξελιξεις πολυ, καταληγει σε αρρωστημενη ζηλια και μετα ειναι αδυνατον να κρατησεις σχεση. το ιδιο και η κακια, αμα την εξελιξεις, καταντα εγωισμος, υπεροψια, ψωνισμα, μισος.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    θετικα: εχω πειθω και μπορω να χειραγωγησω. μπορω να μαι επικεντρο και συμπαθης σε ολους και να με ξεχωριζουν. ειμαι καλος ακροατης και νοιαζομαι και ασχολουμαι με τα προβληματα του αλλου.

    αρνητικα: ειμαι κ εγω λιγο μακαβρια, εχω ταση για εκδικηση και θυμο και υπερβολικη ζηλεια για αλλους ανθρωπους με τους οποιους συγκρινομαι
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    θετικα: επιδρω σαν αγχολυτικο, ηρεμιστικο, καταπραυντικο, μυοχαλαρωτικο ακομα και υπνωτικο χαπι σε πολλους ανθρωπους, αγαπαω πολυ και εντονα, αγαπιεμαι πολυ και εντονα, οι ανθρωποι συνηθως με συμπαθουν, ανιχνευω καταστασεις και μαρεσει να βρισκω τις αιτιες, να καταλαβαινω τους ανθρωπους και τα συναισθηματα τους σχεδον αυτοματα, μπορω να ειμαι χαζοχαρουμενη, παλαβιαρα και γελαστη σαν παιδι, με ο,τι καταπιαστω το καταφερνω σχετικα ικανοποιητικα, η τεχνη αγγιζει ευαισθητες χορδες μου, μου αρεσει να ζωγραφιζω

    αρνητικα: ολα τα παραπανω μπορω να σταματησω να τα νιωθω και να τα βλεπω ανα πασα στιγμη και να αισθανομαι completely useless and wasted.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ψησου να παμε στο νεκροταφειο της Καισαριανης ενα βραδυ. ητανε θαμμενη και η γιαγια μου εκει, λολ.

    Ναι αμε, μεσα ειμαι! Ετοιμασου ψυχολογικα γιατι εγω ετοιμη ειμαι :P

    εγω διαφωνω λιγο με τον Lefteris68, γιατι την ζηλια αν την εξελιξεις πολυ, καταληγει σε αρρωστημενη ζηλια και μετα ειναι αδυνατον να κρατησεις σχεση. το ιδιο και η κακια, αμα την εξελιξεις, καταντα εγωισμος, υπεροψια, ψωνισμα, μισος.
    Παν μετρον αριστον! Τα παντα με μετρο οσο γινεται αλλιως σιγουρα υπαρχει προβλημα..

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Άντρας/γυναίκα στην "άλλη"τους πλευρά
    By RainAndWind in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 16-01-2010, 14:04
  2. η μαυρη πλευρα των ψυχιατριων
    By krino in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 16
    Last Post: 01-09-2008, 05:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •