Αισθάνομαι κενή..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    8

    Αισθάνομαι κενή..

    Καλησπέρα σας. Ονομάζομαι Δέσποινα και είμαι 33. Εδώ και 1,5 χρόνο συζούσα με κάποιον, είχαμε σχέση συνολικά 3 χρόνια. Αρκετές διακυμάνσεις αλλά από πέρσι (μετά από 6 μήνες συμβίωσης) ήμασταν μια χαρά. Είχαμε δεθεί πάρα πολύ, ήταν το λιμάνι μου και εγώ το δικό του. Ο άνθρωπός μου, ο φίλος μου. Ετοιμαζόμασταν του χρόνου για γάμο αλλά............μέσα σε ένα βράδυ όλα άλλαξαν, έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου. Προσπαθώ να ορθοποδήσω, να ισορροπήσω αλλά είναι πάρα πολύ δύσκολο. Ξέρω ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα για να τον φέρω πίσω. Μακάρι να υπήρχε ένα μαγικό ραβδάκι αλλά... Πονάω, αισθάνομαι κενή, θέλω να τον νιώσω να τον αγκαλιάσω να τον χαϊδέψω...μου λείπει η συζήτησή του. Έχω μεγάλο θυμό μέσα μου και ξέρω ότι ήταν άδικο και για εκείνον που έφυγε τόσο νωρίς. Από τη μία αισθάνομαι τυχερή που έζησα κάτι τόσο δυνατό, που έζησα το μαζί σε όλα, από το πιο απλό εώς το πιο σοβαρό..από την άλλη τόσο άτυχη που το έχασα...

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΠΟΙΟς Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΑΤΕ?ΗΤΑΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΑΠΟΦΑΣΗ?ΚΟΙΝΗ?Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    μακάρι να ήταν χωρισμός, ε δέσποινα?
    πρέπει να έγινε κάτι κακό..ή παρερμήνευσα εντελώς?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    8
    Έχεις απόλυτο δίκιο void....μακάρι να ήταν χωρισμός...

  5. #5
    .... εχεις να θυμασαι ομορφα πραγματα.... Καποιοι ανθρωποι δεν ειχαν ποτε κ ισως να μην καταφερουν να εχουν ποτε αυτο που ειχες εσυ....Οτι κ να σου πουμε ειναι λογια παρηγοριας που τα εχεις ακουσει.....Η ζωη ομως συνεχιζεται..... θελεις χρονο....... δεν ειναι ευκολο να ξεπερασει κανεις κατι τετοιο...... αλλα η ζωη συνεχιζεται.....
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    8
    Μου είναι αρκετά δύσκολο...προσπαθώ να ισορροπήσω, έχω βάλει αρκετά πράγματα σε μια σειρά. Η ζωή όντως συνεχίζεται αλλά δεν πιστεύω ότι θα ξανανιώσω κάτι τόσο δυνατό.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    δώσε στον εαυτό σου χρόνο να πενθήσει χωρίς να του ζητάς να το ξεπεράσει από τη μια μέρα στην άλλη..και όταν αρχίσει να επουλώνεται η πληγή σου τότε θα δεις ότι η ζωή κάνει κύκλους και ότι όλα θα δρομολογηθούν από μόνα τους..
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  8. #8
    Να σκεφτεσαι οτι εισαι τυχερη που οχι μονο το ενιωσες αλλα ειχες κ την απολυτη ανταποκριση..... :)
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    8
    Είμαι όντως τυχερή που το έζησα αυτό και ένιωσα και την απόλυτη ανταπόκριση. Void αυτό κάνω...οκ μερικές φορές ζητάω πολλά από τον εαυτό μου, είμαι αυστηρή μαζί του μερικές φορές. Μου έχουν πει για ψυχολόγο αλλά δεν ξέρω κατα πόσο θα βοηθήσει, μάλλον πιστεύω ότι δε θα βοηθήσει, μόνη μου πρέπει να βρω την άκρη. Έχω κρατήσει επαφή με τα αδέρφια του και δεν πρόκειται να τη χαλάσω..βέβαια δεν ξέρω κατα πόσο αυτό θα με γυρίζει πίσω... Συνεχίζω και μένω στο ίδιο σπίτι, δε θέλω να το αλλάξω γιατί μου αρέσει πολύ και τον νιώθω...είναι έτσι όπως το είχε φτιάξει..το είχε διακοσμήσει...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Δεν υπάρχει συνταγή σε αυτές τις περιπτώσεις..ούτε θα σου πω μη μένεις στο σπίτι σας.
    Μείνε όσο το έχεις ανάγκη και προπάντων μην τον ξεχάσεις..το χειρότερο πράγμα είναι η λήθη (όχι η συνφορουμίτισα!!) , η λησμονιά..κράτα τον ζωντανό μέσα σου και όσο θα περνάει ο καιρός θα πάρει και τη θέση που πρέπει να έχει μέσα σου.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Πάντως ψυχολόγος καλός ειδικευμένος στο πένθος μπορεί να βοηθήσει.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    8
    Εννοείται ότι τον κρατάω μέσα μου...τώρα για το θέμα του ψυχολόγου δεν ξέρω..έχεις εσύ να μου προτείνεις κάποιον?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Εγώ μένω Αθήνα. Μπορώ να ρωτήσω αν θες και να σου πω μέσα στις επόμενες μέρες.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    8
    Αθήνα μένω και εγώ. Σε ευχαριστώ πάντως...αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα. Αισθάνομαι ότι ζω μέσα σε ένα άσχημο όνειρο. Γνωρίζω καλά όμως ότι δεν είναι όνειρο. Νομίζω ότι θα τον δω μπροστά μου...ότι θα μου μιλήσει...ξέρω καλά όμως ότι αυτό δεν πρόκειται να γίνει..και αυτό με κάνει χάλια, κομμάτια....βρίζω, χτυπιέμαι, κλαίω...παραμιλάω... Εκείνο το βράδυ...τον είδα να ξεψυχάει..στον ύπνο του...εγώ δεν ξέρω ακόμα γιατί και πως ξύπνησα...το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν να φωνάξω το 166 αλλά και που το φώναξα...είχε ήδη φύγει... Να ξεψυχάει ο άνθρωπός σου μπροστά σου και να μην μπορείς να κάνεις τίποτα......
    Last edited by despinan; 27-07-2011 at 00:12.

Similar Threads

  1. Αισθανομαι πιεση.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 03-04-2011, 21:11
  2. Αισθάνομαι μόνη και χαμένη.
    By μη.με.λησμονει in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 03-02-2011, 17:02
  3. Αισθανομαι ωραια....
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 17-01-2010, 17:03
  4. αισθάνομαι..
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 39
    Last Post: 12-10-2008, 22:29
  5. αισθανομαι συνεχεια οτι
    By Lef in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 31-08-2008, 20:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •