Ο φίλος μου, μου φέρεται απαίσια...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    21

    Ο φίλος μου, μου φέρεται απαίσια...

    Καλησπέρα σας. Απευθύνομαι σε αυτό το site γιατί ελπίζω ότι θα πάρω κάποιες απαντήσεις. Είμαι 19 χρονών και έχω σχέση με ένα αγόρι συνομήλικό μου εδώ και 8 μήνες. Κλασσικά όλα ξεκίνησαν τέλεια. Μέχρι την στιγμή που, καλώς ή κακώς, γύρισα και του είπα για το παρελθόν μου. Ναι, το παραδέχομαι ότι ήμουν κάπως "πεταχτή", για να μην πω τη λέξη που χρησιμοποιεί το αγόρι μου. Το θέμα είναι ότι τα πράγματα, φυσικά, δεν εξελίχθηκαν όπως θα ήθελα. Οι βρισιές και οι υπερβολικές αντιδράσεις δεν άργησαν να πάρουν θέση στην καθημερινότητα μας. Για να σας δώσω ένα παράδειγμα, καθόμαστε και βλέπουμε ταινία. Αν μέσα στην ταινία ειπωθεί κάτι που θα του θυμίσει εμένα και το τι έκανα πριν αυτόν δεν θα αργήσει να με βρίζει κάνοντάς με να νιώθω το πιο κατώτερο ον που έχει περάσει από αυτό τον πλανήτη. Και δεν σας κρύβω ότι με έχει κάνει να πιστέψω ότι μου αξίζει όλο αυτό. Κι επίσης δεν σας κρύβω ότι πάνω σε κάποιους τσακωμούς μας, λόγο του ότι εγώ έφτανα στο αμήν με τα λόγια που ξεστόμιζε, "σήκωνα" το χεράκι μου, προσέχοντας βέβαια τι κάνω (μην τον στείλω και σε κανένα νοσοκομείο). Το θέμα είναι ότι το χεράκι επέστρεφε πίσω, χωρίς όμως αυτός να προσέχει. Έχω πιάσει τον εαυτό μου να θέλει τόσο πολύ να φύγει από αυτόν αλλά σκεπτόμενη την ζωή μου μακριά του με πιάνει φόβος. Τον αγαπάω. Αλλά ο λόγος που δεν φεύγω είναι όπως προείπα ότι με έχει κάνει να πιστέψω ότι μου αξίζει όλο αυτό που περνάω. Μακάρι να μπορούσα να μεταφέρω τις καταστάσεις ως έχουν, αλλά είναι πολύ "χοντρές" και δεν γίνεται. Δεν ξέρω αν χρειάζεστε κι άλλες πληροφορίες για την κατάσταση. Ότι θέλετε μπορείτε να ρωτήσετε.Απλά είμαι πραγματικά σε απόγνωση. Το τελευταίο που έγινε είναι ότι μου είπε ότι θα πάει διακοπές 5 μέρες με τους φίλους του κι εγώ πολύ απλά δεν μπορώ να βγω ούτε για καφέ. Δεν θέλω να τον χάσω. Αλήθεια. Βοήθεια ρε παιδιά...:(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Αφού η ίδια δεν σέβεσαι τον εαυτό σου περιμένεις από κάποιον άλλον να σε σεβασθεί; Δεν θέλεις να τον χάσεις; Αν πιστεύεις ότι αυτό σου αξίζει τότε τι το συζητάς; Μια χαρά σε βρίσκω!
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    κοπελα μου,απο την περιοδο που τα εφτιαξες μαζι του,εισαι "σωστη" απεναντι του;
    Βασικα εχεις να παλεψεις με τον εγωισμου του αγοριου σου.
    και οσο σε βρισκει αδυναμη ψυχολογικα,θα σε "τιμωρει" για αυτο.
    Γνωμη μου ειναι αρχικα να ξεκινησεις να σεβεσαι τον εαυτο σου.λαθη ολοι κανουμε.
    η μιση κοινωνια εχει ξεσκιστει σεξουαλικα απο ολες τις αποψεις,τα δοκιμασες,και προχωρησες...
    αν δεν μπορει να το δεχτει αυτο ο φιλος σου,τοτε με λυπη σου λεω πως θα πρεπει να σκεφτεις να φυγεις η να του ξεκαθαρισεις πως θα σε χασει μπας και διορθωθει...
    ολα αυτα βεβαια αν του φερεσαι εσυ σωστα...αν συνεχιζεις να εισαι πεταχτη... ε δεν εχω να πω κατι αλλο τοτε...
    κανε μια συζητηση και πες του πως αν σε αγαπαει οφειλει να ξεπερασει τα ταμπου του και τις ανασφαλειες του
    αν δεν μπορει να το κανει τοτε ειναι θεμα δικο σου...η αποφασιζεις να σου φερονται σαν ανθρωπινο πλασμα,η παραμενεις να σου φερονται σαν σκυλι...
    εσυ αποφασιζεις

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Ναι βρε κορίτσι..αφού ξέρεις και εσύ η ίδια ότι δε σου φέρεται σωστά και ότι πρέπει να τον σουτάρεις...
    περιμένεις ένα φόρουμ ή οποιονδήποτε άλλον να σε αγγίξει με ένα μαγικό ραβδάκι προκειμένου να το κάνεις πράξη?
    άσε που δεν είναι αγάπη αυτό που ζείτε..είναι πανικός που λέει και το τραγούδι..
    έτσι αγαπιούνται ρε συ οι άνθρωποι? παίζουν μπουκέτα, υποτιμούν ο ένας τον άλλον και διατηρούν τη σχέση λόγω ανασφάλειας?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    21
    εγω ειμαι σωστη απεναντι του.οπως κι αυτος μου λεει οτι ειναι.και δεν μπορω να φυγω γιατι μου λεει πως με αγαπαει κι οταν δεν μαλωνουμε ειναι πολυ καλος απεναντι μου.μηπως μπορω να κανω κατι για να σταματησει να μου φερεται ετσι αντι να διαλεξω τον δρομο προς την "πορτα";

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    δηλαδή τι σου λέει?
    σε λέει ******* και ότι πηγαίνεις με πολλούς και τέτοια κοσμητικά?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    εκανα εντιτ στο παραπανω μηνυμα σου.... το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να του εξηγησεις αυτα που νοιωθεις....οτι πληγωνεσαι,οτι τον αγαπας,οτι παραδεχεσαι πως δεν ησουν και το καλυτερο κοριτσι αλλα αυτο δεν αλλαζει κατι πλεον.τωρα ομως τον θελεις και πρεπει να αποφασισει ποσο σε θελει και αυτος.
    απο κει και περα εξαρταται απο το αγορι σου.....δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    αν μπορει να το δεχτει καλως,αν δεν μπορει να το δεχτει και συνεχισει τοτε εξαρταται απο σενα...ποσο θα αντεξεις να σου φερονται υποτιμιτικα...
    απο την εμπειρια μου,γυναικες που εχουν κανει τα χιλια μυρια,και στεκονται ορθιες και το λενε "ετσι μου αρεζε,ετσι εκανα,αμα θελεις ,αν δεν θελεις πηγαινε αλλου" εχουν πολυ περισσοτερο σεβασμο απο τους αντρες...οσο περιεργο και να σου φαινεται

  9. #9
    Μια φιλη μου ετσι την αγαπουσε ο αντρας της..... την εστειλε στο νοσοκομειο κ καταλαβε οτι πρεπει να τον στειλει κ αυτη...στον αγυριστο...το εκανε αλλα ακομη εχει εφιαλτες...... εισαι μικρη...προχωρα μπροστα!!!!!
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    21
    ακριβως ετσι με λεει void..και με πολυ χειροτερα κοσμητικα, πιστεψε με..empneustns του εχω μιλησει και ειναι διαθετημενος να το αλλαξει..αλλα πανω που πανε καπως καλα τα πραγματα παλι κατι γινεται και αρχιζει τους εκβιασμους οτι θα με αφησει και τα γνωστα κοσμητικα..

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    21
    προς θεου δεν θελω να φτασω στο νοσοκομειο..αλλα μια φορα που του ειπα οτι δεν μπορεις να με κρινεις απο το κρεβατι μου και τα σχετικα και οτι εκανα εκανα εγινε ακομα πιο τρελος..θελει λεει να πηγαινω με τα νερα του και να λεω συνεχεια ποσο λαθος ηταν ολα οσα εκανα..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    στον επομενο εκβιασμο μην υποκειψεις τοτε...αν δεν σε παρει ξανα τηλεφωνο σημαινει πως δεν αξιζε
    βασικα ειναι τοσο απλα τα πραγματα...απλα θελει να δειξεις λιγο δυναμη,θελει λιγο παζαρεμα,και εσυ φοβασαι πολυ,και το εχει καταλαβει και παταει εκει περα πανω...
    εγω θα ρωτησω το αλλο,αυτος γιατι δεν φοβαται μη σε χασει;;;;;
    γιατι να μην νοιωθει και αυτος πως αν σε χασει θα χασει την γη κατω απο τα ποδια του...
    αρα μαλλον δεν σε αγαπαει τοσο πολυ οσο εσυ θελεις να πιστευεις...
    αν σε αγαπαει θα τα δεχτει,πιστεψε με,στο φιναλε,κανε και εσυ ενα τεστ να δεις ποσο πραγματικη ειναι η αγαπη του για σενα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Quote Originally Posted by Dark_Queen View Post
    προς θεου δεν θελω να φτασω στο νοσοκομειο..αλλα μια φορα που του ειπα οτι δεν μπορεις να με κρινεις απο το κρεβατι μου και τα σχετικα και οτι εκανα εκανα εγινε ακομα πιο τρελος..θελει λεει να πηγαινω με τα νερα του και να λεω συνεχεια ποσο λαθος ηταν ολα οσα εκανα..
    χαχαχα,σιγα μη σε βαλει και στον πινακα να το γραψεις 100 φορες χαχαχαχαχα

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    21
    δεν φοβαται γιατι απλα οσες φορες εχουμε μαλωσει ξερει οτι θα τρεξω για να αποτρεψω τον επερχομενο χωρισμο..αλλα ειναι τοσο δυσκολο να το κανω αυτο..γιατι πολυ απλα φοβαμαι οτι οντως δεν θα γυρισει..δεν ξερω πιο με ποναει πιο πολυ..να τον χασω η να ειμαστε ετσι?δεν ξερω..πραγματικα..:(

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Empneustns View Post
    χαχαχα,σιγα μη σε βαλει και στον πινακα να το γραψεις 100 φορες χαχαχαχαχα
    εσυ γελας αλλα ικανο τον εχω :P

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Filos...?
    By Panito in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 02-12-2010, 15:17
  2. paidikos filos sernetai sta plokamia twn narkwtikwn
    By soupitsa in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 33
    Last Post: 15-09-2007, 01:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •