ΕΜΕΤΟΣ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53

Thread: ΕΜΕΤΟΣ

  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    10
    λοιπον επειδη πληθαινουν οι αποριες
    οταν δεν αγαπας τον εαυτο σου κανεις πραξεις κυριως που πιστευεις οτι ευχαριστουν τους αλλους ολο αυτο βεβαια κ αναλογα με το μεγεθος του προβληματος οδηγει σε καταπιεση του ιδιου μας του εαυτου απο μας τους ιδιους αυτο μας δημιουργει θυμο!θυμο που τον επιστρεφουμε...η πραξη τρωω τρωω μεχρι να σκασω κ μετα σας τα επιστρεφω!!η τροφη ειναι μια απο τις απολαυσεις της ζωης μεσα απο την αισθηση της γευσης-σκεψου οταν πεινας πολυ τι νευρα εχεις κ θα καταλαβεις!!εμεις με τα διατροφικα προβληματα απαγορευουμε στον εαυτο μας να δεχεται τις απολαυσεις της ζωης γι αυτο κ οι ανθρωποι με προβληματα προσληψης τροφης εχουν φτωχη εως ανυπαρκτη ερωτικη ζωη, κλεινονται στον εαυτο τους,αποφευγουν καθε κοινωνικη μαζωξη-γιατι οι κοινωνικες σχεσεις ειναι πολυ δυσκολο να ελεχθουν κ φτιαχνουν μια πλασματικη ζωη που περιστρεφετε μονο γυρω απο το φαγητο-ειναι το μονο που μπορουμε να ελεγξουμε ποτε-ποσο κ.τ.λ κ.τ.λ. κ παλι αναφερω πολυ ενδεικτικα καποια πραγματα ειναι πολλα περισσοτερα!!!!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    το οτι επηρεαζει την κοινωνικη ζωη εχεις δικιο! ολους τους επιρεαζει αλλα δεν το ξερουνε. μονο κ μονο να παρατηρησεις τον βομβαρδισμο διαφημισης φαγητων παντου. τροφιμα και διπλα αφισες ινστιτουτον αδυνατισματος. εμεις που χουμε το προβλημα αντιλλαμβανομαστε οτι ΔΕΝ γινεται να βγεις εξω ειδηκα το βραδυ και να κανεις κατι που δεν εμπεριεχει φαγητο! εκτος αν πηγαινεις μονιμως ΜΟΝΟ για καφε! σινεμα?δεν λεει χωρις ποπ κορν. κρασακι? δεν λεει χωρις μεζε. γκομενος? δεν λεει χωρις εστιατοριο!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #33
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    γκομενος? δεν λεει χωρις εστιατοριο!
    ασε το εστιατόριο όταν είσαι με το γκόμενο μπέιμπι...προτίμησε κρεββάτι...:ρ

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    nostha εχεις δικιο σε γενικες γραμμες σ αυτα που γραφεις, αλλα στο σημειο που λες οτι εχουν φτωχη εως ανυπαρκτη ερωτικη ζωη, κλεινονται κ δεν βγαινουν κανεις λαθος, γιατι αυτο δεν ειναι απολυτο !! πχ εγω κ ερωτικη ζωη ειχα κ γκομενο κ δεν επηρεαζε η διατροφικη διαταραχη το θεμα της σχεσης, αλλα μπορει να την επηρεαζαν, επισης ποτε δεν κλεινομουν μεσα γι αυτο το λογο, ισα ισα προτιμουσα να πηγαινω καθημερινα στα μαγαζια κ στο εμπορικο ωστε βλεποντας τα xsmall να μου κανω ολο κ μεγαλυτερη πλυση εγκεφαλου, συμφωνω παντως στο οτι εξω μπορει να κανεις τον χαρουμενο, τον ανετο, να μιλας με κοσμο, να πηγαινεις στις δραστηριοτητες κ υποχρεωσεις σου σαν να μην συμβαινει τιποτα, αλλα μεσα σου θες να πας σπιτι ειτε να κλαψεις κ να χαρακωθεις, ειτε να γουρουνιασεις κ να τα βγαλεις....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    10
    γι αυτο σου ειπα οτι εμεις που εχουμε το προβλημα κλεινομαστε στο καβουκι μας γιατι σ αυτο μπορουμε να ελεχθουν τα παντα κ κανεις δε μπορει να σου πει τι να κανεις κυριαρχεις τον εαυτο σου!! γιατι αγαπητη Θεοφανια οκ να προτιμησω το κρεβατι αλλα για ποσο?νηστικο αρκουδι δε χορευει κ καποια στιγμη το ταιρι θα σου πει τι θα φαμε κ αμα πεις εγω δεν πειναω μια δεν πειναω τρεις ε οσο ντουβαρι κ να ειναι καποια στιγμη θα καταλαβει οτι κατι δεν παει καλα!!

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    10
    Λακρυ φυσικα κ μπορει να εχεις ερωτικη ζωη απο τα πρωτα μηνυματα μου ξεκαθαρισα οτι καθε περιπτωση εχει τη διαφορετικοτητα της επειτα εισαι ακομα μικρη κ ορεξατη ετσι ημουν κ γω στην ηλικια σου!!αλλιως ειναι καποιος που κανει χρηση ναρκωτικων 1-2 χρονια και αλλιως καποιος που κανει 10 χρονια

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    10
    εαν το συνεχισεις αυτο για χρονια θα δεις που φυσικα σου ευχομαι σημερα να ειναι η τελευταια φορα που σε αγγιζει το θεμα κ να ξημερωσει μια καινουργια μερα για σενα!!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    αυτο παλι με τις διαφημισεις φαγητων κ αλυσιδων εστιατοριων απο τη μια μερια "πακετο προσφορων στα goody 's μπεργκερ κ κοκα κολα 2 ευρω" κ απο την αλλη να βλεπεις "δεκαημερο προσφορων στα bodyline" ποσο αντιφατικο κ σπαστικο πια παιζει να ειναι ?? δλδ απο τη μια πληρωνεις να φας, απο την αλλη πληρωνεις να αδυνατισεις ελεος πια το χουνε καταντησει.......

    κ το μεσημερι εκει που εχεις φαει τον αμπακο να ανοιξεις την tv κ να διαφημιζει ζωνες αδυνατισματος κ διαιτες omg !!!!

    οσο για το σεξ, διαβασα οτι τελικα δεν χανεις κ τοσες θερμιδες, νομιζα χανεις πολυ περισσοτερες....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #39
    Quote Originally Posted by nostha View Post
    γιατι αγαπητη Θεοφανια οκ να προτιμησω το κρεβατι αλλα για ποσο?νηστικο αρκουδι δε χορευει κ καποια στιγμη το ταιρι θα σου πει τι θα φαμε κ αμα πεις εγω δεν πειναω μια δεν πειναω τρεις ε οσο ντουβαρι κ να ειναι καποια στιγμη θα καταλαβει οτι κατι δεν παει καλα!!
    ...αυτό ήταν ένα αστειάκι προς τη μπρόκεν από άλλο θέμα...:)

    κοίτα..θεωρώ πως οι διαταραχές πρόσληψης τροφής είναι πολύ σημαντικό πρόβλημα, αλλά όπως όλα τα προβλήματα μπορεί να βρεθεί η λύση του. Σε αυτά τα επίπεδα μόνο ένας ειδικός μπορεί να βοηθήσει.
    Όλοι λίγο-πολύ έχουμε μια τάση προς τα εκεί. Εγώ όταν έχω τις μαύρες μου, (περασα φέτος τον μαύρο Ιουνη), τρώω και πίνω ανεξέλεγκτα και φυσικά μετά έχω τύψεις, νιώθω χειρότερα από πριν και όλα τα συναφή....:(
    Το θέμα είναι να έχουμε το κουράγιο και τη δύναμη να φρενάρουμε τον εαυτό μας, να βάζουμε ένα όριο. Είναι τρομερά δύσκολο, αλλά όχι ακατόρθωτο...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ΗΔΗ με εχει κουρασει κ μενα στα 7 χρονια που το χω. νιωθω κουραση. απ την καταθλιψη. υπνηλια και πολλες φορες καθολου ορεξη να βαλω τα ρουχα μου

    ομως εχω κοινωνικη ζωη. εχει να κανει με το ποσο δυναμικος ειναι ο καθε χαρακτηρας που δεν αφηνει να φανει απ εξω οποιοδηποτε προβλημα του! δεν μπορουμε να βαραινουμε με την κακη μας διαθεση ΟΛΟΝ τον κοσμο ουτε ειναι υποχρεωμενος να μας ανεχεται. τωρα οπως λεει η lacry δεν ειναι απολυτο πως δεν εχουμε σεξουαλικη κ κοινωνικη ζωη! ειτε στα 2 χρονια της λακρυ ειτε στα 7 δικα μου, τα 10 τα δικα σου δειχνουν πως παραιτηθηκες. εχεις ξεκαθαρισει πως ολες ετσι ειναι!!!! δεν ειναι ομως!στο υπογραφω! και καλυτερα να μην της λες πως θα το παθει!!!!!δεν δινεις κουραγιο να προσπαθει να το ξεπερασει ετσι!!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post

    οσο για το δεξ, διαβασα οτι τελικα δεν χανεις κ τοσες θερμιδες, νομιζα χανεις πολυ περισσοτερες....
    τι ειναι παλι αυτο το δεξ??

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by nostha View Post
    τι ειναι παλι αυτο το δεξ??
    λολ σεξ ηθελα να γραψω το διορθωσα !!!

    πραγματι ειναι πολυ κουραστικο, κ πρεπει να κανεις τεραστια προσπαθεια κ να σφιγγεις τα δοντια συνεχεια προς τα εξω, να κανεις εξω την χαρουμενη, να πηγαινεις εδω εκει, να μιλας με κοσμο κτλ κτλ, αλλα μολις αυτα τελειωσουν κ επιστρεφεις παλι στον μικροκοσμο σου, να εχεις να αντιμετωπισεις τον εαυτο σου κ την πραγματικοτητα κ οχι παντα με τους καλυτερους τροπους...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    εχεις ξεκαθαρισει πως ολες ετσι ειναι!!!! δεν ειναι ομως!στο υπογραφω! και καλυτερα να μην της λες πως θα το παθει!!!!!δεν δινεις κουραγιο να προσπαθει να το ξεπερασει ετσι!!!!!
    εαν δεις ενα απο τα σημερινα μου μηνυματα θα δεις που λεω σε μια παρενθεση''ολες οι περιπτωσεις δεν ειναι ιδιες φυσικα'' κ λυπαμαι εαν εξελαβες αυτο που ειπα σαν πορισμα στη Λακρυ δεν ειμαι γιατρος ουτε διαγνωσεις βγαζω αποψεις ανταλλασουμε κ εμπειριες τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο, σε ολους εμας που εχουμε το θεμα ευχομαι τα καλυτερα κ γρηγοτερα απο αυτο το τρυπακι!!!ζουμε γιατι ελπιζουμε βαθια ολοι εμεις μεσα μας πως θα το ξεπερασουμε συντομα ολο αυτο αλλιως τι νοημα θαειχε

  14. #44
    Παντα ειχα προβλημα με τη βουλιμια κι εκανα εμετους, αλλα τις τελευταιες 5-6 ημερες εχω φρικαρει. Νιωθω να πειναω συνεχεια, τρωω πολυ και κανω εμετο πολυ συχνα. Χθες το βραδυ κατα τις 12 παρηγγειλα, εφαγα κι εκανα εμετο και μετα κατα τις 3 με ειχε πιασει τετοια νευρικοτητα και εβρασα μακαρονια, το μονο που υπηρχε σπιτι, εφαγα 3 πιατα σκετα με λαδι και ξαναεκανα. Με εχει κουρασει ολο αυτο και τωρα προσπαθω πολυ να κρατηθω να μην ξανακανω.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    το οτι επηρεαζει την κοινωνικη ζωη εχεις δικιο! ολους τους επιρεαζει αλλα δεν το ξερουνε. μονο κ μονο να παρατηρησεις τον βομβαρδισμο διαφημισης φαγητων παντου. τροφιμα και διπλα αφισες ινστιτουτον αδυνατισματος. εμεις που χουμε το προβλημα αντιλλαμβανομαστε οτι ΔΕΝ γινεται να βγεις εξω ειδηκα το βραδυ και να κανεις κατι που δεν εμπεριεχει φαγητο! εκτος αν πηγαινεις μονιμως ΜΟΝΟ για καφε! σινεμα?δεν λεει χωρις ποπ κορν. κρασακι? δεν λεει χωρις μεζε. γκομενος? δεν λεει χωρις εστιατοριο!
    pragmati, symfwnw apolyta mazi soy! exeis apolyto dikaIO.....

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •