Ειναι φυσιολογικο.....????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Ειναι φυσιολογικο.....????

    Χθες τ απογευμα εμαθα απο την κουμπαρα μου οτι η μητερα της πρωην κολλητης μου εχει σοβαρο προβλημα υγειας... στεναχωρηθηκα για την γυναικα αλλα καθολου γι αυτην ενω ξερω οτι στην ουσια ειναι μονη της μιας κ δεν εχει αδελφια παρα μονο τον αντρα της κ ενα μωρο παιδι.... κανονικα δεν θα επρεπε να νιωσω συμπαθεια κ λυπη...?Το συζητησα με μια φιλη που μας ηξερε κ τις δυο κ μου ειπε οτι ειναι λογικο να μην νιωσω κατι κ οτι αν συνεβαινε στην ιδια θα ηταν διαφορετικα..... κ ομως..κ παλι θα ηταν σα ν ακουγα ενα κακο νεο για καποια τελειως αγνωστη..Μα ειναι φυσιολογικο ολο αυτο....???
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Να μην προβληματιζεσαι! Δεν χρειαζεται να στεναχωριομαστε σωνει και καλα για καθε ασχημο που συμβαινει γυρω μας.. ασε τον εαυτο σου ελευθερο να νιωσει οπως νιωσει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by πιεσμενη View Post
    Χθες τ απογευμα εμαθα απο την κουμπαρα μου οτι η μητερα της πρωην κολλητης μου εχει σοβαρο προβλημα υγειας... στεναχωρηθηκα για την γυναικα αλλα καθολου γι αυτην ενω ξερω οτι στην ουσια ειναι μονη της μιας κ δεν εχει αδελφια παρα μονο τον αντρα της κ ενα μωρο παιδι.... κανονικα δεν θα επρεπε να νιωσω συμπαθεια κ λυπη...?Το συζητησα με μια φιλη που μας ηξερε κ τις δυο κ μου ειπε οτι ειναι λογικο να μην νιωσω κατι κ οτι αν συνεβαινε στην ιδια θα ηταν διαφορετικα..... κ ομως..κ παλι θα ηταν σα ν ακουγα ενα κακο νεο για καποια τελειως αγνωστη..Μα ειναι φυσιολογικο ολο αυτο....???
    ε και τι να κάνεις βρε παιδί που δε στεναχώρηθηκες δηλαδή? προφανώς τα του εαυτού σου σε στεναχωρούν πολύ περισσότερο και δεν υπάρχει χώρος μέσα σου και για άλλες στεναχώριες...μην αισθάνεσαι ενοχές.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  4. #4
    Προβληματιζομαι.... πως εγινα ετσι???

    void δεν αισθανομαι ενοχες.... απλα αναρρωτιεμαι ... οτι εχω πολλα να στεναχωρηθω εχω.... αλλα να μην νιωσω τι πο τα ?? Τι στο καλο? Αρχιζω κ αλλαζω...?
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Κοίτα το λογικό είναι σιγά σιγά να αλλάζεις και να σκληραίνεις (άτιμη κενωνία)..
    Αλλά νομίζω ότι στις περιπτώσεις όπου δεν είσαι και τόσο "καλά" είτε λόγω δυσθυμίας είτε λόγω ακεφιών συνήθως σου βγαίνει είτε υπερβολική ευαισθησία (τύπου Ψόφησε η γάτα του κουμπάρου του γέιτονα και είμαι χάλια") είτε απάθεια. Σα να μη σε αγγίζει τίποτα δηλαδή. Είναι ανθρώπινο..
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  6. #6
    Μπουχαχαχα..κ τα δυο γινεται να συνυπαρχουν??? Τον τελευταιο καιρο κλαιω με το παραμικρο... κ με το καλημερα σας που λεει ο λογος.... :( Μονο οτι αφορα αυτη δεν μ αγγιζει..... ισως τωρα που το σκεφτομαι κ το συζηταω μαζι σας να ειναι κ ενας τροπος αμυνας μου..... με πληγωσε πολυ κ το κακο ειναι οτι μενουμε στην ιδια περιοχη κ πεφτουμε ενιοτε η μια πανω στην αλλη κ ....το χειροτεροτερο ολων εκτος απο κοινους γνωστους(τους δικους μου γνωστους) εχουμε κ κοινη κουμπαρια......
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

Similar Threads

  1. Πόσο φυσιολογικό είναι...
    By Κύκνος in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 138
    Last Post: 25-11-2019, 15:05
  2. Είμαι Ακόμα Παρθένος Είναι Φυσιολογικό?
    By didymakos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 10-03-2017, 12:44
  3. ειναι φυσιολογικο;
    By lenaki__ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 03-09-2010, 17:55
  4. φυσιολογικό ή εμμονή ?
    By johnakos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 16-11-2009, 12:06
  5. ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    By EFI in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 17-01-2008, 14:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •