Νιώθω άδεια....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394

    Νιώθω άδεια....

    Επίσης τελευταία νιώθω άδεια.... δε σκέφτομαι... δε κάνω όνειρα για το μέλλον.... δεν κάνω σχεδόν τίποτα όλη μέρα εκτός από το να κάθομαι μπροστά στο κομπιούτερ όλο το πρωί... και το βράδυ βλέπω χαζοεπαναλήψεις στο χαζοκούτι.... βλέπω την καταστροφή να έρχεται και δε μπορώ να αντιδράσω.... λες κι έχω παραδωθεί στη μοιρολατρία μου.... νομίζω ότι είναι κατάθλιψη.... ψάχνω για δουλειά βέβαια αλλά ξέρω πως ότι δουλειά και να βρω δε θα είναι αυτή που θα έπρεπε.... απελπιστική η κατάσταση...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    απελπιστικοτατη , αμα στη ζωη σου νιωθεις αχρηστος, δεν σενδιαφερει κατι, δεν μπορεις να ονειρευτεις εισαι στην ουσια αναπηρος, απο οτι ξερω δεν πρεπει να εχεις και σχεση...
    φροντιζεις να βγαινεις που και που τουλαχιστον? φιλοι ειναι διπλα σου? χομπι εχεις?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Τώρα πια δε βγαίνω συχνά, παλιά έβγαινα συνέχεια.... αλλά τώρα και να βγω, μόνη μου βγαίνω, μόνη μου γυρίζω.... φίλους έχω ελάχιστους (αν κι έχω ένα σωρό διαδικτυακούς από τότε που ανακάλυψα το ίντερνετ) και χόμπυ έχω τη μουσική αλλά εδώ και αρκετό καιρό δεν έχω καθόλου την ψυχική διάθεση να ασχοληθώ.... άστα να πάνε...

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    και γω μια απ τα ιδια...φιλους σχεδον κανεναν ολοι ειναι σε αλλες πολεις...μονη μου βγαινω...και το χειροτερο ειναι πως δε θελω να εχω κανεναν,δε ξερω γιατι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Ωραία... καλά πάμε όλοι.... πάντως νομίζω μου κάνει λίγο καλό που γράφω εδώ το πως νιώθω... και που κι άλλοι μοιράζονται παρόμοιες εμπειρίες... τουλάχιστον δεν είμαι η μόνη που νιώθει έτσι....

  6. #6
    Οποτε οταν θα βολταρουμε μονες στο κεντρο της Αθηνας κοιταζοντας βιτρινες Σ/Κ καπου θα συναντησει η μια την αλλη....ισως αυτη η σκεψη να μας κανει να αισθανομαστε λιγοτερο μονες βολταροντας.....
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    φυσικα και δεν εισαι η μονη..ειπα πριν οτι δε ξερω γιατι δε θελω να χω παρεα,ειπα ψεμματα,ξερω,εχω κολλησει με μια γυναικα θελω μονο μ αυτη να βγαινω μονο να κανω πραγματα με αυτη,να κανω γι αυτη πραγματα,νομιζω πως αν βγω με αλλη παρεα θα την προδωσω,λαθος σκεψη το ξερω και θελω να το ξεπερασω...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    καλα εσυ ξεκολλα λιγο μην πληγωθεις..
    ιρενεμαρινα κ εγω ετσι ενιωθα μολις ηρθα στην αθηνα για να σποουδασω..δεν ειχα κανεναν φιλο-η μας ετρωγαν κ οι αποστασεις με οσους ηξερα, αποτυχημενες σχεσεις, τραγωδια αλλα τα τελευταια 3 χρονια ειμαι πολυ καλυτερα γτ γυρναω με γκομενακια που με αγαπουν και περναω καλα (δεν ειμαι στην ιδια σχεση ολο αυτον τον καιρο εννοω σε διαφορετικες σχεσεις). Ποσο χρονων εισαι αληθεια? εγω μετα τα 20 αρχισα να τα καταφερνω καλυτερα..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    γιατι δεν αλλαζετε τα μεηλ σας να βγειτε μια μερα μαζι;

  10. #10
    Χμμμμ....... οταν καποιος διαλεγει να μιλησει σ ενα τετοιο σαιτ κ να βγαλει τα εσωψυχα του πιστευω οτι ειναι λαθος να κανει γνωριμιες...... χανεται το ανωνυμο.... τουλαχιστον ετσι επιδρα σε μενα... επειδη κ παλια εγραφα ανωνυμα καπου κ μετα εγινε μια παρεα κ βγηκαμε μου τελειωσε... δεν μπορουσα πια ν αβγαλω απο μεσα μου αυτα που ηθελα.... Εγω τουλαχιστον το ανωνυμο αδειασμα το κανω για ψυχοθεραπεια....
    Last edited by πιεσμενη; 29-07-2011 at 00:08.
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by IRENEMARINA View Post
    Επίσης τελευταία νιώθω άδεια.... δε σκέφτομαι... δε κάνω όνειρα για το μέλλον.... δεν κάνω σχεδόν τίποτα όλη μέρα εκτός από το να κάθομαι μπροστά στο κομπιούτερ όλο το πρωί... και το βράδυ βλέπω χαζοεπαναλήψεις στο χαζοκούτι.... βλέπω την καταστροφή να έρχεται και δε μπορώ να αντιδράσω.... λες κι έχω παραδωθεί στη μοιρολατρία μου.... νομίζω ότι είναι κατάθλιψη.... ψάχνω για δουλειά βέβαια αλλά ξέρω πως ότι δουλειά και να βρω δε θα είναι αυτή που θα έπρεπε.... απελπιστική η κατάσταση...
    Χεχ, και σε δουλειά να βρεθείς πολύ πιθανό να χρησιμοποιείς υπολογιστή θα το βλέπεις αλλιώς όμως το θέμα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Α προπό, αλλή μια μέρα που σηκώθηκα με χάλια διάθεση.. και το μόνο που θέλω είναι να βάλω ένα τέλος στη μιζέρια μου... δε πάω καλά ε;;

  13. #13
    Γιαααααααααα συνελθε!!Οπως ειδες ειμαστε πολλοι σ αυτη την κατασταση..αλλοι σε χειροτερη κ αλλοι σε καλυτερη.....Γι αυτο μπηκες εδω μεσα... για να βρεις υποστηριξη!! Γιααααα παμε πιο χχχχχχχαλαρα !!!!
    Last edited by πιεσμενη; 30-07-2011 at 17:52.
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Άλλη μια μέεραααα δίχως σκοπόοοοοο (τραγουδιστά!!!), μια καλημέεερα τι να τι πωωωω!!!! Μου τη δίνει αυτή η αναγκαστική απραξία στα νεύρα.... επίσης αισθάνομαι φυλακισμένη σ' αυτό το άθλιο σπίτι που μένω.... και σ' αυτή τη πόλη....

  15. #15
    προτινω επιβιβαση σε μετρο-τραμ κ βολτα στην θαλασσα!!! Η μια υπεροχη βολτα στα μαγαζακια κ στα στενα της Πλακας παρεα με μουσικουλα απο το κινητο...ειναι σα να εισαι διακοπες κ βολταρεις!!
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν νιωθω πια
    By Sublime in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 31-07-2011, 14:37
  2. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20
  3. 2 Μέρες Υποχρεωτική Άδεια
    By ex_hus in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 24-06-2007, 01:16
  4. Νιώθω ανάπηρη...
    By voitheia in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 11
    Last Post: 03-10-2005, 12:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •